Tarnobrzeg: PO nie zgłosi członków do komisji wyborczych. W PiS nie brakuje chętnych

Jak dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Pitry, szefa tarnobrzeskich struktur PO Jeśli wybory prezydenckie odbędą się 10 maja br., to członkowie Platformy Obywatelskiej nie zasiądą w komisjach wyborczych. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość czeka na stosowne upoważnienia do rejestracji osób do pracy przy wyborach. – Na dzień dzisiejszy mam więcej chętnych niż komisji w mieście – wyjaśnia NW24.pl Kamil Kalinka, szef lokalnych struktur PiS.

– Jest jasny przekaz, bez sensu jest zajmować się teraz wyborami, skoro sytuacja zdrowotnie jest tragiczna i gospodarczo również nie jest dobrze – tłumaczy NW24. K. Pitra.

– Formalnego stanowiska, czyli dokumentu rozesłanego do lokalnych struktur jeszcze nie ma, natomiast jest to oczywiste w tej sytuacji. Liczymy też na samorządowców, że podejmą stosowne kroki w tym temacie i wybory będą przesunięte – dodaje.

W komisjach na pewno zasiądą zaś sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

– Na dzień dzisiejszy termin jest aktualny, natomiast żeby zgłaszać komisje musimy mieć upoważnienia od przewodniczącego komitetu wyborczego czyli w naszym przypadku od pana Krzysztofa Sobolewskiego. Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy żadnych upoważnień, więc tak naprawdę czekamy na rozwój sytuacji – wyjaśnia NW24.pl Kamil Kalinka, szef tarnobrzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Upoważnienia powinniśmy dostać jeszcze w tym tygodniu ponieważ ostateczny termin rejestracji jest do piątku 10 kwietnia. Jeżeli będą osoby chętne, jeżeli ten termin będzie się zbliżał i dostanę upoważnienie to oczywiście zgłoszę te osoby, które deklarują pracę w komisjach, bez względu na to, kiedy te wybory się odbędą. Na dzień dzisiejszy mam więcej chętnych niż komisji w mieście – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
11 miesięcy temu

Gdyby PO w całym kraju nie zgłosiła swoich kandydatów do komisji wyborczych, to trzeba przyznać, że postąpiłaby honorowo i stosownie do panujących warunków, w przeciwieństwie do PiS-u, które prze do wyborów. W takiej sytuacji PiS straciłoby bardzo dużo w oczach Polaków.

tikta
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Wredni kłamcy nie mogą być honorowi przecież im nie chodzi o zdrowie obywateli tylko brak jakichkolwiek szans na buńczuczna zapowiadaną wygraną .(przygłupiej kandydatki)

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  tikta

Przymykając oczy na Twoją wątpliwą kulturę, pragnę zwrócić uwagę, że w ostatnią środę rząd zabronił ludziom przemieszczenia się i zgromadzeń w związku z panującymi warunkami. Z kolei w miniony weekend okazało się, że ten sam rząd chce przeprowadzić wybory na urząd prezydenta RP mimo trwającej epidemii, narażając wielu obywateli na zakażenie koronawirusem. Jedno z drugim stoi w oczywistej sprzeczności i ma się nijak do konsekwencji czy honoru.

tikta
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Kłamstwa i absurdy to atrybuty Twojej kultury – nie jest jeszcze potwierdzone zorganizowanie wyborów!!!! Do 10.05 te zaostrzenia mogą już być odwołane natomiast Ty już widzisz oczywistą sprzeczność i zagrożenie. (powody jak wyżej)

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  tikta

Rzeczywiście, zmiany w kodeksie wyborczym są wprowadzane pod osłoną tarczy antykryzysowej po to, żeby nie organizować wyborów. Równie dobrze możnaby powiedzieć, że po to się pije alkohol, żeby być trzeźwym. Natomiast jeśli chodzi o wykrycie i skuteczne odizolowanie do 10 maja bieżącego roku wszystkich zarażonych koronawirusem w Polsce, to życzę powodzenia, szczerze. Osobiście uważam, że biorąc pod uwagę możliwości jakimi dysponuje państwo polskie, jest to niemożliwe.

