300 litrów płynu do dezynfekcji i 40 przyłbic za kwotę 17 tys. 500 zł – Wsparcie od miasta dla walczących z epidemią koronawirusa

O to, co konkretne miasto kupiło w związku z walką z koronawirusem oraz kwotę jaką na to przeznaczono zapytaliśmy tuż po wczorajszej konferencji prasowej rzecznika UM Tarnobrzeg. Odpowiedzi otrzymaliśmy dzisiaj i kolejny raz rozesłane one zostały również do innych redakcji w formie gotowego artykułu.

Do tej pory zakupiliśmy i już rozprowadziliśmy 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i 40 przyłbic ochronnych. Czekamy jeszcze na rękawice ochronne, których teraz zamawiamy 10 tysięcy sztuk, planujemy też zakup zestawów odzieży ochronnej, kombinezonów i masek – mówi prezydent Bożek.

Zakupione przez magistrat rzeczy już zostały rozdysponowane. Miasto doposażyło tarnobrzeskich ratowników medycznych (płyny i przyłbice), pielęgniarki środowiskowe (płyny), funkcjonariuszy KMP w Tarnobrzegu (płyny), funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu (płyny i przyłbice), OSP (płyny), dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście – TSM i Siarkowiec (płyny).

– Są sytuacje, zwłaszcza te zagrażające bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu ludzkiemu, wobec których niewiele innych rzeczy ma znaczenie. Jeśli będzie trzeba podejmować dalsze działania, także doposażać nasze służby, jesteśmy zdecydowani rezygnować z miejskich imprez, a pieniądze przeznaczać na pomoc mieszkańcom. Życie ludzkie nie ma ceny – podkreśla prezydent.

1. 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk – 15.000 zł brutto
2. Przyłbice 40 sztuk – 1.500 zł brutto
3. 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych – 1.000 zł brutto

foto: UM Tarnobrzeg

40
Dodaj komentarz

16 Wątków komentarzy
24 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

No i to jest konkret. Teraz proszę zakupić maseczki do rozdawania seniorom, na początek proponuję 1000 sztuk.

Marek

Po co płyn do dezynfekcji w spółdzielniach? Przecież to są do pewnego stopnia prywatne podmioty gospodarcze, które także wypracowują zysk. Ja prowadzę sklep i nikt mi nic nie dał.

Mariola

Co się czepiasz? Teraz możesz zamówić dezynfekcję klatki, klamek, poręczy. Nie powiedzą Ci, że nie mają czym. Dzwoń w poniedziałek i zamawiaj póki jeszcze starczy.

średniowiecze

.hołota będzie decydowała o dezynfekcji a co wiedzą o tym ?

Janusz

Straż miejska będzie paradować w przyłbicach? Może lepiej to dać ratownikom medycznym.

Mariola

Może oprócz tych przyłbic dać SM i kaptury? 😉

łysy

Do tego zbroje plus miecze i już mamy rycerzy na białych koniach.

Ewelina

Dobre 🙂

Gość

Płyn trzeba było w Orlenie kupić. Jak dobrze pamiętam , to mówili na początku coś chyba o 15 za litr.

Mar
jan

Na stacji Orlen żadnego płynu do odkażania nie ma.
Zawsze jest wywieszka, że chwilowo brak.

Boska Andżelina

Hahaha najlepsze są te pozowane zdjęcia. Prezydent podniósł piątkę, pyknęli zdjęcie i cyk z powrotem na podłogę zbiorniczek i szur szur do biura.
🙂

mieszkaniec

Po co te pompatyczne wypowiedzi PDB . To takie w stylu akademii szkolnej.

obywatel

Panie Bożek – złodziejom ze Siarkowca Pan dajesz po co ????
Okradli wielu ludzi w latach 2008-2012 na ponad 2,5 mln złotych a.
To jest firma prywatna

Janusz

Mnie jak by coś dali to też bym wziął. Ty chyba też.

skandal, płyn po 300zł za 5 litrów

Niech redakcja zapyta jeszcze szanownego prezydenta od kogo i w jakim trybie kupiono płyn do dezynfekcji rąk po 60zł za litr (300zł za 5 litrów) gdzie np. na Orlenie można kupić po 45zł za 5 litrów. Nawet w takim okresie jakiś cwany znajomy królika musi zarobić? Tak ma wyglądać wydawanie publicznych pieniędzy? Policji rząd nie zabezpieczył płynów i maseczek?

biznesmen

Każdy orze jak może. Gdy masz dojścia do samorządowej kasy to kupujesz płyn do dezynfekcji w orlenie po 45zł za 5 litrów a sprzedajesz po 300zł miastu. Prezydent później ogłasza sukces i wielką pomoc podczas transmisji swojego orędzia na FB. 250 litrów po 60zł to 15tys, 250l po 9zł to 2250zł – ktoś na czysto zarobił 12.750zł. GDZIE JEST PROKURATOR??? TA SPRAWA WYMAGA WYJAŚNIENIA!!!

Janusz

Za okupacji spekulowali i kombinowali, za Stalina spekulowali i kombinowali to i teraz się kombinuje i spekuluje.

Gość

W państwie z tektury tak to niestety wygląda. Z tym z Orlenu płynem jest tak ,że wszyscy o nim wiedzą ale nikt prawie go nie widział . Taki trochę Yeti

Janusz

Za niemca kombinowali,za ruskiego kombinowali to i teraz się kombinuje.Nic się nie zmieniło.

