Prezydent Tarnobrzega apeluje: Młodzi zrezygnujcie ze spotkań towarzyskich

Apel prezydenta Tarnobrzega

Nigdy nie myślałem, że jako wieloletni nauczyciel będę kiedyś namawiał młodych do przeniesienia swojego życia towarzyskiego do przestrzeni wirtualnej. A jednak. Ten apel kieruję głównie do was młodzi tarnobrzeżanie. Proszę, powstrzymajcie się przed spotkaniami z rówieśnikami, zrezygnujcie z wizyt w miejscach publicznych, pozostańcie na ten czas w domu. Macie narzędzia, dzięki którym nie jesteście odcięci od świata. Korzystajcie teraz tylko z nich. Apeluję również do rodziców młodych ludzi, bowiem na nic moje prośby, jeśli młodzież będzie miała przyzwolenie rodziców do swobodnego korzystania z czasu wolnego od zajęć szkolnych. Proszę zrozumieć powagę sytuacji. Powtórzę za ministrem zdrowia, nie traktujmy tego czasu wolnego jak ferii, ale jak kwarantannę. Może to działania na wyrost. Oby. Ale też nie chciałbym, byśmy musieli sobie zarzucać, że czegoś nie zrobiliśmy, a mogliśmy.

Drodzy tarnobrzeżanie, liczę na Wasz rozsądek. Nie możemy zachowywać się, jak gdyby nas problem koronawirusa nie dotyczył. Póki co, w mieście nie ma przypadku zarażenia siejącym postrach wirusem. Zróbmy wszystko, by ustrzec się przed nim.

Zwracam się również z prośbą do właścicieli pubów, klubów, restauracji, centrów sportowych o rozważenie możliwości tymczasowego zawieszenia działalności lokali. Nie zwlekajmy tak długo z niektórymi decyzjami, jak Włosi. Rozumiem względy ekonomiczne, ale w przypadku zagrożenia życia ludzkiego, żadne ekonomiczne argumenty nie przekonują. Zamknęliśmy szkoły, przedszkola, żłobki, miejskie placówki sportu, kultury, biblioteki, placówki dla seniorów, ograniczamy dostęp do Urzędu Miasta. Tylko wspólne, zdecydowane działania pozwolą zapanować nad wirusem. To dla nas wszystkich test prawdziwej odpowiedzialności.

Prezydent Miasta Tarnobrzega

Dariusz Bożek

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
2 lat temu

Nie zesraj się Pan, Panie Prezydencie

Katarzyna
2 lat temu

Nikomu źle nie życzę. Ale zastanawiam się, kiedy opamiętają się Ci którzy lekceważąco mówią i odnoszą się do zaleceń ostrożności i unikania możliwości roznoszenia wirusa – jak ktoś im bliski się zarazi czy dopiero jak umrze?
Włosi też tak podchodzili do sprawy, teraz umiera tam 100 osób dziennie.

Mar
2 lat temu
Reply to  Katarzyna

Masz rację. Ale taki apel to przerost formy nad treścią.
https://www.youtube.com/watch?v=A91V1Auy198

Ewa
2 lat temu

Powinna straż miejska i policja chodzić po ulicach wieczorami i zwracać uwagę na walesajace się grupy nastolatków Śpią do 13 -14 godziny potem do późnej nocy leżą po ulicach Gdzie są ich rodzice????? Nie boją się że pijane i pałace trawkę dzieci zaraza ich wirusem ????

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Ewa

Ciebie niech nie interesuje jak spędzają czas inne dzieci. Pilnuj swoich – o ile je masz w co wątpię.

wrzos
2 lat temu

TY PIERWSZY OD GORY NIE BADZ TAKI MADRY! BO WIELU JUZ TAKICH BYLO A TERAZ…..? DOPOWIEDZ SOBIE SAM

Neltah
2 lat temu

„w przypadku zagrożenia życia ludzkiego, żadne ekonomiczne argumenty nie przekonują”. Nie jest znana dokładna liczna chorych ,zatem odsetek tych co zmarli na wirus też nie określony. Większość zarażonych myśli że to zwykła grypa i tak ją przechodzi albo nie ma objawów. Kto ludziom zwróci pieniądze za zawieszoną działalność?Kto wynagrodzi pracodawcom? Trzeba będzie zwrócić straty, czy sa takie w budżecie miasta?

wrzos
2 lat temu

. MOJA UWAGA TYCZLA SIE DO PIERWSZEGO Z GORY KOMENTATORA< CZYT. DLA MACIEK, JEDNAK DLA NELTACH TO MYSLE,ZE DOBRE PYTANIE DO PRZEDSTAWICIELI POLSKIEGO RZADU, CZY ZWROCA PRZEDSIEBIORCOM KASE ZA PONIESIONE STRATY PRZEZ WIRUS<PRZECIEZ TO RZAD W PORE NIE ZAREAGOWAL NA ROZSZERZAJACA SIE ZARAZE, A TA DOSTALA SIE DO POLSKI JUZ KILKANASCIE DNI TEMU.

Ola
2 lat temu

Gdzie jest policja albo straż??? Siedzi grupa młodzieży pod czerwonym bankiem tam gdzie się wchodzi na sambe i co ?????? NICO

Adam
2 lat temu

Przeciez u nas w miasteczku,malo kto wychodzi.A jak sklepy zamkna to wcale.Tu nie ma zadnego zycia towarzyskiehgo.

wrzos
2 lat temu

PUKNI SIE W CZACHE CO PISZESZ, JA NA BRAK ATRAKCJI TOWARZYSKICH W TARNOBRZEGU NIE NARZEKAM ( CO TY DEWOT CZY CO?) TERAZ KAZDE MIASTO JEST WYLUDNIONE PRZEZ ZARAZE

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content