Władze Tarnobrzega nie planują dezynfekcji w mieście

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika W. Lisa, prezydent D. Bożek nie planuje przeprowadzenia dezynfekcji w mieście. Na ten sposób walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydowano się w wielu miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Sosnowcu, Chorzowie, Sandomierzu, Staszowie czy Stalowej Woli.

– Nie planujemy dezynfekcji. Samorząd Tarnobrzega podejmuje szereg kroków, które mają na celu ochronę mieszkańców i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Zaopatrujemy w płyny do dezynfekcji, przyłbice i maseczki ochronne służby medyczne, pomocowe, policję, strażników miejskich, doposażyliśmy OSP. Grupą, która też ma spory kontakt z ludźmi są sprzedawcy, stąd nasza ostatnia inicjatywa, przekazywanie przyłbic pracownikom tarnobrzeskich sklepów – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM W. Lis.

– Od samego początku zagrożenia uruchomiliśmy też akcję zakupów dla seniorów, a także wraz z OSP akcję “W samo południe”, o której donosiły m.in. serwisy PAP. Myślę, że Tarnobrzeg dobrze dba o mieszkańców, a z naszych pomysłów śmiało mogą korzystać  inne samorządy – dodaje.

 

46
Dodaj komentarz

15 Wątków komentarzy
31 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
20 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar
Marcus

Jeszcze by się kwiatki na rondzie nie przyjęły.

Mieszkanka

Panie prezydencie ogromny błąd – rezygnacja z dezynfekcji miasta!!! W innych miastach już zaczęli dezynfekowac bo dobrze wiedza, że tylko tak można się pozbyć wirusa. On może się utrzymywać na powierzchni kilkanaście dni. Wierzyć w to, że wszyscy będą stosować rękawiczki, maski, dezynfekowac ręce to jak liczyć , że w lecie spadnie śnieg. Polak prędzej sprzeda to co dostał za darmo niż wykorzysta dla własnego i innych bezpieczesntwa. Zapewne nie każdy Polak taki sam ale sądząc po tym jak ludzie nawet i w naszym Tarnobrzegu podchodza do kwarantanny czyli jej nie przestrzegają- to nie można liczyć że dezynfekcja miasta jest… Czytaj więcej »

Bozo

Proponuję zdezynfekować sobie mózg. Koronawirus to zwykle gówno a nie choroba z umieralnością na poziomie 1-2%

Maryjan

To zrób to sobie…

niki

Proszę o dezynfekcję miasta jak to zrobili przynajmniej w Stalowej. A także wysłać firmę do naprawy przycisków na światłach !!!. Co za szmatłastwo w tym TBG. Najpierw dezynfekcja wokół szpitala potem miasto!!!!

Maryjan

Nie myślcie…. działajcie….trzeba wytoczyć wszystkie działa….a przede wszystkim z uwagi na miasto w którym są prawie sami seniorzy….czym sobie na to zasłużyli? Ciężką pracą? Odkaźcie to miasto czym prędzej… proszę

As

Kasa misie kasa

bobek

może już kliszy brakuje? bo tyle zdjęć się pyka PDB, i nie było by foto z akcji ,ale przynajmniej może by odkażali przyciski do włączania świateł przy przejściach dla pieszych

ewa

W sąsiednich miastach przyciski zostały pozaklejane

Grażyna

Najpierw niech te przyciski naprawią bo większość jest zepsuta i nie działa a te co działają trzeba młotkiem uderzyć żeby zaskoczyło.

Lena

Koło mcdonalda w światłach nie działa przycisk

jan

takich nietrybiących jest wiele
albo nie trybią
albo gówno widać czy zatrybiony czy nie
a człowiek czeka jak łoś
– taka filozofia chyba straszna regularnie je serwisować, wymieniać – jeśli wymagają!!

