Tarnobrzeg: Za ladą z przyłbicą

Od piątku 3 kwietnia tarnobrzeski magistrat rozpoczął przekazywanie przyłbic właścicielom sklepów.

Mimo, że prezydent miasta zwrócił się konkretnie do właścicieli sklepów spożywczych, które w tym trudnym czasie pozostają otwarte, na apel odpowiedziały też inne branże.

– Do dziś, 3 kwietnia, mamy już około 50 zgłoszeń. W tym, prócz sklepów zgłosili się właściciele restauracji, które świadczą usługi dowożenia zamówień do klientów, aptekarze, przychodnie weterynaryjne, apteki, czy Transmed. Będziemy chcieli wesprzeć jak najwięcej podmiotów, zaopatrzyć w przyłbice jak największą liczbę osób, które mimo ryzyka pracują, do tego w pracy mają kontakt z wieloma innymi osobami. Pierwsze przyłbice już dziś trafiły do części sklepów, już chronią pracujące w nich osoby. Miasto wciąż, sukcesywnie dokonuje kolejnych, najpilniejszych na ten czas zakupów – zapewnia prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

foto&info: UM Tarnobrzeg

34
Dodaj komentarz

14 Wątków komentarzy
20 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol

Jakoś z obecną władzą miasta mi nie po drodze ale przyznać muszę że naprawdę sporo inicjatyw Prezydent podejmuję na miarę możliwości samorządu aby pomóc mieszkańcom.
Pomysł z tymi ochraniaczami nie jest w cale taki głupi.

Mieszkaniec

Zdjęcie musi być Nie można tak skromnie Prezydenta wybiera się na trudne czasy a nie na łatwe
Może się wykarze. Czekamy nadal.

Konfrazy

A czego oczekujesz od władzy ?

Mieszkaniec

Chyba żaden prezydent Tarnobrzega nie miał tyle zdjęć co Bożek.

lol

Darek nie marnuj zasobów, siedź w domu i nie zużywaj maseczek i rękawiczek. Zdjęcia możesz z domu wysyłać. Darek jak jesteś gość to zamiast samochodu typu suv co kupujesz dla urzędy za 138 tys. – kup respiratory do szpitala.

Mieszkaniec

Tak ten luksus w postaci samochodu to taka pycha władzy w trudnych czadach

olo

Wydaje mi się ,że może w pierwszej kolejności należało by za przyjkładem innych miast pomyśleć o dezynfekcji przestrzeni publicznej w mieści? Przyłbice respiratory i płyny są fajne ale nie są ustawowym obowiązkiem miasta . Szpital czy Policja podlegają innym instytucją i to one mają obowiązek zadbać o swoich pracowników. Miasta nikt na nas raczej nie będzie dezynfekował . A za chwilę okaże się ,że pieniądze się skończyły i będzie po dezynfekcji. Chyba ,ze w starczy na wszystko to przepraszam.

Mar

Tarnobrzeżanie, nie czekajcie na władze, chrońcie się sami.
Maseczka (wymiary materiału ok. 34 cm x 51 cm):
https://www.facebook.com/vierka.kovacsova/videos/2875323882582791/
Przyłbica:
https://www.facebook.com/zbigniew.nowak1/videos/3656677881070776/

olo

Pomysł fajny.Tylko gdzie składniki kupisz jak wszystko pozamykane. Chyba przez internet.

łysy

Może być kominiarka

obywatel

Najważniejsze że ma Bożek (za publiczne ).- reszta podgatunku mieszkającego w mieście oszustów, kłamców i złodziei ma kupować za swoje. Bezczelny cynik , hipokryta – wszystko aby się lansować.
Typowe zbydlęcenie moralne i etyczne – jakby bez niego nie można byłoby zamieścić informacji.
Przepraszam, że głosowałem na to ści……wo.

Mar

Przeprosiłeś i żałujesz, więc ja wybaczam.

obywatel

Bożek wie gdzie zrobić zdjęcie – na tle artykułów pierwszej potrzeby – widać że spragniony (patrzcie na półki po prawej stronie) – czyżby dla Bożka byłyby to artykuły pierwszej potrzeby dla niego (a może i urzędników)?????

