Osiem ofert na budowę dróg Żeglarskiej i Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wszystkie powyżej limitu cenowego

 

Osiem firm zgłosiło się do przetargu pn. „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zakładającego budowę odcinka ul. Żeglarskiej i rozbudowę ul. Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wszystkie oferty przewyższają jednak kwotę pieniędzy jaką gmina przeznaczyła na ten cel.

Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła kwotę 13 005 353,00 zł brutto. Tymczasem najniższa zaproponowana cena przez konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza wynosi 15 689 259,53 zł brutto, najwyższa zaś to 21 414 711,04 zł.

Wszystkie podmioty termin zakończenia prac wyznaczyły na 2 kwietnia 2021 r.

Szczegóły: Informacje_z_otwarcia_ofert

*******************************************

Projekt pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zakłada budowę odcinka ul. Żeglarskiej o długości 1940 metrów oraz rozbudowę ul. Plażowej o długości 2655 metrów. Projektuje się jezdnie dwupasmową, jednokierunkową, separacje ruchu pojazdów samochodowych i rowerów od pieszych poprzez wykonanie odrębnego pasa rowerowego i chodników oddzielonych pasem zieleni, wykonanie odwodnienia liniowego drogi, kanału technologicznego, oświetlenia oraz oznakowania. Ponadto skrzyżowanie ulicy Żeglarskiej z ulicą Siarkową zaprojektowano jako rondo. Odwodnienie ul. Żeglarskiej projektuje się w postaci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej transportującej ścieki deszczowe do najniższego punktu wyposażonego w przepompownię z separatorem zanieczyszczeń oraz kanałem tłocznym. Z uwagi na brak naturalnego odbiornika ścieków deszczowych zaprojektowano szczelny zbiornik odparowujący.

 

Please follow and like us:

46
Dodaj komentarz

24 Wątków komentarzy
22 Odpowiedzi w wątku
2 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
17 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artek

Szkoda, trzeba rozpisać jak najszybciej nowy przetarg, bo wartość inwestycji z miesiąca na miesiąc będzie rosła – dlatego trzeba rozpisać jak najszybciej nowy przetarg.

gość

Brać nie marudzić. Taniej nie będzie.

Mar

Co wypadnie z budżetu, żeby były pieniądze na pokrycie różnic cenowych? Obstawiam sztandarową od kilku lat inwestycję do ściągania, czyli przebudowę skrzyżowania ul. Sikorskiego z ulicami Zwierzyniecką i Wyszyńskiego 😉 Tym bardziej, że z tego co kojarzę nie ma zdobyto na nią jakiegokolwiek dofinansowania.

Maksiu

To by były te 2 miliony…

Artek

Oby nie bo rozbudowa tego skrzyżowania jest niezbędna.

Mar

Modernizacja ul. Mickiewicza chyba ważniejsza, no i mniejszy wkład własny przeznaczono na nią w budżecie. Także prędzej zrezygnują z droższej przebudowy skrzyżowania ul. Sikorskiego z ulicami Zwierzyniecką i Wyszyńskiego, tym bardziej że nie będzie to pierwszy raz 😉

Prawnik

Różnice pokryje wygrana kwot z Energopolz obwodnicy.
Bożek zapowiadał ze urząd wystąpi do Emergopolu o odszkodowanie. Oby tylko Mecenasi nie przegapili terminów. Parę milionów kar umownych i zwrot gwarancji 1milon z odsetkami I Mamy Żeglarska.?MAMY. ?TRZEBA TYLKO MYŚLEĆ !!!!

Ja

Do Mar to skrzyżowanie ma bardzo duże szanse tak wynika z informacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Lecz zawsze jest znak zapytania czy nagle kryteria się nie zmienią

honabibe

Dla Tarnobrzega zawsze się kryteria zmieniają u Marszałka – tak było też za poprzedniego prezydenta – po prostu chyba jesteśmy gorszym sortem. przykre ale prawdziwe. Może kiedyś los się znowu odwróci.

Prawdziwe

Taka jest prawda Poprzedni prezydent tężnie mógł zdobyć kasy bo przeszkadzali w tym tzw swoi a obecny popełnił błąd układając się. Takich nikt nie lubi

chonabibe

Jesteśmy gorszym sortem i nic nie poradzimy, chcą nas zniszczyć, już w 2030 przewidzieli, ze w Tarnobrzegu będzie nas tylko 30 tys, powiat tarnobrzeski też się wyludnia. Trzeba dziś wypić na pohybel wrogom Tarnobrzega i myśleć, że wkrótce karta się odwróci. Mości panowie na pohybel wrogom Tarnobrzega.

