Po protestach mieszkańców prezydent D. Bożek zmienia decyzję: Ostatecznie zaniechałem otwarcia targowiska

Prezydent odwołuje więc swoją dzisiejszą decyzję, o otwarciu placu targowego w Tarnobrzegu w najbliższą sobotę tj. 21 marca br., o czym pisaliśmy tutaj. Targowisko miejskie D. Bożek zamknął zaś w sobotę 14 marca br., choć pierwotnie zapowiadał, że stanie się to w środę 18 marca br.

„Drodzy Państwo, informuję, że po protestach mieszkańców ostatecznie zaniechałem otwarcia targowiska. Moja decyzja jest nieodwołalna, aż do opanowania sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Przepraszam rolników, producentów żywności za powstałe zamieszanie. Uruchomienie targowiska rozważyliśmy na wyraźne prośby mieszkańców miasta obawiających się zakupów w zamkniętej przestrzeni sklepów, gdzie zagrożenie zakażeniem jest stosunkowo duże (klamki, wszelkie gładkie powierzchnie – lady, witryny – a na tych koronawirus jest w stanie dłużej przetrwać). Opracowaliśmy taką organizację targu, by umożliwić mieszkańcom zaopatrzenie się w zdrowe produkty, przy zachowaniu najwyższej ostrożności: przebieg i organizacja targowania pod ścisłym nadzorem Straży Miejskiej, ograniczenie tylko do handlu owocami, warzywami i sadzonkami, stoiska w znacznej odległości (do dyspozycji całe targowisko przy dużo mniejszej liczbie handlujących), monitorowana liczba klientów jednorazowo przebywających na targu, ograniczenie jej do 25 osób, zapewnienie rękawiczek i maseczek handlującym. Rozwiązanie przedstawione zostało służbom sanitarnym. Państwa reakcja była jednak jasna. Rozumiem obawy.” – prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
działkowicz do prezydenta
1 rok temu

Panie prezydencie wiosna za pasem proszę podpowiedzieć gdzie mam kupić sadzonki na działkę? Rozsady sałaty, kapusty, pora, selera za chwilę pomidorów i papryki i wielu innych roślin. W mieście są setki jak nie tysiące działkowców. Kolejny raz brakło panu wyobraźni. W chwili obecnej koronawirus nie dotarł jeszcze do wielu miast. Co powie Pan działkowcom i ich rodzinom gdy w kraju będzie 20 lub 50 tysięcy zakażonych i sklepy zostaną zamknięte lub nie będzie kto miał wyhodować sałaty itp. Co ludzie będą jeść? Gdy bez wyobraźni zamyka pan targowisko i uniemożliwia uprawę warzyw na ogródkach działkowych. Od razu widać, że prezydent nigdy nie miał działki i nie ma pojęcia o uprawie roślin. Proszę się wybrać do kauflandu i zobaczyć co tam się dzieje, ile ludzi w tłoku chucha i dmucha na siebie. Tam trzeba zakazać handlu.

Bozo
1 rok temu

Przez internet kup. Żyjemy w 21 wieku. Taki zacofany jesteś?

Maria
1 rok temu

Można kupić w Sandomierzu, Nowej Dębie, Baranowie…. Tam mieszkańcy nie protestowali.

Producent
1 rok temu

Przyjedź do mnie, ja mam problem bo nie mam gdzie sprzedac.

Prawdziwy Producent
1 rok temu
Reply to  Producent

Za takich producentów podziękuję, kupic na giełdzie przyjechać do Tbg I sprzedać drożej…
Producenci z prawdziwego zdarzenia sprzedają cały czas w ogromnych ilościach.

Nielubiedurniów
1 rok temu

Włócz się dalej dziadku po mieście, to ci niebawem bratki na grobie zasadzą w kolorze CoV-2 i nie będziesz się musiał dalej działką martwić.
Demencja to straszna rzecz!

Mar
1 rok temu

No, trzeba przyznać, że sytuacja jest dynamiczna. Dlaczego nie zaniechano wprowadzenia płatnego parkowania? Tutaj było więcej głosów na nie? O ile więcej?

