Koronawirus w Nisku. Ministerstwo potwierdza

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Wcześnie rano resort informował o 10 przypadkach. Chodzi o dwie osoby z województwa zachodniopomorskiego (Szczecin) i jedną z mazowieckiego (Warszawa), a także dwie z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jedną z woj. lubelskiego (Lublin), jedną osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzy osoby z woj. łódzkiego (Łódź). Z kolei przed godz. 11 resort zdrowia poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To osoby z województw: śląskiego (Zawiercie), podkarpackiego (Nisko) i wielkopolskiego (Poznań).

Łącznie zakażone zostały 64 osoby, jedna z nich zmarła.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content