Jeden z mężczyzn poszedł na zakupy, drugi do rodziny – obaj złamali kwarantannę

Od kilkunastu dni policjanci w całym kraju sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną pozostają w miejscu do tego wyznaczonym. Niestety na terenie powiatu tarnobrzeskiego dwie osoby objęte kwarantanną zachowało się w sposób nieodpowiedzialny i lekkomyślny, opuszczając swoje miejsce zamieszkania.

W niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach przyjechali pod dom, w którym powinien przebywać mężczyzna objęty kwarantanną. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się z nim telefonicznie, okazało się, że jest w zupełnie innym miejscu. Mężczyzna przebywał u szwagra i w tym czasie siedział z nim w jego samochodzie.

Drugi przypadek miał miejsce w sobotę. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pojechali do domu mężczyzny objętego kwarantanną. Pomimo wielu prób skontaktowania się, jego telefon nie odpowiadał i nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Okazało się, że mężczyzny nie było w domu. Tłumaczył się później policjantom, że spał, a okazało się, że był na zakupach.

Policjanci o każdym takim przypadku będą powiadamiać służby sanitarne oraz będą kierować wnioski o ukaranie za popełnienie wykroczenia z art.116 kodeksu wykroczeń, za które grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 rok temu

Na pewno to był elektorat PIS-u.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Jan

Raczej PO

wacka
1 rok temu

Na pewno to był elektorat PIS-u.

Gość
1 rok temu

Droga redakcjo ponawiam prośbę o zapytanie do Policji o to czy a jeżeli tak to ile osób zostało ukaranych? Obawiam się , że może to być góra 1-3 osoby.

męda
1 rok temu
Reply to  Gość

pójdziesz spać jak ukaranych będzie sto?

Gość
1 rok temu

Martwi mnie jeszcze liczba policjantów zaangażowanych w kontrole. Czy naprawdę potrzebne są do tego dwuosobowe patrole? W skali kraju to według mnie kilkadziesiąt tysięcy funkcjonawiuszy a osób na kwarantannie ciągle przybywa. Coraz bardziej obawiam się o pogorszenie stanu bezpieczeństwa.

Pitos
1 rok temu
Reply to  Gość

Jak udowodnisz komuś, że go nie ma w domu kiedy będzie tylko 1 policjant? Słowo przeciwko słowu…

Azer
1 rok temu
Reply to  Gość

Przecież mają rezerwistów, nie tak dawno ich szkolili. Do tego by się nadali

Janusz
1 rok temu
Reply to  Azer

Szkolenie rezerwy było odwołane.

Mar
1 rok temu

Niestety, niektórzy ludzie są po prostu nieodpowiedzialni albo durni. Nie ma co się dziwić, skoro w sklepach niektórzy nadal nie rozumieją ile to jest 1,5 m, a maseczki ciągle są rzadkością.

nel
1 rok temu
Reply to  Mar

maseczki są nadal rzadkością ponieważ ich nie ma. A te które się pojawiają są wyniesione ze szpitala.

Roman
1 rok temu
Reply to  nel

W sklepach nie ma,w szpitalach nie ma ale na internecie do wyboru do koloru a mieli blokować te aukcje.

Nnn
1 rok temu
Reply to  Roman

Są.. po 10 zł w markecie obok cmentarza i szpitala. Podaje je przy kasie pani sprzedawczyni… sama bez maski. Przy okazji pozdrowienia dla sprzedawczyni krojącej i pakującej w tym sklepie chleb – owszem w rękawiczkach ale ślinionych odruchowo za każdym razem, gdy odrywała worki na chleb ze zrywki.

łysy
1 rok temu

Chciał wypić flaszkę to już lepiej by było żeby śwagier przyszedł do niego niż on wyłaził z chaty.

Łos
1 rok temu

Ale to nie”moze wynieść 5 tys.zł” Kara powinna być naliczona automatycznie/ sąd 24h i siedział by taki jeden z drugim na dupie.

Owen
1 rok temu
Reply to  Łos

Popieram w stu procentach! Kary za świadome narażanie zdrowia i życia innych ludzi powinny być bezwzględne. Dopiero wtedy do matołów by coś dotarło. Co za ciasne łby!

Roman
1 rok temu

W Polsce niby granice zamknięte, a tak naprawdę, to wjeżdża i wyjeżdża tir za tirem a kierowcy, którzy w całej Europie śpią po parkingach wjeżdżają bez żadnej kwarantanny. Siedzą w domach kilka dni, sieją wirusem jak Boryna pszenicą i wracają w trasę.

aab
1 rok temu
Reply to  Roman

No właśnie w Tarnobrzegu też się chwalił jeden do kolegi że jest kierowcą zawodowym i kwarantanna go nie obowiązuje. Jeździ do Niemiec i teraz 3 dni będzie w domu

Janusz
1 rok temu
Reply to  aab

Gospodarka UE stoi logistyką więc musieli by pozamykać firmy transportowe, firmy dały by wolne kierowcom a brak logistyki oznacza paraliż gospodarki UE na wiele miesięcy a potem pewnie ogromny kryzys gospodarczy w UE.

gość
1 rok temu

a teraz kara to nie czasem 30 tysi???

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content