Tarnobrzeg: PO nie zgłosi członków do komisji wyborczych. W PiS nie brakuje chętnych

Jak dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Pitry, szefa tarnobrzeskich struktur PO Jeśli wybory prezydenckie odbędą się 10 maja br., to członkowie Platformy Obywatelskiej nie zasiądą w komisjach wyborczych. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość czeka na stosowne upoważnienia do rejestracji osób do pracy przy wyborach. – Na dzień dzisiejszy mam więcej chętnych niż komisji w mieście – wyjaśnia NW24.pl Kamil Kalinka, szef lokalnych struktur PiS.

– Jest jasny przekaz, bez sensu jest zajmować się teraz wyborami, skoro sytuacja zdrowotnie jest tragiczna i gospodarczo również nie jest dobrze – tłumaczy NW24. K. Pitra.

– Formalnego stanowiska, czyli dokumentu rozesłanego do lokalnych struktur jeszcze nie ma, natomiast jest to oczywiste w tej sytuacji. Liczymy też na samorządowców, że podejmą stosowne kroki w tym temacie i wybory będą przesunięte – dodaje.

W komisjach na pewno zasiądą zaś sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

– Na dzień dzisiejszy termin jest aktualny, natomiast żeby zgłaszać komisje musimy mieć upoważnienia od przewodniczącego komitetu wyborczego czyli w naszym przypadku od pana Krzysztofa Sobolewskiego. Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy żadnych upoważnień, więc tak naprawdę czekamy na rozwój sytuacji – wyjaśnia NW24.pl Kamil Kalinka, szef tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Upoważnienia powinniśmy dostać jeszcze w tym tygodniu ponieważ ostateczny termin rejestracji jest do piątku 10 kwietnia. Jeżeli będą osoby chętne, jeżeli ten termin będzie się zbliżał i dostanę upoważnienie to oczywiście zgłoszę te osoby, które deklarują pracę w komisjach, bez względu na to, kiedy te wybory się odbędą. Na dzień dzisiejszy mam więcej chętnych niż komisji w mieście – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
1 rok temu

Gdyby PO w całym kraju nie zgłosiła swoich kandydatów do komisji wyborczych, to trzeba przyznać, że postąpiłaby honorowo i stosownie do panujących warunków, w przeciwieństwie do PiS-u, które prze do wyborów. W takiej sytuacji PiS straciłoby bardzo dużo w oczach Polaków.

tikta
1 rok temu
Reply to  Jarek

Wredni kłamcy nie mogą być honorowi przecież im nie chodzi o zdrowie obywateli tylko brak jakichkolwiek szans na buńczuczna zapowiadaną wygraną .(przygłupiej kandydatki)

Jarek
1 rok temu
Reply to  tikta

Przymykając oczy na Twoją wątpliwą kulturę, pragnę zwrócić uwagę, że w ostatnią środę rząd zabronił ludziom przemieszczenia się i zgromadzeń w związku z panującymi warunkami. Z kolei w miniony weekend okazało się, że ten sam rząd chce przeprowadzić wybory na urząd prezydenta RP mimo trwającej epidemii, narażając wielu obywateli na zakażenie koronawirusem. Jedno z drugim stoi w oczywistej sprzeczności i ma się nijak do konsekwencji czy honoru.

tikta
1 rok temu
Reply to  Jarek

Kłamstwa i absurdy to atrybuty Twojej kultury – nie jest jeszcze potwierdzone zorganizowanie wyborów!!!! Do 10.05 te zaostrzenia mogą już być odwołane natomiast Ty już widzisz oczywistą sprzeczność i zagrożenie. (powody jak wyżej)

Jarek
1 rok temu
Reply to  tikta

Rzeczywiście, zmiany w kodeksie wyborczym są wprowadzane pod osłoną tarczy antykryzysowej po to, żeby nie organizować wyborów. Równie dobrze możnaby powiedzieć, że po to się pije alkohol, żeby być trzeźwym. Natomiast jeśli chodzi o wykrycie i skuteczne odizolowanie do 10 maja bieżącego roku wszystkich zarażonych koronawirusem w Polsce, to życzę powodzenia, szczerze. Osobiście uważam, że biorąc pod uwagę możliwości jakimi dysponuje państwo polskie, jest to niemożliwe.

