Kredyt konsolidacyjny — gdzie najłatwiej dostać?

Z roku na rok zadłużenia Polaków rosną coraz bardziej, czego powodem jest nie tylko coraz słabsza sytuacja finansowa. Bardzo często zaciągamy kolejne zobowiązania, z których środki chcemy przeznaczyć na spłatę zaległości. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż nie posiadamy jednocześnie gotówki, która posłuży nam na pokrycie bieżących wydatków.

W związku z tym pieniądze z chwilówek czy pożyczek wydajemy na życie codzienne, a nasze zadłużenie przyjmuje coraz większych rozmiarów. Decydujemy się na wzięcie zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny (sprawdź aktualne oferty na direct.money.pl), jednak nie zawsze wiemy, kto może go otrzymać. Gdzie najłatwiej skonsolidować zadłużenia i jakie warunki musimy spełnić?

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Najlepszy kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które nie będzie wiązało się z wysokimi kosztami oraz takie, które umożliwi nam poprawę sytuacji finansowej. Konsolidacja wiąże się ze złączeniem w jeden kredyt wszystkich zaciągniętych przez nas wcześniej chwilówek, pożyczek, kredyt, czy też zadłużeń z karty kredytowej lub zakupu sprzętów na raty. Wszystkie tego typu zobowiązania możemy złączyć w jedno, zmniejszając miesięczną ratę i wydłużając okres spłaty kredytu. Ważna jest tutaj zasada, iż im dłużej spłacamy kredyt, tym mniejszą ratę miesięczną musimy uiszczać. Warto wziąć pod uwagę jednak fakt, że dłuższy okres spłaty wiąże się z koniecznością regulowania wyższych kosztów kredytowania. Musimy więc wybrać opcję, która nie zaburzy znacznie naszego budżetu domowego,  a tym samym poprawi sytuację materialną przez to, iż nie przeznaczamy co miesiąc tak wiele środków w ramach raty. Kredyt konsolidacyjny online może okazać się korzystnym rozwiązaniem, jednak do jego wyboru musimy podejść z rozsądkiem.

Gdzie ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Ważny jest fakt, że kredyt konsolidacyjny online, czy też kredyt w placówce, możemy otrzymać zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Proces udzielania konsolidacji w tych dwóch odrębnych instytucjach będzie jednak znacznie różnił się od siebie. Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim weryfikację kredytobiorcy, która odbywa się w różny sposób. Inne działania wszczynają instytucje bankowe, a inne kroki podejmują parabanki.

Kredyt konsolidacyjny w banku

Aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w banku, musimy spełnić szereg narzuconych nam wymagań. Z pewnością osoby, które zaciągały kredyt bankowy, doskonale wiedzą, na czym polega proces sprawdzania wiarygodności i możliwości finansowych konsumenta. Instytucje bankowe bardzo poważnie podchodzą do kwestii swojego zabezpieczenia. Z tego powodu sprawdzają najważniejsze bazy i rejestry, w których widnieją dane o osobach, które zaciągnęły jakiekolwiek zobowiązania. Są to przede wszystkim:

— BIK — Biuro Informacji Kredytowej, w którym umieszczone są informacje o zaciągniętych kredytach, pożyczkach, chwilówkach i innego typu zobowiązaniach. Pobierając raport z BIK-u, banki otrzymują szczegóły odnośnie do terminowości w ich spłacie. Oznacza to, że instytucje doskonale wiedzą, gdy konsument posiada opóźnienia w spłacenia, czy też spore długi. Jednocześnie banki mają także wgląd w tzw. Scoring BIK, czyli ogólną ocenę kredytobiorcy. Jeśli nasza historia kredytowa jest zła, nie otrzymamy konsolidacji bankowej. Warto wiedzieć, że każda osoba może samodzielnie sprawdzić swoją historię w BIK, pobierając darmowy raport na stronie www Biura Informacji Kredytowej. Aby to zrobić, wystarczy złożyć elektroniczny wniosek.

— KRD — Krajowy Rejestr Dłużników, w którym widnieją dane wszystkich osób zadłużonych. Jeśli mamy długi, których nie spłacamy i które opiewają na duże kwoty, nie mamy szans na otrzymanie konsolidacji z banku.

Dodatkowo banki mogą analizować również inne bazy np. BIG, czy też sprawdzać prowadzenie ewentualnej egzekucji komorniczej.

Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Znacznie łatwiej jest otrzymać konsolidację w firmie pozabankowej, gdyż tego typu instytucje mają o wiele łagodniejsze procedury. Nie zawsze sprawdzają historię kredytową w BIK, a nawet jeśli mają do niej wgląd, to często są bardziej skore do udzielenia pomocy finansowej. Nawet jeśli mamy kilka opóźnień w spłatach zobowiązań, możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Parabanki oferują kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych nawet, jeśli konsument ma na koncie komornika.

Kredyt konsolidacyjny online — jak wnioskować?

Jeśli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny online, wniosek możemy złożyć przez internet. Wystarczy, że wejdziemy na stronę www parabanku, którego oferta nas zainteresowała. Następnie wypełniamy formularz, w którym wpisujemy nasze dane, kwotę konsolidacji i okres spłaty. Będziemy musieli także potwierdzić nasze dane osobowe, co możemy dokonać np. wykonując przelew weryfikacyjny w kwocie 1 grosza. Otrzymamy numer konta, na który należy wysłać symboliczną kwotę. Dzięki temu parabank czy bank w szybki sposób otrzyma nasze dane osobowe. Na tym etapie pozostaje nam jedynie czekanie na udzielenie decyzji kredytowej, co zazwyczaj odbywa się stosunkowo szybko.

materiał zewnętrzny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content