Dyrektor tarnobrzeskiej placówki, W. Stasiak: „W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy”

– W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy, pojawił się nam ale uporaliśmy się z nim – wyjaśnia w rozmowie telefonicznej z portalem NadWisłą24.pl dyrektor placówki zaznaczając jednak, że wszystko zależy od tego, czy wprowadzone procedury zadziałały właściwie. O krótką rozmowę na temat sytuacji w szpitalu poprosiliśmy Wiktora Stasiaka w związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa w trzech osób z personelu lekarskiego.

ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: ” Szpital pracuje, ze względu na konieczność objęcia kwarantanną personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii ten oddział został z dniem dzisiejszym zawieszony do odwołania. Jeżeli kwarantanny dobrze przebiegną, wyniki wymazów będą ujemne, to mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu, tak środa – czwartek będę próbować wznowić działalność tego oddziału”

DODATNIE WYNIKI TESTU NA OBECNOŚĆ KORONAWRIUSA

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: „Jeżeli chodzi o personel, to na ten moment trzy osoby z personelu lekarskiego z tego oddziału ma stwierdzony wynik dodatni. Z tego co wiem przebywają w domach, w stanie są zdaje się całkiem dobrym. Jedna z tych osób była na zwolnieniu lekarskim, dwie zaś w układzie kwarantanny”

ILE OSÓB Z PERSONELU BĘDZIE OBJĘTA KWARANTANNĄ?

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: – „Natomiast mam na dzisiaj potwierdzone trzynaście wyników badań personelu z wynikiem ujemnym. To jest personel, który był w kontakcie z tą naszą pacjentką która jest teraz w Łańcucie. To personel z SOR, z Oddziału Chorób Wewnętrznych, techniczka z RTG i lekarka z OIOM. Czekamy na kolejne wyniki bo one są pobrane i są pobierane, ponieważ mamy dwie fazy. Pierwsza to w ubiegły piątek, po stwierdzeniu dodatniego wyniku u tej pacjentki która pojechała do Łańcuta zgłosiliśmy do Sanepidu osoby, które były z nią w kontakcie. Sanepid zweryfikował ostatecznie 44 osoby, które znalazły się w kwarantannie.

Po potwierdzeniu się kolejnego przypadku w środę (dodatni wynik testu u lekarki – przyp.red) uruchomiliśmy procedurę, która objęła pozostałych pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych, to praktycznie zgłoszeni zostali pozostali pracownicy, czyli 128 osób. Tutaj będzie jeszcze przeprowadzona weryfikacja, czy inne osoby, z innych oddziałów nie były w bezpośrednim kontakcie z tymi osobami i ta ilość może ulec zmianie. Ile osób z tego będzie zakwalifikowanych do kwarantanny to jest kwestia decyzji Sanepidu

JAK DZIAŁA SZPITAL?

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: Szpital pracuje, SOR działa, zespoły wyjazdowe jeżdżą, nocna i świąteczna działa, poradnie w trybie rejestracji telefonicznej działają, przyjmujemy kilkadziesiąt osób dziennie. Z oddziałami jest o tyle sytuacja utrudniona że jest niedobór anestezjologów w związku z tym oddziały zabiegowe są praktycznie gotowe ale nie realizują żadnych planów. Natomiast oddziały zachowawcze funkcjonują.

W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy, pojawił się nam ale uporaliśmy się z nim. Wczoraj zrobiliśmy wymazy czwórce pacjentów na OIOM, ponieważ jedna osoba się pogorszyła, dostaliśmy dzisiaj wyniki i są one ujemne. Nie wiem na ile te nasze procedury są skuteczne ale wśród pacjentów nie mamy dzisiaj żadnej osoby z podejrzeniem. Wśród personelu zaś jeżeli ktoś nie jest nosicielem bezobjawowym to te osoby które potencjalnie były w kontakcie, są wyizolowane w układzie kwarantanny

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Giga
1 rok temu

Pojawił się nam ??? I go nie ma ! mimo że lekarze są chorzy Nie rozumiem

eff
1 rok temu
Reply to  Giga

No, był i sobie poszedł … chyba

Gość
1 rok temu

Bardzo odważna deklaracja.

Jan
1 rok temu
Reply to  Gość

Odważna walka o utrzymanie stołka.

Jan
1 rok temu

Dziękujemy szanowna Dyrekcjo szpitala za koronowirusa.

gosia
1 rok temu
Reply to  Jan

ta Dyrekcja to prowincja chińska? Daruj se te podziękowania oni nie kumają polskiego.

idec
1 rok temu

Dyspozytor Stasiak natychmiast do dymisji, ognisko zarazy w szpitalu a dyspozytor nie widzi problemu !

Jan
1 rok temu

Pewien Pan Radny stwierdził że to wina Sanepidu i Władz Tarnobrzega

Gość
1 rok temu

Kłamie bo mu każą…..nie wierzcie w te słowa. Zaraza rozsiewa się też bezobjawowo, i tu mamy wszyscy problem. Gadanie że zarazy nie ma to czyste bajeczki

prosty człek
1 rok temu

Czym szpital jest winny, że pacjentka która była tam leczona nie przyznała się do kontaktu z osobą, która przyjechała zza granicy?

Mar
1 rok temu
Reply to  prosty człek

A nie miała przypadkiem objawów takich jak lub zbliżonych do objawów koronawirusa? Widząc takie objawy u pacjenta pracownicy szpitala od razu powinni go odizolować, a osoby które miały z nią kontakt do momentu odizolowania od razu powinny być skierowane na kwarantannę domową.

salowa
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie dostaniesz kontraktu w służbie zdrowia ale staraj się, ucz się , ….na razie stosuj te metody w domu

Mar
1 rok temu
Reply to  salowa

Karzeł? 😉

Swan
1 rok temu
Reply to  prosty człek

Do zapalenia płuc,tez się nie przyznała?

Cybant
1 rok temu

Tarnobrzeg zostań w domu – wygladając przez okno nie widac tego, później nie płaczcie, że czas odejść. Zostań w domu!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content