Dyrektor tarnobrzeskiej placówki, W. Stasiak: „W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy”

– W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy, pojawił się nam ale uporaliśmy się z nim – wyjaśnia w rozmowie telefonicznej z portalem NadWisłą24.pl dyrektor placówki zaznaczając jednak, że wszystko zależy od tego, czy wprowadzone procedury zadziałały właściwie. O krótką rozmowę na temat sytuacji w szpitalu poprosiliśmy Wiktora Stasiaka w związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa w trzech osób z personelu lekarskiego.

ZAMKNIĘTY ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: ” Szpital pracuje, ze względu na konieczność objęcia kwarantanną personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii ten oddział został z dniem dzisiejszym zawieszony do odwołania. Jeżeli kwarantanny dobrze przebiegną, wyniki wymazów będą ujemne, to mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu, tak środa – czwartek będę próbować wznowić działalność tego oddziału”

DODATNIE WYNIKI TESTU NA OBECNOŚĆ KORONAWRIUSA

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: „Jeżeli chodzi o personel, to na ten moment trzy osoby z personelu lekarskiego z tego oddziału ma stwierdzony wynik dodatni. Z tego co wiem przebywają w domach, w stanie są zdaje się całkiem dobrym. Jedna z tych osób była na zwolnieniu lekarskim, dwie zaś w układzie kwarantanny”

ILE OSÓB Z PERSONELU BĘDZIE OBJĘTA KWARANTANNĄ?

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: – „Natomiast mam na dzisiaj potwierdzone trzynaście wyników badań personelu z wynikiem ujemnym. To jest personel, który był w kontakcie z tą naszą pacjentką która jest teraz w Łańcucie. To personel z SOR, z Oddziału Chorób Wewnętrznych, techniczka z RTG i lekarka z OIOM. Czekamy na kolejne wyniki bo one są pobrane i są pobierane, ponieważ mamy dwie fazy. Pierwsza to w ubiegły piątek, po stwierdzeniu dodatniego wyniku u tej pacjentki która pojechała do Łańcuta zgłosiliśmy do Sanepidu osoby, które były z nią w kontakcie. Sanepid zweryfikował ostatecznie 44 osoby, które znalazły się w kwarantannie.

Po potwierdzeniu się kolejnego przypadku w środę (dodatni wynik testu u lekarki – przyp.red) uruchomiliśmy procedurę, która objęła pozostałych pracowników Oddziału Chorób Wewnętrznych, to praktycznie zgłoszeni zostali pozostali pracownicy, czyli 128 osób. Tutaj będzie jeszcze przeprowadzona weryfikacja, czy inne osoby, z innych oddziałów nie były w bezpośrednim kontakcie z tymi osobami i ta ilość może ulec zmianie. Ile osób z tego będzie zakwalifikowanych do kwarantanny to jest kwestia decyzji Sanepidu

JAK DZIAŁA SZPITAL?

WIKTOR STASIAK, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu: Szpital pracuje, SOR działa, zespoły wyjazdowe jeżdżą, nocna i świąteczna działa, poradnie w trybie rejestracji telefonicznej działają, przyjmujemy kilkadziesiąt osób dziennie. Z oddziałami jest o tyle sytuacja utrudniona że jest niedobór anestezjologów w związku z tym oddziały zabiegowe są praktycznie gotowe ale nie realizują żadnych planów. Natomiast oddziały zachowawcze funkcjonują.

W szpitalu na dzisiaj koronawirusa nie mamy, pojawił się nam ale uporaliśmy się z nim. Wczoraj zrobiliśmy wymazy czwórce pacjentów na OIOM, ponieważ jedna osoba się pogorszyła, dostaliśmy dzisiaj wyniki i są one ujemne. Nie wiem na ile te nasze procedury są skuteczne ale wśród pacjentów nie mamy dzisiaj żadnej osoby z podejrzeniem. Wśród personelu zaś jeżeli ktoś nie jest nosicielem bezobjawowym to te osoby które potencjalnie były w kontakcie, są wyizolowane w układzie kwarantanny

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Giga
10 miesięcy temu

Pojawił się nam ??? I go nie ma ! mimo że lekarze są chorzy Nie rozumiem

eff
10 miesięcy temu
Reply to  Giga

No, był i sobie poszedł … chyba

Gość
10 miesięcy temu

Bardzo odważna deklaracja.

Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Odważna walka o utrzymanie stołka.

Jan
10 miesięcy temu

Dziękujemy szanowna Dyrekcjo szpitala za koronowirusa.

gosia
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

ta Dyrekcja to prowincja chińska? Daruj se te podziękowania oni nie kumają polskiego.

idec
10 miesięcy temu

Dyspozytor Stasiak natychmiast do dymisji, ognisko zarazy w szpitalu a dyspozytor nie widzi problemu !

Jan
10 miesięcy temu

Pewien Pan Radny stwierdził że to wina Sanepidu i Władz Tarnobrzega

Gość
10 miesięcy temu

Kłamie bo mu każą…..nie wierzcie w te słowa. Zaraza rozsiewa się też bezobjawowo, i tu mamy wszyscy problem. Gadanie że zarazy nie ma to czyste bajeczki

prosty człek
10 miesięcy temu

Czym szpital jest winny, że pacjentka która była tam leczona nie przyznała się do kontaktu z osobą, która przyjechała zza granicy?

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  prosty człek

A nie miała przypadkiem objawów takich jak lub zbliżonych do objawów koronawirusa? Widząc takie objawy u pacjenta pracownicy szpitala od razu powinni go odizolować, a osoby które miały z nią kontakt do momentu odizolowania od razu powinny być skierowane na kwarantannę domową.

salowa
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie dostaniesz kontraktu w służbie zdrowia ale staraj się, ucz się , ….na razie stosuj te metody w domu

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  salowa

Karzeł? 😉

Swan
10 miesięcy temu
Reply to  prosty człek

Do zapalenia płuc,tez się nie przyznała?

Cybant
10 miesięcy temu

Tarnobrzeg zostań w domu – wygladając przez okno nie widac tego, później nie płaczcie, że czas odejść. Zostań w domu!!!!!

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x