Koronawirus w Polsce. Premier: Odwołujemy wszystkie imprezy masowe

Premier przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia „proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

– My chcemy bardziej zapobiegać niż leczyć. Bardziej prewencja niż późniejsze skutki, które mogą być bardzo niedobre dla społeczeństwa – powiedział Mateusz Morawiecki. – Rozważmy kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach – dodał.

Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. Zakaz ten nie dotyczy meczów piłkarskich itp.
Jeśli organizatorzy uznają, że impreza dalej będzie miała sens bez udziału publiczności, to wojewodowie będą w tym zakresie elastyczni – powiedział Mariusz Kamiński, szef MSWiA. W tej sprawie wojewodowie mają się kontaktować z organizatorami rozgrywek sportowych.

Obecnie w Polsce mamy 18 przypadków zakażenia koronawirusem, o czym poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niewierny Tomasz
3 lat temu

Co za debilizm w tym kraju. Samolotów, autokarów z Włoch i ze świata nie odwoływali, nie zablokowali granic aby wirus mógł dotrzeć spokojnie do naszego kraju. Obecnie niby w trosce o zdrowie i życie obywateli odwołują wszystkie masowe imprezy. Kto zapłaci za zerwane kontrakty z wykonawcami? Za rezerwacje sal itp? Za chwilę zamkną wszystkie szkoły – nauczyciele i dzieci powiedzą super, dodatkowe wakacje a dla nauczycieli zapewne płatne. Co powiedzą np. prywatne firmy, przewoźnicy gdy rząd zabroni używania transportu „publicznego” kto im za przestój zapłaci. Co z innymi prywatnymi firmami? Świat oszalał?

viner
3 lat temu

Do głosu dorwał się anty-pisowski POczerwieniały „tarnobrzeski mędrzec” tylko że głupi jak kapusty głowa i świat mu oszalał nie on.!!!

Bozo
3 lat temu
Reply to  viner

Ja pierdo** jak ktoś powie źle o pis to od razu jest szufladkowany że jest za PO. Bez komentarza. Szkoda mi was ciemniaki

tytyk
3 lat temu
Reply to  Bozo

są jeszcze komuniści – chciałeś się ukryć czy trudności w rozumowaniu

Bozo
3 lat temu

Zamknąć kościoły

007
3 lat temu
Reply to  Bozo

Kazdy normalny w trosce o ludzi tak by zrobił gdyż tam zbiera się najwięcej zagrożonych osób ze względu na wysoki wiek. Czekam więc na komunikat, władze powinny być konsekwentne.

Janusz
3 lat temu
Reply to  007

Nie przejdzie. Wyobrażacie sobie jaka to byłaby strata finansowa ? Jedna niedziela to pewnie kilka milionów straty.

włoch
3 lat temu
Reply to  Janusz

ćwoki czerwone nie macie pojęcia o rzeczach których się wypowiadacie.

Bozo
3 lat temu
Reply to  włoch

Nie jestem czerwony tylko normalnie myślącym młodym człowiekiem pisowcu. I w gwoli ścisłości nie jestem POpopaprańcem, lewakiem, ani pedałem od biedronia, ani eko holownia. (Nie)pozdrawiam ciemna maso

Mar
3 lat temu

No, to mamy potwierdzenie dla wszystkich wyznawców kultu partii i socjalizmu, jak skuteczne okazały się procedury wdrożone dotychczas przez rząd. Ale luzik, cytując jedną z wypowiedzi: „Nie lamentuj. Od zwykłej grypy więcej umiera”.

Mieszkaniec_TBG
3 lat temu
Reply to  Mar

Rządzący tylko czekali na pojawienie się wirusa w Polsce i pierd…li że jesteśmy na niego przygotowani. Czekam co premier i prezydent powiedzą pierwszej rodzinie zmarłego na koronowirusa? Przykro nam? Robiliśmy co mogliśmy? 2 tygonie temu mogli cos zrobić, obecnie jest za późno, tylko czekać na nowe przypadki i liczyć zgony 🙁

berło
3 lat temu

POco taką debilną głupotą tu się popisujesz?

orkan
3 lat temu
Reply to  Mar

„Znawco procedur” i wyznawco idiotyzmu – na jakiej podstawie negujesz procedury w sprawie o której nie masz zielonego pojęcia?

Opineo
3 lat temu

KORONADEBILIZM dotarł już od paru lat do TBG jak czyta się prostackie opinie na forum to ręce opadają jakich zacofanych mieszkańców mamy w TBG. Kilkunastu sflustrowanych mieszkańców komentuje ciągle jak wszystko im nie pasuje począwszy od władzy poprzez kościół, itp. Do roboty „nieroby i lenie” jak wybieracie władzę taka jaka jest w mieście od prezydenta poprzez radnych to takie efekty macie czyli prawie nic się nie dzieje, brak inwestycji, perspektyw rozwoju, itp.. Najważniejsze że stołki obsadzone i popierający podczepili się do pracy lub biznesu w urzędach, spółkach, szkołach, itp. Co wybory w mieście jest to samo wybieracie władze a później narzekacie że nic się nie dzieje i miasto „umiera” a czyja to wina ?

Mar
3 lat temu
Reply to  Opineo

Po pierwsze: co wykraczającego poza codzienność / normalność (rejestrowanie pojazdów, patrole straży miejskiej itp.) mamy chwalić z tego, co dzieje się w Tarnobrzegu? Podaj proszę powiedzmy 5 przykładów.

Po drugie: kandydaci, na których głosowałem w ostatnich wyborach samorządowych, nie zostali wybrani, ani na prezydenta ani na radnego. Także mnie nie obwiniaj za obecną plejadę ani za obecną radę.

Po trzecie: na kogo należało, Twoim zdaniem, głosować w ostatnich wyborach do tarnobrzeskiego samorządu? Podaj proszę imię i nazwisko jednego kandydata na prezydenta oraz imię i nazwisko jednego kandydata na radnego.

kat
3 lat temu
Reply to  Mar

Nie unikaj winy( kandydaci, na których głosowałem w ostatnich wyborach samorządowych, nie zostali wybrani, ani na prezydenta ani na radnego) twoja „mądrość” tym bardziej w tym się mieści..Trzecie pytanie zupełnie idiotyczne , chyba że chcesz powtórzyć wybory?

Mar
3 lat temu
Reply to  kat

Udajesz głupiego, czy nie udajesz? Kandydaci na których głosowałem nie rządzą, więc nie przyłożyłem ręki do rządów obecnej plejady i obecnej rady, wręcz przeciwnie.

A co do moich pytań, to nie jesteś w stanie nawet na nie odpowiedzieć, więc daruj sobie pozbawione argumentów i z gruntu złośliwe ich oceny.

kat
3 lat temu
Reply to  Mar

Najwyrażniej ty jesteś ,bo nie umiałaś skutecznie wybrać nawet radnego i dlatego mamy takie efekty w rządzeniu i sami nieudacznicy w tym mieście a teraz debatują(biadolą) nad złym losem. Nie odpowiadaj przemyśl.!!

Mar
3 lat temu
Reply to  kat

Podejrzewam już kto tu się kamufluje kolejnym z niezliczonych nicków, ale dam ci ostatnią szansę odpowiedzieć na moje pytania, bo jak na razie to zamiast tego prezentujesz swoje głupie i kłamliwe osądy.

Bozo
3 lat temu
Reply to  Opineo

Zluzuj buły

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content