Tarnobrzescy policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów (zdjęcia)

Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Dlatego tarnobrzescy policjanci kontrolują przestrzeganie nowych przepisów, sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się osoby. Apelujemy zostań w domu – chroń swoje życie.

Od środy obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia zaostrzające ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Należy podkreślić, że wprowadzone przepisy nie są skierowane przeciwko społeczeństwu, ale mają na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się epidemii i zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w możliwie najszerszym zakresie. W działaniach policjantów wspierają funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy.

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

Nadal pozostają ograniczenia związane z przemieszczaniem się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi i wyprowadzić psa.

Od środy natomiast obowiązują nowe, zaostrzone ograniczenia. W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Ograniczenia głównie dotyczą:

  • Zakazu wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego.
  • Zakazu korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.
  • 2 metry – minimalna odległość między pieszymi. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także opiekunowie osób niepełnosprawnych lub niemogących się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ograniczenia dotyczące limitów pasażerów. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Rozszerzony ten wymóg jest także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób, czy prywatnych przewoźników.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tormund
1 rok temu

Niech się wezmą za tych żuli co na dworcu PKS codzień łażą i ludzi zaczepiają

Agnieszka
1 rok temu
Reply to  Tormund

I pod Kauflandem bo zrobili się natarczywi.

Maria
1 rok temu

Dobrze że są zdjęcia bo na ulicach ich jakoś nie widac

Xxniewiem
1 rok temu

Hahhaha ale pierdolenie.. Kwarantanna, sprawdzają czy odbywana jest.. Kurwa, u mnie jeden z domowników był na kwarantannie i nawet nikt go nie sprawdził. Ani nie pytał czy czegoś nie potrzebuje

Lena
1 rok temu

Może by nie robili sobie zdjęć tylko poszli nad Wisłę nad stawy i do parku Ludzie na fb piszą ze popoludniamii i wieczorem gromadzą się tam grupy nieletnich Są zaostrzenia tylko nie ma kto pilnować ich przestrzegania Do roboty

Adrian
1 rok temu
Reply to  Lena

Moze dzwon. I donoś na nich ? Kapusie wychodza z szaf…

Lena
1 rok temu
Reply to  Adrian

To idź i pij z nimi w krzakach Potem zarazisz w domu 3 osoby Każda z tych następne 3 ……. Trochę rozumu by się przydało

Adrian
1 rok temu
Reply to  Lena

Będę chodził gdzie będę chciał napewno nikt mi tego nie zabroni a ty jak chcesz to donoś, karma kiedyś wróci…

Agnieszka
1 rok temu
Reply to  Lena

Z tych zdjęć wnioskuję że spisują głównie zakupowiczów.

anonim
1 rok temu

ludzie maja gdzies zakazy i wszędzie chodza to juz nic nie można zrobic ani wyjsć smieszne komuna czy co i tak mandatów nie daja bo kto by płacił

figo
1 rok temu
Reply to  anonim

idiota w czystym gatunku miejscowym

piter
1 rok temu

to jak mozna komus pomoc skoro cały czas sie spedza w domu rozumiem ze ludzie wracaja do domow ze zgledow ze jest coraz mniej pracy i musza odbebnic 14 dni kwarantany a pomyslcie o tych co chca wrocic do domu a nie moga bo samoloty nie lataja a przewoznik nie moze ich odebrac bo sa granice zamkniete wiec kto pisze takie swoje opinie i siedzi w domu to wydaje mi sie wieksze stwarza zagrozenie a i tak przyjdzie czas na kazdego czy wczesniej czy pozniej i na koncu ksiadz wykona swoja prace czy to na dobrze wyjdzie czy na złe

majka
1 rok temu
Reply to  piter

już mądrego nic nie wymyślisz bo z pustego ani Salamon …..

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content