Sandomierskie kamienice zostaną odremontowane za kwotę niemal 1 mln 400 tys. zł

Przedsięwzięcie pt. „Odnowienie elewacji i dachów zabytkowych kamienic na starym rynku” realizowane jest w ramach projektu pn. „Rewitalizacja Sandomierza – miasta dziedzictwa kulturowego i rozwoju”. W ramach projektu wykonane zostaną m.in. remonty: pokryć dachowych, elewacji, stolarki okiennej, instalacji odgromowej czy też przewodów wentylacyjnych, w kamienicach przy ul. Zamkowej 10, Rynek 6, 7, 8, 9, 28 i 30 oraz Opatowskiej 17.

Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 1.391.132, 48 zł, z czego 782.265,88 zł pochodzić będzie z budżetu gminy Sandomierz, 81.242,84 zł z budżetu państwa, natomiast 527.623,76 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowany termin realizacji inwestycji to 1 października 2020 r.

Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Osi VI „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg obudź się
1 rok temu

Czas trzeba Tarnobrzeg, chyba nie prześpimy swojej szansy, bo kilka kamienic nadaje się do remontu + Kaprys do przerobienia dachu na spadzisty. Obudź się Tarnobrzeg!!!!!!!!!!!

As
1 rok temu

Chyba są właściciele? Ale jak nie ma przepisów zmuszających do dbania , to co? Kto jest właścicielem remontowanych kamienic? Mam nadzieję ,że miasto

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Można Panie Bożek . Ano można . Trójmiasto działa z tym że u nas brak sukcesów a w pozostałych jest aż nadto.

TBG
1 rok temu

Jak się chce to wszystko można. Można np. ładnie odnowić i wbudować restaurację (Widnokrąg) w obszar starych murów. Tak samo też wbudowano galerię „Stara Ujeżdżalnia” w Jarosławiu. A nie przez długi okres bronić klepiska jako strefy konserwatorskiej.Teraz zamiast odnawiać kamieniczki w rynku będzie się płacić za parkowanie przy pustostanach i ruinach które tylko patrzeć jak się rozsypią. Tu konserwatora nie ma.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content