Sezon 2020 nad Jeziorem Tarnobrzeskim pod znakiem zapytania

Do przetargu pn. „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega”, zakładającego budowę odcinka ul. Żeglarskiej i rozbudowę ul. Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim, wpłynęło osiem ofert. Wszystkie jednak przewyższają kwotę pieniędzy jaką gmina przeznaczyła na ten cel. Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła kwotę 13 005 353,00 zł brutto. Tymczasem najniższa zaproponowana cena przez konsorcjum firm z Kraśnika i Sandomierza wynosi 15 689 259,53 zł brutto, najwyższa zaś to 21 414 711,04 zł.

Nie oznacza to jednak, że gmina ogłosi ponowy przetarg na to zadanie.

– Złożyłam wniosek o zwiększenie środków na to zadanie. Decyzję podejmie Rada Miasta podczas najbliższej, marcowej sesji – wyjaśnia NW24.pl Barbara Trzeciak, naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Wszystkie podmioty biorące udział w przetargu za termin zakończenia budowy wskazały kwiecień 2021 r. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie nad jeziorem będzie trwała budowa.

– Jeżeli nastąpi zwiększenie środków na tę inwestycję, to wyłonimy wykonawcę. Jeżeli będzie już podpisana umowa, to wtedy spotkamy się z wykonawcą, z Policją, ze Strażą Miejską aby porozmawiać o bezpieczeństwie, będzie to bowiem teren budowy – tłumaczy NW24.pl naczelnik Trzeciak. – Podczas tych rozmów wypracujemy wspólne stanowisko w tej kwestii – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Oni serio mają problem z zaplanowaniem robót? Przed pierwszym sezonem nad Jeziorem zrobić odcinek od Wisłostrady do rozjazdu, a potem w czasie pierwszego sezonu robić odcinek po jednej stronie rozjazdu, a w czasie drugiego sezonu po drugiej stronie. Ale najpierw muszą znaleźć brakującą kasę 😉

Marcin
1 rok temu

co za ekipa >do czego sie nie weżmie to klapa. Nawet nie umieją obliczyć wartości przetargu. A teraz ściemniają z e wszystko przewidzieli. Te wakacje na pewno zaszkodzą nauczycielowi włodarzowi miasta.

Mar
1 rok temu

Wypowiedział się też Pan Prezydent.
https://www.youtube.com/watch?v=XOyGrTRf6J4
Zaczęło się oswajanie mieszkańców z tym, że coś wyleci z budżetu. Jak już pisałem obstawiam rezygnację ze sztandarowej inwestycji do ściągania, czyli przebudowy skrzyżowania Sikorskiego-Zwierzyniecka-Wyszyńskiego.

Swoją drogą gdzie te miliony z transakcji z PFR, już wszystkie „zagospodarowane”?

Serbiniok
1 rok temu
Reply to  Mar

Skrzyżowanie na Serbinowie jest bardziej potrzebne niż te inwestycje nad jeziorem w większości dla zamiejscowych. Najpierw miasto (jak patrze na osiedle Serbinow wyglądające jak relikt, dodatkowo żadna władza nic tam nie robi, bo dla nich mieszkańcy tego osiedla to plebs), a później teren wokoło zbiornika.

konkret
1 rok temu
Reply to  Mar

Mógł byś te swoje insynuacje podeprzeć jakimś uwiarygodnionym oficjalnym argumentem nie tylko twoją wybujałą, złośliwą intuicją

Jan
1 rok temu

Drogi w lipcu,podobnie jak parking na cmentarzu 1listopada.

wrzos
1 rok temu

Niech miasto te inwestycje zrobi raz a porzadnie w jeden rok mysle,ze jeden sezon ewentualnego ,,zamkniecia,, Jeziora wszyscy zrozumieja.Lepiej raz a porzadnie,niz bujac sie z tymi remontami infrastruktury tam na raty przez kilka lat.