Bozo
1 rok temu
Reply to  Mar

Rusz dupe zamiast wszędzie jeździć i problem z głowy. Nasza wieś Tarnobrzeg to małe zadupie. Dwa kilometry przejść się z buta to żaden wysiłek

Mar
1 rok temu
Reply to  Bozo

A skąd ty wiesz ile i gdzie jeżdżę, jesteś jasnowidzem? Puknij się w łeb, to może zrozumiesz, że w moim komentarzu chodziło o porównanie postawy Pana Prezydenta odnośnie dwóch decyzji, które spotkały się z krytyką społeczną.

rozum
1 rok temu

Na targu są dwa wejścia, wystarczy wprowadzić ograniczaną ilość osób aby tłoku nie było. Lub nakazać sprzedaży i zakupów tylko w maseczkach i rękawiczkach. Straż miejska może tego pilnować podobnie jak ochrona w niektórych sklepach. Są proste sposoby ograniczające ryzyko ale najłatwiej od razu wszystko pozamykać.

Janusz
1 rok temu
Reply to  rozum

Pomysł dobry ale prezydent uległ większości więc targu nie będzie.

Maria
1 rok temu
Reply to  rozum

Jeśli mieszkańcy się boją zakupów na targu, żądają jego zamknięcia, to po co przeszkadzać im w szczęściu. Będą mieć co chcieli. A swoją drogą niezdecydowani ci tarnobrzeżanie, trudno im dogodzić. Każda decyzja jaka by nie była jest nie taka i zła. Tylko współczuć władzom.

wybór
1 rok temu
Reply to  Maria

Taka prawda, mieszkańcy sami nie wiedzą czego chcą. To tak jakby nie móc wybrać dania w restauracji: będzie się siedzieć głodnym, lub nasz opiekun wybierze za nas co będziemy jeść.

chorągiewka
1 rok temu
Reply to  Maria

Taką decyzję podejmuję się po konsultacjach z fachowcami z tej dziedziny a nie z „hołotą” z której jeden w tą a drugi w tamtą . Takie uzasadnienie pokazuje jak niekompetentny jest nasz prezydent. Czekam na taki „wiatr” co go zupełnie wywieje ze stanowiska.

Witek
1 rok temu

w markecie każdy może przebierać w owocach, warzywach, bułkach macać je dowolnie z wirusem na dłoniach, nie wazne chory czy zdrowy gorszego ryzyka nie można sobie wyobrazić a miasto zamyka dużo bezpieczniejsze targowisko na świeżym powietrzu, mądre to? panika, panika

Maciek
1 rok temu
Reply to  Witek

O to, to

mieszkaniec
1 rok temu

Spokojnie, do soboty dużo czasu, jeszcze kilka razy prezydent zdąży zmienić decyzję 😀

wrzos
1 rok temu

JESLI DLA NIEKTORYCH WAZNIEJSZE OD ZDROWIA WLASNEGO I INNYCH JEST KUPNO NA TARGU SALATY I BULEK NO TO TYLKO POGRATULOWAC !! UWAGA DO BOZO, NIE OBRAZAJ MOJEGO MIASTA BO NA WSI TO Z PEWNOSCIA TY MIESZKASZ, A MOZE TO JEST PLAWO!?,WIEC CO TU JESZCZE ROBISZ?!

Jan
1 rok temu
Reply to  wrzos

Zdrowa, własna sałata dodaje zdrowia. Przemysłowy syf z marketu, obciąża chemią organizm jak większość jedzenia marketowego. Nasze dobre zdrowie jest najlepszym lekiem na tego wirusa, lekarze o tym mówią. Nie strach i panika

Gaba
1 rok temu

Brawo Panie Prezydencie!!! Już myślałm, że Pan nie ogląda telewizji. Fala zachorowań dopiero przed nami, ale Polacy myślą jak Włosi – dwa tygodnie temu. Koronawirus ich nie dotyczy.
Co do samej organizacji targu, już to widzę 25 osób kupujących i setki zgromadzonych przed bramą.
Rozumiem, też działkowiczów. Może, trzeba poszukać innego rozwiązania. Proponuję, żeby producenci (wzorem restauratorów) skrzyknęli się, podali jakieś kontakty, czym handlują, zbiorą zamówienia i może dowiozą np. raz w tygodniu. Kwestia dobrej organizacji i chęci.

jan
1 rok temu

krótko zapytam:
KIEDY REFERENDUM?

Moszczek
1 rok temu
Reply to  jan

Odwołanie prezesa społdzielni, Janie?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Moszczek

Prezes spółdzielni będzie dożywotnio jak prezydent Korei Północnej i Białorusi.

