Koronawirus w Polsce. Premier: Odwołujemy wszystkie imprezy masowe

Premier przypomniał, że Światowa Organizacja Zdrowia „proponuje podjęcie radykalnych działań ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

– My chcemy bardziej zapobiegać niż leczyć. Bardziej prewencja niż późniejsze skutki, które mogą być bardzo niedobre dla społeczeństwa – powiedział Mateusz Morawiecki. – Rozważmy kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach – dodał.

Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. Zakaz ten nie dotyczy meczów piłkarskich itp.
Jeśli organizatorzy uznają, że impreza dalej będzie miała sens bez udziału publiczności, to wojewodowie będą w tym zakresie elastyczni – powiedział Mariusz Kamiński, szef MSWiA. W tej sprawie wojewodowie mają się kontaktować z organizatorami rozgrywek sportowych.

Obecnie w Polsce mamy 18 przypadków zakażenia koronawirusem, o czym poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niewierny Tomasz
11 miesięcy temu

Co za debilizm w tym kraju. Samolotów, autokarów z Włoch i ze świata nie odwoływali, nie zablokowali granic aby wirus mógł dotrzeć spokojnie do naszego kraju. Obecnie niby w trosce o zdrowie i życie obywateli odwołują wszystkie masowe imprezy. Kto zapłaci za zerwane kontrakty z wykonawcami? Za rezerwacje sal itp? Za chwilę zamkną wszystkie szkoły – nauczyciele i dzieci powiedzą super, dodatkowe wakacje a dla nauczycieli zapewne płatne. Co powiedzą np. prywatne firmy, przewoźnicy gdy rząd zabroni używania transportu „publicznego” kto im za przestój zapłaci. Co z innymi prywatnymi firmami? Świat oszalał?

viner
11 miesięcy temu

Do głosu dorwał się anty-pisowski POczerwieniały „tarnobrzeski mędrzec” tylko że głupi jak kapusty głowa i świat mu oszalał nie on.!!!

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  viner

Ja pierdo** jak ktoś powie źle o pis to od razu jest szufladkowany że jest za PO. Bez komentarza. Szkoda mi was ciemniaki

tytyk
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

są jeszcze komuniści – chciałeś się ukryć czy trudności w rozumowaniu

Bozo
11 miesięcy temu

Zamknąć kościoły

007
11 miesięcy temu
Reply to  Bozo

Kazdy normalny w trosce o ludzi tak by zrobił gdyż tam zbiera się najwięcej zagrożonych osób ze względu na wysoki wiek. Czekam więc na komunikat, władze powinny być konsekwentne.

Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  007

Nie przejdzie. Wyobrażacie sobie jaka to byłaby strata finansowa ? Jedna niedziela to pewnie kilka milionów straty.

włoch
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

ćwoki czerwone nie macie pojęcia o rzeczach których się wypowiadacie.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  włoch

Nie jestem czerwony tylko normalnie myślącym młodym człowiekiem pisowcu. I w gwoli ścisłości nie jestem POpopaprańcem, lewakiem, ani pedałem od biedronia, ani eko holownia. (Nie)pozdrawiam ciemna maso

Mar
11 miesięcy temu

No, to mamy potwierdzenie dla wszystkich wyznawców kultu partii i socjalizmu, jak skuteczne okazały się procedury wdrożone dotychczas przez rząd. Ale luzik, cytując jedną z wypowiedzi: „Nie lamentuj. Od zwykłej grypy więcej umiera”.

Mieszkaniec_TBG
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Rządzący tylko czekali na pojawienie się wirusa w Polsce i pierd…li że jesteśmy na niego przygotowani. Czekam co premier i prezydent powiedzą pierwszej rodzinie zmarłego na koronowirusa? Przykro nam? Robiliśmy co mogliśmy? 2 tygonie temu mogli cos zrobić, obecnie jest za późno, tylko czekać na nowe przypadki i liczyć zgony 🙁

berło
11 miesięcy temu

POco taką debilną głupotą tu się popisujesz?

orkan
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

„Znawco procedur” i wyznawco idiotyzmu – na jakiej podstawie negujesz procedury w sprawie o której nie masz zielonego pojęcia?

Opineo
11 miesięcy temu

KORONADEBILIZM dotarł już od paru lat do TBG jak czyta się prostackie opinie na forum to ręce opadają jakich zacofanych mieszkańców mamy w TBG. Kilkunastu sflustrowanych mieszkańców komentuje ciągle jak wszystko im nie pasuje począwszy od władzy poprzez kościół, itp. Do roboty „nieroby i lenie” jak wybieracie władzę taka jaka jest w mieście od prezydenta poprzez radnych to takie efekty macie czyli prawie nic się nie dzieje, brak inwestycji, perspektyw rozwoju, itp.. Najważniejsze że stołki obsadzone i popierający podczepili się do pracy lub biznesu w urzędach, spółkach, szkołach, itp. Co wybory w mieście jest to samo wybieracie władze a później narzekacie że nic się nie dzieje i miasto „umiera” a czyja to wina ?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Po pierwsze: co wykraczającego poza codzienność / normalność (rejestrowanie pojazdów, patrole straży miejskiej itp.) mamy chwalić z tego, co dzieje się w Tarnobrzegu? Podaj proszę powiedzmy 5 przykładów.

Po drugie: kandydaci, na których głosowałem w ostatnich wyborach samorządowych, nie zostali wybrani, ani na prezydenta ani na radnego. Także mnie nie obwiniaj za obecną plejadę ani za obecną radę.

Po trzecie: na kogo należało, Twoim zdaniem, głosować w ostatnich wyborach do tarnobrzeskiego samorządu? Podaj proszę imię i nazwisko jednego kandydata na prezydenta oraz imię i nazwisko jednego kandydata na radnego.

kat
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie unikaj winy( kandydaci, na których głosowałem w ostatnich wyborach samorządowych, nie zostali wybrani, ani na prezydenta ani na radnego) twoja „mądrość” tym bardziej w tym się mieści..Trzecie pytanie zupełnie idiotyczne , chyba że chcesz powtórzyć wybory?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  kat

Udajesz głupiego, czy nie udajesz? Kandydaci na których głosowałem nie rządzą, więc nie przyłożyłem ręki do rządów obecnej plejady i obecnej rady, wręcz przeciwnie.

A co do moich pytań, to nie jesteś w stanie nawet na nie odpowiedzieć, więc daruj sobie pozbawione argumentów i z gruntu złośliwe ich oceny.

kat
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Najwyrażniej ty jesteś ,bo nie umiałaś skutecznie wybrać nawet radnego i dlatego mamy takie efekty w rządzeniu i sami nieudacznicy w tym mieście a teraz debatują(biadolą) nad złym losem. Nie odpowiadaj przemyśl.!!

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  kat

Podejrzewam już kto tu się kamufluje kolejnym z niezliczonych nicków, ale dam ci ostatnią szansę odpowiedzieć na moje pytania, bo jak na razie to zamiast tego prezentujesz swoje głupie i kłamliwe osądy.

Bozo
11 miesięcy temu
Reply to  Opineo

Zluzuj buły

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x