24.04 (piątek) Koncert Virgin Snatch&Slaughter of The Souls w Sandomierzu

Koncert odbędzie się w piątek 24 kwietnia br. o godz. 19.30 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

BILET: 30 zł (przedsprzedaż)/40 zł (w dniu koncertu)

Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20), tel. 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel oraz (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

***

VIRGIN SNATCH to jeden z nielicznych na polskim rynku zespołów, uprawiających szeroko pojętą stylistykę thrash/death metalową. Zaangażowany społecznie i politycznie, umiejętnie wychyla się poza ramy sceny underground’owej, łącząc kilka podgatunków muzycznych.

Powstały w 2001 roku, szybko osiągnął status ważnego i rozpoznawalnego zespołu, nagrywając 6 studyjnych albumów. Przez zespół przewinęło się kilka znamienitych postaci rodzimego (i nie tylko) rynku muzycznego ale skład VS po raz pierwszy ustabilizował się w 2003 roku, wraz z premierą debiutanckiego materiału „S.U.C.K.” Umowę z wydawcą – Mystic Production, zespół podpisał w składzie: Łukasz „Zielony” Zieliński wokale/teksty/pomysłodawca nazwy zespołu, Grzegorz „Grysik” Bryła – gitary, Tomasz „Titus” Pukacki bas (Acid Drinkers) i Jacek „Jacko” Sławeński – perkusja. Jeden z pierwszych koncertów grupy ma miejsce w Krakowskiej Hali Wisły, gdzie zespół gra przed Rage i Helloween…

W 2004 roku posadę drugiego gitarzysty przyjmuje Jacek Hiro (Sceptic) pozostając nim aż do 2013 roku, nagrywając z zespołem jeszcze 3 płyty. Wkrótce po premierze drugiego studyjnego albumu „Art Of Lying” (2005), zespół żegna się z Titusem. Wakat gitarzysty basowego obejmuje i sprawuje z powodzeniem do dziś Piotr „Anioł” Wącisz (Corruption). Roszady na tym stanowisku jeszcze tylko raz nawiedzą zespół, wraz z czwartym albumem „Act of Grace” (2008) na który partie basu nagrał (oraz promował na koncertach) Marcin „Novy” Nowak (Behemoth, Vader).

Na uwagę zasługuje fakt, iż reżyserem i autorem zdjęć do pierwszego profesjonalnego klipu „Purge My Stain” promującego album „In The Name of Blood”, (2006) i emitowanego na antenach MTV, 4 Fun etc.. był, nominowany w 2002 roku do Oscara, Bogumił Godfrejów. Co ciekawe, okładkę płyty zdobi grafika, autorstwa Seth’a, greckiego artysty, który jest autorem okładek dla m.in. Paradise Lost.

Virgin Snatch cechuje wieloletnia współpraca z Mystic Production oraz z białostockim studiem Hertz, gdzie zespół nagrywał swoje płyty, pod okiem braci Wiesławskich (Vader, Decapitated, Behemoth).

W swojej historii zespół Virgin Snatch zagrał kilkaset koncertów, dzieląc scenę z Anthrax, Slayer, Testament, Celtic Frost, Motorhead, Sepultura, Fear Factory, Helloween, Behemoth, Acid Drinkers, Vader, Decapitated, KAT, Hunter, Frontside i wiele innych…

Wśród koncertów znalazły się występy na największych festiwalach w Polsce m.in. Przystanku Woodstock, Hunter Fest, Mystic Festival, Rock Metal Fest oraz koncerty poza granicami kraju m.in. Inferiff Festival, Masters Of Rock, Dong Open Air, kilkadziesiąt koncertów na terenie bloku wschodniego: w Rosji, Mołdawii, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, Białorusi w Czechach etc…

