Wybory prezydenckie 2020. Szef tarnobrzeskich struktur PiS chwali się ilością zebranych podpisów

100 tys. – minimum tyle podpisów musi zebrać każdy z kandydatów w wyborach prezydenckich. Po zebraniu wymaganej liczby podpisów z poparciem dla kandydata, pełnomocnik komitetu wyborczego zawiadamia Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu. O powstaniu komitetu zawiadomić można PKW najpóźniej w 55 dniu przed wyborami.

W Tarnobrzegu pod listami poparcia dla kandydatury obecnego prezydenta podpisało się ponad 3000 tys. osób – o czym informuje na facebooku Kamil Kalinka, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Sztabowcy Prawa i Sprawiedliwości chcą zebrać 1,5 mln takich podpisów.

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Brawo ! Oby Pan Prezydent wygrał w 1 turze. Rodziną i znajomi głosują! Duda 2020 !!!

Niebieski
1 rok temu

Podpisy dla Dudy w Tarnobrzegu. Kasa i splędor od Dudy dla Stalowej Woli ! Brawo !

kret
1 rok temu
Reply to  Niebieski

Splendor i wiwaty władze w Tarnobrzegu oddawali przecież dla Bolka,

PolskiObywtelSprawiedliwości
1 rok temu

Masz racje głosuj na niego i założą Ci kaganiec i będę wiedzieli nawet kiedy drapiesz się po dupie, a Polskę sprzedadzą Amerykanom lub Chinom i wymordują nas obowiązkowymi szczypiąkami, a ty będziesz myślał, że to lek na korono-virusa!!!!

ULA
1 rok temu

Ale ten Kalinka skuteczny. Ciekawe czy wziął urlop z WORDA na zbieranie tych podpisów. A tak naprawdę zobaczymy po 10 maja jak to było z tymi podpisami w samym Tarnobrzegu.

zonk
1 rok temu
Reply to  ULA

Ci czerwoni zawsze charakteryzują się taką wredną ciekawością

Adam
1 rok temu

3000 tys podpisów w samym Tarnobrzegu, czyżby jakieś rozmnożenie mieszkańców ?

wrzos
1 rok temu

Tak, tarnobrzeskie mohery zaglosuja na Dude a kasa pojdzie do bastionu pis-u na podkarpaciu na mohery w Stalowej Woli. ZADEN DUDA!!!

cede
1 rok temu
Reply to  wrzos

no tak tylko twoja para Biedroń- Śmiszek- będzie kupa kasy

śmiszek
1 rok temu
Reply to  wrzos

A Biedroń zrobi to samo śmiszek jest ze St. Woli

Mar
1 rok temu

Wiadomo, że rozwijana będzie Stalowa Wola, choćby dlatego, że Tarnobrzeg nie ma prezydenta z PiS.

Mnie jednak ciekawi co innego. Ponad 3000 podpisów. Jak widać środowisko PiS miałoby szansę zebrać liczbę podpisów potrzebną do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta. Ale nic nie słyszałem o takiej zbiórce. Czyżby obecna plejada rządziła dobrze według PiS?

Jan
1 rok temu
Reply to  Mar

Dlaczego tak mało podpisów w Tarnobrzegu.
Tylko niecałe 3% mieszkańców, a gdzie reszta.
Nie ma się czym chwalić.

orzel
1 rok temu
Reply to  Jan

reszta ma rozum i telewizje nie tylko narodowa

solo
1 rok temu
Reply to  orzel

ma rozum od Bolka a prawdę w TVN -nie haha haha

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Mar

Do takich działań Kalinka się nie nadaje On nie może być organizatorem referendum bo mieszkańcy na jego wezwanie nie pójdą Kalinka jest bez charyzmy i pokazał niedojrzałość polityczna obejmując rządy po Kiełbie będąc zaciekłym jego osobistym wrogiem W odole pis w Tarnobrzegu dołuje z powodu umaczania się w sprawie Kielba Tak się nie buduję zaufania i wiarygodności.

kajdany
1 rok temu
Reply to  Wyborca

To ty kłamałeś ludzi że tak właśnie jest że Kiłbik niewinny a winny kalinka .Nawet sąd nie przekonał ich i takie teksty hulały nad wyborami w mieście głoszonych przez świadomych kłamców . Dziś każdy prawdę już zna!!! i tacy jak ty powinni ponieść konsekwencje.

leser?
1 rok temu
Reply to  Mar

wybierać nie umiesz (kandydat przepadł -najmniej głosów)) twoje środowisko też nie umie ale masz sugestie dla innych żeby zrobili co ty nie umiesz?

Mar
1 rok temu
Reply to  leser?

Nie. No to jak: obecna władza w gminie rządzi dobrze według PiS?

loser
1 rok temu
Reply to  Mar

Nawyrażniej tobie (głupio umotywowane pretensje, propozycje) ona nie odpowiada ale ty szukasz niezadowolonych w PiSie dlaczego?