Marek
1 rok temu

zimy nie było, mozna było spokojnie remonty robić i na otwarcie sezonu spokojnie skończyć…

Mieszkaniec
1 rok temu

Ta władza nie ma pomysłu na rządzenie Prezydent szykując się do rządzenie musiał się przygotować Już wtedy wiedział jaki jest cykl inwestycyjny ze będzie się starał o dofinansowanie i jaka jest sytuacja na rynku wykokonawcy POWINIEN Tylko widać że się nie przygotował i porusza się od ściany do sciany
To wyszło przy sprzedaży udziałów w spółce wodociągi Najpierw obiecał pracownikom że nie będzie sprzedawał i wycofał uchwałę podjęta za Kalonke Następnie idzie w koszty robi pracochłonne i kosztowne analizy prawne i rzuca to na radę Sprzedał udziały chociaż nie wiadomo co jeszcze będzie o czym sygnalizował Kalonka na sesji.
Dalej w sprawie przetargu na ww ulicę mówi że beztroska Ceny poszły w górę Muszę zmienić budżet bo nie będzie dofinansowania
Ręce opadają Jedna wielka niekompetencja i brak skuteczności.
To po co mówić mieszkańcom że ciężko pracuje. Nie od każdej ciężkiej pracy są efekty Od prezydenta wymaga się skuteczności i rzetelności a nie ciężkiej pracy
Wypowiedź naczelnika wydziału tid urzędu pokazuje jak ciężko pracują
Mieszkańcy nic już dobrego nas nie czeka Kierunek tej władzy to zastoj i trwanie.

Jean
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Pisząc o Kalonku masz na myśli Kalinkę ? Przecież on rządził razem z prezydentem „rezydentem” przez 2,5 roku ,potem po akcji „dębowy kołek” przez ponad rok . I jedyne co zrobił to udział w farsie z Ortylem pt . Obwodnica Tarnobrzega -damy kasę – jak znajdziemy … albo nie . Jak Kalinka ma być zbawcą to ja już wolę profesura ….

piotruś
1 rok temu
Reply to  Jean

o zbawcę( swojego) to módl się w kościele-chociaż będzie trudno bo kłamiesz i nienawiścią ziejesz

Mar
1 rok temu
Reply to  Jean

W tarnobrzeskim samorządzie każda licząca się opcja prowadzi przede wszystkim swoja politykę. Działania na rzecz gminy, zarówno autentyczne jak i pozorne, są działaniami wtórnymi, które powstają przy okazji uprawiania swojej polityki przez daną opcję. Droga obwodowa to jeden z przykładów – jak się już okazało nie chodzi o to, żeby ją jak najszybciej zbudować, tylko żeby wywoływać wrażenie, jak to ta czy inna plejada przychyli nieba mieszkańcom poprzez budowę tej drogi, nota bene nieprzemyślanej, choćby ze względu na realne koszty niewspółmierne do przewidywanych rezultatów.

MaXx
1 rok temu

Kolejny prezio zostanie wciągniety przez dziurę w Machowie? Każde miasto w którym został przemysł się rozwija. Niestety Tarnobrzeg został z dołkiem a to nie da takiej możliwości rozwoju dla miasta jak przemysł

Mar
1 rok temu

Można było zrobić to lepiej. Z inwestycją rewitalizacji jeszcze się udało, choć jej zakres jest nadmierny. Na drogę opaskową brakło już pieniążków. Ale skoro zdaniem El Presidente mieszkańcom bardziej potrzebny jest kurort nad Jeziorem na 4 miesiące roku niż drogi w mieście na cały rok, to niech obecna plejada się teraz tłumaczy i głowi jak wyjść z tego z twarzą.

