Osiem ofert na budowę dróg Żeglarskiej i Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wszystkie powyżej limitu cenowego

 

Osiem firm zgłosiło się do przetargu pn. „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zakładającego budowę odcinka ul. Żeglarskiej i rozbudowę ul. Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wszystkie oferty przewyższają jednak kwotę pieniędzy jaką gmina przeznaczyła na ten cel.

Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła kwotę 13 005 353,00 zł brutto. Tymczasem najniższa zaproponowana cena przez konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza wynosi 15 689 259,53 zł brutto, najwyższa zaś to 21 414 711,04 zł.

Wszystkie podmioty termin zakończenia prac wyznaczyły na 2 kwietnia 2021 r.

Szczegóły: Informacje_z_otwarcia_ofert

*******************************************

Projekt pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zakłada budowę odcinka ul. Żeglarskiej o długości 1940 metrów oraz rozbudowę ul. Plażowej o długości 2655 metrów. Projektuje się jezdnie dwupasmową, jednokierunkową, separacje ruchu pojazdów samochodowych i rowerów od pieszych poprzez wykonanie odrębnego pasa rowerowego i chodników oddzielonych pasem zieleni, wykonanie odwodnienia liniowego drogi, kanału technologicznego, oświetlenia oraz oznakowania. Ponadto skrzyżowanie ulicy Żeglarskiej z ulicą Siarkową zaprojektowano jako rondo. Odwodnienie ul. Żeglarskiej projektuje się w postaci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej transportującej ścieki deszczowe do najniższego punktu wyposażonego w przepompownię z separatorem zanieczyszczeń oraz kanałem tłocznym. Z uwagi na brak naturalnego odbiornika ścieków deszczowych zaprojektowano szczelny zbiornik odparowujący.

 

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artek
1 rok temu

Szkoda, trzeba rozpisać jak najszybciej nowy przetarg, bo wartość inwestycji z miesiąca na miesiąc będzie rosła – dlatego trzeba rozpisać jak najszybciej nowy przetarg.

gość
1 rok temu

Brać nie marudzić. Taniej nie będzie.

Mar
1 rok temu

Co wypadnie z budżetu, żeby były pieniądze na pokrycie różnic cenowych? Obstawiam sztandarową od kilku lat inwestycję do ściągania, czyli przebudowę skrzyżowania ul. Sikorskiego z ulicami Zwierzyniecką i Wyszyńskiego 😉 Tym bardziej, że z tego co kojarzę nie ma zdobyto na nią jakiegokolwiek dofinansowania.

Maksiu
1 rok temu
Reply to  Mar

To by były te 2 miliony…

Artek
1 rok temu
Reply to  Mar

Oby nie bo rozbudowa tego skrzyżowania jest niezbędna.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Modernizacja ul. Mickiewicza chyba ważniejsza, no i mniejszy wkład własny przeznaczono na nią w budżecie. Także prędzej zrezygnują z droższej przebudowy skrzyżowania ul. Sikorskiego z ulicami Zwierzyniecką i Wyszyńskiego, tym bardziej że nie będzie to pierwszy raz 😉

Prawnik
1 rok temu

Różnice pokryje wygrana kwot z Energopolz obwodnicy.
Bożek zapowiadał ze urząd wystąpi do Emergopolu o odszkodowanie. Oby tylko Mecenasi nie przegapili terminów. Parę milionów kar umownych i zwrot gwarancji 1milon z odsetkami I Mamy Żeglarska.?MAMY. ?TRZEBA TYLKO MYŚLEĆ !!!!

Ja
1 rok temu

Do Mar to skrzyżowanie ma bardzo duże szanse tak wynika z informacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Lecz zawsze jest znak zapytania czy nagle kryteria się nie zmienią

honabibe
1 rok temu
Reply to  Ja

Dla Tarnobrzega zawsze się kryteria zmieniają u Marszałka – tak było też za poprzedniego prezydenta – po prostu chyba jesteśmy gorszym sortem. przykre ale prawdziwe. Może kiedyś los się znowu odwróci.