Mar
1 rok temu
Reply to  loser

Na moje pytanie nie umiesz / unikasz odpowiedzi, więc szkoda ja powtarzać. A co do niezadowolonych w PiS-ie, to widocznie tarnobrzeski PiS jest zadowolony z tego, jak rządzą obecne władze miasta, bynajmniej nie pisowskie. No bo why not?

loser
1 rok temu
Reply to  Mar

Twoje sugestie co do PiS-u są nieuprawnione,nieprawdziwe i bardzo instrumentalne a grzeczność wymaga od ciebie wytłumaczenia powodów do ich zadawania.

Mar
1 rok temu
Reply to  loser

Nie chrzań o grzeczności, bo sam nie odpowiedziałeś na moje proste pytanie. Mogłeś napisać jak jest, ale skoro nie chcesz, to pozostaje mi się domyślać.

loser
1 rok temu
Reply to  Mar

jeśli nie wiesz co znaczy ignorant to ja ci to uwidoczniłem , jeśli nie skumałeś to wskażę paluchem.

Mar
1 rok temu
Reply to  loser

Twoje kłamstwa, manipulacje i obelgi są po prostu śmieszne 😀 Na moje pytanie lepiej odpowiedz – powtórzę je. Czy obecna władza w gminie Tarnobrzeg rządzi dobrze według PiS? Możesz rozwiać wątpliwości 😉 Także jeśli nie odpowiesz, to ja zostanę przy wersji, że widocznie tarnobrzeski PiS jest zadowolony z tego, jak rządzą obecne władze miasta.

robtbg
1 rok temu

olali go w wyborach na prezydenta tbg 😉 siedział w jakijś piwnicy 😉 ale jak to mówią mierny ale wierny 🙂

lomo
1 rok temu
Reply to  robtbg

Bo tacy jak ty go oczerniali i oczerniają bo jest od nich mądrzejszy .

Jan
1 rok temu

Ile potrzeba głosów do odwołania historyka .?

tytuc
1 rok temu
Reply to  Jan

grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesienia do referendum gminnego – 5 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy; 2) statutowa struktura terenowa partii politycznej, działająca w danej jednostce samorządu terytorialnego; 3) organizacja społeczna, posiadająca osobowość prawną i działająca w danej jednostce samorządowej.w większej zbiorowości. Stąd trudniej uzyskać poparcie dla inicjatywy zmierzającej do rozstrzygnięcia określonej sprawy na szczeblu województwa. Art. 11 ustawy precyzuje natomiast, iż z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może: 1) grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesienia do referendum gminnego – 5 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy; 2) statutowa struktura terenowa partii politycznej, działająca w danej jednostce samorządu terytorialnego; 3) organizacja społeczna, posiadająca osobowość prawną i działająca w danej jednostce samorządowej. 2.4. Ważność referendum Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, z wyjątkiem sytuacji, gdy przedmiotem referendum jest odwołanie organu jednostki samorządu terytorialnego, pochodzącego z wyborów bezpośrednich. W wyżej wymienionym przypadku warunkiem ważności staje się udział nie mniej niż 3 / 5 liczby biorących udział w wyborze… Czytaj więcej »

Jacek
1 rok temu

A dlaczego na ogrodzeniach miejskich instytucji m.in parkingu przy stadionie czy opuszczonej szkole na Dekutowskiego wiszą banery kandydatki KO ? A gdzie neutralność samorządu ? Jeszcze niczego się nie nauczyli, albo pozwalać wszystkim na reklamę albo nikomu.

wrzos
1 rok temu

KILKA DNI TEMU P,DUDA POKAZAL NA CO GO STAC,PODPISUJAC USTAWE PRZEKAZUJACA 2 MILIARDY ZLOTYCH TELEWIZJI PANSTWOWEJ Z JEJ BEZNADZIEJNYM PROGRAMEM I KLEROWI, A WIELU LUDZI CHORYCH ONKOLOGICZNIE CIERPI MEKI W SZPITALACH NIE MOGAC OTRZYMAC NALEZNYCH IM LEKOW I WLASCIWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ !! WSTYD !! TAKI TO OPIEKUNCZY JEST DLA LUDU POLSKIEGO PIS. KAZDY INNY PREZYDENT TYLKO NIE PISOWIEC !

batman
1 rok temu
Reply to  wrzos

a ty byś chciał żeby dał TVN -owi a że p.prezydent dał na onkologie 2,7mld to ŚLEpak nie widział!!

wrzos
1 rok temu

DO BATMAN, TO CHYBA LASKI NIE ZROBIL, ZE SYPNAL PARE GROSZY CHORYM! TVN, PRZYNAJMNIEJ PRAWDE POWIE. NIE TO CO TV PROPAGANDE SIEJAC.

PolskiObywtelSprawiedliwości
1 rok temu

Apeluję podanie się do Dymisji!! Koniec finansowania zagranicznych korporacji i zabierania milardów złotych na zagraniczne korporacje!! Co za idioci głosują na Dudę!! Kłamca kłamca kłamca1111

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content