Neltah
1 rok temu

Ja nie mam słów jak można w ogóle wpaść na tak absurdalny pomysł. Jezioro ma długość 12 km dokoła,z czego plaża jakieś 7 km . Teren budowy to odcinek 1km koło Mariny. Do tego miejsca ,czyli ulicy Żeglarskiej prowadzą 3 drogi,ta główna jednokierunkowa i droga wyjazdowa (bez nazwy) oraz droga na Miechocin i ulicę Siarkową Ponadto istnieje ścieżka polno-rowerowa za Mariną. Chcąc ograniczyć ruch turystów należy zamknąć tylko lewą część plaży(ulicę Żeglarską) oraz zmienić tam organizację ruchu na 2 kierunkowy na drogach dojazdowych do Mariny. Prawą część(ulicę Plażową) otworzyć dla turystów i również zmienić organizację na 2 kierunkowy lub inny sposób ruchu aż do wyjazdu na Wisłostradę (tym pod schroniskiem w Machowie). Nic nie trzeba zamykać ,jedynie przestawienie znaków i zmiana organizacji.Każdy normalny samorząd jest w stanie takie coś przeprowadzić. Czy Tarnobrzeg stanie na wysokości zadania , czy może pogrążą się w degradacji finansów na kolejne lata,niszcząc turystykę z błachego powodu? O tym się przekonamy za 2 miesiące. I jeszcze apropos ulic, czy przypadkiem nie zamierzają wykostkować ulicy żeglarskiej i plażowej topiąc kolejne miliony? Bo ja NIE WIDZĘ potrzeby wymiany tamtego asfaltu. Natomiast jest wielka potrzeba POSZERZENIA go na boki,bo droga obecnie jest bardzo wąska. Tak dla poszerzania ,NIE dla… Czytaj więcej »

Mar
1 rok temu
Reply to  Neltah

Będzie robione tak, jak określono w przyjętym projekcie, nawet jeżeli będą mieli zdzierać dobre nawierzchnie. Natomiast co do przebiegu robót to spokojnie, powoli – mają czas 😉 Najpierw muszą znaleźć brakujące pieniądze, potem uchwalić zmiany w budżecie, potem ogłosić nowy przetarg, potem wyłonić wykonawcę, a dopiero potem będą dumać i gadać jak prowadzić przebudowę. Także z rozpoczęciem prac w terenie zejdzie może i do lata, o ile wykonawca się znajdzie.

hipcio
1 rok temu
Reply to  Mar

No tak spec ustalił scenariusz i teraz tylko strzeli klapsa i potoczy się jego niepoważna i głupkowata fabuła.

Neltah
1 rok temu
Reply to  Mar

No więc nie zmiany w budżecie tylko zmiany w projekcie. Asfalt już jest, nie ma potrzeby jego wymiany, nie ma w nim dziur, zagłębień,bo nie miały jak powstać. A asfalt kosztuje sporo. I kolejne pytanie ,co z utwardzeniem ścieżki rowerowej za Mariną, czyli tej co jest aktualnie pokryta żwirkiem ,zaczyna się po lewej stronie płotu od Mariny? To jest ewidentnie do zrobienia,gdyż tylko ta trasa zapewnia szybki dojazd rowerem nad jezioro. Na to powinny pójść pieniądze.
Co z drogą wyjazdową dla aut od mariny w kierunku miasta? Czy będzie asfalt? Ta droga jest jednokierunkowa, więc znów pytanie czy dla rowerów zostanie zrobiona ścieżka rowerowa za Mariną? znów cicho sza…

Mar
1 rok temu
Reply to  Neltah

Jak powiadam, zrobią według opracowanego projektu, bo na jego podstawie została wydana zgoda na budowę i przyznane dofinansowanie. Dokumentacja z projektu jest do pobrania tutaj:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarnobrzeg/redir.jsp?place=galleryStats&id=53839
Także rozwiązania opisane przez Ciebie, mimo że są sensowne, nie zostaną zrealizowane przy tej inwestycji. W Tarnobrzegu póki co nie ma niestety zwyczaju konsultowania inwestycji drogowych z mieszkańcami na etapie projektowania (przed zatwierdzeniem projektu).

hipcio
1 rok temu
Reply to  Neltah

A ty widziałeś projekt i ustalenia w U.M i czy te barwne opowieści o poszerzaniu istniejącego asfaltu na podstawie wyśnionej bajki z mchu i paproci?

Mar
1 rok temu
Reply to  hipcio

Jak rozumiem nasze opinie ci się nie podobają. No to napisz hipciu jak jest, w szczególności:
– dlaczego gmina przeznaczyła w pierwszym przetargu za mało pieniędzy na zadanie skoro jej urzędnicy to sami fachowcy,
– dlaczego jeszcze nie została zwołana nadzwyczajna sesja rady miasta w celu jak najszybszego dokonania koniecznych przesunięć w budżecie,
– dlaczego nie ma do tej pory przygotowanego planu robót i projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas ich trwania?

