Ruszył III sezon Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego

Do dyspozycji użytkowników jest 80 rowerów miejskich, rozlokowanych w 22 stacjach, w których można pobierać i zwracać rowery miejskie. Wykaz stacji z ich lokalizacją GPS – 2020.03.15 Stacje TRM 2020 Zalacznik nr 1

Stacje posiadają oznakowanie poziome i pionowe (fot.). Operatorem lokalnym systemu Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego jest firma ROZET Sp. z o.o. 39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 9, t. 15 822 48 20, 15 822 48 36, która dokonuje ustawienia rowerów, ich relokacji oraz konserwacji i napraw.

Dla przypomnienia informujemy, że użytkownik korzystający z systemu roweru publicznego ponosi on opłatę aktywacyjną w wysokości 10 zł. Obowiązuje 30 minutowy system naliczania opłat za wypożyczenie roweru. Koszt wypożyczenia roweru ponoszony przez użytkownika roweru wynosi 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 min. Opłata za cały dzień wypożyczenia roweru wynosi 9 zł, tj. pow. 3 godzin wypożyczenia roweru.

Planowane zakończenie sezonu rowerowego 15 listopada 2020r.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Fajnie, tylko gdzie nowe drogi rowerowe w mieście? Bo nic mi nie wiadomo, żeby w obecnej kadencji powstała dotychczas jakakolwiek infrastruktura rowerowa w mieście. Jest to dziwne, bo w programie wyborczym Pana Prezydenta jest punkt „rozwój infrastruktury dróg rowerowych”. Rozumiem, że kadencja samorządu trwa 5 lat, ale w takim razie kiedy zacznie się wspomniany rozwój, w ostatnim roku obecnej kadencji?

Ola
1 rok temu

Co tu mówić o nowych ścieżkach Ciekawe kiedy oczyszcza z piasku i szkła te ścieżki które już są Do roboty !!!!

zdrowy
1 rok temu

Spokojnie, prezydent na spełnienie obietnic wyborczych i nowe drogi rowerowe ma jeszcze 4 lata. Jeżeli będą takie jak 2019 rok czyli gdy nic nie zrobiono to będzie kiepsko. Niestety rozliczać go będziemy na koniec kadencji

Mar
1 rok temu
Reply to  zdrowy

Spokojnie? Płatne parkowanie, o którym nie ma ani słowa w programie wyborczym Pana Prezydenta, chcieli wprowadzić już w czerwcu 2019 roku. Na to były pieniądze, odpowiedni moment i moce przerobowe. Także od początku tej kadencji do tej pory mogła i powinna była powstać chociaż jedna nowa droga rowerowa. Tym bardziej, że na niektórych ulicach chodniki są na tyle szerokie, że można tego dokonać bez przebudowywania czegokolwiek, np. na ulicy Wyspiańskiego. Jeżeli mieszkańcy nie będą mieli jasno sprecyzowanych oczekiwań wobec władzy i nie będą ich jej przedstawiać, to obecna plejada będzie rządziła po swojemu, no bo „skoro lud nie ma zdania, to mamy prawo robić po naszemu”.

Neltah
1 rok temu

Czy zwykły człowiek może już zapłacić kartą lub gotówką?

lolek
1 rok temu

Przepraszam ,a czy rowerki będą odkażane przez firmę?Bo to raczej ryzykowne ożywać je po kimś chorym.

konkret
1 rok temu
Reply to  lolek

To chyba każdego wypożyczającego obowiązek by być pewnym a nie ryzykować

robi
1 rok temu
Reply to  konkret

Niektórym mieszkańcom wyobrażni i odpowiedzialności brakuje ,chcieliby gotowca albo żeby ktoś za nich, Taka próżność korona-wirusowi może się spodobać.

Rozum
1 rok temu

Po pierwsze to nie jest rower miejski jak się go próbuje błędnie nazwać a tylko i wyłącznie rower dla posiadaczy smartfonów z kontem internetowym. Wiele starszych osób nie używających smartfona nie skorzystają z roweru miejskiego. Dlaczego nikt o nich nie pomyślał?

fifi
1 rok temu
Reply to  Rozum

To jest rower miejski dla mieszkańców nowoczesnych i nikt nie wykluczył starszych a nie jest dla takich jak „Rozum” Dla niego jest osiągalna taxi .

Rower
1 rok temu

Jeśli chodzi o ulicę Wyspiańskiego, to w styczniu 2019 roku był złożony wniosek o wyznaczenie dróg rowerowych na chodnikach na tej ulicy. W odpowiedzi podpisanej przez Prezydenta Bożka odpisali podobnie, jak odpisują radnym, tj. że w tym celu trzeba zrobić to i tamto, na co trzeba zarezerwować środki w budżecie. Czyli woli nie ma.

Prezydent Bożek mówił ładnie przed wyborami, żeby przypodobać się mieszkańcom, tu rowerzystom:
https://drive.google.com/file/d/1k13-aJqmxTqdSoTGHvTpOULflWxFR744/view
Teraz jest już na stolcu, więc wszelkie sprawy, które nie leżą w interesie jego ekipy, mogą być odkładane na później. A dotychczasowe fakty wskazują, że rozwój infrastruktury rowerowej w Tarnobrzegu to jedna z takich spraw.

Mar
1 rok temu
Reply to  Rower

No to w tej kadencji nie ma co liczyć na wyznaczenie dróg rowerowych na nadających się do tego chodnikach. Postawa Pana Prezydenta odnośnie drogi rowerowej przy ulicy Piłsudskiego też mistrzowska. Jako radny zalecał podjęcie działań, co słychać na filmie, a teraz kiedy jest prezydentem i może zlecić odpowiednie działania, to nic tam nie jest robione. Już zapomniał co opowiadał?

gienia
1 rok temu

Co ty pierniczysz nienawiść sieją mieszkańcy tacy jak ty, a nie jakieś portale.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content