tikta
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Znów absurdem potwierdzasz swoje „racje” a Twoja wiara w państwo zapewne była jak rozkradaliście go.(postkomuna)

Krzyś II
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Brawo Krzysiu. Wreszcie ktoś się zachowuje A gdzie pozostali z PO Np BP. DB czy MP

Tbg
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Odpowiedzialność wg. PO to wyjazd Marszałka Województwa Pomorskiego w połowie marca do Włoch . Dzisiaj on i część pracowników urzędu zarażonych. To jest kur.wa wasza OdPOwiedzialność jechać przywieść wirus i daleko w du.ie mieć zwykłych ludzi.

Kasia
11 miesięcy temu

a już myślałam że się załapię do komisji.

Jean
11 miesięcy temu

Panie Kalinka , to że w Pisie nie brakuje idiotow wiemy od dawna ,ale ze pan jest taki ” mądry inaczej” to dla nas wszystkich jest znak . Nie wybierajmy idiotów na radnych . Strach się bać …

Clot
11 miesięcy temu
Reply to  Jean

POkazałeś że prawdziwi idioci widzą wszędzie idiotów a nie widzą siebie.Panu Kalince do pięt nie dorastasz.

Opineo
11 miesięcy temu

Gośka Baklawa – Końska wycofała się z kandydowania bo Biedroń i Bosak ją doganiają więc KOrytowi działacze protestują. https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=127428692165324&id=102851651289695&d=m&vh=e

Dziki
11 miesięcy temu

Wiedziałem, że malpoludy związane z PiS są pojebane, ale ze az tak to nie. Niech zasiada, społeczeństwo się odmłodzi, asa i ząbek zarobią. Biznes się zacznie kręcić.

Opineo
11 miesięcy temu

A w TBG jest KOrytowa partia i struktury ? Czy Pitra, Zychowa i Potański nie są posłami z ramienia sPOko- KOko ? Myślałem że zdobyli mandaty w wyborach i nami rządzą ?

Alf
11 miesięcy temu

Po trupach do celu. Robimy mniej testów niż Białoruś i próbujemy udowadniać ,że wszystko jest ok i wybory mogą się odbyć. Wiadomo ,że liczba zarażonych będzie proporcjonalna do liczby wykonanych testów. Oficjalnie wszystko będzie dobrze i pod kontrolą.

omega
11 miesięcy temu
Reply to  Alf

Gdzie ty siedzisz(w łagrze?) jak widok masz na Białoruś bo cała zachodnia Europa daje nas za przykład na właściwe działanie

Alf
11 miesięcy temu
Reply to  omega

Poczytaj a potem się wypowiadaj. Niemcy robią ponad 300000 testów tygodniowo. W ciągu miesiąca chcą zwiększyć to pięciokrotnie. My z prywatnymi laboratoriami ok. 4000 na dobę. Z czym do ludzi.

Bolek
11 miesięcy temu

Czym się różni pójście na zakupy do Lidla od pójścia na wybory głupie pełowskie hieny.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Czym się różni zgromadzenie przy wyborach ze zgromadzeniem ze znajomymi spotkanymi na ulicy? Podpowiem: na jedno jest paragraf.

Jeżeli ograniczamy kontakty ludzkie do minimum, to ograniczajmy – wybory nie muszą się odbyć 10 V, mogą się odbyć po opanowaniu sytuacji.

art
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

ten (…)swoje, było pytanie „Czym się różni pójście na zakupy do Lidla od pójścia na wybory” tu nie ma paragrafu!!!

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  art

Wskazane przeze mnie podwójne standardy przemilczane. W takim razie napiszę dosadną odpowiedź, żebyś zrozumiał: jeść coś i myć się czymś muszę, głosować w maju na prezydenta nie.

art
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

ćwoki i tak nie chodzą na wybory i nie muszą a żeby decydować czy będą wybory i kiedy –trzeba wygrać wybory.