Mar
1 rok temu
Reply to  hipcio

Przepraszam – na stronie UM pojawił się dzisiaj komunikat o zwołaniu nadzwyczajnej sesji rady miasta na dzień 13 marca 2020 r. (piątek), na godz. 11.00.
http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/nadzwyczajna-sesja-rady-miasta,2365.html
Także druga pozycja listy pytań nieaktualna, pozostałe nadal aktualne.

wrzos
1 rok temu

I w miescie przebudowy drog potrzebne i w okol Jeziora trzeba to jakos pogodzic.Jezeli chcemy,aby nad Jeziorem pojawili sie potencjalni inwestorzy,stawiajac tam rozne obiekty dla ogolu ludnosci to akwen ten musi byc do tego przygotowany i wyposazony w nowe drogi,parkingi,itd. Nikt z zewnatrz nie zainwestuje tam duzych pieniedzy,majac do dyspozycji zniszczone(jak obecnie)drogi zarosniete krzaczorami.Mamy naprawde wielki i piekny akwen wodny,ktory jest naszym atutem,wiec musimy jako miasto walczyc o rozne srodki finansowe z zewnatrz na jego rozwoj,to jest unikat na skale Polski i Europy,wiele dyscyplin sportowych i nie tylko w przyszlosci bedzie mozna tam rozwijac.

anon
1 rok temu

i bardzo dobrze i nie będzie tej przystani wakacyjnej i tak to zamkna na zawsze to dziadostwo zbieranin adzieciaków tylko bucza i dudnią i sie wydzieraja każdy chce miec spokój i wszystko drogo tam

Jerzy
1 rok temu

Niech się wezmą lepiej za drogi i parking na Dąbrowskiej koło biurowca TARR bo tam jest wolna amerykanka,połamane chodniki i dziurawe ulice.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Jerzy

Na ten projekt można było głosować w ramach budżetu obywatelskiego. Niestety, mieszkańcy Serbinowa wybrali siłownię.

wrzos
1 rok temu

Ludziom tu,to nikt nie dogodzi, buduja w miescie cos to zle, nie buduja tez zle ,najlepiej zamiast biadolic to wezcie sie do roboty wy i bedzie spokoj!! Kazda wazna inwestycja w miastach wymaga czasu i te nasze tez. Cieszcie sie,ze mimo wielomilionowych dlugow, ktore miasto posiada nie od dzis, to jednak zaczyna sie w nim cos budowac,ze cos zaczyna sie dziac, od razu Krakowa nie zbudowano! a Tarnobrzeg w sferze infrastruktury ma wieloletnie zaleglosci, wiec teraz trzeba troche poczekac. aby miasto,,podgonic,, w tym temacie. Budowe nowej ihfrastruktury(drogi,parkingi,oswietlenie,itp) nad Jeziorem uwazam za jak najbardziej trafiona ze strony miasta,gdyz oprocz rozwoju Tarnobrzeskiej Strefy Przemyslowej to Jezioro tez bedzie w niedalekiej przyszlosci przynosilo niemale zyski miastu. Skoro dotychczas przy bardzo miernej infrastrukturze nad Jeziorem w sezonie przy dobrej pogodzie w weekendy przyjezdzalo ok.30 tysiecy osob,to wyobrazcie sobie za 2-3 lata o ile bardziej wzrosnie frekwencja.kiedy w Polske pojdzie fama,ze jezioro Tarnobrzeskie posiada juz nowoczesna infrastrukture, mowe drogi,sanitariaty,oswietlenie,parkingi,itp. Zapewne wtedy tez lepszym okiem spojrza na Jezioro potencjalni inwestorzy? Ale oby tak sie wkrotce stalo to najpierw trzeba przeczekac trudny okres przebudowy i remontow tam a z pewnoscia efekt koncowy wielu powali z nog(z tej dobrej strony). Wowczas bedzie to prawdziwa,piekna dzielnica rekreacyjno-sportowa miasta. To… Czytaj więcej »

wrzos
1 rok temu

Ludziom w tym miescie to wszystko nie pasuje! buduja cos w miescie jest zle, nie buduja tez zle, Zamiast cieszyc sie ze mimo trudnosci(np.dlugu) powoli zaczyna sie cos dobrego dziac w sferze inwestycyjnej,to potrafia tylko krytykowac wszystko,sami wiec wezcie sie do roboty i nie biadolcie bo robi sie to juz nudne tu.

