Sandomierskie kamienice zostaną odremontowane za kwotę niemal 1 mln 400 tys. zł

Przedsięwzięcie pt. „Odnowienie elewacji i dachów zabytkowych kamienic na starym rynku” realizowane jest w ramach projektu pn. „Rewitalizacja Sandomierza – miasta dziedzictwa kulturowego i rozwoju”. W ramach projektu wykonane zostaną m.in. remonty: pokryć dachowych, elewacji, stolarki okiennej, instalacji odgromowej czy też przewodów wentylacyjnych, w kamienicach przy ul. Zamkowej 10, Rynek 6, 7, 8, 9, 28 i 30 oraz Opatowskiej 17.

Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę 1.391.132, 48 zł, z czego 782.265,88 zł pochodzić będzie z budżetu gminy Sandomierz, 81.242,84 zł z budżetu państwa, natomiast 527.623,76 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowany termin realizacji inwestycji to 1 października 2020 r.

Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Osi VI „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg obudź się
11 miesięcy temu

Czas trzeba Tarnobrzeg, chyba nie prześpimy swojej szansy, bo kilka kamienic nadaje się do remontu + Kaprys do przerobienia dachu na spadzisty. Obudź się Tarnobrzeg!!!!!!!!!!!

As
11 miesięcy temu

Chyba są właściciele? Ale jak nie ma przepisów zmuszających do dbania , to co? Kto jest właścicielem remontowanych kamienic? Mam nadzieję ,że miasto

Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu

Można Panie Bożek . Ano można . Trójmiasto działa z tym że u nas brak sukcesów a w pozostałych jest aż nadto.

TBG
11 miesięcy temu

Jak się chce to wszystko można. Można np. ładnie odnowić i wbudować restaurację (Widnokrąg) w obszar starych murów. Tak samo też wbudowano galerię „Stara Ujeżdżalnia” w Jarosławiu. A nie przez długi okres bronić klepiska jako strefy konserwatorskiej.Teraz zamiast odnawiać kamieniczki w rynku będzie się płacić za parkowanie przy pustostanach i ruinach które tylko patrzeć jak się rozsypią. Tu konserwatora nie ma.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x