tikta
1 rok temu
Reply to  Jarek

Znów absurdem potwierdzasz swoje „racje” a Twoja wiara w państwo zapewne była jak rozkradaliście go.(postkomuna)

Krzyś II
1 rok temu
Reply to  Jarek

Brawo Krzysiu. Wreszcie ktoś się zachowuje A gdzie pozostali z PO Np BP. DB czy MP

Tbg
1 rok temu
Reply to  Jarek

Odpowiedzialność wg. PO to wyjazd Marszałka Województwa Pomorskiego w połowie marca do Włoch . Dzisiaj on i część pracowników urzędu zarażonych. To jest kur.wa wasza OdPOwiedzialność jechać przywieść wirus i daleko w du.ie mieć zwykłych ludzi.

Kasia
1 rok temu

a już myślałam że się załapię do komisji.

Jean
1 rok temu

Panie Kalinka , to że w Pisie nie brakuje idiotow wiemy od dawna ,ale ze pan jest taki ” mądry inaczej” to dla nas wszystkich jest znak . Nie wybierajmy idiotów na radnych . Strach się bać …

Clot
1 rok temu
Reply to  Jean

POkazałeś że prawdziwi idioci widzą wszędzie idiotów a nie widzą siebie.Panu Kalince do pięt nie dorastasz.

Opineo
1 rok temu

Gośka Baklawa – Końska wycofała się z kandydowania bo Biedroń i Bosak ją doganiają więc KOrytowi działacze protestują. https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=127428692165324&id=102851651289695&d=m&vh=e

Dziki
1 rok temu

Wiedziałem, że malpoludy związane z PiS są pojebane, ale ze az tak to nie. Niech zasiada, społeczeństwo się odmłodzi, asa i ząbek zarobią. Biznes się zacznie kręcić.

Opineo
1 rok temu

A w TBG jest KOrytowa partia i struktury ? Czy Pitra, Zychowa i Potański nie są posłami z ramienia sPOko- KOko ? Myślałem że zdobyli mandaty w wyborach i nami rządzą ?

Alf
1 rok temu

Po trupach do celu. Robimy mniej testów niż Białoruś i próbujemy udowadniać ,że wszystko jest ok i wybory mogą się odbyć. Wiadomo ,że liczba zarażonych będzie proporcjonalna do liczby wykonanych testów. Oficjalnie wszystko będzie dobrze i pod kontrolą.

omega
1 rok temu
Reply to  Alf

Gdzie ty siedzisz(w łagrze?) jak widok masz na Białoruś bo cała zachodnia Europa daje nas za przykład na właściwe działanie

Alf
1 rok temu
Reply to  omega

Poczytaj a potem się wypowiadaj. Niemcy robią ponad 300000 testów tygodniowo. W ciągu miesiąca chcą zwiększyć to pięciokrotnie. My z prywatnymi laboratoriami ok. 4000 na dobę. Z czym do ludzi.

Bolek
1 rok temu

Czym się różni pójście na zakupy do Lidla od pójścia na wybory głupie pełowskie hieny.

Mar
1 rok temu
Reply to  Bolek

Czym się różni zgromadzenie przy wyborach ze zgromadzeniem ze znajomymi spotkanymi na ulicy? Podpowiem: na jedno jest paragraf.

Jeżeli ograniczamy kontakty ludzkie do minimum, to ograniczajmy – wybory nie muszą się odbyć 10 V, mogą się odbyć po opanowaniu sytuacji.

art
1 rok temu
Reply to  Mar

ten (…)swoje, było pytanie „Czym się różni pójście na zakupy do Lidla od pójścia na wybory” tu nie ma paragrafu!!!

Mar
1 rok temu
Reply to  art

Wskazane przeze mnie podwójne standardy przemilczane. W takim razie napiszę dosadną odpowiedź, żebyś zrozumiał: jeść coś i myć się czymś muszę, głosować w maju na prezydenta nie.

art
1 rok temu
Reply to  Mar

ćwoki i tak nie chodzą na wybory i nie muszą a żeby decydować czy będą wybory i kiedy –trzeba wygrać wybory.