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jakbyś nie zauważył, to dróg nad Jeziorem właśnie nie budują, bo nie rozstrzygnięto przetargu na wykonawcę, bo przeznaczono za mało kasy na tę inwestycję. Nie wolno tego skrytykować? Cenzura to była za komuny – czy tobie tęskno do tamtych czasów?

ULA
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jak mam się wziąść do roboty nad jeziorem skoro będzie zamknięte. Zobacz Wrzos jak to robia w innych miastach. Pewnie Twoja kuzynka męczy się z przetargiem w urzędzie?????. Skoro był dobrze oszacowany to dlaczego nie ma ponownego przetargu. Jak Bożek decyduję się na wybór wykonawcy bez przetargu to musi powiedzieć ,że jego zawiera błędy i jest zwykłym bublem . Niech uzyska zgodę Prezesa zamówień publicznych abyśmy wiedzieli że znowóż wykonawca nie odstąpi od umowy bo za tanio wygrał przetarg albo dowiemy się że przetarg jest z zawyżoną ceną a to nie jest dobrze bo to są pieniądze publiczne. . Najłatwiej uzyskać Bożkowi zgodę niemej Rady Miasta bo radni i tak nie wiedzą nad czym głosują.

wrzos
1 rok temu

Dla Ula i Mar, z calym szacunkiem dla waszych wypowiedzi nie zgadzam sie z nimi w 1oo%. Po pierwsze zadna moja kuzynka,ani nikt inny nie pracuje w UM,po drugie nawet tam nikogo nie znam,po trzecie dla przykladu mam rodzine w Legnicy czasem tam bywam budowa tamtejszej waznej dla Legnicy ulicy trwa juz 7 lat z tego co mi rodzina mowila,bo to nie daleko ich bloku,i konca tej budowy nie widac rozkopane,rozgrzebane i tyle. Wiec nie jest tak,ze u innych jest super a u nas be! W kazdym miescie sa inwestycje mniej lub bardziej chybione.Z tego co slyszalem to nasz Prezydent chce dolozyc kase na te nasze drogi przy Jeziorze,aby ruszyly,ale szczegolow nie znam,bo nie znam nikogo takiego od kogo moglbym sie czegos wiecej dowiedziec.

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Skoro sam korzystasz z prawa do wolności poglądów i słowa pisząc otwarcie, że nie zgadzasz się z naszymi wypowiedziami i podając argumenty przeciw, to dlaczego nam chcesz ograniczyć takie prawo pisząc „wezcie sie do roboty i nie biadolcie bo robi sie to juz nudne tu”? Komuna już minęła.

Co do sytuacji w innych miejscowościach to zgadzam się z tym, że w wielu też jest kiepsko pod względem rozwoju sieci drogowej. Ale są też miejscowości, gdzie jest pod tym względem dużo lepiej niż w Tarnobrzegu. Poza tym Pan Prezydent w kampanii na urząd prezydenta obecnej kadencji stwierdził, że przed poprzednią kadencją nie był jeszcze gotowy do rządzenia miastem, ale że przed obecną kadencją już jest.
https://www.youtube.com/watch?v=nD8jJlK394o
No to jeżeli jest do tego przygotowany, to niechaj rządzi dobrze, a nie średnio lub słabo, albo pozwala decydować komu innemu przyklepując tylko jego decyzje.

wrzos
1 rok temu

Zamiast tamtej czesci miasta, nalezaloby moim zdaniem wziac na jezyki wielkie paskudztwo, ktore od lat straszy swym wygladem w samym sercu miasta, a mianowicie metalowy pawilon dawnego,,MERKUREGO,, obok Fraca, z reszta sam Frac tez nie jest lepszy! Oba rozpadajace sie PRL-owskie pudla, Tam juz dawno powinno to zniknac z pejzazu Centrum dziwne, ze nie razi to w oczy miejskiego konserwatora?Przeciez tak walczy rzekomo o dobra estetyke starej czesci Tarnobrzega?

