Transmisja XXV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Informacja na temat realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej przez jednostki podległe Miastu. Ocena funkcjonowania instytucji zajmujących się rodzinami ubogimi i wielodzietnymi.

6. Ocena zasad udzielania pomocy materialnej i niematerialnej wyżej wymienionym rodzinom.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawie:

7.1 zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie Miasta Tarnobrzega,

7.2 przyjęcia zasad i trybu prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Tarnobrzega,

7.3 uchwalenia „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Tarnobrzeg,

7.4 rozpatrzenia skargi,

7.5 rozpatrzenia skargi,

7.6 ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Tarnobrzega oraz wysokości opłat i opłaty dodatkowej za parkowanie oraz sposobu ich pobierania,

7.7 ustalenia zasad korzystania z parkingów niestrzeżonych zlokalizowanych na terenach komunalnych Gminy Tarnobrzeg nie będących drogami publicznymi oraz wysokości stawek za parkowanie i opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania.

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

MATERIAŁY NA SESJE DO POBRANIA TUTAJ

LIVE

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
2 lat temu

W projekcie uchwały dot. płatnych parkingów jest napisane:
„Wykupienie abonamentu typu P upoważnia do parkowania wyłącznie na ulicy wskazanej na karcie abonamentowej, natomiast abonamentu typu M na wszystkich płatnych parkingach niestrzeżonych.”.
Analogiczny zapis jest w projekcie uchwały dot. strefy płatnego parkowania. Czyli mieszkaniec posiadający abonament mógłby parkować w ramach abonamentu na wszystkich parkingach i w całej strefie, a przedsiębiorca nie. Niezbyt to sprawiedliwe.

Iwan
2 lat temu

Kiper przyjdzie w golfie? To najbardziej spektakularne jego osiągnięcie, jako radnego, jak dotychczas

Bartosz Głowacki
2 lat temu
Reply to  Iwan

Eee no jeszcze sygnety na łapach

orzel
2 lat temu

radni, miejcie jaja, nie głosujcie za płatnymi parkingami, tylko wyimaginowani „przedsiębiorcy” żalący się prezydentowi są ZA. Już nie mówiąc o tym, że przy 30 min. darmowego parkowania ludzie będą zmieniać miejsca 🙂 Ja na pewno nie zajadę np do apteki w tych rejonach a pojadę kawałek dalej, do zegarmistrza też lepiej będzie pojechać na Kopernika :), fryzjer, rosman, kebab, niedługo będzie dużo lokali do wynajęcia.
Chyba że o to chodzi to okej

TBG
2 lat temu
Reply to  orzel

No to zaczynamy zabawę pt. parkujemy gdzie się da byle za darmo. Współczuję mieszkańcom a w szczególności ul.Dekutowskiego, bo Ci to dopiero będą mieć sajgon.Kolejna niezbędna inwestycja w mieście „poprawiająca” komfort życia.

Mar
2 lat temu
Reply to  TBG

Spokojnie, jak tak będzie, to obecna plejada przychyli nam nieba i rozszerzy strefę płatnego parkowania m.in. na ul. Dekutowskiego. Co to jest 120 zł rocznie abonamentu mieszkańca 😉

orzel
2 lat temu

z trudem mi to przychodzi przez gardło ale brawo Panie Kalinka

ktoś
2 lat temu
Reply to  orzel

Typowy populista ludu.

As
2 lat temu

Trwa przerwa. Czy będą głosować DRUGI raz ten sam wniosek?????

Bryza
2 lat temu

Kilku Przewodniczących RM Tarnobrzega widziałam, obecny bije wszystkich … żenada!!!

Żaba
2 lat temu
Reply to  Bryza

Pod jakim względem bije wszystkich ? Możesz sprecyzować

Staszek
2 lat temu
Reply to  Żaba

Na sesji radni głosowali za wnioskiem Kalinki o cofnięcie uchwały do komisji, 7 było za, 9 przeciw a Potański powiedział, że „wniosek został zaakceptowany negatywnie” Cz.1 tarnsmisji czas ok 2:30. Komentarz zbędny.

ktoś
2 lat temu

Pan Waldemar super pomysł nie populistyczny tylko merytoryczny

Mar
2 lat temu

No i tak jak napisałem kilka dni temu płatne parkowanie w centrum zatwierdzone przez radę miasta (obie uchwały). Także ostatnie kilka miesięcy parkowania za darmo w centrum.

