Wypadek ciężarówki w Jadachach. Przewrócony tir przewożący substancje chemiczne zablokował drogę

Jak wynika z nieoficjalnych informacji kierowca pojazdu ciężarowego marki DAF stracił nad nim panowanie, po tym, jak strzeliła opona. pojazd ciężarowy marki DAF jadąc w DK9 w kierunku Tarnobrzega uległ awarii.

Po dojeździe na dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i uwolnili kierowcę, który został zabrany do szpitala w Tarnobrzegu. Ponieważ nie zidentyfikowano przewożonych przez TIR substancji chemicznych, podjęto decyzję o zadysponowaniu SGRChem Nowa Sarzyna, oraz o zadysponowaniu oficera operacyjnego miasta.

Po parunastu minutach na miejsce dotarł oficer operacyjny miasta pełniący dyżur bryg. Jacek Widuch, który przejął dowodzenie nad akcją ratowniczo- gaśniczą.

Po około pół godziny na miejsce przyjechała grupa chemiczna z Nowej Sarzyny, która przystąpiła do rozpoznawania oraz neutralizacji wycieków.

Droga na czas działań jest i będzie zablokowana, aż do czasu przepompowania zbiorników. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Policja wprowadziła objazdy: dla kierowców jadących w kierunku Tarnobrzega przez Majdan Królewski i następnie drogą wojewódzką 872, a w kierunku Rzeszowa przez Nagnajów na Baranów Sandomierski i drogę 872.

foto&info: Mateusz Chmielowiec

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Korkowy
1 rok temu

Kiedyś kierowca zawodowy tira powiedział mi, że tir ma zawsze rację bo jest większy i silniejszy…czyżby? Poza tym wczoraj stałem w korku 10 minut przed miejscem wypadku i żadnych objazdów wcześniej nie widziałem od strony N. Dęby. Ludzie sami się informowali o wypadku. Poza tym widzę że tir leży w rowie poza pasem jezdni to trzeba było zatrzymać ruch? Bo podczas mojego postoju ruch był zatrzymany w jedną i druga stronę. Dziwne jest to wszystko. Samochody osobowe bez trudy zawróciły natomiast ciężarowe utknęły. Słabo te służby działają… Pewnie w końcu coś zrobili tylko w jakim czasie?

Neltah
1 rok temu
Reply to  Korkowy

oj co się dziwisz, musieli zabezpieczyć miejsce wypadku, zrobić zdjęcia, dokumentację, zbadać przyczyny na jezdni. A od czego ma się CB-radio lub aplikację na telefon? Trzeba sprawdzać co sie dzieje na trasie, tak było zawsze i nikt nie narzeka

wrzos
1 rok temu

MYSLE, ZE KIEROWCA TEGO TIRA BYL ZMECZONY,MOZE PRZYSNAL? ALBO POPROSTU PIJANY! ALBO DZIK NA DROGE Z LASU WYSKOCZYL?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content