Prawdziwe
1 rok temu
Reply to  honabibe

Taka jest prawda Poprzedni prezydent tężnie mógł zdobyć kasy bo przeszkadzali w tym tzw swoi a obecny popełnił błąd układając się. Takich nikt nie lubi

chonabibe
1 rok temu
Reply to  Prawdziwe

Jesteśmy gorszym sortem i nic nie poradzimy, chcą nas zniszczyć, już w 2030 przewidzieli, ze w Tarnobrzegu będzie nas tylko 30 tys, powiat tarnobrzeski też się wyludnia. Trzeba dziś wypić na pohybel wrogom Tarnobrzega i myśleć, że wkrótce karta się odwróci. Mości panowie na pohybel wrogom Tarnobrzega.

Zigi
1 rok temu
Reply to  chonabibe

Tak jest na pohybel wrogom!!!

Zuzu
1 rok temu
Reply to  chonabibe

To i ja 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  chonabibe

Tarnobrzeg się wyludnia bo to miasto złodziei, oszustów, kłamców, pasożytów (ludzie na stołkach) co za cudze by inwestowali, budowali, remontowali.
Typowe miasto postkomunistyczne w których przy korycie (spółkach, spółdzielniach) są byli PZPR, byli milicjanci, oraz ich potomkowie ( w tym potomkowie komunistycznych sędziów )
dla których najważniejsze jest zapchanie własnej kieszeni , poobsadzanie swoimi wszelkich stołków (kwalifikacje zbędne).

Miasto w którym ludzie okradają ludzi.

afisz
1 rok temu
Reply to  obywatel

To jest opinia do szerokiego rozpowszechnienia wśród mieszkańców i wyciągnięcia stosownych wniosków.

Jerzy
1 rok temu
Reply to  chonabibe

15 lat temu to słyszałem opinie że w 2020 w Tarnobrzegu będzie 25.000 mieszkańców a jest prawie 50.000 czyli trochę mniej niż w latach 90tych.

Mar
1 rok temu
Reply to  Ja

Jak to na niedawnej konferencji prasowej oznajmił El Presidente, parafrazując w urzędzie jest ciągłość władzy i ci, którzy w nim obecnie pracują, to są specjaliści. Niech działają, zobaczymy co zdziałają te mądre głowy. Ja obstawiam brak realizacji którejś z większych inwestycji zapisanych w pierwotnym budżecie na 2020 rok. A można było tanim kosztem zrobić w pierwszym roku prezydentury kilka rzeczy, dzięki którym mieszkańcy momentalnie zobaczyliby i odczuliby zmianę na lepsze. No ale obecna plejada ma swoje pomysły, no to niech się z nimi męczy.

irena
1 rok temu

ZNOWU SUKCES ! miasto kwitnie, kolejny przetarg będzie zrealizowany po tarnobrzesku – czyli unieważniony! Ale tak to jest jak wódz zamiast ważnymi sprawami się zajmować ciągle biega i sobie zdjęcia robi – to nad Wisłą, to z geriatrią otwierając zagrzybiony budyneczek koło parku a prawdziwe problemy przechodzą obok, pieniądze mijają Tarnobrzeg…

Prawdziwe
1 rok temu

I znów źle przygotowany przetarg. Na dzień jego ogłoszenia już wiadomo że nie doszacowany.
Bozkowi chodzi o to aby wszystko zgonić na nieszczęśliwy przypadek od niego niezależny. A chodzi o to że do żadnego nie jest przygotowany
Może niech wcześniej pomyśli o gwarancji aby niebylo jak z Energopolem