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

To prawda, że zarówno tereny nad Jeziorem, jak i tereny w centrum, jak i tereny na Serbinowie, jak i inne tereny w mieście wymagają rewitalizacji / rozwoju i że warto przeczekać okres przejściowy. Tylko że biorąc pod uwagę ograniczenia finansowe trzeba ustalić kolejność obszarów do modernizacji. W takiej sytuacji od których z wymienionych obszarów byś zaczął – od terenów nad Jeziorem i Miechocina? Bo ja zacząłbym od centrum i strefy w Machowie.

Marcin.Borixon
1 rok temu

Nie mają pieniędzy, bo wszystko poszło na „odsniezenie miasta”

wrzos
1 rok temu

Chodzilo mi o to,ze nie do konca zgadzam sie z waszymi stwierdzeniami( Mar i Ula),oczywiscie kazdy ma prawo do sensownej krytyki,ale czy juz jej tu nie za duzo? Tak to odbieram. Choc nie staje w obronie nikogo jestem neutralny. Uwazam, ze nie ma w Polsce takiego Prezydenta miasta,aby w 100% byl super zorganizowany i wszystko mogl zalatwic dla swojego miasta,jak za dotknieciem rozdzki. Owszem jest pewnie kilku b.dobrych( np.Prezydent Gdyni, czy Rzeszowa,Gliwic…..) ale oni maja juz wieloletnie doswiadczenie na tym stanowisku,ale i najlepszym ,,wpadki,, sie zdarzaja. Poki co nasz Prezydent to swiezak na tym stanowisku, wiec dajmy mu troche czasu na ,,wykazanie,, sie,a dopiero potem ocenmy-sprawiedliwie. Tak ja to odbieram nie stajac po zadnej ze ston,

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

W takim razie z całym szacunkiem, ale nie zgadzam się z tobą co do obecnego prezydenta Tarnobrzega. Pan Prezydent w kampanii na urząd prezydenta obecnej kadencji sam stwierdził, że przed poprzednią kadencją to nie był jeszcze czas dla niego na kandydowanie, bo chciał poznać samorząd od wewnątrz, ale że przed obecną kadencją jest już przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta.
https://www.youtube.com/watch?v=nD8jJlK394o
Więc jeżeli jest do tego przygotowany, to niechaj rządzi dobrze, a nie średnio lub słabo, ani nie pozwala decydować komu innemu przyklepując tylko jego decyzje. Tarnobrzeg nie ma czasu ani nie stać go na „świeżaka” w zarządzaniu gminą, już dość lat i pieniędzy zmarnowano na nieudolne rządy.

Dlatego mamy prawo oczekiwać od obecnej plejady przejrzystych, zdecydowanych i skutecznych działań prowadzonych w interesie gminy, a nie np. prywatnych firm itd.. A że póki co niewiele takich działań dostajemy w obecnej kadencji, to nie nasza wina.

Neltah
1 rok temu

A więc jezioro będzie już kolejnym miejscem w mieście gdzie wywalono pieniądze na nowy kolor jezdni, ta będzie bardziej czarna. Tak samo jak wywalono kasę na chodnik na warszawskiej, na wymianę asfaltu na kostkę na terenach nad Wisłą. Wszędzie wymieniano ,ale prawie niczego nie zbudowano. Nie zbudowano Wiślnej ,nie postawiono oświetlenia na terenach nad Wisłą, nie będzie pieniędzy na budowę ścieżki rowerowej za Mariną ani drogę opaskową. Dlaczego? Bo te pieniądze poszły i nadal będą szły na zdzieranie dobrego asfaltu i pakowania tam kostek brukowych.
Chodnik 2 metrowy na plaży gdzie każdy idzie trawnikiem i plażą, no po prostu absurd i chyba kolejny materiał do UWAGA w TVN i Polsatu mam nadzieję że tam trafi ,jak tylko zaczną to tam budować.
Dziwne również że nikt do tej pory nie beknął za niegospodarność i marnowanie publicznych pieniędzy ,a może powinien

