Do 28 osób tarnobrzescy Dominikanie ograniczają liczbę wiernych podczas mszy

Równocześnie zakonnicy zachęcają wiernych do pozostania w domu i modlitwę za pośrednictwem internetu, radio i telewizji.

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z zaleceniem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza – ordynariusza sandomierskiego z dnia 13 marca 2020 r., podjęliśmy decyzję by móc spełnić wymogi bezpieczeństwa, wynikające z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób. W naszym przypadku będzie to liczba 28 na każdej Eucharystii.

Prosimy o przestrzeganie zalecenia, a najlepiej o pozostanie jutro w domu i modlitwę za pośrednictwem internetu, radio i telewizji.

Z modlitwą +

Bracia Dominikanie z Tarnobrzega” – czytamy na facebookowym profilu Dominikanie Tarnobrzeg

foto: Dominikanie Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

TO TA GARSTKA WIERNYCH CO GODZINE BEDZIE MUSIALA MIEC DOBRZE WYPELNIONY PORTFEL, BO KLER TACY NIE ODPUSCI< NAWET W TAKIM PRZYPADKU!

Wallenrod
1 rok temu
Reply to  wrzos

No i głośno śpiewać a nie tylko nucić pod nosem.

szok
1 rok temu
Reply to  wrzos

Tego typu ubogie istoty(najczęściej komuchy) w takich chwilach(pandemia) w kościele tylko tacę mają na uwadze

As
1 rok temu

Naprawdę nie rozumię postawy Kościoła. Stoimy w obliczu pandemii na katastrofalną skalę . Mam nadzieję ,że to tylko głupota i ludzie mają elementarne poczucie zdrowego rozsądku. To test dla nas wszystkich. Musimy go zdać.

JakimKoszrem
1 rok temu

Dniówka musi być, co za ciemnogród.

Neltah
1 rok temu

Najchętniej nastawiam Katolickie Radio Via(103,8FM) oraz RDN Małopolska(103,6FM) ,codziennie Msza Święta ,w niedzielę po kilka razy, polecam, bardzo dobre stacje . W dzisiejszych czasach wszystko odbywa się poprzez media i jeśli jest taka konieczność jak teraz ,to można pozostać w domu

czytelniczka
1 rok temu

Bardzo jestem rozczarowana takim postępowaniem.Tak duży kościół , a garstkę wiernych puszczają.Chyba nie można bronić dostępu do sakramentów.Szanuję tych, którzy pozostają w domach, ale kto chce powinien mieć możliwość a nie brak dostępu do kościoła. A może by tak np;różaniec dla chętnych, całodobowa adoracja, a może procesja z Najświętszym Sakramentem.Wydaje mi się ,że nie tędy droga.A przy okazji drobna sugestia dla o.Mateusza-pytanie po co tutaj dzisiaj jesteś raczej nie zachęca do kolejnej spowiedzi.Właśnie te sugestie już były -boicie się wpuścić ludzi do kościoła, a z tacą między nimi przejść już nie… A Komunia Św. do brudnej łapy dotykającej brudnych klamek nie sprzyja zakażeniu- może już wystarczy że przyjmujemy na stojąco…

czytelniczka
1 rok temu

Jestem bardzo roczarowana taką postawa.Taki duży kościół, a zaledwie garstkę wiernych wpuszczają.Chyba nie można zabraniać dostępu do sakramentów. Szanuję decyzję osób, które pozostają w domu, ale ktoś, kto chciałby możę nie zostać wpuszczony. Czy lekarz też może odmówić pomocy z obawy o zakażenie. Wydaje mi się ,że nie tędy droga. Może by tak różaniec dla chętnych, całodobowa adoracja lub procesja z Najświętszym Śakramentem na przykład. Właśnie wejść nie można ale z tacą pomiędzy ludżmi potencjalnie zakażonymi chodzić można. AKomunia Święta do brudnej, dotykającej brudnych klamek ręki to taki dobry pomysł- może wystarczy już przyjmowanie na stojąco… A tak przy okazji drobna sugestia dla o. Mateusza- pytanie po co tutaj dzisiaj przyszłaś- racze nie zachęca do kolejnej spowiedzi… Może lepsze skutki daje mobilizowanie ludzi a nie zniechęcanie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content