Mar
1 rok temu
Reply to  jan

Referendum nie będzie, bo prywatna osoba nie byłaby w stanie zebrać takiej liczby podpisów, a żadne „środowisko” tarnobrzeskie (partia polityczna, stowarzyszenie itp.) póki co nie prowadzi takiej zbiórki.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Mar

a szkoda

nel
1 rok temu

Może lepiej żeby Pan Prezydent ZOSTAŁ W DOMU ?

pielegniarz
1 rok temu
Reply to  nel

Tak Panie Prezydencie niech Pan zostanie w kwarantannie domowej do końca pandemii. A decyzje w sprawach miasta niech podejmuje Pluta co będzie zgodne z rzeczywistością

lila
1 rok temu
Reply to  pielegniarz

Jak zwykle żenujący komentarz

Wyborca
1 rok temu

Sytuacja kryzysowa pokazuje że nasz prezydent nie umie podjąć decyzji i nie bierze za nią odpowiedzialności. Przy podejmowaniu decyzji miota się od ściany do ściany Wpływ na to ma brak merytorycznosci i właśnie nie decyzyjność Przypominam ile projektów uchwał wycofal z sesji ile razy zmienia decyzje
Dlatego zmiana w sprawie targu mnie nie dziwi W środę już może być inaczej

Domownik
1 rok temu

Siedzę w domu nie szwendam się po mieście Dlatego targ na świeżym powietrzu to pomysł okey.
Pan prezydent jak zwykle mówi ogólniki. Jacy mieszkańcy protestowali Siedzą w domach i się nie gromadzą
Mnie się wydaje że zmiane podpowiedział
urzędnik A że Pan prezydent chwiejny to zmienił decyzje. Lepiej niech kieruję się swoim rozumem.bo urzędnicy którymi się otoczyl to tylko się przed nim reklamują jacy są mądrzy

Kasia
1 rok temu
Reply to  Domownik

Ciekawe, jaką decyzję podejmie prezydent, jak mieszkańcy oprotestują to, że tak lubi zmieniać decyzję.

inter
1 rok temu

Nasz „prezydent” to człowiek, który nie dotrzymuje też obietnic prywatnych i zamienia zadanie – wiec i w sprawach miejskich zmienia zdanie w zależności od tego, kogo bardziej się przestraszy i kto jest aktualnie dla niego ważniejszy – dla jego własnych interesów

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  inter

podobno najbardziej boi się żony i siostry. A te Panie nie lubią zakupów na targu.

Heniek
1 rok temu

Helka często robi zakupy na targu !

Mar
1 rok temu

„Stałość” Pana Prezydenta mogliśmy obserwować już nie raz. „Oddłużanie” gminy przez zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych, wprowadzenie a potem wycofanie zwolnienia z opłat parkingowych za pierwsze 30 minut postoju, czy „oszczędności” w urzędzie poprzez nagrody. Także jakichkolwiek deklaracji obecnej plejady nie należy brać dosłownie i trzeba liczyć się z możliwością obrócenia ich w każdej chwili o 180 stopni.

As
1 rok temu

Smitne jest to ,że jedyne co możemy robić to apelować o pozostanie w domach w nadziei ,że to opóźni rozprzestrzenianie się choroby. Tu działania Pana Prezydenta są jak najbardziej słuszne i należy je popierać. Tłumaczenie ,że ktoś nie kupi flancy czy sadzonek roślin jest nie na miejscu w kontekście tego z czym przyjdzie się nam zmierzyć w najbliższym roku. Czy wiecie ,że w ciągu doby jesteśmy w stanie przebadać ok. 1,5 tysiąca próbek. Tymczasem w kolejce do badania czeka już ok. 50 tysięcy próbek. Czy ktoś z Was próbował kupić płyny dezynfekujące o maseczkach czy rękawiczkach nie wspominając? Siedzcie w domach .

praktyczny
1 rok temu
Reply to  As

Siedźcie w domach? Zapewnisz każdemu zwolnienie z pracy i dostawy wszystkich potrzebnych artykułów do domu? Warto pomyśleć, zanim się coś powie / napisze.

mika
1 rok temu

Bardzo mądra decyzja. Lepiej się pomęczyć teraz niż potem się martwić o zdrowie

Prawda
1 rok temu

Czy to aby na pewno decyzja Prezydenta Bożka? Bo np. w sprawach drogowych Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa posiada pełnomocnictwo do podejmowania decyzji w imieniu Prezydenta.

Nielubiedurniów
1 rok temu

Z tego co widać w tym nieszczęsnym „mieście” – to za rok będzie tu pełno pustych mieszkań na sprzedaż, ale za to wzrośnie średnie IQ ludności, które teraz jest na poziomie Afryki zachodniej.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content