wrzos
1 rok temu

Do Mar, trudno mi okreslic,ktora dzielnica miasta jest bardziej wazna do ewentualnego przeprowadzenia remontu czy przebudowy swej infrastruktury? Wedlug mnie, Centrum miasta mysle,ze w pewnym stopniu samo sie obroni. Oceniajac na szybko ten obszar miasta w jego granicach,ktore wytyczaja poszczegolne ulice to: Wyspianskiego-stan zadowalajacy,jedna z ladniejszych ulic Srodmiescia, Mickiewicza (jej czesc),takze nie budzi wiekszych zastrzezen ( oczywiscie mam tu na mysli zabudowe kazdej z tych ulic), Pilsudskiego i Szeroka tez raczej ok, Wyszynskiego zadowalajaca, i zamykajaca te ramy czesc alei Sikorskiego tez ujdzie. Jak wspomnialem, mialem tu na mysli zabudowe tych ulic a nie ich nawierzchnie (chociaz te akurat w Centrum maja raczej zadowalajaca ocene, wyjatek to nawierzchnia ul. Mickiewicza). Gorzej wyglada zabudowa odcinka ul,Sienkiewicza od Rynku w kierunku rotundy banku PKO, zabudowa tam zlokalizowana jest niezbyt ciekawa i chaotyczna ( z reszta zabudowa na calej kilkukilometrowej linii ul Sienkiewicza jest brzydka), Paskudna obecnie lake przy Os.Centrum, mam nadzieje,ze w niedlugim czasie przejmie w swoje wladanie budowa duzej Galerii i innej nowoczesnej zabudowy na tym obszarze wedle obowiazujacego juz ( na szczescie) MPZP. Wiec w niedalekiej przyszlosci obraz Srodmiescia Tarnobrzega,powinien ulec znaczacej poprawie architektonicznej i estetycznej ( nareszcie).Glowna sila napedowa beda tu zapewne inwestorzy z zewnatrz ( np. LIBERO PARK)

wrzos
1 rok temu

2) Stare Miasto (czastkowe) ale lepsze to niz nic, nie wylada az tak najgorzej,za Wwyjatkiem paru sypiacych sie kamienic.tutaj swe pole do popisu,aby przywrocic je do stanu swietnosci maja ich wlasciciele i o zgrozo nasz pozal sie Boze miejski konserwator. Serbinow,wielka sypialnia Tarnobrzega i zarazem studnia bez dna (wydatkow inwestycyjnych z kasy miasta i spoldzielni mieszkaniowych ho.ho i jeszcze wiecej na pare dobrych lat) DzIkow, jedno z najladniejszych miejskich duzych osiedli.pewnie i ono wiele swych potrzeb inwestycyjnych tez ma. Zakrzow dla mnie fajna i ciekawa dzielnica,przezywajaca swa metamorfoze ( choc wolno) z dawnej wiejskiej na obecnie miejsko-przemyslowa czesc miasta, Obecnie juz tam dzialajacy duzy TPPT,w niedalekiej przyszlosci (miejmy nadzieje) wlot wschodniej obwodnicy miasta,tereny inwestycyjne i przyszlosciowe S-74, Miechocin,duzo ladniejszy niz przed laty, ale wciaz wymagajacy nakladow miejskich na swe ucywilizowanie i zgranie z otaczjacym go wielkim Jeziorem. Machow, typowo przemyslowa dzielnica miasta,majaca duzy potencjal na przyszlosc w tym zakresie o ile nadal przez miasto i TARP bedzie wspierana. Mokrzyszow, takze zmienil swe oblicze na plus na znacznie bardzyej miejski.ale wiele tu jeszcze przez miasto do zrobienia, w niedalekiej przyszlosci prawdopodobnie handlowo-uslugowa dzielnica miasta, a to znaczaco by ja ozywilo gospodarczo i wizerunkowo. Jezioro Tarnobrzeskie przy dobrym zarzadzaniu przez miasto i… Czytaj więcej »

wrzos
1 rok temu

DO MAR Nie wiem dlaczego ale nie zamiescilo tu pierwszej mojej czesci tekstu w odpowiedzi dla ciebie,ktora dotyczyla Srodmiescia Tarnobrzega a tyle sie opisalem. No nic najwyzej jutro raz jeszcze napisze. ide spac