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  art

Z karłami moralnymi nie dyskutuję. A co do buty, to słuchaj i ucz się
https://www.youtube.com/watch?v=LK_4NBONb90

cel
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

takich nauk jak słuchasz to musisz być (….)kim jesteś

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  art

Użytkowniku art, pokazałeś o co tak naprawdę ci chodzi. Nie chodzi ci o bezpieczeństwo Polaków ani o wybór prezydenta w terminie, tylko o to, że PiS jest u władzy, bo wygrał wybory, więc w twoim mniemaniu może robić co chce. Przykre to.

art
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

To dobrze że przykro bo to wasza nauka zapomniałeś „wygrajcie se wybory to będziecie rządzić–„wice-marszałeak sejmu S,Niesioł. i szkoda że tylko tyle zrozumiałeś.

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  art

Czyli według ciebie PiS wyznaje te same zasady co PO. Bo napisałeś, że żeby decydować czy będą wybory i kiedy – trzeba wygrać wybory.

drace
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

to twoja nadinterpretacja – ja swoją napisałem i powtórzę : kto wygrał wybory – rządzi a jak rządzi to ma OBOWIĄZEK przeprowadzić wybory.

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  drace

Żadna nadinterpretacja, ponieważ w tej sprawie stoisz na tym samym stanowisku co przywołany przez ciebie wicemarszałek. A co do wyborów, to czy ja mówię o ich nieprzeprowadzeniu w ogóle? Jakbyś nie zauważył, chodzi o termin, a nie samo przeprowadzenie.

art
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

1)nie zrozumienie terminów „nadinterpretacja” przykład ; „PiS wyznaje te same zasady co PO” 2) termin jest wyznaczony zgodne z konstytucją. 1 i 2)wykazuje na ćwoka

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  art

Kiedy brakuje ci argumentów przechodzisz do wyzwisk. Żenujące.

art
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

żenujący jest twój upór w prostackiej głupocie

Mar
11 miesięcy temu

Ten termin wyborów byłby do przyjęcia, gdyby każdy miał możliwość głosowania korespondencyjnego, a nie tylko osoby starsze i osoby w kwarantannie. Każdy może sobie wyrobić profil zaufany albo podpis elektroniczny, a osobom nieobytym z komputerem / Internetem niech pomoże ktoś bliski. Dlaczego ludzie młodzi i w wieku średnim musieliby ryzykować wizytą w lokalu wyborczym, a starsi nie?

figo
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Taka dyskusja będzie zasadna gdy będą zorganizowane wybory i każdy zobaczy i osądzi: idę czy nie idę . dzisiaj tylko „totalni głupcy” grzeją temat

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  figo

Czyli ty też jesteś „totalnym głupcem” 😉 Bo przecież nie musisz pisać tych wszystkich komentarzy, a skoro piszesz, to grzejesz temat.

figo
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

ty jesteś totalny…dureń bo nie orientujesz się nawet kto taką dyskusję inicjuje a nawet wyje od rana do nocy

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  figo

Masz dziwną skłonność do obrażania samego siebie 😉 Niedawno określiłeś siebie jako durnia (pytając dlaczego na tym forum są sami durnie), a teraz uznałeś siebie za totalnego głupca 😀

cel
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

idiotycznie udajesz być nie trafiony ale to tylko złudzenie

Giga
11 miesięcy temu

Ile MASECZEK PLYNOW I REKAWICZEK można kupić za 400 zł razy ileś tysięcy (bo pewnie tysiące zasiadają w komisjach) Skoro musza to zrobic dla swojej partii to członkowie komisji powinni przekazać te pieniądze na walkę z wirusem!

wolność
11 miesięcy temu
Reply to  Giga

Głupie pomysły realizuj sam -nie POdrzucaj drugim

Jan
11 miesięcy temu

Siedź w domu – idź na wybory.
Normalny obywatel tego nie rozumie.

memory
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

konstytucja ,demokracja , wolny wybór — wyparowało z normalnego łba?

