Tarnobrzescy policjanci sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów (zdjęcia)

Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Dlatego tarnobrzescy policjanci kontrolują przestrzeganie nowych przepisów, sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się osoby. Apelujemy zostań w domu – chroń swoje życie.

Od środy obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia zaostrzające ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Należy podkreślić, że wprowadzone przepisy nie są skierowane przeciwko społeczeństwu, ale mają na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się epidemii i zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa w możliwie najszerszym zakresie. W działaniach policjantów wspierają funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy.

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

Nadal pozostają ograniczenia związane z przemieszczaniem się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi i wyprowadzić psa.

Od środy natomiast obowiązują nowe, zaostrzone ograniczenia. W związku z pandemią koronawirusa w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Ograniczenia głównie dotyczą:

  • Zakazu wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego.
  • Zakazu korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.
  • 2 metry – minimalna odległość między pieszymi. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także opiekunowie osób niepełnosprawnych lub niemogących się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ograniczenia dotyczące limitów pasażerów. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Rozszerzony ten wymóg jest także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób, czy prywatnych przewoźników.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tormund
11 miesięcy temu

Niech się wezmą za tych żuli co na dworcu PKS codzień łażą i ludzi zaczepiają

Agnieszka
11 miesięcy temu
Reply to  Tormund

I pod Kauflandem bo zrobili się natarczywi.

Maria
11 miesięcy temu

Dobrze że są zdjęcia bo na ulicach ich jakoś nie widac

Xxniewiem
11 miesięcy temu

Hahhaha ale pierdolenie.. Kwarantanna, sprawdzają czy odbywana jest.. Kurwa, u mnie jeden z domowników był na kwarantannie i nawet nikt go nie sprawdził. Ani nie pytał czy czegoś nie potrzebuje

Lena
11 miesięcy temu

Może by nie robili sobie zdjęć tylko poszli nad Wisłę nad stawy i do parku Ludzie na fb piszą ze popoludniamii i wieczorem gromadzą się tam grupy nieletnich Są zaostrzenia tylko nie ma kto pilnować ich przestrzegania Do roboty

Adrian
11 miesięcy temu
Reply to  Lena

Moze dzwon. I donoś na nich ? Kapusie wychodza z szaf…

Lena
11 miesięcy temu
Reply to  Adrian

To idź i pij z nimi w krzakach Potem zarazisz w domu 3 osoby Każda z tych następne 3 ……. Trochę rozumu by się przydało

Adrian
11 miesięcy temu
Reply to  Lena

Będę chodził gdzie będę chciał napewno nikt mi tego nie zabroni a ty jak chcesz to donoś, karma kiedyś wróci…

Agnieszka
11 miesięcy temu
Reply to  Lena

Z tych zdjęć wnioskuję że spisują głównie zakupowiczów.

anonim
11 miesięcy temu

ludzie maja gdzies zakazy i wszędzie chodza to juz nic nie można zrobic ani wyjsć smieszne komuna czy co i tak mandatów nie daja bo kto by płacił

figo
10 miesięcy temu
Reply to  anonim

idiota w czystym gatunku miejscowym

piter
10 miesięcy temu

to jak mozna komus pomoc skoro cały czas sie spedza w domu rozumiem ze ludzie wracaja do domow ze zgledow ze jest coraz mniej pracy i musza odbebnic 14 dni kwarantany a pomyslcie o tych co chca wrocic do domu a nie moga bo samoloty nie lataja a przewoznik nie moze ich odebrac bo sa granice zamkniete wiec kto pisze takie swoje opinie i siedzi w domu to wydaje mi sie wieksze stwarza zagrozenie a i tak przyjdzie czas na kazdego czy wczesniej czy pozniej i na koncu ksiadz wykona swoja prace czy to na dobrze wyjdzie czy na złe

majka
10 miesięcy temu
Reply to  piter

już mądrego nic nie wymyślisz bo z pustego ani Salamon …..

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x