Transmisja XXV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Informacja na temat realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej przez jednostki podległe Miastu. Ocena funkcjonowania instytucji zajmujących się rodzinami ubogimi i wielodzietnymi.

6. Ocena zasad udzielania pomocy materialnej i niematerialnej wyżej wymienionym rodzinom.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawie:

7.1 zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Tarnobrzega,

7.2 przyjęcia zasad i trybu prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Tarnobrzega,

7.3 uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Tarnobrzeg,

7.4 rozpatrzenia skargi,

7.5 rozpatrzenia skargi,

7.6 ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Tarnobrzega oraz wysokości opłat i opłaty dodatkowej za parkowanie oraz sposobu ich pobierania,

7.7 ustalenia zasad korzystania z parkingów niestrzeżonych zlokalizowanych na terenach komunalnych Gminy Tarnobrzeg nie będących drogami publicznymi oraz wysokości stawek za parkowanie i opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania.

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

MATERIAŁY NA SESJE DO POBRANIA TUTAJ

LIVE

Please follow and like us:

41
Dodaj komentarz

21 Wątków komentarzy
20 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
28 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

W projekcie uchwały dot. płatnych parkingów jest napisane:
„Wykupienie abonamentu typu P upoważnia do parkowania wyłącznie na ulicy wskazanej na karcie abonamentowej, natomiast abonamentu typu M na wszystkich płatnych parkingach niestrzeżonych.”.
Analogiczny zapis jest w projekcie uchwały dot. strefy płatnego parkowania. Czyli mieszkaniec posiadający abonament mógłby parkować w ramach abonamentu na wszystkich parkingach i w całej strefie, a przedsiębiorca nie. Niezbyt to sprawiedliwe.

Iwan

Kiper przyjdzie w golfie? To najbardziej spektakularne jego osiągnięcie, jako radnego, jak dotychczas

Bartosz Głowacki

Eee no jeszcze sygnety na łapach

orzel

radni, miejcie jaja, nie głosujcie za płatnymi parkingami, tylko wyimaginowani „przedsiębiorcy” żalący się prezydentowi są ZA. Już nie mówiąc o tym, że przy 30 min. darmowego parkowania ludzie będą zmieniać miejsca 🙂 Ja na pewno nie zajadę np do apteki w tych rejonach a pojadę kawałek dalej, do zegarmistrza też lepiej będzie pojechać na Kopernika :), fryzjer, rosman, kebab, niedługo będzie dużo lokali do wynajęcia.
Chyba że o to chodzi to okej

TBG

No to zaczynamy zabawę pt. parkujemy gdzie się da byle za darmo. Współczuję mieszkańcom a w szczególności ul.Dekutowskiego, bo Ci to dopiero będą mieć sajgon.Kolejna niezbędna inwestycja w mieście „poprawiająca” komfort życia.

Mar

Spokojnie, jak tak będzie, to obecna plejada przychyli nam nieba i rozszerzy strefę płatnego parkowania m.in. na ul. Dekutowskiego. Co to jest 120 zł rocznie abonamentu mieszkańca 😉

orzel

z trudem mi to przychodzi przez gardło ale brawo Panie Kalinka

ktoś

Typowy populista ludu.

As

Trwa przerwa. Czy będą głosować DRUGI raz ten sam wniosek?????

Bryza

Kilku Przewodniczących RM Tarnobrzega widziałam, obecny bije wszystkich … żenada!!!

Żaba

Pod jakim względem bije wszystkich ? Możesz sprecyzować

Staszek

Na sesji radni głosowali za wnioskiem Kalinki o cofnięcie uchwały do komisji, 7 było za, 9 przeciw a Potański powiedział, że „wniosek został zaakceptowany negatywnie” Cz.1 tarnsmisji czas ok 2:30. Komentarz zbędny.

ktoś

Pan Waldemar super pomysł nie populistyczny tylko merytoryczny

Mar

No i tak jak napisałem kilka dni temu płatne parkowanie w centrum zatwierdzone przez radę miasta (obie uchwały). Także ostatnie kilka miesięcy parkowania za darmo w centrum.

