Tarnobrzeg: Zwolnienie z czynszów, zawieszenie opłat, odroczenie terminów płatności – Pakiet pomocowy dla lokalnych firm

W związku z ogłoszeniem epidemii, władze Tarnobrzega przygotowały pakiet pomocowy dla lokalnych firm. Pomoc ta udzielana będzie wyłącznie na wniosek przedsiębiorcy.

– Przygotowaliśmy pakiet pomocowy dla lokalnych firm. Nasze propozycje to, m.in. zwolnienie z czynszów, za czas obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, przedsiębiorców prowadzących działalność w lokalach wynajętych od gminy, a którzy w związku z koronawirusem zmuszeni byli zawiesić tę działalność. Proponujemy odroczenie płatności podatku od nieruchomości bądź rozłożenia na raty tej płatności, bez naliczania odsetek. Na czas obowiązywania stanu zagrożenia zawieszamy też opłaty za dzierżawę terenu pod tzw. ogródek letni – informuje prezydent Bożek.

Inne propozycje gminy Tarnobrzeg dla lokalnego biznesu to, wstrzymanie działań windykacyjnych tj. m.in. wstrzymanie wysyłki upomnień i wezwań do zapłaty. Pomoc gminy udzielana będzie wyłącznie na wniosek przedsiębiorcy.

Prezydent zwraca się jednocześnie z apelem do prywatnych właścicieli lokali handlowo-usługowych, by rozważyli możliwość zmniejszenia czynszów przedsiębiorcom za czas obowiązywania utrudnień.

– Raz jeszcze powtórzę, wspierajmy się. Rozumiem, że każdy chce zarobić, ale gdy przedsiębiorcy zbankrutują lokale będą świecić pustkami, wtedy wpływy z wynajmu wynoszą zero. Taka perspektywa niestety, jest bardzo realna. Nie dopuśćmy do tego – mówi prezydent.

Propozycje władz Tarnobrzega dla lokalnych przedsiębiorców:

  • zwolnienie z czynszu dla prowadzących działalność na mieniu miejskim, którzy musieli zawiesić działalność;
  • zawieszone opłaty za dzierżawę terenu pod tzw. ogródkami;
  • odroczenie terminów płatności podatku od nieruchomości bądź rozłożenia na raty;
  • wstrzymanie wysyłki upomnień i wezwań do zapłaty.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
1 rok temu

Dobra decyzja. Myślę że to osobista decyzja Prezydenta Bożka bez doradców ,którzy jak do tej pory nie sprawdzili się Na takiego prezydenta głosowałem, samodzielnego, dobrego, z empatią. Nie umiał sobie dobrać doradców ( a może musiał mieć takich? ) to jego wizerunek upada. Może jednak jak widać wszystko zmienić. Zdrowia życzę prezydentowi .

Mar
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Oby nie uległa zmianie do wieczora 😉

Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Mar

Na pewno nie ulegnie zmianie!!!

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Gratuluję optymizmu 😉 „Stałość” Pana Prezydenta mogliśmy obserwować już nie raz. „Oddłużanie” gminy przez zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych, wprowadzenie a potem wycofanie zwolnienia z opłat parkingowych za pierwsze 30 minut postoju, czy „oszczędności” w urzędzie poprzez nagrody. Także jakichkolwiek deklaracji obecnej plejady nie należy brać dosłownie i trzeba liczyć się z możliwością obrócenia ich w każdej chwili o 180 stopni.

Mieszkańcy
1 rok temu
Reply to  Mar

Jakim trzeba być ograniczonym, żeby w obliczu takiego nieszczęścia tak ujadać. Jak można być tak złosliwym?! 🙁 :(:( A możeby tak odrobinę pokory w tak trudnym czasie. Przecież to nie pora na potyczki polityczne. Panie Prezydencie dziękujemy.

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkańcy

Nie słyszałem, żeby praca Pana Prezydenta czy urzędu miasta została zawieszona, zawieszone jest tylko przyjmowanie interesantów w urzędzie i jednostkach. Dla przykładu w piątek 20 marca Prezydent Miasta Tarnobrzega ogłosił przetarg nieograniczony pn.: „Dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Tarnobrzega”
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarnobrzeg/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=11&layout=1&page=0
Więc skoro gmina „w obliczu takiego nieszczęścia” szuka dostawcy sprzętu komputerowego i oprogramowania dla urzędu, to znaczy, że nie przeżywa się tam jakoś szczególnie istniejącej sytuacji.

Gość
1 rok temu
Reply to  Mar

moze usmaz se jaka jajecznice albo helikopterem polataj ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Gość

A to nie do mnie te uwagi, tylko do kolegi Pana Prezydenta.
comment image

Jola
1 rok temu
Reply to  Gość

„Przepraszam Pana Norberta Mastalerza za to, że w dniu 03 czerwca 2015 r. w reportażu telewizyjnym pod tytułem „Smakosz na urzędzie”, podałam nieprawdziwe informacje sugerujące negatywnie oceniane postępowanie, że Prezydent Miasta Tarnobrzega Norbert Mastalerz organizował w urzędzie „uczty”, celem zjednania sobie dziennikarzy, radnych i urzędników oraz, że za publiczne pieniądze „kupował rzeczy do prywatnego użytku”. OLGA BIERUT

Tom
1 rok temu

Punkt pierwszy odpada, bo nie da się zawiesić działalności zatrudniając pracowników. Trzeba ich najpierw zwolnić, zawiesić działalność i przede wszystkim korzystać z mienia miasta, a większość lokali jest w rękach prywatnych. – POMOC ZERO.
zawieszone opłaty za dzierżawę terenu pod tzw. ogródkami – skorzysta na tym kilku restauratorów,
odroczenie terminów płatności podatku od nieruchomości bądź rozłożenia na raty i
wstrzymanie wysyłki upomnień i wezwań do zapłaty – jak to można nazwać pomocą?
Ogłaszanie tych banialuków jako pomoc dla przedsiębiorców to szczyt bezczelności.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content