Poza tym docelowo mieszkańcy z abonamentem będą mogli parkować w ramach abonamentu na wszystkich parkingach płatnych, a przedsiębiorcy z abonamentem tylko na parkingu przy siedzibie swojej firmy. Czyli jak przedsiębiorca z abonamentem nie znajdzie miejsca przy siedzibie swojej firmy, to za zaparkowanie gdzie indziej będzie zobowiązany zapłacić w parkomacie, a mieszkaniec nie. Sprawiedliwe to nie jest, ale tak zdecydowała rada miasta.

Szwagier
2 lat temu
Reply to  Mar

powinno to ograniczyć wszelkiej maści busy, autobusy, dostawczaki, które stoją pod blokami całymi tygodniami z reklamą jajka ze Szwagrowa.

Mar
2 lat temu
Reply to  Szwagier

To co opisałeś, to przykład marginalnego zjawiska. Powinno być sprawiedliwie, tzn. albo mieszkańcy i przedsiębiorcy z abonamentem na parkowanie mogą parkować w ramach abonamentu na wszystkich płatnych miejscach postojowych, albo tylko na miejscach przy swoich siedzibach (mieszkanie / sklep). Zaproponowana na sesji poprawka, żeby każdy przedsiębiorca w mieście mógł wykupić abonament typu P, przeczyła przyjętemu kryterium posiadania siedziby przy płatnym miejscu parkingowym, ale typy użytkowników uprawnione w ramach tego kryterium do wykupienia abonamentu powinny mieć równe prawa, tym bardziej, że przedsiębiorca zapłaci znacznie więcej za abonament.

mja
2 lat temu

jeśli pracownika nie stać na 30 zł dziennie na parking to yyyyyy powinien się zastanowić mmmmmm albo bardziej starać 😉

Mar
2 lat temu
Reply to  mja

Co to jest 30 zł dziennie 😉 A jak ktoś nie chce wspierać budżetu gminy opłatami za parkowanie, to jest np. ul. Sandomierska – miejsc parkingowych tam nie brakuje 😀

As
2 lat temu

Nie wiem po co brnąć dalej z tą Kolbuszową Panie Darku. Tam pierwsze pół godziny jest bezpłatne . Poza tym opłaty kilkakrotnie niż u nas. Początkowo popierałem ten pomysł , bo myślałem ,że chodzi o udrożnienie ruchu w mieście. Teraz coraz bardziej utwierdzam się ,że jednak o kasę. Stawki w Kolbuszowej
http://www.kolbuszowa.pl/27-mieszkancy/5439-strefa-platnego-parkowania.html

Owen
2 lat temu
Reply to  As

Zgadzam się, faktycznie, na takich zasadach finansowych jak w Kolbuszowej i na początek tylko w przy Rynku i urzędach, to łatwiej byłoby zaakceptować. A tu poszli „z grubej rury”. Myślę, że ludzie będą uciekać z centrum. I to nie tylko z samochodami. Władza jednak robi co chce a mieszkańcy nie mają nic do gadania. I jedyny radny, który tej władzy patrzy na ręce i głośno ją krytykuje, nie jest doceniany. Zaraz sie pewnie dowiem, że jestem jego rodziną albo nim samym -:) Smutne.

dima
2 lat temu

Radna M.Łagowska-Cebula powinna odpowiedzieć sobie (najlepiej w zaciszu domowym) „czy rzeczy dla niej oczywiste do końca oczywistymi są „?? Bo tego rodzaju dylematy urągają powadze radnej R.M.

Mąż
2 lat temu

radna Cebula jest super zwłaszcza gdy mówi, że można ją naprostować, bo to jest oczywista oczywistość

Parkometr
2 lat temu
Reply to  Mąż

dla mnie też radna Cebula to oczywista oczywistość i jestem za parkometrami a nawet przeciw nim

Dejma
2 lat temu
Reply to  Parkometr

Zgadza się. Jej merytoryczny sens pytań kończy się na zadaniu pytania: ile to kosztuje ?

