Wybory prezydenckie 2020. Szef tarnobrzeskich struktur PiS chwali się ilością zebranych podpisów

100 tys. – minimum tyle podpisów musi zebrać każdy z kandydatów w wyborach prezydenckich. Po zebraniu wymaganej liczby podpisów z poparciem dla kandydata, pełnomocnik komitetu wyborczego zawiadamia Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu. O powstaniu komitetu zawiadomić można PKW najpóźniej w 55 dniu przed wyborami.

W Tarnobrzegu pod listami poparcia dla kandydatury obecnego prezydenta podpisało się ponad 3000 tys. osób – o czym informuje na facebooku Kamil Kalinka, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Sztabowcy Prawa i Sprawiedliwości chcą zebrać 1,5 mln takich podpisów.

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
11 miesięcy temu

Brawo ! Oby Pan Prezydent wygrał w 1 turze. Rodziną i znajomi głosują! Duda 2020 !!!

Niebieski
11 miesięcy temu

Podpisy dla Dudy w Tarnobrzegu. Kasa i splędor od Dudy dla Stalowej Woli ! Brawo !

kret
11 miesięcy temu
Reply to  Niebieski

Splendor i wiwaty władze w Tarnobrzegu oddawali przecież dla Bolka,

PolskiObywtelSprawiedliwości
9 miesięcy temu

Masz racje głosuj na niego i założą Ci kaganiec i będę wiedzieli nawet kiedy drapiesz się po dupie, a Polskę sprzedadzą Amerykanom lub Chinom i wymordują nas obowiązkowymi szczypiąkami, a ty będziesz myślał, że to lek na korono-virusa!!!!

ULA
11 miesięcy temu

Ale ten Kalinka skuteczny. Ciekawe czy wziął urlop z WORDA na zbieranie tych podpisów. A tak naprawdę zobaczymy po 10 maja jak to było z tymi podpisami w samym Tarnobrzegu.

zonk
11 miesięcy temu
Reply to  ULA

Ci czerwoni zawsze charakteryzują się taką wredną ciekawością

Adam
11 miesięcy temu

3000 tys podpisów w samym Tarnobrzegu, czyżby jakieś rozmnożenie mieszkańców ?

wrzos
11 miesięcy temu

Tak, tarnobrzeskie mohery zaglosuja na Dude a kasa pojdzie do bastionu pis-u na podkarpaciu na mohery w Stalowej Woli. ZADEN DUDA!!!

cede
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

no tak tylko twoja para Biedroń- Śmiszek- będzie kupa kasy

śmiszek
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

A Biedroń zrobi to samo śmiszek jest ze St. Woli

Mar
11 miesięcy temu

Wiadomo, że rozwijana będzie Stalowa Wola, choćby dlatego, że Tarnobrzeg nie ma prezydenta z PiS.

Mnie jednak ciekawi co innego. Ponad 3000 podpisów. Jak widać środowisko PiS miałoby szansę zebrać liczbę podpisów potrzebną do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta. Ale nic nie słyszałem o takiej zbiórce. Czyżby obecna plejada rządziła dobrze według PiS?

Jan
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Dlaczego tak mało podpisów w Tarnobrzegu.
Tylko niecałe 3% mieszkańców, a gdzie reszta.
Nie ma się czym chwalić.

orzel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

reszta ma rozum i telewizje nie tylko narodowa

solo
11 miesięcy temu
Reply to  orzel

ma rozum od Bolka a prawdę w TVN -nie haha haha

Wyborca
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Do takich działań Kalinka się nie nadaje On nie może być organizatorem referendum bo mieszkańcy na jego wezwanie nie pójdą Kalinka jest bez charyzmy i pokazał niedojrzałość polityczna obejmując rządy po Kiełbie będąc zaciekłym jego osobistym wrogiem W odole pis w Tarnobrzegu dołuje z powodu umaczania się w sprawie Kielba Tak się nie buduję zaufania i wiarygodności.

kajdany
11 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

To ty kłamałeś ludzi że tak właśnie jest że Kiłbik niewinny a winny kalinka .Nawet sąd nie przekonał ich i takie teksty hulały nad wyborami w mieście głoszonych przez świadomych kłamców . Dziś każdy prawdę już zna!!! i tacy jak ty powinni ponieść konsekwencje.

leser?
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

wybierać nie umiesz (kandydat przepadł -najmniej głosów)) twoje środowisko też nie umie ale masz sugestie dla innych żeby zrobili co ty nie umiesz?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  leser?