997

Prezydent na swoim profilu na facebooku reklamuje usługę loklanego browaru „piwo na telefon” to również artykuł pierwszej potrzeby 😀

olo

Co z dezynfekcją miasta Panie Prezydencie?

Mery

No prosze Osobiscie musi po sklepach chodzić Nie ma kogo posłać Ale fota musi być!!!

Anna

niesmaczna ta lanserka na koronawirusie, oj niesmaczna…

Kako

Ale nam się celebryta trafił, byle fotkę pstryknąć i wrzucić na fb.
Może pochwal się Dariuszu z Krosna ile z własnych pieniędzy wyłożyłeś na ten sprzęt albo o ile obniżyłeś swoje zarobki i swoich podwładnych w tym czasie.

Przerazony

Przerażony jestem jak lancuje się nasz prezydent Sąsiad że Stalowej Woli wykazuje skromność i przekazuje jedynie słowa lnadzieji A w TARNOBRZEGU wieści typu Jaka piękna i dobra ta wlad, a Pomoże a Wy będziecie szczęśliwy To fałszywy przekaz panie prrzydencie
A właśnie pobory do połowy i utrata przywilejów to oszczędności z przeznaczeniem dla, rozpaczonych ludzi którzy za chwilę będą kupować na krechę
A fotka to nic ie z a za y papier i marny przekaz

fashion

Nie było niebieskich albo granatowych środków ochrony dla Prezydenta? Lepiej by pasowały kolorystycznie.

ewa

PDB nie potrzebuje takiej przyłbicy, ona ma cały hełm średniowieczny

Mieszkaniec

Te przyłbice tak naprawdę do ochrony przed wirusem się nie nadają bo kropelki od zarażonego mogą bez przeszkód przejść pod spodem. Wystarczy nawet że ktoś jest niższy i pozamiatane.Nadają się tylko do prac budowlano-wykończeniowych i osłony oczu przed odpryskami gruzu.

Dawid

I do roboty przy obrabiarce.

Azer

Mitsubishi Lancer na prezydenta!

Mar
Azer

Dla nich co najwyżej Skoda KNEDLIQ

Mieszkaniec

Ale już nie napisali jaki silnik czy oszczędny 1.4 czy paliwożerny 2.0

TBG

Brawo – takie akcje są bardzo dobrze postrzegane przez ludzi, miasto się angażuje i dba o swoich mieszkańców i tak powinno być. W jedności siła.

Mieszkaniec

Lisek odpocznij sobie

Gość

Tylko gdzie odległość od siebie 2 metrów. Po co narażać siebie i innych dla lansu?

Prawda

W gminie decyzje w niektórych dziedzinach podejmują za Prezydenta inne osoby, np. Naczelnik Wydziału TIiD w sprawach drogowych (ciekawe kto faktycznie decyduje w pozostałych dziedzinach, np. w oświacie). Wielu odpowiedzi mediom nie udziela Prezydent, tylko inne osoby, np. Rzecznik. Za to na zdjęciach publikowanych przez gminę rzadko kiedy nie ma Prezydenta. Także właściwie to nie jest prezydentura, tylko oligarchia ludzi zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach w urzędzie.

docent

„Odkryłeś” Amerykę bidoku ale taką prawdą potwierdzasz swoje niziutkie kwalifikacje do oceny pracy urzędu , Spadaj dziadu i ucz się.

obywatel

Czyli prezydento jest zbędny – na pewno do lansowania siebie

Mar

Tak to jest, w praktyce nie ma czegoś takiego jak jednoosobowy organ władzy publicznej. Wybór prezydenta, czy to miasta czy kraju, jest tak naprawdę wyborem stojącej za nim opcji politycznej. W rezultacie mamy to co mamy: zarząd gminy złożony zarówno z ludzi ze środowiska PO, jak i PiS. Aha, no i mamy jeszcze „reprezentanta” miasta.