Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego poinformowała o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim. To starszy mężczyzna, który przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy – to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi – to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

– Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon – dodaje.

Dzisiaj o godzinie 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach. – Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje MZ.

Łącznie do tej pory w naszym kraju potwierdzono 927 przypadków zakażenia.

18
Dodaj komentarz

4 Wątków komentarzy
14 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

Procedury działają…

Zeb

Nystor 2 blok od warzywniaka tam byłi w kombinezonach

Mariola

czy to prawda, że w Tarnobrzegu jest już 6 przypadków ??? Czy Wiktor dyspozytor szpitala odpowie za ryzyko rozpleniania koronawiirusa w szpitalu ???

Janusz

Dziwicie się jak tyle luda nazjeżdżało z zagranicy i nikt ich nie kontrolował bo skąd można wiedzieć że ktoś kto nie przyjechał z Włoch,Hiszpanii,Niemiec (np.kierowcy których dużo tam jeździ) czy robole z taśmy w UK nie stali na drugi dzień koło nas w kolejce w sklepie ?

Mar

Pod koniec lutego to samoloty z Chin latały do Polski
https://www.youtube.com/watch?v=jjbgl5fuDYg (czas od 7:48).
Ogólnie polecam cały ten wywiad – teraz widzimy ile było prawdy w narracji rządu pod koniec lutego.

panDEMIa

Dyletant widzi POdwójnie (widzimy) bo oczekiwał że będzie się bawił i wszystko miał w … a rząd cały kraj wsadzi do próbówki i zabezpieczy wszyskich (zwłaszcza nieodpowiedzialnych krzykaczy z opozycji), Oceniaj obiektywnie – wzorem jak byli przygotowani bogatsze kraje zachodnie.

Mar

Karzeł moralny wyszedł z piwnicy i znowu nadaje.
1) Skąd wiesz czego oczekiwałem? Jesteś jasnowidzem?
2) Od kiedy ocena obiektywna polega na porównywaniu siebie wyłącznie z gorszymi? Są kraje, które dużo lepiej niż Polska radzą sobie z koronawirusem, np. Tajwan leżący u wschodnich wybrzeży Chin
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200318970-Tajwan-lider-walki-z-pandemia.html
Także precz z propagandą!

panDEMIa

a tuman brnie ucieczką do chin- pewnie rozumowanie ma też chińskie ! TAKŻE PRECZ A PROPAGANDĄ CHIŃSKĄ

Mar

Tu-manowi szybciutko zabrakło argumentów w zderzeniu z faktami 😀 A założenie chińskiego rozumowania na podstawie wskazania położenia geograficznego Tajwanu, to porażający przykład głupoty / kłamstwa. Pominę wyjaśnianie, że Tajwan zachowuje odrębność od Chin. Także po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś karłem moralnym. Wracaj do piwnicy, żebyś nie zaraził się koroną.

ten sam

taką samą odrębność zachowuje Tajwan od Chin ja ty od głupoty i kłamstwa .

errata

*jak ty

Mar

Nie taką samą (ja większą), co nie zmienia faktu, że popisałeś się poziomem wiedzy typowym dla pożytecznego (dla partii) głupka 😀
https://pl.wikipedia.org/wiki/Termin_dw%C3%B3ch_Chin

ten sam

samokrytycyzm cię zupełnie opuścił i wierzysz w te brednie co piszesz tumanie!! NA siłę nikomu nie udało się być mądrym -tu potrzebna jest wiedza.

Mar

Kończę wymianę zdań z karłem moralnym.

ten sam

a ja bym chętnie dal jeszcze lekcję tumanowi

Mar

Lustro i piwnica.

ten sam

już wiesz co robić. ok

Mar

Chociaż w sumie nie: lustro i bunkier. Tylko tam będziesz bezpieczny przed koronawirusem. I będziesz mógł do 11 IV dawać lekcje tu-manowi, którego będziesz widział w lustrze.