„Wierni do końca…” – wyjątkowy koncert w Baranowie Sandomierskim (fotoreportaż)

– Jest to doskonała okazja, by poprzez muzykę uczcić pamięć Niezłomnych – tłumaczy Mateusz Mitka. – Zależy nam także, by poprzez inicjatywę artystyczną edukować, skłonić uczestników koncertu do zapoznania się z historią, zaciekawić ich losami ludzi, którzy nie godzili się na porządki, jakie zapanowały w Polsce po II wojnie światowej i oddali za to życie, zdrowie, poświęcili rodzinę. A byli przecież w wieku naszych muzyków.

Na scenie wystąpili wokaliści: Angelika Brylska, Sylwia Dul, Patrycja Mitkiewicz, Klaudia Mrówczyńska, Iga Pańczyk, Marcin Raś, Kacper „Spooky Wooky” Smykla, Aleksandra Solarska, Sara Trubiłowicz, Martyna Wilk. W skład zespołu instrumentalnego weszli: Krzysztof Chmielowiec – perkusja, Michał Chmielowiec – gitara, Piotr Gruszecki – saksofon, Jacek Jamrozy – klawisze, Marek Marchewicz – bas, Michał Tulik – gitara.

Patronat nad koncertem objęła Fundacja Łączka, która zajmuje się działalnością edukacyjną związaną z Kwaterą Ł, czyli miejscem tajnego pochówku ofiar reżimu komunistycznego oraz pielęgnowaniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Podczas koncertu odbyła się zbiórka datków na jej działalność.

foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
1 rok temu

ŁAŁ DLA MNIE SZAŁ!

Bożena
1 rok temu

chętnie bym zobaczyła świetny spektakl patriotyczny „Jędrusiowa dola”

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content