Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego poinformowała o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie tarnobrzeskim. To starszy mężczyzna, który przebywa w ścisłej kwarantannie domowej.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. (Razem mamy teraz 39). Pierwszy – to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi – to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

– Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon – dodaje.

Dzisiaj o godzinie 9 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach. – Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje MZ.

Łącznie do tej pory w naszym kraju potwierdzono 927 przypadków zakażenia.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Procedury działają…

Zeb
1 rok temu

Nystor 2 blok od warzywniaka tam byłi w kombinezonach

Mariola
1 rok temu

czy to prawda, że w Tarnobrzegu jest już 6 przypadków ??? Czy Wiktor dyspozytor szpitala odpowie za ryzyko rozpleniania koronawiirusa w szpitalu ???

Janusz
1 rok temu

Dziwicie się jak tyle luda nazjeżdżało z zagranicy i nikt ich nie kontrolował bo skąd można wiedzieć że ktoś kto nie przyjechał z Włoch,Hiszpanii,Niemiec (np.kierowcy których dużo tam jeździ) czy robole z taśmy w UK nie stali na drugi dzień koło nas w kolejce w sklepie ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Janusz

Pod koniec lutego to samoloty z Chin latały do Polski
https://www.youtube.com/watch?v=jjbgl5fuDYg (czas od 7:48).
Ogólnie polecam cały ten wywiad – teraz widzimy ile było prawdy w narracji rządu pod koniec lutego.

panDEMIa
1 rok temu
Reply to  Mar

Dyletant widzi POdwójnie (widzimy) bo oczekiwał że będzie się bawił i wszystko miał w … a rząd cały kraj wsadzi do próbówki i zabezpieczy wszyskich (zwłaszcza nieodpowiedzialnych krzykaczy z opozycji), Oceniaj obiektywnie – wzorem jak byli przygotowani bogatsze kraje zachodnie.

Mar
1 rok temu
Reply to  panDEMIa

Karzeł moralny wyszedł z piwnicy i znowu nadaje.
1) Skąd wiesz czego oczekiwałem? Jesteś jasnowidzem?
2) Od kiedy ocena obiektywna polega na porównywaniu siebie wyłącznie z gorszymi? Są kraje, które dużo lepiej niż Polska radzą sobie z koronawirusem, np. Tajwan leżący u wschodnich wybrzeży Chin
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200318970-Tajwan-lider-walki-z-pandemia.html
Także precz z propagandą!

panDEMIa
1 rok temu
Reply to  Mar

a tuman brnie ucieczką do chin- pewnie rozumowanie ma też chińskie ! TAKŻE PRECZ A PROPAGANDĄ CHIŃSKĄ

Mar
1 rok temu
Reply to  panDEMIa

Tu-manowi szybciutko zabrakło argumentów w zderzeniu z faktami 😀 A założenie chińskiego rozumowania na podstawie wskazania położenia geograficznego Tajwanu, to porażający przykład głupoty / kłamstwa. Pominę wyjaśnianie, że Tajwan zachowuje odrębność od Chin. Także po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś karłem moralnym. Wracaj do piwnicy, żebyś nie zaraził się koroną.

ten sam
1 rok temu
Reply to  Mar

taką samą odrębność zachowuje Tajwan od Chin ja ty od głupoty i kłamstwa .

errata
1 rok temu
Reply to  ten sam

*jak ty

Mar
1 rok temu
Reply to  ten sam

Nie taką samą (ja większą), co nie zmienia faktu, że popisałeś się poziomem wiedzy typowym dla pożytecznego (dla partii) głupka 😀
https://pl.wikipedia.org/wiki/Termin_dw%C3%B3ch_Chin

ten sam
1 rok temu
Reply to  Mar

samokrytycyzm cię zupełnie opuścił i wierzysz w te brednie co piszesz tumanie!! NA siłę nikomu nie udało się być mądrym -tu potrzebna jest wiedza.

Mar
1 rok temu
Reply to  ten sam

Kończę wymianę zdań z karłem moralnym.

ten sam
1 rok temu
Reply to  Mar

a ja bym chętnie dal jeszcze lekcję tumanowi

Mar
1 rok temu
Reply to  ten sam

Lustro i piwnica.

ten sam
1 rok temu
Reply to  Mar

już wiesz co robić. ok

Mar
1 rok temu
Reply to  ten sam

Chociaż w sumie nie: lustro i bunkier. Tylko tam będziesz bezpieczny przed koronawirusem. I będziesz mógł do 11 IV dawać lekcje tu-manowi, którego będziesz widział w lustrze.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content