janek
1 rok temu

Tylko w Polsce można zaplanować budowę drogi w sezonie turystycznym nad wodą, gdzie na wakacjach wypoczywa w ciągu jednego dnia kilka tysięcy ludzi.. Brawo, brawo i jeszcze raz BRAWO! Remont parkingu obok cmentarza na przełomie listopada też był wspaniałym pomysłem. Teraz już mnie nie dziwi fakt postawienia śmietnika na targu przy ul. Kwiatkowskiego, który zlokalizowany jest w jedynym możliwie najgorszym miejscu tj. obok domów mieszkalnych.. od czasu tej „przemyślanej” inwestycji regularnie zaśmiecanych.
Działalność władz miasta czasami przypomina mi film „Lot nad kukułczym gniazdem”

hość
1 rok temu
Reply to  janek

Nie martw się, jeśli nie przełożą tych prac na wrzesień, to Tarnobrzeg znów będzie znów słynny na całą Polskę w mediach. Zamykając jezioro ,zniszczą do reszty i tak już zszarganą reputację. Już teraz jest dużo osób niezadowolonych z działań i będzie jeszcze więcej. Historia uczy że było już wiele już takich przypadków, kiedy lud się buntował przeciw władzy

Mar
1 rok temu

Do wrzos: ładnie opisałeś poszczególne obszary, ale nie wskazałeś, którymi należałoby według ciebie zająć się najpierw. Co do centrum, to nie chodziło mi jedynie o ulice (np. brak drogi rowerowej na ul. Mickiewicza), ale też o zabudowę itd. (np. wspomniany przez ciebie budynek obok Fraca).

Apropo przebudowy dróg nad Jeziorem, to Pan Prezydent zabrał głos po raz kolejny.
https://www.youtube.com/watch?v=nt5TnNeczMw
Czy naprawdę tak trudno jest wymyślić, aby najpierw zrobić w całości wjazd od Wisłostrady do rozjazdu na Plażową i Żeglarską, potem zamknąć i zrobić w całości jedną z tych dróg, żeby druga była dostępna dla turystów, a potem otworzyć tą przebudowaną, żeby zamknąć i zrobić w całości tą drugą? Wpadnie ktoś na to wreszcie w UM?

gość
1 rok temu

dzieki darek

lolek
1 rok temu

Szczerze?Taka inwestycja powinna być zakończona w trzy miesiące.Co ta za budowa?Parking,altanki do grilla i kilka barów z pustaka/To można wybudować w trzy ,cztery miesiące a nie dwa sezony. Buuuuuu…Tempo jak w średniowieczu.

gość
1 rok temu

Zamiast na tę inwestycję otworzyć jedną część jeziora aby zarabiało na remont drogi i robić drugą stronę – to faktycznie lepiej zamknąć. A może jeszcze lepiej niech miasto coś jeszcze sprzeda aby były te pieniądze. A na Serbinowie prawda nic nie robią a no baaa kilka chodników i plac zabaw na swego czasu „znakach”. Jeden plac zlikwidowali (bo tam wieczorami młodzież przeszkadzała) po to aby kilkanaście metrów dalej wybudować kolejny (także pod balkonami ale tu już młodzież nie będzie przeszkadzać – jedynie kilka dni po otwarciu dali znać zachowaniem, że jednak istnieją). Bo zamiast znaki odremontować aby dzieci miały gdzie jeździć (zamiast lecieć nad Wisłę) a plac zabaw zrobić nowy na starym miejscu – tylko zamontować kamery aby „rozrywkową młodzież” uczyć porządku publicznego i zachowania miru wieczornego to po co???!!! Udało oglądnąć mi się co miasto zamierza na ten rok był nawet wątek na temat parkingu na Dąbrowskiej stronę dawnej „Muszelki” co też trzeba zrobić ale jeszcze nie teraz. Pewnie może nigdy??!! Bo ta ulica to jakiś koszmar. Blok przy bloku tak auto na aucie. Niedługo to na boisku będą parkowały. Czasem nie ma jak przejść tak tłoczno. No ale miasto nigdy nie ma pieniędzy. Lepiej może zrobić jakąś zbiórkę… Czytaj więcej »

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content