Poza tym docelowo mieszkańcy z abonamentem będą mogli parkować w ramach abonamentu na wszystkich parkingach płatnych, a przedsiębiorcy z abonamentem tylko na parkingu przy siedzibie swojej firmy. Czyli jak przedsiębiorca z abonamentem nie znajdzie miejsca przy siedzibie swojej firmy, to za zaparkowanie gdzie indziej będzie zobowiązany zapłacić w parkomacie, a mieszkaniec nie. Sprawiedliwe to nie jest, ale tak zdecydowała rada miasta.

Szwagier

powinno to ograniczyć wszelkiej maści busy, autobusy, dostawczaki, które stoją pod blokami całymi tygodniami z reklamą jajka ze Szwagrowa.

Mar

To co opisałeś, to przykład marginalnego zjawiska. Powinno być sprawiedliwie, tzn. albo mieszkańcy i przedsiębiorcy z abonamentem na parkowanie mogą parkować w ramach abonamentu na wszystkich płatnych miejscach postojowych, albo tylko na miejscach przy swoich siedzibach (mieszkanie / sklep). Zaproponowana na sesji poprawka, żeby każdy przedsiębiorca w mieście mógł wykupić abonament typu P, przeczyła przyjętemu kryterium posiadania siedziby przy płatnym miejscu parkingowym, ale typy użytkowników uprawnione w ramach tego kryterium do wykupienia abonamentu powinny mieć równe prawa, tym bardziej, że przedsiębiorca zapłaci znacznie więcej za abonament.

mja

jeśli pracownika nie stać na 30 zł dziennie na parking to yyyyyy powinien się zastanowić mmmmmm albo bardziej starać 😉

Mar

Co to jest 30 zł dziennie 😉 A jak ktoś nie chce wspierać budżetu gminy opłatami za parkowanie, to jest np. ul. Sandomierska – miejsc parkingowych tam nie brakuje 😀

As

Nie wiem po co brnąć dalej z tą Kolbuszową Panie Darku. Tam pierwsze pół godziny jest bezpłatne . Poza tym opłaty kilkakrotnie niż u nas. Początkowo popierałem ten pomysł , bo myślałem ,że chodzi o udrożnienie ruchu w mieście. Teraz coraz bardziej utwierdzam się ,że jednak o kasę. Stawki w Kolbuszowej
http://www.kolbuszowa.pl/27-mieszkancy/5439-strefa-platnego-parkowania.html

Owen

Zgadzam się, faktycznie, na takich zasadach finansowych jak w Kolbuszowej i na początek tylko w przy Rynku i urzędach, to łatwiej byłoby zaakceptować. A tu poszli „z grubej rury”. Myślę, że ludzie będą uciekać z centrum. I to nie tylko z samochodami. Władza jednak robi co chce a mieszkańcy nie mają nic do gadania. I jedyny radny, który tej władzy patrzy na ręce i głośno ją krytykuje, nie jest doceniany. Zaraz sie pewnie dowiem, że jestem jego rodziną albo nim samym -:) Smutne.

dima

Radna M.Łagowska-Cebula powinna odpowiedzieć sobie (najlepiej w zaciszu domowym) „czy rzeczy dla niej oczywiste do końca oczywistymi są „?? Bo tego rodzaju dylematy urągają powadze radnej R.M.

Mąż

radna Cebula jest super zwłaszcza gdy mówi, że można ją naprostować, bo to jest oczywista oczywistość

Parkometr

dla mnie też radna Cebula to oczywista oczywistość i jestem za parkometrami a nawet przeciw nim

Dejma

Zgadza się. Jej merytoryczny sens pytań kończy się na zadaniu pytania: ile to kosztuje ?