Jarek
11 miesięcy temu

Zastanawiające jest parcie przez PiS do wyborów w ustalonym wcześniej terminie. Przecież gdyby przesunęli wybory na bezpieczniejszy czas, to po pierwsze zapunktowaliby u społeczeństwa, a po drugie prezydentem nadal byłaby osoba, którą popierają teraz jako kandydata. Jedyne sensowne wytłumaczenie to obawa przed tym, że do momentu wejścia w ten bezpieczniejszy czas notowania owego kandydata znacząco by spadły tak, że mógłby on przegrać wybory. To z kolei rodzi pytanie skąd mogłaby się brać taka obawa?

drake
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Nie ma takiej obawy ,to Twój wymysł- jest natomiast konstytucyjny termin i nie możliwe przesunięcie go w normalnej procedurze .(bez wojny i stanu wyjątkowego.)

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  drake

Przepis art. 128 Konstytucji mówi:
2. Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej – nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.
Nic tam nie ma o podaniu terminu ani o nienaruszalności przyjętego terminu wyborów. Czyli Marszałek może zmienić termin zarządzonych wyborów. Tym bardziej, że sytuacja jest poważna.

drace
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

Głupi jesteś (termin jest wyznaczony!!!) i nie nadajesz się do dyskusji na ten temat jeśli stosujesz takie rozumowanie ((((Czyli Marszałek może zmienić termin zarządzonych wyborów}}}}.

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  drace

Przytoczony przepis Konstytucji obliguje Marszałka do zarządzenia wyborów na określony dzień. Nie ma w nim ani słowa o tym, że termin przeprowadzenia wyborów nie może później ulec zmianie. Jednocześnie termin mógłby być przełożony na najpóźniej 2-3 tygodnie przed końcem kadencji obecnego prezydenta, bo musiałby być jeszcze czas na przeliczenie głosów itd. przed upływem kadencji obecnego prezydenta. Także żeby przesunąć wybory o te 4-7 tygodni nie trzeba wprowadzać żadnych stanów nadzwyczajnych.

drace
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

z powodu przytoczonego powyżej — no koment

Jarek
11 miesięcy temu
Reply to  drace

Bez komentarza to i bez argumentów. Czyli jednak ta obawa.

zmostu
11 miesięcy temu
Reply to  Jarek

obawa twojej kompromitacji z powodu twojej głupoty

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  zmostu

No no, pseudo-katolik wspina się na wyżyny miłości bliźniego 😀

zmostu
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Jarek- Mar tu było o wiedzy (głupocie) nie o miłości , nie o wierze ani nie o Drodze Krajowej 🙂

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  zmostu

Z tego co czytam twoje wypowiedzi wychodzi, że z twojej strony było tylko o głupocie, ćwokach itp., czyli twoje standardowe obelgi (choć zabrakło mi dyletanta i tumana 😀 ). Wiedzy w twoich wypowiedziach się nie dopatrzyłem.

konował
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Taką dolegliwość fachowcy nazywają odpornością na wiedzę i nie myl ze ślepotą bo to zwykła głupota

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  konował

Aleś mi pocisnął 😀 Ale buta jeszcze trochę słabo ci wychodzi. Potrenuj wzorując się na swoim idolu
https://www.youtube.com/watch?v=LK_4NBONb90

fred
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

tak na siłę nie rób durnia z siebie – pomyśl na tym może ci się uda

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  fred

Trenuj butę oby… no właśnie, jeszcze obywatelu czy może już towarzyszu? 😉

serwis
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

zaciąłeś się czy zwoje się zagrzały?

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  serwis

Nauczyłeś się już buty od swojego idola Wiesława?

wizja
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

dziecinne insynuacje – śmieszne ?- głupie.

Waldek
11 miesięcy temu

Sympatycy PIS zapisujcie się do komisji wyborczej samobójców.
Płacą 400 złotych.
Słuchajcie ślepo „wodza”, on wie najlepiej co dla was dobre.

61
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x