Sandomierz: Areszt dla podejrzanych o serię włamań

Do serii włamań doszło w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu sandomierskiego. Sprawcy działający pod osłoną nocy na cel brali salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, sklepy z częściami motoryzacyjnymi, sklepy spożywcze czy przedsiębiorstwa świadczące usługi budowlane. Ich łupem padały m.in. pieniądze, komputery, sprzęty elektroniczne a nawet kosze na śmieci. Ostatnie włamanie miało miejsce w ubiegłą środę 26 lutego. Sprawcy działali szybko i zuchwale, licząc na łatwy łup nie przebierali w środkach, plądrując kolejne lokale.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalania sprawców włamań. Szybkie działanie funkcjonariuszy doprowadziło w minioną środę do zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego. 38 i 36-latek zostali „trafieni” na jednym z parkingów w Sandomierzu. Nie wykluczone jest to, że byli oni w trakcie planowania kolejnego włamania.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci w samochodzie zatrzymanych znaleźli ponad 40 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, broń gazową oraz przedmioty pochodzące z włamań. W toku dalszych czynności kryminalni dokonali przeszukania wynajmowanego przez podejrzanych mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępczego procederu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W piątek 28 lutego usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania kilkudziesięciu włamań popełnionych w krótkich odstępach czasu. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec sprawców włamań środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content