Do historii przejdzie również 30 dniowa trasa razem z Hunter, Frontside i Rootwater pod szyldem Mystic Tour 2007 jak również charytatywny koncert (Vader, Behemoth, Frontside, Virgin Snatch) w hołdzie Witoldowi „Vitkowi” Kiełtyce, zmarłemu tragicznie muzykowi Decapitated (R.I.P.) Uznanie dla niecodziennego muzyka oraz zespołu będzie miało zresztą swój ciąg dalszy, w postaci utworu „It’s Time” pochodzącego z krążka „Act of Grace” oraz cykliczna impreza pod szyldem „Covan Wake the Fuck Up’, z której całkowity dochód przeznaczony jest na rehabilitacje Adriana Kowanka, poszkodowanego w wypadku przyjaciela, wokalisty Decapitated …

Energetyczne koncerty powodują, że Virgin Snatch wymieniany jest wśród najlepszych zespołów koncertowych w kraju. Zespół zostaje doceniony również przez polską edycje Metal Hammer zajmując 4 miejsce jako Zespół Roku 2008. 22 lutego 2010 roku „Act Of Grace” debiutuje w Europie za sprawą umowy dystrybucyjnej z norweską Indie Recording i razem z “Art Of Lying” oraz „In The Name Of Blood” dostępny jest również w USA. 16.11.2018 to premiera „Vote is a Bullet” – szóstego długograja VS i pierwszy numer po polsku! „G.A.W.R.O.N.Y.” bo o nim mowa wzbudza i wzbudzać będzie kontrowersje ale kto pozostaje bierny wobec wydarzeń, które dzieją się wokół nas niech wybierze inny gatunek muzyczny!

Aktualny Skład:
Łukasz “Zielony” Zieliński – vocals
Grzegorz “Grysik” Bryła – guitars
Paweł “Pavlo” Pasek – guitars (ex-Decapitated)
Piotr “Anioł” Wącisz – bass (Corruption)
Daniel Rutkowski – drums (od 2019)

DYSKOGRAFIA:
„Vote is a Bullet” (2018)
„We Serve No One” (2014)
„Act Of Grace” (2008)
„In The Name Of Blood” (2006)
„Art Of Lying” (2005)
„S.U.C.K.” (2003)

⚡ Devil’s Ride (Official Lyrics Video) https://youtu.be/ocJAFDegEeM
⚡ Ineffective Grand Gestures (Official Lyrics Video) https://youtu.be/y6CDyEb8vBQ
⚡ G.A.W.R.O.N.Y. (Official Lyrics Video) https://youtu.be/zIq9UIRaxvI

Slaughter Of The Souls

Początki zespołu sięgają roku 2004. Zespół założony został przez gitarzystę Krzysztofa „Mumina” Gozdyrę i perkusistę Marka „Maro” Wącisza. Po roku do składu dołączył drugi gitarzysta Ernest „Pestka” Radzimowski. Po licznych zmianach personalnych, stanowisko basisty objął Krzysztof „Thrashu” Szydło (2007), a wokalisty Grzegorz „Melon” Wilkowski (2008). Pod koniec 2010 roku „slotersi” rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem „MMXII”, którego oficjalna premiera odbyła się 28 września 2012 roku. W 2016 roku Grzegorz „Melon” Wilkowski objął także stanowisko basisty.
Doświadczenie muzyków bazuje na udziale w takich zespołach jak: Corruption, Night Gallery, Land Of Fear i S.N.O.W. Muzyka zespołu Slaughter Of The Souls to znakomite i energetyczne połączenie heavy, thrash i death metalu.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugą płytę…

Skład zespołu:
Grzegorz „Melon” Wilkowski – vocals/bass
Krzysztof „Mumin” Gozdyra – guitars
Ernest „Pestka” Radzimowski – guitars
Marek „Maro” Wącisz – drums Grzegorz „Melon” Wilkowski – vocals/bass

Informacje zaczerpnięte z oficjalnego fanpage’a zespołu:
www.facebook.com/pg/SlaughterOfTheSouls/

Przykładowe utwory zespołu: https://www.youtube.com/user/SlaughterOfTheSouls

Nagrody:

SCYZORYK 2013 w kategorii „Płyta”

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fdsfsdf
1 rok temu

Tylko idiota kupi bilet na to gó*no !

eff
1 rok temu

Przecież się nie odbędzie, no nie ma szans

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content