Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego poinformowała o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim. To starszy mężczyzna, który przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy – to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi – to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

– Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon – dodaje.

Dzisiaj o godzinie 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach. – Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje MZ.

Łącznie do tej pory w naszym kraju potwierdzono 927 przypadków zakażenia.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
11 miesięcy temu

Procedury działają…

Zeb
11 miesięcy temu

Nystor 2 blok od warzywniaka tam byłi w kombinezonach

Mariola
11 miesięcy temu

czy to prawda, że w Tarnobrzegu jest już 6 przypadków ??? Czy Wiktor dyspozytor szpitala odpowie za ryzyko rozpleniania koronawiirusa w szpitalu ???

Janusz
11 miesięcy temu

Dziwicie się jak tyle luda nazjeżdżało z zagranicy i nikt ich nie kontrolował bo skąd można wiedzieć że ktoś kto nie przyjechał z Włoch,Hiszpanii,Niemiec (np.kierowcy których dużo tam jeździ) czy robole z taśmy w UK nie stali na drugi dzień koło nas w kolejce w sklepie ?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Pod koniec lutego to samoloty z Chin latały do Polski
https://www.youtube.com/watch?v=jjbgl5fuDYg (czas od 7:48).
Ogólnie polecam cały ten wywiad – teraz widzimy ile było prawdy w narracji rządu pod koniec lutego.

panDEMIa
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Dyletant widzi POdwójnie (widzimy) bo oczekiwał że będzie się bawił i wszystko miał w … a rząd cały kraj wsadzi do próbówki i zabezpieczy wszyskich (zwłaszcza nieodpowiedzialnych krzykaczy z opozycji), Oceniaj obiektywnie – wzorem jak byli przygotowani bogatsze kraje zachodnie.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  panDEMIa

Karzeł moralny wyszedł z piwnicy i znowu nadaje.
1) Skąd wiesz czego oczekiwałem? Jesteś jasnowidzem?
2) Od kiedy ocena obiektywna polega na porównywaniu siebie wyłącznie z gorszymi? Są kraje, które dużo lepiej niż Polska radzą sobie z koronawirusem, np. Tajwan leżący u wschodnich wybrzeży Chin
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200318970-Tajwan-lider-walki-z-pandemia.html
Także precz z propagandą!

panDEMIa
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

a tuman brnie ucieczką do chin- pewnie rozumowanie ma też chińskie ! TAKŻE PRECZ A PROPAGANDĄ CHIŃSKĄ

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  panDEMIa

Tu-manowi szybciutko zabrakło argumentów w zderzeniu z faktami 😀 A założenie chińskiego rozumowania na podstawie wskazania położenia geograficznego Tajwanu, to porażający przykład głupoty / kłamstwa. Pominę wyjaśnianie, że Tajwan zachowuje odrębność od Chin. Także po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś karłem moralnym. Wracaj do piwnicy, żebyś nie zaraził się koroną.

ten sam
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

taką samą odrębność zachowuje Tajwan od Chin ja ty od głupoty i kłamstwa .

errata
11 miesięcy temu
Reply to  ten sam

*jak ty

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  ten sam

Nie taką samą (ja większą), co nie zmienia faktu, że popisałeś się poziomem wiedzy typowym dla pożytecznego (dla partii) głupka 😀
https://pl.wikipedia.org/wiki/Termin_dw%C3%B3ch_Chin

ten sam
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

samokrytycyzm cię zupełnie opuścił i wierzysz w te brednie co piszesz tumanie!! NA siłę nikomu nie udało się być mądrym -tu potrzebna jest wiedza.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  ten sam

Kończę wymianę zdań z karłem moralnym.

ten sam
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

a ja bym chętnie dal jeszcze lekcję tumanowi

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  ten sam

Lustro i piwnica.

ten sam
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

już wiesz co robić. ok

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  ten sam

Chociaż w sumie nie: lustro i bunkier. Tylko tam będziesz bezpieczny przed koronawirusem. I będziesz mógł do 11 IV dawać lekcje tu-manowi, którego będziesz widział w lustrze.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x