wrzos
1 rok temu

Dwa brakujace miliony nie az tak duzo,miejmy nadzieje,ze uda sie je szybko Prezydentowi gdzies znalezc?Moze chocby i ze wspomnianej przebudowy skrzyzowania al.Sikorskiego,Wyszynskiego,Zwierzyniecka?i zainwestowac raz a porzadnie w budowe nowej infrastruktury w wypoczynkowo-rekreacyjnej dzielnicy miasta nad jeziorem.A wspomniane wyzej skrzyzowanie waznych dla miasta ulic przebudowac naprawde z prawdziwego zdarzenia,pozyskujac na to finanse w Warszaie lub Rzeszowie,tworzac tam np.duze rondo z sygnalizacja swietlna,a poprzez to znaczaco powiekszyc owe skrzyzowanie,gdyz ruch w miescie z kazdym rokiem bedzie narastal to normalne,ale i nie tylko tam,gdyz takich newralgicznych miejsc w naszym miescie jest wiecej.

Do Wrzos
1 rok temu
Reply to  wrzos

O jakim porządnym inwestowaniu gadasz Ta Żeglarska to mały krok

Marzyciel
1 rok temu

Też chciałbym aby tak było jak chce Wrzos Problem w tym że ta ekipa nie zdobędzie dużej kasy w Rzeszowie ani w Warszawie WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE DOFINANSOWANIA W TYM DO OBWODNICY I NA ŻEGLARSKA TO SUKCES POPRZEDNIKOW
Po co udawać i marzyc

TGBowiec
1 rok temu

Cala kasa idzie na Stalowa Wole bo to miasto jest przygotowywane na stolice nowego województwa stalowowolskiego.Czas sobie to uświadomić i przywyknąć ze Tarnobrzeg to dzielnica Stalowej Woli..

Artek
1 rok temu
Reply to  TGBowiec

Na pohybel wrogom Tarnobrzega!!!!!

obywatel
1 rok temu

W takim mieście jak Tarnobrzeg to: obwodnica ani inwestycje wokół jeziorka są zbytecznie, zbędnie i właściwie nie potrzebne – zwłaszcza w przyszłości
(za 15 -20 lat – ubędzie około 30% ludności).
Zważywszy na wielki sukces poprzednich inwestycji miejskich takich jak park technologiczny, jeziora ( wątpliwe przyszłości korzyści), nasadzenia krzewów wzdłuż ul. Sikorskiego itd. i plandeki na okres zimowy, poobsadzanie byłymi aparatczykami z PZPR stołków w radach nadzorczych i zarządach w spółkach,
budowa Mariny, palm na wisłostradzie , przejecie KS Machów ( koszty w Piasecznie w przyszłości)
– lepiej niech sobie ci ludzie (pracownicy, członkowie rady i prezydento miasta odpuszczą takie inwestycje – nie ten poziom, nie ci fachowcy.

Dotowanie takich planów przez państwo byłoby zbyteczne i nierozsądne
– to wyrzucenie kasy publicznej w przysłowiowe błoto.

Wiesiek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Obwodnica to tak naprawde powinna iść za wisłę i to wówczas miało by sens jakby również przechodziła obok Suchowoly, wystarczy popatrzeć na mape aby to miało sens

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Szczera prawda. Dodałbym jeszcze status miasta na prawach powiatu, przez który gmina musi ponosić koszty związane z m.in. drogami wyższych kategorii niż gminne. Dla porównania np. w Mielcu Zarząd Dróg Wojewódzkich buduje już drugą obwodnicę.

Pierwszak
1 rok temu

To zabrania głosu upoważnia mnie o ezrwacja poczynań Bozka
Przetarg na żeglarska źle przygotowany. Kto źle oszacował ofertę.
Sprawdzilem W żadnym mieście na Podkarpaciu nie dochodzi do takich sytuacji. Zaniżanie wartości przetargu to krok do odstąpienia od inwestycji z uwagi na terminy i dofinansowanie
Przetarg organizuje naczelnik który nie ma doświadczenia w inwestycjach drogowych. Przed urzędem miasta prowadziła zamówienia na sprzęt medyczny dla małego szpitala.
Kto wydał decyzję zapłaty gwarancji Energopol wiedzą że to kwota nie do odzyskania.
Dlaczego do sprawy z Energopolem nie korzysta się z doświadczonych kancelarii prawnych.
Dlaczego w radach nadzorczych są pracownicy urzędu miasta. Tego nie ma w żadnym mieście na Podkarpaciu
Można jeszcze dużo tylko że Bożek z ekipą udają ze konferencje są dla tej części która nie interesuje się sprawami miasta.
Bardzo się mylą

wrzos
1 rok temu

no obwodnica miasta najlepiej niech przez gdansk przechodzi.niektorzy glupoty pisza,ze za Wisla!