Zigi

Tak jest na pohybel wrogom!!!

Zuzu

To i ja 🙂

obywatel

Tarnobrzeg się wyludnia bo to miasto złodziei, oszustów, kłamców, pasożytów (ludzie na stołkach) co za cudze by inwestowali, budowali, remontowali.
Typowe miasto postkomunistyczne w których przy korycie (spółkach, spółdzielniach) są byli PZPR, byli milicjanci, oraz ich potomkowie ( w tym potomkowie komunistycznych sędziów )
dla których najważniejsze jest zapchanie własnej kieszeni , poobsadzanie swoimi wszelkich stołków (kwalifikacje zbędne).

Miasto w którym ludzie okradają ludzi.

afisz

To jest opinia do szerokiego rozpowszechnienia wśród mieszkańców i wyciągnięcia stosownych wniosków.

Jerzy

15 lat temu to słyszałem opinie że w 2020 w Tarnobrzegu będzie 25.000 mieszkańców a jest prawie 50.000 czyli trochę mniej niż w latach 90tych.

Mar

Jak to na niedawnej konferencji prasowej oznajmił El Presidente, parafrazując w urzędzie jest ciągłość władzy i ci, którzy w nim obecnie pracują, to są specjaliści. Niech działają, zobaczymy co zdziałają te mądre głowy. Ja obstawiam brak realizacji którejś z większych inwestycji zapisanych w pierwotnym budżecie na 2020 rok. A można było tanim kosztem zrobić w pierwszym roku prezydentury kilka rzeczy, dzięki którym mieszkańcy momentalnie zobaczyliby i odczuliby zmianę na lepsze. No ale obecna plejada ma swoje pomysły, no to niech się z nimi męczy.

irena

ZNOWU SUKCES ! miasto kwitnie, kolejny przetarg będzie zrealizowany po tarnobrzesku – czyli unieważniony! Ale tak to jest jak wódz zamiast ważnymi sprawami się zajmować ciągle biega i sobie zdjęcia robi – to nad Wisłą, to z geriatrią otwierając zagrzybiony budyneczek koło parku a prawdziwe problemy przechodzą obok, pieniądze mijają Tarnobrzeg…

Prawdziwe

I znów źle przygotowany przetarg. Na dzień jego ogłoszenia już wiadomo że nie doszacowany.
Bozkowi chodzi o to aby wszystko zgonić na nieszczęśliwy przypadek od niego niezależny. A chodzi o to że do żadnego nie jest przygotowany
Może niech wcześniej pomyśli o gwarancji aby niebylo jak z Energopolem

wrzos

Dwa brakujace miliony nie az tak duzo,miejmy nadzieje,ze uda sie je szybko Prezydentowi gdzies znalezc?Moze chocby i ze wspomnianej przebudowy skrzyzowania al.Sikorskiego,Wyszynskiego,Zwierzyniecka?i zainwestowac raz a porzadnie w budowe nowej infrastruktury w wypoczynkowo-rekreacyjnej dzielnicy miasta nad jeziorem.A wspomniane wyzej skrzyzowanie waznych dla miasta ulic przebudowac naprawde z prawdziwego zdarzenia,pozyskujac na to finanse w Warszaie lub Rzeszowie,tworzac tam np.duze rondo z sygnalizacja swietlna,a poprzez to znaczaco powiekszyc owe skrzyzowanie,gdyz ruch w miescie z kazdym rokiem bedzie narastal to normalne,ale i nie tylko tam,gdyz takich newralgicznych miejsc w naszym miescie jest wiecej.

Do Wrzos

O jakim porządnym inwestowaniu gadasz Ta Żeglarska to mały krok

Marzyciel

Też chciałbym aby tak było jak chce Wrzos Problem w tym że ta ekipa nie zdobędzie dużej kasy w Rzeszowie ani w Warszawie WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE DOFINANSOWANIA W TYM DO OBWODNICY I NA ŻEGLARSKA TO SUKCES POPRZEDNIKOW
Po co udawać i marzyc

TGBowiec

Cala kasa idzie na Stalowa Wole bo to miasto jest przygotowywane na stolice nowego województwa stalowowolskiego.Czas sobie to uświadomić i przywyknąć ze Tarnobrzeg to dzielnica Stalowej Woli..