Mar

Jakby zdecydowali się kupić maski ochronne dla ludzi, to na aliexpress można kupić np. 100 masek za $30.99, czyli około 126,23 zł. Żeby gmina znowu nie przepłaciła jak za płyn do dezynfekcji rąk.

Ledi

Prezydent powinien zaprosić mieszkańców sąsiednich miast na otwarty weekend w TBG w którym nic nie obowiązuje i nie ma zagrożenia. Nad wyremontowanymi terenami nad Wisłą pełno ludzi z dziećmi i psami, koło Lukulusu na ławeczkach piwosze delektują się alkoholem, pod białym blokiem młodzież bawi się pod garażami, itp. Tak więc w TBG nie ma policji, straży miejskiej nie ma kontroli więc nic nie obowiązuje Prezydent zaprasza.

Zagadka

A skąd wiesz o tym wszystkim, jeżeli jesteś w domu?

Ledi

Latam dronem nad TBG i obserwuje uważaj bo już Cię zauważyłem.

Ewelina

Straż miejska była dzisiaj w parku dzikowskim.

Cybuh

Tarnobrzeg zostań w domu – wygladając przez okno nie widac tego, później nie płaczcie, że czas odejść. Zostań w domu!!!!!

Maria

No faktycznie cena promocyjna, proszę o namiary na firmę, pozdrawiam.

Obywatel

Na portalach aukcyjnych (np.sprzedajemy.pl) płyny do dezynfekcji chodzą po 200 zł a maseczki od 10 do nawet 1500 zł (podobno wielorazowe) więc towaru jest pełno a niby nie ma gdzie tego kupować. Teraz tylko produkować maseczki oraz płyny i handlować bo to żyła złota.

Bink

Dziw bierze, że w Siarkopol u nie wpadli na ten pomysl

Mar

Na zapewnienie dostępu do tanich maseczek przez rząd lub samorząd pewnie prędko się nie doczekamy, więc trzeba się zaopatrzyć na własną rękę. Wystarczy szmatka i dwie gumki recepturki.
https://www.facebook.com/emerita.cabrera.37/videos/2516961938542281/

jan

15000 zł podzielone przez 250 litrów daje wynik 60 zł za litr.
Wszędzie mówią i piszą, że litr płynu do dezynfekcji kosztuje 15 zł za litr.
Jak się kupi w pojemnikach 5 litrowych to wychodzi po ok. 10 zł za litr.
Na początku tekstu piszą o 350 litrach płynu.
Jeżeli by tak było to litr i tak by kosztował ponad 40 zł.
Od kogo Urząd kupił płyn czyżby od spekulantów.
Na stacjach Orlen żadnego płynu nie ma.
Zawsze jest kartka, że płynu chwilowo brak.
Chodzę koło stacji paliw codziennie.

uczciwy obywatel

na stacji na przeciw Orlenu w Tbg żel do dezynfekcji w bańkach 5l jest po 39zł za litrę i mają go sporo na stanie więc prezydent bez sensownie kupił w „hurcie” po 60zł za litrę. Głupio wydawać publiczne pieniądze trzeba umieć albo chcieć dać komuś zarobić. Ciekawe czy z taką łatwością marnowałby prywatne pieniądze?

obywatel

Bożek – nie wiem kto ci doradza w tym lansowaniu – zakaz zgromadzeń obowiązuje (ale chyba ciebie nie) – typowy przykład osobnika o słabym rozwoju pewnych części kory mózgowej – sam lans nie może uzasadniać łamania zakazów (powyżej 2 osób ) – a barany sobie robią jeszcze zdjęcia a następne barany publikują – co za miasto – w pi… z takimi elitami (ci w mundurach to zapewne przebierańcy).

obywatel

Bożek płacę podatek lokalny i ani mi się waż okradać mnie i dać co kolwiek z tego złodziejom ze spółdzielni (zwłaszcza z SM Siarkowiec) – nie po wpłaciłem podatek abyś ty dawał z tego oszustów, złodziei, kłamców z mafii spółdzielczej – jak Turek, Krzywicki, Paliwoda chcą dorobić to niech idą do biedronki na kasę (emeryci nie muszą pracować) – nie okradaj mnie i miasta BOŻEK . Tak Bożek – daj spółdzielnio aby Prezes Lenard i Turek dalej zarabiali i ponad 10 tys/mc, dawaj im bo Lenard i TUREK zrezygnują z pensji + nagrody i premie , nieroby z rad nadzorczych… Czytaj więcej »

Janusz

To nie mafia tylko rodzina. Mafia zajmuje się VATem, sutenerstwem, szlugami, dragami i dopalaczami. Poza tym jak powiedział stary góral: Jak mi dają to biorę (nawet długopis)

Janusz

Tak czy siak płyn kupiony ewidentnie w cenie zawyżonej.

obywatel

Bożek – prośba – „zostań w domu” – (przykładu nie dajesz pozytywnego).
Bożkowa – ” zamknij drzwi i zabierz klucze” – niech nie robi z siebie id….

obywatel

bo ci wirusa przywlecze do domu a wtedy lans będzie zbędny ??????????????

obywatel

zaraza jedna niech siedzi w domu.