Zuzu
2 lat temu
Reply to  Dejma

No mnie interesuje ile to kosztuje, bo ciągle na nic nie ma pieniędzy. Nie ma pieniędzy na parkingi, na remont dróg, a są na plandeki i parkometry. Mieszkając w strefie nie stać mnie na 120 zl rocznie opłaty. Dojeżdżam do pracy, pracuję na zmiany i zarabiam najniższą krajową. Dodatki socjalne mnie nie obejmują. Ile to kosztuje i dlaczego mam za to płacić? A jak mnie nie stać to gdzie mam zaparkować samochód ludziom na Dekutowskiego, którzy mają z miejscem parkingowym taki sam problem, czyli jego brak. Ludzie w strefie parkingowej mieszkają dużo dłużej niż prezydentem jest DB, dużo dłużej płacą podatki, za które remontowane są drogi na innych osiedlach, a w centrum na ul. Moniuszki, Mickiewicza nie ma. Też pytam ile to kosztuje, bo jeżeli jest takie zapotrzebowanie i innych na to stać, to mam nadzieję, że nie będziemy dopłacać.

Mar
2 lat temu
Reply to  Zuzu

Mieszkańcy zapłacą i to podwójnie, najpierw za wykonanie i rozruch systemu płatnego parkowania (poprzez budżet gminy, dziesiątki tysięcy złotych), a następnie za postój (bezpośrednio z kieszeni kierowców). Dobry gospodarz zacząłby od ograniczenia czasu postoju do 1-1,5 h na najbardziej obleganych parkingach, a dopiero gdyby mieszkańcy opowiedzieli się za dopuszczeniem dłuższego postoju za opłatą, to utworzyłby strefę płatnego parkowania z bezpłatnym postojem raz dziennie przez pierwsze 45-55 minut. No ale Pana Prezydenta i reszty obecnej plejady płatne parkowanie nie zaboli, bo oni na podstawie stawki zerowej typu 3 nie będą płacić za postój.

mieszkaniec TBG
2 lat temu
Reply to  Zuzu

Jak to nie ma na nic pieniędzy? 800 tysięcy na nagrody dla władzy i urzędników się znalazło. 13 pensja w urzędzie już była? Niepotrzebne etaty w UM za czyje pieniądze są opłacane? Taką mamy władzę. A ciebie jak na coś nie stać to masz się bardziej starać jak to skwitował panujący prezydent 🙁 Arogancja władzy sięgnęła zenitu.

Do redakcji
2 lat temu

W związku z wypowiedziami m.in. Komendanta Straży Miejskiej, które padły na XXV sesji Rady Miasta, proszę o wystosowanie zapytania do Urzędu Miasta o to:
– do kiedy zostaną uruchomione bezpłatne parkingi na terenie dawnego Hotelu Nadwiślańskiego oraz na boisku zlikwidowanego Gimnazjum nr 3;
– do kiedy nastąpi zapewnienie kursów komunikacji miejskiej ze wszystkich osiedli do centrum miasta, jak również z centrum do poszczególnych osiedli, z częstotliwością co najmniej raz na pół godziny w godzinach obowiązywania płatnego parkowania w centrum.
Proszę o publikację uzyskanej odpowiedzi na portalu. Z góry dziękuję.

Mar
2 lat temu
Reply to  Do redakcji

Warto byłoby przy okazji zapytać, kiedy i gdzie dokładnie zostaną uruchomione darmowe parkingi typu „parkuj i jedź”, zlokalizowane na drogach do centrum z Nagnajowa, Mokrzyszowa i Wielowsi przy przystankach komunikacji miejskiej z autobusami do i z centrum miasta nie rzadziej niż co pół godziny, a także kiedy zostanie utworzony brakujący odcinek drogi rowerowej na DW723 od ulicy Matejki do ulicy Borów. Bo skoro El Presidente chce wprowadzać w Tarnobrzegu rozwiązania z dużych miast, to takie wielkomiejskie rozwiązania eksploatujące mieszkańców powinny zostać zrównoważone wielkomiejskimi rozwiązaniami niosącymi udogodnienia dla mieszkańców. Przykład z Poznania:
https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikacja/parkuj-i-jedz/cennik/

brzoza
2 lat temu
Reply to  Do redakcji

oraz jeszcze kiedy wreszcie:
1). rozkład jazdy zostanie ułożony w rozumny sposób a nie jak teraz kiedy np. 3 linie jadą praktycznie o jednej godzinie, ( np. ok. godz. 8.30 z przystanku na Sikorskiego w przeciągu 3 minut jedzie 3 linie, a potem przez 45 minut nie jedzie nic
2). będą automaty do zakupienia biletów albo na przystankach albo w autobusach – teraz nie ma gdzie kupić biletów ponieważ kiosków brak, a punkt na Szerokiej sprzedaje tylko przez chyba 2 godziny dziennie. I trzeba płacić 40groszy haraczu u kierowcy – to jakaś paranoja.
Jednym słowem kiedy wreszcie ktoś zacznie zachęcać do korzystania ze środków komunikacjj zbiorowej? I problem parkingów oraz częściowo smogu się rozwiąże.