Dawid

Ciekawe czy miasto zleca w ogóle jakieś przeglądy tych przycisków do świateł czy wychodzą z założenia że są bezawaryjne bo wiele razy zdarzyło mi się czekać nawet 10 minut aż włączy się zielone światło np.przejście koło przychodni na Sienkiewicza.

Poin

Skoro pan prezydent nie uważa za stosowne przeprowadzic dezynsekcji miasta niech powie gdzie kupić maseczki, rekawiczki. Cwaniaczki po urzedach rozprowadzili , a skąd ma wziać emeryt, matka wychowujaca dzieci?

Gość

To chyba pytanie do naszego rządu.Smutne ,że u sąsiadów za darmo rozdają. U nas niestety i za rozsądne pieniądze nie można kupić..

szewc

ty jesteś ten ważniejszy i od samego rządu chce maseczkę bo od lokalnych władz nie wypada wołać ,to zrób se sam

Grażyna

nie zrobi nic sam bo jest nauczony ciągle brać i wieczne pretensje do świata

A gata

Może i dla zwykłych mieszkańców coś trzeba by zrobić… I dlatego ta dezynfekcja jest jak najbardziej potrzebna.

Grażyna

Tak a masz jakies dane i statystyki na ile faktycznie taka dezynfekcja pomoże ?
Tak to i ja mogę mądrze pisać …

Mar

Pewnie myjesz ręce po przyjściu do domu. A masz jakieś dane i statystyki na ile faktycznie to pomoże? A może twierdzisz, że dezynfekcje np. w marketach są dla zabawy robione, lub żeby pracownicy mogli spokojnie zapalić? Włącz myślenie – skąd wiesz co jest na poręczach, klamkach itp?

Obywatel

Zaoszczędziliście na odśnieżaniu i posypywaniu drogi i chodników solą więc proszę dezynfekować cały Tarnobrzeg. Śniegu w tym roku praktycznie nie było więc cos tam w budżecie na pewno zostalo.
Nie róbcie maniany!!!!

Paweł

No właśnie przecież co roku na zimowe utrzymywanie dróg jest zarezerwowane co najmniej kilkaset tysięcy więc wzorem innych miast należy przeprowadzić gruntowną dezynfekcję. Śnieg już nie spadnie więc do dzieła!

jan

a pomyśleliście, że roślinki zza zielonego tunelu by umarły?!
trochę empatii dla nich!!
😉

Lena

Już roślinki chwastami zarastaja ! Wiadomo było że nie będzie miał kto przy nich robić

green

Jak można hejtować tak wspaniałe dokonanie władz miasta. Przecież dzięki niemu powstało tyle nowych miejsc pracy, poprawił się stan dróg i zmniejszyło się zanieczyszczenie powietrza. A plewić tą wspaniałą zieleń powinni z wdzięczności mieszkańcy. Kto to widział, żeby wymagać takich rzeczy od władz miasta.

obywatel

Nie bój się – Bożek z Plutą już planują jak dać zarobić znajomym ( z sąsiedniej gminy),
kwiatki po rondach posadzili to i oplewią (tylko po co i co za idiota to wymyślił (w miastach gdzie jest gospodarz to tylko trawa zasiana w takich miejscach).
Podatnicy zapłacą.

Owen

Odpowiedź rzecznika jest porażająca! Czym on się chwali? Tym co dawno wszystkie miasta już robią? A to niby czemu dezynfekcji nie planują władze Tarnobrzega, może raczyłby wyjaśnić? Czy tylko „nie, bo nie” ?

Azer

A bo to rzecznik czyli wodnik. Gość do dymisji!

obywatel

Po co rzecznik w takim mieście – no chyba że Prezydento to nieuk.

Janusz

Gońcie tych meneli spod Kauflandu bo zbliżają się niebezpiecznie blisko do klientów i żebrzą 1 zł a dzisiaj nachalnie zaczepiali moją żonę szkoda że mnie nie było.

