Po eksplozji w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Poparzona nauczycielka pozostaje w szpitalu

– Wbrew temu co słyszymy w medialnych przekazach do wypadku w szkole doszło w niedzielę, na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem naszego wczorajszego wydarzenia, którym były dni otwarte szkoły. Doszło do tego na korytarzu, przed pracownią chemiczną, gdzie panie prowadziły przygotowania do przeprowadzenia eksperymentów. Chciały po prostu przygotować sobie komponenty do spektakularnej reakcji chemicznej która miała być błyskiem, fleszem. Tam praktycznie nikogo wtedy nie było poza dwoma paniami od chemii i pomagającymi im uczennicami zaangażowanymi w projekt – wyjaśnia Paweł Paradowski, dyrektor „dziesiątki”.

– Był to rutynowy eksperyment, wielokrotnie przeprowadzany więc tym bardziej jest dla nas zagadkowe co się tym razem wydarzyło, że doszło do tak niekontrolowanej eksplozji podczas mieszania dwóch substancji ze sobą. Liczymy na to, że jak już nasze poszkodowane nauczycielki będą w stanie z nami na ten temat rozmawiać, to może jakieś ich supozycje się pojawią lub też może wcześniej technicy policyjni którzy pozabezpieczali wszystkie te substancje i zbadają naczynia które były używane do tego wszystkiego do czegoś dojdą – dodaje.

Po wypadku do szpitala trafiło cztery osoby, dwie nauczycielki i dwie uczennice.

-Dwie osoby zostały zaopatrzone na szpitalnym oddziale ratunkowym i opuściły szpital natomiast dwie osoby – dorosła i nastolatka zostały hospitalizowane, przy czym 15 letnia dziewczynka ma być dzisiaj wypisana już oddziału pediatrycznego. Ona była w szoku, bardziej przyjęta na obserwację niż na leczenie – tłumaczy Krzysztof Stolarski Dyrektor ds. medycznych szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

– Natomiast na leczeniu pozostaje 55-letnia kobieta obrażeniami górnej połowy klatki piersiowej i twarzy. Są to poparzenia drugiego stopnia. Prawdopodobnie jeszcze przez parę dni będzie hospitalizowana. Jest wydolna krążeniowo i oddechowo, w tej chwili jej życiu nic nie zagraża – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
As
1 rok temu

Czyli co panie dyrektorze , właściwie nic się nie stało?

znajomy
1 rok temu

Dziś w Polsacie będzie relacja bo widziałem przed szkołą wóz transmisyjny

Analizator
1 rok temu
Reply to  znajomy

w niedziele była telefoniczna na tvn24, dzis byl polsat news z kamerą (poniedziałek)

Tbg
1 rok temu

Dni Otwarte szkoły miały być zachętą, ludzie mieli się dowiedzieć o istnieniu tej szkoły. Szum medialny chyba przerósł najśmielsze oczekiwania pana dyrektora 🙂

Pitos
1 rok temu

Bardzo podoba mi się zdjęcie załączone do artykułu, widać, że ktoś ma totalnie wysrane na obrażenia tej kobiety, były fajerwerki HE HE wybuch HE HE, szkoda że jakiegoś Muzułmanina nie dodali.

Staszek
1 rok temu
Reply to  Pitos

Gdyby na zdjęciu pokazali nauczycielkę w bandażach to byłoby halo choć są media co pokazują takie obrazki ale co zmieni w obrażeniach nauczycielki fotka szkołyz fajerwerkami?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content