wrzos
1 rok temu

bzdury niektorzy tu pisza,ze obwodnica niepotrzebna,ze miasto sie wyludni….etc.Najlepiej wedle teorii niektorych tu osob nie budowac nic,najlepiej usiasc z zalozonymi rekami i bez konca narzekac i narzekac,jaki to miastu zly prezydent sie trafil,jaki to zly los za jego rzadow miasto czeka….WIERUTNA BZDURA! Wszystko wymaga swojego czasu,nie jestem tu po zadnej ze ston,ale w jakim stanie Prezydent otrzymal miasto w swoje wladanie,po swych ,,wspanialych,,poprzednikach? Tonace w dlugach! Wiec co mogl zrobic przez ten rok urzedowania?NIC! Dopiero teraz inwestycyjna lokomotywa miasta powoli zaczyna sie rozkrecac i miejmy nadzieje,ze mimo trudnosci coraz predzej bedzie zmierzac do przodu.Od razu Krakowa nie zbudowano! Wiadomo Tarnobrzeg ma ogromne braki inwestycyjne niemal w kazdej dziedzinie,brakuje tu praktycznie wszystkiego dobrych drog (w tym obwodnicy),galerii handlowych z prawdziwego zdarzenia,funkcjonalnych dworcow,nowoczesnego kina,etc….,ale czyja to zasluga?POPRZEDNICH PREZYDENTOW,ktorzy nie zadbali o stan miasta,podczas swoich kadencji nalezycie,doprowadzajac je do niemal ruiny finansowej,cofajac to miasto o co najmniej 2o lat wstecz,nie zrobili nic aby mu pomoc.Temat obwodnicy miasta siega jeszcze polowy lat 70,dlaczego przez tyle lat zaden z bylych prezydentow nie doprowadzil do jej finalu?dlaczego?Dworzec kolejowy przeciez nie od dzis jest zamknieta ruina,tylko straszy swym wygladem juz od wielu lat,gdzie wtedy byli urzedujacy prezydenci?MPZP dla os.Centrum,przez lata byl odkladany,gdyz zaden wczesniejszy prezydent ani rada… Czytaj więcej »

wrzos
1 rok temu

jeszcze jedno wazne moje spostrzezenie dotyczace miasta. Jest potrzeba pilnej budowy sygnalizacji swietlnej przy ul.Kwiatkowskiego w obrebie bazaru i znajdujacych sie tam sklepow,ze wzgledu na duzy ruch samochodowo-pieszy na tym odcinku ulicy,aby uniknac w przyszlosci roznych kolizji. Wielkie osiedle i duzo ludzi tam chodzacych takiego rozwiazania wymaga.

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

W którym miejscu konkretnie – przy Parku Tarnobrzeg czy przy Biedronce?

Bogus
1 rok temu

Kto odpowie za złe przygotowana ofertę Czas leci

Bogus
1 rok temu

Kto odpowie za złe przygotowany przetarg Czas goni a tu ciągle opóźnienia bo procedury urządiasta nie ogarnia