Gość

Inne samorządy planują wprowadzać zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców na czas pandemii, którzy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w związku z zagrożeniem koronawirusem. OSP dezynfekuje przystanki. Może zamiast wydawać setki tysięcy na respiratory , które nie wiadomo kiedy dotrą ważniejsze jest ratowanie miejscowego biznesu i ludzi? I proszę na przyszłość pozując do zdjęć zachowywać przepisową odległość zalecanych obecnie 2 metrów od drugiej osoby. Bezpieczeństwo chyba najważniejsze.

Azer

Nosz…k… co te nasze Łosie znowu wymyśliły?! Wszyscy odkażają a nasi o akcji w samo południe. Nawet GIS wydał zalecenia!

Owen

Zgadza się GIS wydał zarządzenie dla WSZYSTKICH samorządów, które mają odkażać miejsca strategiczne. Nikt więc już pana prezydenta ani pana rzecznika nie PYTA tylko nakazuje! No chyba, że Tbg jest poza nawiasem WSZYSTKICH samorządów. Czy może trzeba było koniecznie zlekceważyć NW24, tudzież wielu mieszkańców? Ja tylko przypominam wspomnianym panom-urzędnikom: jesteście służbą a nie władzą! No to do roboty.

Ewelina

Maseczek nigdzie nie ma,dyrektor szpitala twierdzi że wirusa też w szpitalu nie ma więc po co odkażać ? Może w Tarnobrzegu po prostu nie ma pandemii.

Mieszkaniec

Jak nie będzie dezynfekcji jak w innych miastach to zadzwonimy do premiera z prośbą o dezynfekcję no bo innej możliwości nie ma.

Mieszkaniec

Nową brykę sobie kupili i pewnie na dezynfekcję już nie mają.

obywatel

Poszło na dezynfekcje bryki ( fura droga to i odkażanie jej kosztuję)
no i bardzo daleko mieszka od urzędu – fura musi być.

ini

GIS nakazuje dezynfekcję,!!!! Zresztą już pisma poszły… Czuje koniec władzy tych ludzi. Już nie zostaną wybrani przy następnych wyborach….

obywatel

No i o co ci chodzi – urząd odkażony – motłoch Tarnobrzeski niech się martwi sam.
Urzędasy za publiczne maseczki, rękawiczki, gogle – a urzędy pozamykane,

Mar

Miasto miastem, a jak wygląda dezynfekcja klatek schodowych, ławek itd. w zarządzie spółdzielni mieszkaniowych w Tarnobrzegu? Bo dostali od gminy środki dezynfekcji w zeszłym tygodniu.

Mieszkaniec

Spółdzielnie mieszkaniowe rzeczywiście mogłyby zdezynfekować domofony, klamki do drzwi w klatkach schodowych i poręcze.

obywatel

Bo wszystko wydali na odśnieżanie ( a od lat okradają w Siarkowcu naliczając amortyzacje w opłatach eksploatacyjnych – a okradają ludzi Turek , księgowa Chmielowiec wraz z ba…ą z rad nadzorczych w porozumieniu z pracownikami.
Turek emeryt przyszedł się dorobić kosztem spółdzielców bo w jezióku nbie dało rady
(a w radzie tej spółdzielni w większości koledzy z jeziórka, aparatczyk z egzekutywy PZPR, emeryci z Siarkopolu i milicjanci .

obywatel

Panie o czym ty piszesz – dostali pracownicy (bo według nich i prawników tam zatrudnionych – Jolanty Sochy i A Wielgus-Dec są właścicielami spółdzielni)
a wy jesteście tylko najemcami, lokatorami i płacicie czynsz ( tak Księgowa z Siarkowca
z Turkiem i tymi prawnikami twierdzi – również oszust…a sędzia ewa pokutycka.

Dykt

Ludzie czego nie siedzicie w domach??? Później będzie placz, że nie chcę umierać!!!!! Jeden mądry nawet wypalał jakieś gówna na działce?? Śmierdziało na całym Kopernika

Mieszkaniec

Pójdziesz ludziom zrobić zakupy albo za kogoś do roboty ? To nie zadawaj głupich pytań.