LZPN przedstawił trzy propozycje dokończenia rozgrywek III ligi gr. IV

Lubelski Związek Piłki Nożnej przedstawił klubom trzy poglądowe propozycje dokończenia rozgrywek III ligi gr. IV. Zaproponowanych wariantów nie należy jednak traktować jako oficjalnych, ponieważ sytuacja związana z pandemią jest obecnie tak dynamiczna, iż nie sposób przewidzieć kiedy i czy rozgrywki ligowe w tym sezonie zostaną wznowione.

LZPN czekał będzie na sugestie/opinie klubów dotyczące przesłanych wariantów oraz sytuacji w poszczególnych klubach. Związek będzie na bieżąco informował o ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek, ustalenia oficjalnych terminów rozegrania zaległych meczów niezwłocznie po ich podjęciu przez Zarząd PZPN i LZPN.

Pierwszy z przedstawionych wariantów – nazwany ekstremalnym, zakłada rozegranie wszystkich kolejek gdyby rozgrywki zostały wznowione 29 kwietnia – jest to tylko i wyłącznie wariant poglądowy, aby uzmysłowić klubom, że w celu rozegrania wszystkich kolejek klub musiałyby rozegrać jedną kolejkę w kwietniu a w maju i czerwcu aż po 7 kolejek.

Drugi z przedstawionych wariantów zawiera 12 kolejek ligowych i zakłada ich rozpoczęcie w weekend 2/3 maja a zakończenie w sobotę 27 czerwca. W takim przypadku kluby w maju i czerwcu rozegrałyby po po 6 kolejek – w tym 3 w środy (20 maja, 3 oraz 17 czerwca). Wariant mógłby zostać również zrealizowany gdyby rozgrywki rozpoczęły się w weekend 9/10 maja wtedy dodatkowa kolejka mogłaby się odbyć we wtorek 30 czerwca.

Trzeci z przedstawionych wariantów zawiera 10 kolejek ligowych i zakłada ich rozpoczęcie w weekend 16/17 maja a zakończenie w sobotę 27 czerwca. W takim przypadku kluby rozegrałyby 4 kolejki w maju oraz 6 kolejek w czerwcu – w tym 3 w środy (27 maja, 10 oraz 24 czerwca). Wariant mógłby zostać również zrealizowany gdyby rozgrywki rozpoczęły się w weekend 23/24 maja wtedy dodatkowa kolejka mogłaby się odbyć we wtorek 30 czerwca.

źródło: Motor Lublin

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cyban
1 rok temu

Hutnik awansował, Stalowa spadła nie kombinujmy

Zte
1 rok temu

W siarce są pieniądze do czerwca. Nie wiadomo czy w ogóle wystartują na jesieni. Mają zająć się tylko szkoleniem młodzieży.

Mar
1 rok temu
Reply to  Zte

Trzeba jeszcze zaprzestać dotacji z gminy. Skoro taki świetny klub, jak twierdzą niektórzy, to poradzi sobie na „wolnym rynku”.

WASYL
1 rok temu

ZAGRAJCIE W PIŁKĘ HALOWĄ I BĘDZIE RUNDA DOKOŃCZONA , W NIEMCZECH MECZE NA STADIONACH BEZ PUBLICZNOŚCI NAWET W 2021 ROKU , A WY CZEKAJCIE DALEJ . LEPIEJ TĄ KOPANINĘ ZAKOŃCZYĆ NA TYM ETAPIE .

ŁYSY
1 rok temu
Reply to  WASYL

To by było dobre rozwiązanie. Przypomniały mi się turnieje halowe w Tarnobrzegu w połowie lat 90tych. Stara gwardia wie o co chodzi 🙂

lilka
1 rok temu

robią wszystko żeby motór spartakus szarowola awansował

ŁYSY
1 rok temu
Reply to  lilka

Rozmawiałem kilka miechów temu z kibicem Motoru i gadał że miasto ma w dupie piłkę nożną bo w Lublinie priorytetem jest żużel więc raczej nie awansują.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content