Ministerstwo Zdrowia: Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w tym 2 osoby z Rzeszowa

16 nowych przypadków, o których poinformował na Twitterze resort zdrowia, to: trzy osoby z woj. śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie), dwie osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), cztery z Lublina, trzech z woj. dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), jednej osoby z woj. łódzkiego (Łódź) oraz 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 607 osób, dla 146 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 12 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono w sumie 3 przypadki zakażenia koronawirusem.

Specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590

Foto: Ministerstwo Zdrowia

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edward G.
2 lat temu

Gdzie są władze miasta? Dlaczego nie ma podajników przy wejściach do urzędów? A dlaczego w innych miastach są? Dlaczego w Mielcu, Stalowej i innych miasteczkach naszego regionu władza się kontaktuje z mieszkańcami a u nas milczy gdzie są informacje jak postepować w przypadku np kwarantanny. Nie ogólnie ale konkretne u nas.

irus
2 lat temu
Reply to  Edward G.

Te pytania kieruj do „ciotki z czech” ona już jest mądrzejsza. A ten bidulka potrzebuje uścisku władzy – gdzie masz żonę, dzieci ? trzeba siedzieć razem w domu, nie szwendać się po urzędach

wrzos
2 lat temu

WSZYSTKIE INFORMACJE MASZ W INTERNECIE, A PO COZ CI PODAJNIKI JAK BEDZIESZ W DOMU SIEDZIAL

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content