Artek

Na pohybel wrogom Tarnobrzega!!!!!

obywatel

W takim mieście jak Tarnobrzeg to: obwodnica ani inwestycje wokół jeziorka są zbytecznie, zbędnie i właściwie nie potrzebne – zwłaszcza w przyszłości (za 15 -20 lat – ubędzie około 30% ludności). Zważywszy na wielki sukces poprzednich inwestycji miejskich takich jak park technologiczny, jeziora ( wątpliwe przyszłości korzyści), nasadzenia krzewów wzdłuż ul. Sikorskiego itd. i plandeki na okres zimowy, poobsadzanie byłymi aparatczykami z PZPR stołków w radach nadzorczych i zarządach w spółkach, budowa Mariny, palm na wisłostradzie , przejecie KS Machów ( koszty w Piasecznie w przyszłości) – lepiej niech sobie ci ludzie (pracownicy, członkowie rady i prezydento miasta odpuszczą takie… Czytaj więcej »

Wiesiek

Obwodnica to tak naprawde powinna iść za wisłę i to wówczas miało by sens jakby również przechodziła obok Suchowoly, wystarczy popatrzeć na mape aby to miało sens

Mar

Szczera prawda. Dodałbym jeszcze status miasta na prawach powiatu, przez który gmina musi ponosić koszty związane z m.in. drogami wyższych kategorii niż gminne. Dla porównania np. w Mielcu Zarząd Dróg Wojewódzkich buduje już drugą obwodnicę.

Pierwszak

To zabrania głosu upoważnia mnie o ezrwacja poczynań Bozka Przetarg na żeglarska źle przygotowany. Kto źle oszacował ofertę. Sprawdzilem W żadnym mieście na Podkarpaciu nie dochodzi do takich sytuacji. Zaniżanie wartości przetargu to krok do odstąpienia od inwestycji z uwagi na terminy i dofinansowanie Przetarg organizuje naczelnik który nie ma doświadczenia w inwestycjach drogowych. Przed urzędem miasta prowadziła zamówienia na sprzęt medyczny dla małego szpitala. Kto wydał decyzję zapłaty gwarancji Energopol wiedzą że to kwota nie do odzyskania. Dlaczego do sprawy z Energopolem nie korzysta się z doświadczonych kancelarii prawnych. Dlaczego w radach nadzorczych są pracownicy urzędu miasta. Tego nie… Czytaj więcej »

wrzos

no obwodnica miasta najlepiej niech przez gdansk przechodzi.niektorzy glupoty pisza,ze za Wisla!

wrzos

bzdury niektorzy tu pisza,ze obwodnica niepotrzebna,ze miasto sie wyludni….etc.Najlepiej wedle teorii niektorych tu osob nie budowac nic,najlepiej usiasc z zalozonymi rekami i bez konca narzekac i narzekac,jaki to miastu zly prezydent sie trafil,jaki to zly los za jego rzadow miasto czeka….WIERUTNA BZDURA! Wszystko wymaga swojego czasu,nie jestem tu po zadnej ze ston,ale w jakim stanie Prezydent otrzymal miasto w swoje wladanie,po swych ,,wspanialych,,poprzednikach? Tonace w dlugach! Wiec co mogl zrobic przez ten rok urzedowania?NIC! Dopiero teraz inwestycyjna lokomotywa miasta powoli zaczyna sie rozkrecac i miejmy nadzieje,ze mimo trudnosci coraz predzej bedzie zmierzac do przodu.Od razu Krakowa nie zbudowano! Wiadomo Tarnobrzeg… Czytaj więcej »

wrzos

jeszcze jedno wazne moje spostrzezenie dotyczace miasta. Jest potrzeba pilnej budowy sygnalizacji swietlnej przy ul.Kwiatkowskiego w obrebie bazaru i znajdujacych sie tam sklepow,ze wzgledu na duzy ruch samochodowo-pieszy na tym odcinku ulicy,aby uniknac w przyszlosci roznych kolizji. Wielkie osiedle i duzo ludzi tam chodzacych takiego rozwiazania wymaga.