Mar
1 rok temu
Reply to  art

Z karłami moralnymi nie dyskutuję. A co do buty, to słuchaj i ucz się
https://www.youtube.com/watch?v=LK_4NBONb90

cel
1 rok temu
Reply to  Mar

takich nauk jak słuchasz to musisz być (….)kim jesteś

Jarek
1 rok temu
Reply to  art

Użytkowniku art, pokazałeś o co tak naprawdę ci chodzi. Nie chodzi ci o bezpieczeństwo Polaków ani o wybór prezydenta w terminie, tylko o to, że PiS jest u władzy, bo wygrał wybory, więc w twoim mniemaniu może robić co chce. Przykre to.

art
1 rok temu
Reply to  Jarek

To dobrze że przykro bo to wasza nauka zapomniałeś „wygrajcie se wybory to będziecie rządzić–„wice-marszałeak sejmu S,Niesioł. i szkoda że tylko tyle zrozumiałeś.

Jarek
1 rok temu
Reply to  art

Czyli według ciebie PiS wyznaje te same zasady co PO. Bo napisałeś, że żeby decydować czy będą wybory i kiedy – trzeba wygrać wybory.

drace
1 rok temu
Reply to  Jarek

to twoja nadinterpretacja – ja swoją napisałem i powtórzę : kto wygrał wybory – rządzi a jak rządzi to ma OBOWIĄZEK przeprowadzić wybory.

Jarek
1 rok temu
Reply to  drace

Żadna nadinterpretacja, ponieważ w tej sprawie stoisz na tym samym stanowisku co przywołany przez ciebie wicemarszałek. A co do wyborów, to czy ja mówię o ich nieprzeprowadzeniu w ogóle? Jakbyś nie zauważył, chodzi o termin, a nie samo przeprowadzenie.

art
1 rok temu
Reply to  Jarek

1)nie zrozumienie terminów „nadinterpretacja” przykład ; „PiS wyznaje te same zasady co PO” 2) termin jest wyznaczony zgodne z konstytucją. 1 i 2)wykazuje na ćwoka

Jarek
1 rok temu
Reply to  art

Kiedy brakuje ci argumentów przechodzisz do wyzwisk. Żenujące.

art
1 rok temu
Reply to  Jarek

żenujący jest twój upór w prostackiej głupocie

Mar
1 rok temu

Ten termin wyborów byłby do przyjęcia, gdyby każdy miał możliwość głosowania korespondencyjnego, a nie tylko osoby starsze i osoby w kwarantannie. Każdy może sobie wyrobić profil zaufany albo podpis elektroniczny, a osobom nieobytym z komputerem / Internetem niech pomoże ktoś bliski. Dlaczego ludzie młodzi i w wieku średnim musieliby ryzykować wizytą w lokalu wyborczym, a starsi nie?

figo
1 rok temu
Reply to  Mar

Taka dyskusja będzie zasadna gdy będą zorganizowane wybory i każdy zobaczy i osądzi: idę czy nie idę . dzisiaj tylko „totalni głupcy” grzeją temat

Mar
1 rok temu
Reply to  figo

Czyli ty też jesteś „totalnym głupcem” 😉 Bo przecież nie musisz pisać tych wszystkich komentarzy, a skoro piszesz, to grzejesz temat.

figo
1 rok temu
Reply to  Mar

ty jesteś totalny…dureń bo nie orientujesz się nawet kto taką dyskusję inicjuje a nawet wyje od rana do nocy

Mar
1 rok temu
Reply to  figo

Masz dziwną skłonność do obrażania samego siebie 😉 Niedawno określiłeś siebie jako durnia (pytając dlaczego na tym forum są sami durnie), a teraz uznałeś siebie za totalnego głupca 😀

cel
1 rok temu
Reply to  Mar

idiotycznie udajesz być nie trafiony ale to tylko złudzenie

Giga
1 rok temu

Ile MASECZEK PLYNOW I REKAWICZEK można kupić za 400 zł razy ileś tysięcy (bo pewnie tysiące zasiadają w komisjach) Skoro musza to zrobic dla swojej partii to członkowie komisji powinni przekazać te pieniądze na walkę z wirusem!

wolność
1 rok temu
Reply to  Giga

Głupie pomysły realizuj sam -nie POdrzucaj drugim

Jan
1 rok temu

Siedź w domu – idź na wybory.
Normalny obywatel tego nie rozumie.

memory
1 rok temu
Reply to  Jan

konstytucja ,demokracja , wolny wybór — wyparowało z normalnego łba?