Zuzu

No mnie interesuje ile to kosztuje, bo ciągle na nic nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy na parkingi, na remont dróg, a są na plandeki i parkometry. Mieszkając w strefie nie stać mnie na 120 zl rocznie opłaty. Dojeżdżam do pracy, pracuję na zmiany i zarabiam najniższą krajową. Dodatki socjalne mnie nie obejmują. Ile to kosztuje i dlaczego mam za to płacić? A jak mnie nie stać to gdzie mam zaparkować samochód ludziom na Dekutowskiego, którzy mają z miejscem parkingowym taki sam problem, czyli jego brak. Ludzie w strefie parkingowej mieszkają dużo dłużej niż prezydentem jest DB, dużo dłużej płacą… Czytaj więcej »

Mar

Mieszkańcy zapłacą i to podwójnie, najpierw za wykonanie i rozruch systemu płatnego parkowania (poprzez budżet gminy, dziesiątki tysięcy złotych), a następnie za postój (bezpośrednio z kieszeni kierowców). Dobry gospodarz zacząłby od ograniczenia czasu postoju do 1-1,5 h na najbardziej obleganych parkingach, a dopiero gdyby mieszkańcy opowiedzieli się za dopuszczeniem dłuższego postoju za opłatą, to utworzyłby strefę płatnego parkowania z bezpłatnym postojem raz dziennie przez pierwsze 45-55 minut. No ale Pana Prezydenta i reszty obecnej plejady płatne parkowanie nie zaboli, bo oni na podstawie stawki zerowej typu 3 nie będą płacić za postój.

mieszkaniec TBG

Jak to nie ma na nic pieniędzy? 800 tysięcy na nagrody dla władzy i urzędników się znalazło. 13 pensja w urzędzie już była? Niepotrzebne etaty w UM za czyje pieniądze są opłacane? Taką mamy władzę. A ciebie jak na coś nie stać to masz się bardziej starać jak to skwitował panujący prezydent 🙁 Arogancja władzy sięgnęła zenitu.

Do redakcji

W związku z wypowiedziami m.in. Komendanta Straży Miejskiej, które padły na XXV sesji Rady Miasta, proszę o wystosowanie zapytania do Urzędu Miasta o to:
– do kiedy zostaną uruchomione bezpłatne parkingi na terenie dawnego Hotelu Nadwiślańskiego oraz na boisku zlikwidowanego Gimnazjum nr 3;
– do kiedy nastąpi zapewnienie kursów komunikacji miejskiej ze wszystkich osiedli do centrum miasta, jak również z centrum do poszczególnych osiedli, z częstotliwością co najmniej raz na pół godziny w godzinach obowiązywania płatnego parkowania w centrum.
Proszę o publikację uzyskanej odpowiedzi na portalu. Z góry dziękuję.

Mar

Warto byłoby przy okazji zapytać, kiedy i gdzie dokładnie zostaną uruchomione darmowe parkingi typu „parkuj i jedź”, zlokalizowane na drogach do centrum z Nagnajowa, Mokrzyszowa i Wielowsi przy przystankach komunikacji miejskiej z autobusami do i z centrum miasta nie rzadziej niż co pół godziny, a także kiedy zostanie utworzony brakujący odcinek drogi rowerowej na DW723 od ulicy Matejki do ulicy Borów. Bo skoro El Presidente chce wprowadzać w Tarnobrzegu rozwiązania z dużych miast, to takie wielkomiejskie rozwiązania eksploatujące mieszkańców powinny zostać zrównoważone wielkomiejskimi rozwiązaniami niosącymi udogodnienia dla mieszkańców. Przykład z Poznania:
https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikacja/parkuj-i-jedz/cennik/

brzoza

oraz jeszcze kiedy wreszcie: 1). rozkład jazdy zostanie ułożony w rozumny sposób a nie jak teraz kiedy np. 3 linie jadą praktycznie o jednej godzinie, ( np. ok. godz. 8.30 z przystanku na Sikorskiego w przeciągu 3 minut jedzie 3 linie, a potem przez 45 minut nie jedzie nic 2). będą automaty do zakupienia biletów albo na przystankach albo w autobusach – teraz nie ma gdzie kupić biletów ponieważ kiosków brak, a punkt na Szerokiej sprzedaje tylko przez chyba 2 godziny dziennie. I trzeba płacić 40groszy haraczu u kierowcy – to jakaś paranoja. Jednym słowem kiedy wreszcie ktoś zacznie zachęcać… Czytaj więcej »

mieszkaniec

Ten punkt na Szerokiej to toatalny niewypał i te 2h czynne, kto to wymyślił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

żenada

Przewodniczący bez zażenowania usiłuje choćby malejką namiastką polizać prezydencką …….