Nie. No to jak: obecna władza w gminie rządzi dobrze według PiS?

loser
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nawyrażniej tobie (głupio umotywowane pretensje, propozycje) ona nie odpowiada ale ty szukasz niezadowolonych w PiSie dlaczego?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  loser

Na moje pytanie nie umiesz / unikasz odpowiedzi, więc szkoda ja powtarzać. A co do niezadowolonych w PiS-ie, to widocznie tarnobrzeski PiS jest zadowolony z tego, jak rządzą obecne władze miasta, bynajmniej nie pisowskie. No bo why not?

loser
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Twoje sugestie co do PiS-u są nieuprawnione,nieprawdziwe i bardzo instrumentalne a grzeczność wymaga od ciebie wytłumaczenia powodów do ich zadawania.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  loser

Nie chrzań o grzeczności, bo sam nie odpowiedziałeś na moje proste pytanie. Mogłeś napisać jak jest, ale skoro nie chcesz, to pozostaje mi się domyślać.

loser
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

jeśli nie wiesz co znaczy ignorant to ja ci to uwidoczniłem , jeśli nie skumałeś to wskażę paluchem.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  loser

Twoje kłamstwa, manipulacje i obelgi są po prostu śmieszne 😀 Na moje pytanie lepiej odpowiedz – powtórzę je. Czy obecna władza w gminie Tarnobrzeg rządzi dobrze według PiS? Możesz rozwiać wątpliwości 😉 Także jeśli nie odpowiesz, to ja zostanę przy wersji, że widocznie tarnobrzeski PiS jest zadowolony z tego, jak rządzą obecne władze miasta.

robtbg
11 miesięcy temu

olali go w wyborach na prezydenta tbg 😉 siedział w jakijś piwnicy 😉 ale jak to mówią mierny ale wierny 🙂

lomo
11 miesięcy temu
Reply to  robtbg

Bo tacy jak ty go oczerniali i oczerniają bo jest od nich mądrzejszy .

Jan
11 miesięcy temu

Ile potrzeba głosów do odwołania historyka .?

tytuc
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesienia do referendum gminnego – 5 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy; 2) statutowa struktura terenowa partii politycznej, działająca w danej jednostce samorządu terytorialnego; 3) organizacja społeczna, posiadająca osobowość prawną i działająca w danej jednostce samorządowej.w większej zbiorowości. Stąd trudniej uzyskać poparcie dla inicjatywy zmierzającej do rozstrzygnięcia określonej sprawy na szczeblu województwa. Art. 11 ustawy precyzuje natomiast, iż z inicjatywą przeprowadzenia referendum na wniosek mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego wystąpić może: 1) grupa co najmniej 15 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, a w odniesienia do referendum gminnego – 5 obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy; 2) statutowa struktura terenowa partii politycznej, działająca w danej jednostce samorządu terytorialnego; 3) organizacja społeczna, posiadająca osobowość prawną i działająca w danej jednostce samorządowej. 2.4. Ważność referendum Referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania, z wyjątkiem sytuacji, gdy przedmiotem referendum jest odwołanie organu jednostki samorządu terytorialnego, pochodzącego z wyborów bezpośrednich. W wyżej wymienionym przypadku warunkiem ważności staje się udział nie mniej niż 3 / 5 liczby biorących udział w wyborze… Czytaj więcej »

Jacek
11 miesięcy temu

A dlaczego na ogrodzeniach miejskich instytucji m.in parkingu przy stadionie czy opuszczonej szkole na Dekutowskiego wiszą banery kandydatki KO ? A gdzie neutralność samorządu ? Jeszcze niczego się nie nauczyli, albo pozwalać wszystkim na reklamę albo nikomu.

wrzos
11 miesięcy temu

KILKA DNI TEMU P,DUDA POKAZAL NA CO GO STAC,PODPISUJAC USTAWE PRZEKAZUJACA 2 MILIARDY ZLOTYCH TELEWIZJI PANSTWOWEJ Z JEJ BEZNADZIEJNYM PROGRAMEM I KLEROWI, A WIELU LUDZI CHORYCH ONKOLOGICZNIE CIERPI MEKI W SZPITALACH NIE MOGAC OTRZYMAC NALEZNYCH IM LEKOW I WLASCIWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ !! WSTYD !! TAKI TO OPIEKUNCZY JEST DLA LUDU POLSKIEGO PIS. KAZDY INNY PREZYDENT TYLKO NIE PISOWIEC !

batman
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

a ty byś chciał żeby dał TVN -owi a że p.prezydent dał na onkologie 2,7mld to ŚLEpak nie widział!!

wrzos
11 miesięcy temu

DO BATMAN, TO CHYBA LASKI NIE ZROBIL, ZE SYPNAL PARE GROSZY CHORYM! TVN, PRZYNAJMNIEJ PRAWDE POWIE. NIE TO CO TV PROPAGANDE SIEJAC.

PolskiObywtelSprawiedliwości
9 miesięcy temu

Apeluję podanie się do Dymisji!! Koniec finansowania zagranicznych korporacji i zabierania milardów złotych na zagraniczne korporacje!! Co za idioci głosują na Dudę!! Kłamca kłamca kłamca1111

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x