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  brzoza

Ten punkt na Szerokiej to toatalny niewypał i te 2h czynne, kto to wymyślił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

żenada
2 lat temu

Przewodniczący bez zażenowania usiłuje choćby malejką namiastką polizać prezydencką …….

Straznik
2 lat temu

A komendant to aby wystrzałowo wypaść na sesji kupił sobie nowy galowy mundur Pluta wyraził zgodę i inni chodzą w starych No cóż władza lubi błyszczeć

Gość
2 lat temu
Reply to  Straznik

Należy zgłosić wniosek o unieważnie uchwały RM. Narusza prawa pracowników dojeżdżających do pracy samochodem w rejonie płatnych parkingów. Miasto nie zabezpiecza bezpłatnych parkingów w innych rejonach co przy tak zaplanowanej skali parkomatów nie będzie można nigdzie bez opłaty zaparkować.Czy nie możno było dać możliwość pracownikom wykupić kartę pracownika tak jak mają mieć mieszkańcy.

Mar
2 lat temu
Reply to  Gość

Tylko kto napisze taki wniosek, pracownicy sądów i prokuratur?

Poza tym według mnie Wojewoda może uchylić przepisy uchwał dotyczące opłat za pierwsze pół godziny parkowania, bo w art. 13b ust. 4 ustawy o drogach publicznych nie ma nic o ustalaniu opłaty za pierwsze pół godziny postoju. Wtedy trzebaby płacić 2,5 zł za każde rozpoczęte parkowanie na płatnych miejscach.

A wystarczyło zwolnić wszystkich z opłaty za pierwsze minuty postoju poniżej godziny, np. 45 minut, na co pozwala art. 13b ust. 4 pkt 2 ustawy o drogach publicznych, czego dowodzi strefa płatnego parkowania w Kolbuszowej (30 minut bezpłatnie, po pobraniu biletu, raz dziennie).

Prawnik
2 lat temu

Prawnik każdy. Nawet nie będący menenasem w urzędzie jest podważyć te uchwałę.
Może prawnicy Kalinki zlozea zastrzeżenia albo wojewoda z urzędu to zrobi. BĘDZIE TO KOLEJNA WTOPA Mecenasow Dajmy szanse Wojewodzie Niech Radni działają Ta uchwała jest źle przygotowana i narusza słuszne interesy mieszkańców i te na które powołują się pracownicy sądu.
Ciekawa jestem jak menenasi urzędu ocenili wnioski pracowników

Owen
2 lat temu

Zbyt rozległa ta strefa parkingowa.

noname
2 lat temu

Do redakcji. Zmiana formy portalu jest niewypałem i na pewno nie poprawi popularności portalu, Powodem jest ukrycie komentarzy czytelników. Nie przeceniając jakości tychże komentarzy były powodem do wejścia na temat i odniesienia na bieżąco do adwersarza lub chociaż do przeczytania . Była to niezaprzeczalna atrakcyjność tego portalu niestety już widać że była.

Barbara
2 lat temu

Szanowny Panie Przewodniczący Dziękuję za uwagę o mieszkańcach Cieszę się że ktoś sobie o nas/wyboracach przypomniał I tak obserwując radnych niewyciagajacych nosow z telefonów w trakcie trwania obrad czuję się całkowicie lekceważony

Prawnik
2 lat temu

No i stało się. Ludzie Kalinki zostawieni w urzędzie i radach nadzorczych są aktywni.
To wyszło przy interpelacjach i dotyczy np spółki wodociagi
Wyszło na to że Bożek wiedział lib powinien wiedzieć o podwyższ kach cen wody.
Za chwilę będzie to dotyczzyc innych spolek.
Bożek oczywiście nie przyzna się do błędu ale to jego problem.

zdziś
2 lat temu

Przepraszam ale czy ten cały Kalinka sam wie o czym mówi ??? Bełkocze coś niezrozumiale, kompletnie nic nie wynika z tej jego paplaniny. Ja nie wiem co on bierze ale ja tego nie chcę.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content