Straznik

A komendant to aby wystrzałowo wypaść na sesji kupił sobie nowy galowy mundur Pluta wyraził zgodę i inni chodzą w starych No cóż władza lubi błyszczeć

Gość

Należy zgłosić wniosek o unieważnie uchwały RM. Narusza prawa pracowników dojeżdżających do pracy samochodem w rejonie płatnych parkingów. Miasto nie zabezpiecza bezpłatnych parkingów w innych rejonach co przy tak zaplanowanej skali parkomatów nie będzie można nigdzie bez opłaty zaparkować.Czy nie możno było dać możliwość pracownikom wykupić kartę pracownika tak jak mają mieć mieszkańcy.

Mar

Tylko kto napisze taki wniosek, pracownicy sądów i prokuratur?

Poza tym według mnie Wojewoda może uchylić przepisy uchwał dotyczące opłat za pierwsze pół godziny parkowania, bo w art. 13b ust. 4 ustawy o drogach publicznych nie ma nic o ustalaniu opłaty za pierwsze pół godziny postoju. Wtedy trzebaby płacić 2,5 zł za każde rozpoczęte parkowanie na płatnych miejscach.

A wystarczyło zwolnić wszystkich z opłaty za pierwsze minuty postoju poniżej godziny, np. 45 minut, na co pozwala art. 13b ust. 4 pkt 2 ustawy o drogach publicznych, czego dowodzi strefa płatnego parkowania w Kolbuszowej (30 minut bezpłatnie, po pobraniu biletu, raz dziennie).

Prawnik

Prawnik każdy. Nawet nie będący menenasem w urzędzie jest podważyć te uchwałę.
Może prawnicy Kalinki zlozea zastrzeżenia albo wojewoda z urzędu to zrobi. BĘDZIE TO KOLEJNA WTOPA Mecenasow Dajmy szanse Wojewodzie Niech Radni działają Ta uchwała jest źle przygotowana i narusza słuszne interesy mieszkańców i te na które powołują się pracownicy sądu.
Ciekawa jestem jak menenasi urzędu ocenili wnioski pracowników

Owen

Zbyt rozległa ta strefa parkingowa.

noname

Do redakcji. Zmiana formy portalu jest niewypałem i na pewno nie poprawi popularności portalu, Powodem jest ukrycie komentarzy czytelników. Nie przeceniając jakości tychże komentarzy były powodem do wejścia na temat i odniesienia na bieżąco do adwersarza lub chociaż do przeczytania . Była to niezaprzeczalna atrakcyjność tego portalu niestety już widać że była.

Barbara

Szanowny Panie Przewodniczący Dziękuję za uwagę o mieszkańcach Cieszę się że ktoś sobie o nas/wyboracach przypomniał I tak obserwując radnych niewyciagajacych nosow z telefonów w trakcie trwania obrad czuję się całkowicie lekceważony

Prawnik

No i stało się. Ludzie Kalinki zostawieni w urzędzie i radach nadzorczych są aktywni.
To wyszło przy interpelacjach i dotyczy np spółki wodociagi
Wyszło na to że Bożek wiedział lib powinien wiedzieć o podwyższ kach cen wody.
Za chwilę będzie to dotyczzyc innych spolek.
Bożek oczywiście nie przyzna się do błędu ale to jego problem.

zdziś

Przepraszam ale czy ten cały Kalinka sam wie o czym mówi ??? Bełkocze coś niezrozumiale, kompletnie nic nie wynika z tej jego paplaniny. Ja nie wiem co on bierze ale ja tego nie chcę.