Jarek
1 rok temu

Zastanawiające jest parcie przez PiS do wyborów w ustalonym wcześniej terminie. Przecież gdyby przesunęli wybory na bezpieczniejszy czas, to po pierwsze zapunktowaliby u społeczeństwa, a po drugie prezydentem nadal byłaby osoba, którą popierają teraz jako kandydata. Jedyne sensowne wytłumaczenie to obawa przed tym, że do momentu wejścia w ten bezpieczniejszy czas notowania owego kandydata znacząco by spadły tak, że mógłby on przegrać wybory. To z kolei rodzi pytanie skąd mogłaby się brać taka obawa?

drake
1 rok temu
Reply to  Jarek

Nie ma takiej obawy ,to Twój wymysł- jest natomiast konstytucyjny termin i nie możliwe przesunięcie go w normalnej procedurze .(bez wojny i stanu wyjątkowego.)

Jarek
1 rok temu
Reply to  drake

Przepis art. 128 Konstytucji mówi:
2. Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej – nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.
Nic tam nie ma o podaniu terminu ani o nienaruszalności przyjętego terminu wyborów. Czyli Marszałek może zmienić termin zarządzonych wyborów. Tym bardziej, że sytuacja jest poważna.

drace
1 rok temu
Reply to  Jarek

Głupi jesteś (termin jest wyznaczony!!!) i nie nadajesz się do dyskusji na ten temat jeśli stosujesz takie rozumowanie ((((Czyli Marszałek może zmienić termin zarządzonych wyborów}}}}.

Jarek
1 rok temu
Reply to  drace

Przytoczony przepis Konstytucji obliguje Marszałka do zarządzenia wyborów na określony dzień. Nie ma w nim ani słowa o tym, że termin przeprowadzenia wyborów nie może później ulec zmianie. Jednocześnie termin mógłby być przełożony na najpóźniej 2-3 tygodnie przed końcem kadencji obecnego prezydenta, bo musiałby być jeszcze czas na przeliczenie głosów itd. przed upływem kadencji obecnego prezydenta. Także żeby przesunąć wybory o te 4-7 tygodni nie trzeba wprowadzać żadnych stanów nadzwyczajnych.

drace
1 rok temu
Reply to  Jarek

z powodu przytoczonego powyżej — no koment

Jarek
1 rok temu
Reply to  drace

Bez komentarza to i bez argumentów. Czyli jednak ta obawa.

zmostu
1 rok temu
Reply to  Jarek

obawa twojej kompromitacji z powodu twojej głupoty

Mar
1 rok temu
Reply to  zmostu

No no, pseudo-katolik wspina się na wyżyny miłości bliźniego 😀

zmostu
1 rok temu
Reply to  Mar

Jarek- Mar tu było o wiedzy (głupocie) nie o miłości , nie o wierze ani nie o Drodze Krajowej 🙂

Mar
1 rok temu
Reply to  zmostu

Z tego co czytam twoje wypowiedzi wychodzi, że z twojej strony było tylko o głupocie, ćwokach itp., czyli twoje standardowe obelgi (choć zabrakło mi dyletanta i tumana 😀 ). Wiedzy w twoich wypowiedziach się nie dopatrzyłem.

konował
1 rok temu
Reply to  Mar

Taką dolegliwość fachowcy nazywają odpornością na wiedzę i nie myl ze ślepotą bo to zwykła głupota

Mar
1 rok temu
Reply to  konował

Aleś mi pocisnął 😀 Ale buta jeszcze trochę słabo ci wychodzi. Potrenuj wzorując się na swoim idolu
https://www.youtube.com/watch?v=LK_4NBONb90

fred
1 rok temu
Reply to  Mar

tak na siłę nie rób durnia z siebie – pomyśl na tym może ci się uda

Mar
1 rok temu
Reply to  fred

Trenuj butę oby… no właśnie, jeszcze obywatelu czy może już towarzyszu? 😉

serwis
1 rok temu
Reply to  Mar

zaciąłeś się czy zwoje się zagrzały?

Mar
1 rok temu
Reply to  serwis

Nauczyłeś się już buty od swojego idola Wiesława?

wizja
1 rok temu
Reply to  Mar

dziecinne insynuacje – śmieszne ?- głupie.

Waldek
1 rok temu

Sympatycy PIS zapisujcie się do komisji wyborczej samobójców.
Płacą 400 złotych.
Słuchajcie ślepo „wodza”, on wie najlepiej co dla was dobre.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
61
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content