Tarnobrzeg: Wydzielone strefy, systematyczna dezynfekcja. Autobusy komunikacji miejskiej mają być bezpieczne

Odpowiedzialne za komunikację miejską w Tarnobrzegu konsorcjum Polkar i MPK Tarnobrzeg ponad wszystko stawia na bezpieczeństwo swoich pracowników oraz pasażerów. Już w pierwszych dnia wprowadzania w całym kraju szczególnych środków mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa odpowiednie kroki podjął też Polkar MPK Tarnobrzeg.

Firma wydzieliła w swoich autobusach bezpieczne strefy dla kierowców, zawiesił sprzedaż biletów w autobusach podając listę punktów, w których bilety można nabyć. Teraz przyszedł czas na kolejny krok.

– W trosce o bezpieczeństwo pasażerów miejskie autobusy każdego dnia poddawane są dokładnej dezynfekcji. Jesteśmy świadomi, że mimo apeli, nie wszyscy mieszkańcy miasta mogą pozostać w domu, część musi dostać się do pracy, a nie każdy ma możliwość pokonać tę drogę do i z pracy własnym samochodem. Z myślą o nich podejmowane są te wszystkie działania – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
programista
11 miesięcy temu

super, że w poniedziałek rano na dzikowie nie można było nigdzie kupić biletów

łysy
11 miesięcy temu
Reply to  programista

Po co ci bilet jak i tak nie ma kanarów.

Plużek
11 miesięcy temu

Kraków zawiesza opłaty za parkowanie, żeby ludzie poruszali się własnymi środkami transportu w obliczu koronawirusa. U nas wręcz przeciwnie, z powodu koronawirusa pojawiła się w jakimś stopniu normalność, czyli możliwość kupna biletu na mks w więcej niż jednym punkcie w mieście przez parę godzin dziennie, choć jak widać i z tym są problemy. Parodia.

As
11 miesięcy temu

Nareszcie. Może wreszcie wymienią te stare graty na nowsze w celu poprawy bezpieczestwa kierowców i pasażerów

Mar
11 miesięcy temu

Polecam rower – taniej i zdrowiej, a w niektórych przypadkach także szybciej. Tym bardziej, że pogoda sprzyja. Dzisiaj widziałem starszego pana, jechał sobie powolutku rowerem dla seniora z 2 kołami z tyłu. Skoro człowiek w podeszłym wieku jest w stanie, to tym bardziej młodsi.

Horacy
11 miesięcy temu

Niech miasto jeszcze przystanki umyje w całym mieście bo to wstyd, że są takie brudne, zakurzone z powybijanymi, pomalowanymi sprejami szybami… Tam też może na człowieka czekać jakaś wredna zaraza…

gosc
11 miesięcy temu

A kto te autobusy dezynfekuje, jakaś firma czy może sami kierowcy i jakimi środkami?

gosc
11 miesięcy temu
Reply to  gosc

I ciekawe gdzie to robią, strach być sąsiadem

gosc
11 miesięcy temu
Reply to  gosc

Pewnie nic nie robią, przecież oni nie mają odpowiedniego do tego zaplecza

wrzos
11 miesięcy temu

NIECH PRZYSTANKI MPK NA ULICACH MIASTA UMYJA CI, KTORZY JE DEWASTUJA I BRUDZA BAZGROLAMI, CHULIGANSTWO POWINNO BYC STANOWCZO TEPIONE W MIESCIE PRZEZ SLUZBY POLICJI I STRAZY MIEJSKIEJ.

wrzos
11 miesięcy temu

PRZYSTANKI MPK NA TARNOBRZESKICH ULICACH NIECHAJ MYJA WANDALE,KTORZY JE NISZCZA I BRUDZA. ZA NISKIE SA KARY! ZNISZCZYLES TO PLACZ I PLAC ZA SWOJ CZYN!

marysia
11 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Na tej wsi można przejść z jednego konca na drugi w 15 minut.Albo rower .Szkoda utrzymywać mpk i zanieczyszczać spalinami miasto.

Mar
11 miesięcy temu

Z tego co widzę mks-y jeżdżą puste, tzn z samym kierowcą. Także trzeba ocieplić wizerunek, żeby zmniejszyć straty za marzec.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x