Tarnobrzeg: Służby pobrały próbki od mieszkańców którzy mogli mieć kontakt z kobietą zarażoną koronawirusem

Interwencja była wynikiem publikacji artykułu na portalu echodnia.eu pt. „Koronawirus w Tarnobrzegu. Mieszkańcy mają żal do służb sanitarnych: – Nikt nie przyszedł, nie ostrzegł, nie zapytał o samopoczucie.”

Próbki zostały pobrane od mieszkańców, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną kobietą.

foto&info: Mateusz Chmielowiec

 

Please follow and like us:

35
Dodaj komentarz

8 Wątków komentarzy
27 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
18 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

Czy w tym państwie coś musi trafić do mediów, żeby służby właściwie się tym zajęły?

Tbg

Gdyby mieszkańcy sprawy nie nagłośnili to nikt by się nimi nie zajął. W rządowych mediach ciągle słyszymy jak to wszystko i wszyscy są przygotowani, znają procedury itp a tu masz, pierwszy przypadek w mieście i nikt palcem nie kiwnie. To najbardziej przeraża bo przez zaniechania super przygotowanych i przeszkolonych służb wirus może przenieść się na wiele osób. Gdy ktoś umrze to kto będzie odpowiedzialny? Na pewno tylko wirus?

Mar

Dokładnie. Jest na tym portalu taki jeden bezgranicznie ufający rządowi, którzy wychwala procedury. Co mi z procedur, skoro zgodnie z nimi mogę trafić do szpitala, w którym zarażą mnie koronawirusem albo ja zarażę innych?!

bigo

Oczywiście co ci z procedur które opracowali fachowcy polscy ty będziesz bez tych procedur ,według swojej „mądrości „postępował i bez żadnej świadomości zarażał i żył z wirusem kilkanaście dni.

Mar

Ja akurat zachowuję środki ostrożności i nie mam żadnych objawów. Gorzej z pracownikami tarnobrzeskiego szpitala. Ale ty widać rozpoznajesz kto nie stosuje się do procedur i kto ma koronę po układzie liter w komentarzu. Zatrudnij się jako tester – ludzie będą ekspresowo przebadani 😀

nie

Ty wypowiadaj się za siebie i nie kłam prostacko o innych

nie

bo według procedur objawy są po siedmiu dniach

Gość

to dlaczego jak wykryli to gówno u jednego z ministrów przebadali cały rząd a wyniki podali dnia następnego że wszyscy są zdrowi?

jan

to jest twoja nędzna interpretacja wiadomości i nazewnictwa polskiego. Domniemam że i tak nic z wyjaśnień byś nie zrozumiał , taki los niektórzy muszą żyć w ciemności. Nauki trzeba było szukać w dostępnych szkołach a nie teraz na forach

Mar

Zawiodłeś mnie. Myślałem że będzie kolejny „fachowy”, „zgodny z prawdą” i „kulturalny” komentarz na temat procedur w twoim wykonaniu. No bo why not?

nie

a twój jak zwykle żałosny

Mar

No jasne, a Ziemia jest płaska 😀

A tak w ogóle to siebie przebadałeś na obecność koronawirusa, a jeśli tak, to jaki był wynik? Masz jakieś objawy? Czy może rozpoznajesz, że nie masz koronawirusa po układach liter w swoich „pouczających” komentarzach? 😉

litość

T-U-M-A-N dał P-O-P-I-S za kasę

Mar

Popatrz, pouczasz lub/i obrażasz innych, a o sobie nie chcesz powiedzieć nawet, czy masz objawy zbliżone do objawów koronawirusa i czy miałeś test robiony. Czyli coś ukrywasz na temat obecności koronawirusa u siebie.

procedury

Może litościwy nie chce się przyznać, że się zaraził? A innych poucza jako mądry po szkodzie.

pała

na takie tępe insynuacje to tylko psychiatra poradzi

procedury

Mógłbyś napisać wprost, że nie masz objawów ani nie jesteś zarażony. Brak takiego zapewnienia jest podejrzany.

noŁ

CZY TWOJA TĘPOTA POZWOLI KIEDYŚ ZADOWOLIĆ SIĘ TYM CO NAPISANE CZY CIĄGLE BĘDZIESZ WYJAWIAŁ NIESPEŁNIONE OCZEKIWANIA . a do istoty- to ja mogę tyle ,ile ty nawet sobie nie wyobrażasz

Mar

Daj spokój, z tym gościem nie pogada. Innych będzie o wszystko się czepiał, o wszystkim pouczał i o wszystko się pytał, a jak jemu zwrócisz na coś uwagę lub się o coś zapytasz, to będzie pisał bzdury albo rzucał obelgami.

Mar

To do „procedury” było.

noŁ

sam do siebie — ale wkrętka !(haha)czy taki nawyk?

Mar

Widzisz gdzieś Mara piszącego do Mara? Ty już masz objawy, ale psychiczne.

big

puknij się w ten tępy i naiwny łeb .TO jest jedyny i najpewniejszy sposób uniknięcia zarażenia się .Nikt nigdzie nie daje gwarancji

Kazol

ten ambulans na tablicach RMI widzialem dzis kolo 13 stojacego przy bloku na Waryńskiego koło warzywniaka niedlako sklepu Nystor…. faktycznie zespół był ubrany w kombinezony ochronne.

mieszkaniec

Jeżeli będą zarażeni to jak to się ma do faktu .że osoba starsza przebywa na oddziale czynnym bez kwarantanny . Tego nikt do tej pory mieszkańcom nie wyjaśnił. Czytam natomiast że przyjęcie i pobyt na oddziale był zgodny z procedurami. Modlić się trzeba, że wirus nikogo nie zaraził ze szpitala ,sąsiadów i innych mieszkańców.

Albert

Czy to jest blok przy ul. Dekutowskiego?

gerard

Nie to Wyspiański sam tam pomieszkuję

Grażyna

nie prawda to jest blok na ulicy Zawadzkiego

As

O czym my tu w ogóle bredzimy? Niemcy badają kilkadziesiąt tysięcy próbek na dobę. Państwo z tektury 2,5 tysiąca.

bęc

Według oficjalnych danych w Niemczech potwierdzono ponad 7 tys zakażonych u nas ponad 6-set .AS CZY kłamliwy BUREK

Heniek

W USA zarazila się wirusem 12 latka A w Anglii umarł 18 latek Dzieci nie jesteście nieśmiertelne Rodzice pilnujcie żeby nastolatki nie walesaly się wieczorami po mieście

Owen

Brawo Marcin Radzimowski. Gdyby nie on to gó….byśmy wiedzieli i sanepid d….by nie ruszył. Ale fakt, w papierowym wydaniu dopiero musieli sobie przeczytać.

Mar

Jest Policja i Straż Miejska – niech działają.

mar

A co to da że teraz zbadają ludzi z tej klatki. Przecież do tej pory setki mogli innych zarazić i tak w kółko. Ale zobaczycie że podadzą że wszyscy nie mają wirusa żeby załagodzić szum.

Prawdziwy Mar

Może nie setki 😉 Ale jakieś osoby tak.