Tomek
1 rok temu

A tym czasem w Stalowej Woli powstanie QBO – nowoczesna Galeria Wnętrz połączona z salonami znanych sieci handlowych. Na wykarczowanym z drzew przyszłym placu budowy stanęła już olbrzymia tablica z informacją o inwestycji.Powstanie dwupiętrowy obiekt o powierzchni 5 tysięcy 700 metrów kwadratowych, dysponujący 172 miejscami parkingowymi i lokalami o powierzchniach od 100 do 1 tysiąc 289 metrów kwadratowych – informuje Marcin Sudoł, właściciel firmy Nestor Design.Obiekt usytuowany będzie przy skrzyżowaniu ulic Orzeszkowej i Kwiatkowskiego, na granicy strefy mieszkalnej z strefą gospodarczą Euro-Park Wisłosan i zakładami po Hucie Stalowa Wola. QBO Galeria Wnętrz zostanie oddana do uzytku na poczatku 2021 roku.

wrzos
1 rok temu

Na tym portalu to tylko potrafia wszystkich i wszystko krytykowac miasto,prezydenta,etc.A jak napisze sie cos pozytywnego to zaraz kasuja! Sral pies taki portal!

Bogus
1 rok temu
Reply to  wrzos

Do Wrzos czy źle przygotowany Pr, etarg to krytyka czy opluwanie Jako mieszkaniec mogę chyba wydać swoją opinię Zwalaszcza że się na tym znam

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Czyli co, mamy chwalić to, że przetarg nie wypalił? Nie bądźmy dziecinni, każdy ma swoje sympatie, ale fakty są obiektywne.

Józek
1 rok temu
Reply to  Mar

Może zrobimy zakłady. Będzie czy nie będzie ulica Zeglarska w planowanym terminie?

Mar
1 rok temu
Reply to  Józek

Jest dopiero I kwartał roku, więc mają jeszcze pewien zapas czasu. Moim zdaniem będą chcieli za wszelką cenę zrealizować w terminie Plażową i Żeglarską i dla zdobycia brakujących pieniędzy na to poświęcą inną lub inne tegoroczne inwestycje. Bo niezrealizowanie w terminie dróg nad Jeziorem to nie byłaby porażka, tylko klęska wizerunkowa obecnej plejady biorąc pod uwagę, ile Pan Prezydent naopowiadał o Jeziorze.

wrzos
1 rok temu

Wojewodztwo stalowowolskie? jakas kpina,brzydszego miasta od stalowej prozno by szukac,nawet te slaskie miasta choc okopcone sa lepsze,od Plawa. Tam to tylko wyziewy z aluminium w powietrzu i chuliganstwo,typowy PRL-owski twor, bez centrum,bez klimatu,szczyca sie pobliskim,rozpadajacym sie miasteczkiem Rozwadow,jako swoim centrum,kto moze to stamtad ucieka,zeby nie zachorowac od tego aluminium na nowotwory.

Tomek
1 rok temu
Reply to  wrzos

Kpina to było woj.tarnobrzeskie.Ufff .Na szczęście to juz przeszłość.

wrzos
1 rok temu

wojewodztwo stalowowolskie,chyba jakas kpina!! Nawet te slaskie okpcone miasta sa ladniejsze od Plawa,oprocz aluminium w powietrzu i chuliganstwa nie ma tam nic,ani centrum,ani atmosfery,pobliskie rozpadajace sie miasteczko Rozwadow uznaja za swoj Rynek.Typowy PRL-owski twor bez wyrazu,kto moze to stamtad ucieka,zeby nie zachorowac od tego aluminium na nowotwory i dobrze robi.

wrzos
1 rok temu

w stalowej to tylko aluminium w powietrzu ludzie uciekaja stamtad zeby na raki nie zachorowac.

wrzos
1 rok temu

najladniejsze podkarpackie miasto to bez watpienia jest Przemysl,tylko daleko.

wrzos
1 rok temu

A w Tarnobrzegu budowac ile sie tylko da! Galerie w centrum taka z prawdziwego zdarzenia,bo to zaniedbane,brudne ,,pastwisko,,z psimi kupami,szczurami i insektami to tylko straszy swym wygladem.a wieczorem wyglada jak czarna d….,przypominajace cmentarz, z reszta na Mokrzyszowie jest podobnie,wiec budowac i to szybko.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content