Mar

W którym miejscu konkretnie – przy Parku Tarnobrzeg czy przy Biedronce?

Bogus

Kto odpowie za złe przygotowana ofertę Czas leci

Bogus

Kto odpowie za złe przygotowany przetarg Czas goni a tu ciągle opóźnienia bo procedury urządiasta nie ogarnia

Tomek

A tym czasem w Stalowej Woli powstanie QBO – nowoczesna Galeria Wnętrz połączona z salonami znanych sieci handlowych. Na wykarczowanym z drzew przyszłym placu budowy stanęła już olbrzymia tablica z informacją o inwestycji.Powstanie dwupiętrowy obiekt o powierzchni 5 tysięcy 700 metrów kwadratowych, dysponujący 172 miejscami parkingowymi i lokalami o powierzchniach od 100 do 1 tysiąc 289 metrów kwadratowych – informuje Marcin Sudoł, właściciel firmy Nestor Design.Obiekt usytuowany będzie przy skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Kwiatkowskiego, na granicy strefy mieszkalnej z strefą gospodarczą Euro-Park Wisłosan i zakładami po Hucie Stalowa Wola. QBO Galeria Wnętrz zostanie oddana do uzytku na poczatku 2021 roku.

wrzos

Na tym portalu to tylko potrafia wszystkich i wszystko krytykowac miasto,prezydenta,etc.A jak napisze sie cos pozytywnego to zaraz kasuja! Sral pies taki portal!

Bogus

Do Wrzos czy źle przygotowany Pr, etarg to krytyka czy opluwanie Jako mieszkaniec mogę chyba wydać swoją opinię Zwalaszcza że się na tym znam

Mar

Czyli co, mamy chwalić to, że przetarg nie wypalił? Nie bądźmy dziecinni, każdy ma swoje sympatie, ale fakty są obiektywne.

Józek

Może zrobimy zakłady. Będzie czy nie będzie ulica Zeglarska w planowanym terminie?

Mar

Jest dopiero I kwartał roku, więc mają jeszcze pewien zapas czasu. Moim zdaniem będą chcieli za wszelką cenę zrealizować w terminie Plażową i Żeglarską i dla zdobycia brakujących pieniędzy na to poświęcą inną lub inne tegoroczne inwestycje. Bo niezrealizowanie w terminie dróg nad Jeziorem to nie byłaby porażka, tylko klęska wizerunkowa obecnej plejady biorąc pod uwagę, ile Pan Prezydent naopowiadał o Jeziorze.

wrzos

Wojewodztwo stalowowolskie? jakas kpina,brzydszego miasta od stalowej prozno by szukac,nawet te slaskie miasta choc okopcone sa lepsze,od Plawa. Tam to tylko wyziewy z aluminium w powietrzu i chuliganstwo,typowy PRL-owski twor, bez centrum,bez klimatu,szczyca sie pobliskim,rozpadajacym sie miasteczkiem Rozwadow,jako swoim centrum,kto moze to stamtad ucieka,zeby nie zachorowac od tego aluminium na nowotwory.

Tomek

Kpina to było woj.tarnobrzeskie.Ufff .Na szczęście to juz przeszłość.

wrzos

wojewodztwo stalowowolskie,chyba jakas kpina!! Nawet te slaskie okpcone miasta sa ladniejsze od Plawa,oprocz aluminium w powietrzu i chuliganstwa nie ma tam nic,ani centrum,ani atmosfery,pobliskie rozpadajace sie miasteczko Rozwadow uznaja za swoj Rynek.Typowy PRL-owski twor bez wyrazu,kto moze to stamtad ucieka,zeby nie zachorowac od tego aluminium na nowotwory i dobrze robi.

wrzos

w stalowej to tylko aluminium w powietrzu ludzie uciekaja stamtad zeby na raki nie zachorowac.

wrzos

najladniejsze podkarpackie miasto to bez watpienia jest Przemysl,tylko daleko.

wrzos

A w Tarnobrzegu budowac ile sie tylko da! Galerie w centrum taka z prawdziwego zdarzenia,bo to zaniedbane,brudne ,,pastwisko,,z psimi kupami,szczurami i insektami to tylko straszy swym wygladem.a wieczorem wyglada jak czarna d….,przypominajace cmentarz, z reszta na Mokrzyszowie jest podobnie,wiec budowac i to szybko.