Tarnobrzeg: Sesje Rady Miasta w trybie on-line

Ze względów bezpieczeństwa zaplanowana na środę 8 kwietnia nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega została odwołana. Z tego samego powodu kolejne sesje będą odbywać się zdalnie.

W trakcie środowej sesji RM radni mieli zatwierdzić przekazanie dla szpitala kwoty 810 tys. zł (150 tys. zł dotacja + 660 tys. zł na zakup respiratorów: zmiany w budzecie-1). Odwołanie obrad nie oznacza jednak że pieniądze te nie dotrą do szpitala, odpowiednie uprawnienia dzięki tzw. tarczy antykryzysowej uzyskał bowiem prezydent miasta. Ta sama ustawa umożliwia m.in. organizowanie zdalnych sesji.

– Na razie nie będziemy musieli zmieniać Statutu Miasta ponieważ będziemy działać w oparciu o ustawę z dnia 31 marca br, tzw. o tarczę antykrysyzową i w oparciu o artykuł 15 zzx który daje nam takie możliwości – wyjaśnia w rozmowie z NW24.pl Bogusław Potański, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.

– Możemy obradować zwołując sesje, ale nie chcemy zwoływać takich sesji, w których radni fizycznie mieliby uczestniczyć, ponieważ nie chcemy kogokolwiek narażać na skutki tego wirusa. Możemy zwoływać sesje zdalne tzw. korespondencyjne bądź tzw. e-sesje i właśnie w tym kierunku będziemy iść – dodaje.

Zanim jednak obrady będą w formie on-line, gmina musi kupić niezbędny sprzęt.

– W tej chwili jesteśmy na etapie uzgodnień dotyczących zakupu sprzętu. Wiadomo, że obecnie jest bardzo dużo chętnych, więc troszeczkę się to nam wydłużyło, ale mam nadzieję, że końcem kwietnia a najpóźniej początkiem maja takie sesje będziemy robić – tłumaczy B. Potański.

– Do czasu zwołania sesji,  pan prezydent będzie mógł przeprowadzać te transakcje lub przesunięcia budżetowe w ramach tej ustawy. Jak już będziemy mieli ten sprzęt to wówczas również bazując na tej ustawie, będziemy to zatwierdzać poprzez uchwały. Na pewno radni się nie sprzeciwią, bo to wszystko to są cele szczytne – dodaje.

15
Dodaj komentarz

6 Wątków komentarzy
9 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość

Ten szpital nie jest jednoimienny. Tu nie trafią zarażeni koronawirusem. Czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na pomoc mieszkańcom i przedsiębiorcom?. Żeby łagodzić skutki tego kryzysu niektóre samorządy już myślą o zwolnieniach z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców. Mieszkańcy otrzymują darmowe maski a OSP dezynfekuje przestrzeń publiczną w miastach. Czy nie powinniśmy iść tą drogą?

Mar

Powinniśmy, to znaczy zarząd gminy powinien, ale obecna plejada ma widać inne pomysły. Pan Prezydent dla legitymizacji ich działań przekaże stosowną odezwę do ludu Tarnobrzega lub/i zapozuje do kolejnych zdjęć ku pokrzepieniu serc i tak będziemy mieli kolejny po’pis „skuteczności” władz gminy.

zamilcz

Fachowcy od epidemii głupoty zabrali głos w sprawie zdrowia …. i będziesz zdrowy???

Mar

A no tak, bo tylko opinie twoje i pis-u mogą być słuszne 😀

zamilcz

ja nie zamieściłem opinii PiS-u to była moja ,ale twoje insynuacje to podobne do objawów schizofrenii

Mar

Jak nazwałem cię kilkukrotnie pisowcem, to jakoś nie wypierałeś się 😉 Ale skoro zarzekasz się, że przedstawiasz wyłącznie własne opinie, to ok:
no tak, bo tylko twoje opinie mogą być słuszne 😀

obywatel

Czy mieszkańców miasta Tarnobrzeg stać aby utrzymywać najdroższego listonosza (gońca czy kuriera) w Polsce ?

Prezydento Bożek – najdroższy listonosz (goniec czy też kurier) w Polsce pobiegał trochę po sklepach , po urzędzie – porozdawał co trzeba z cudzego .

Zakupy

Moment, zakup jakiego sprzętu? Już nie mają na co teraz pieniędzy wydawać? Pójście na wybory miało się równać wyjściu do sklepu, to niech organizują sesje, tylko na jakiejś hali żeby daleko od siebie siedzieli. Każdemu parę rękawiczek, maseczkę, niech ktoś chodzi i przeciera mównicę i już.

edi

Schowaj te rady tam gdzie POwinieneś siedzieć!!!

lunia

Proponuje zrobić sesje w barze u Piotra, tam gdzie chlają….

obywatel

„Pozują na aniołów a to tylko bydlęta” – ani rusz ze swoich apanaży , ani rusz diet , wynagrodzeń, ani rusz darmozjadów zatrudnionych po znajomości (prawnicy, rzecznik , emeryci w radach spółek miasta, wice z Baranowa i innych politykierów z PO z okolicznych gmin). Niezbędne zakupy sprzętu ( a co SUV już nie wystarczy , zakup rękawiczek, masek , gogli aby Pajac się lansował w mediach jaki to darczyńca) Sami hojni darczyńcy Bożek z urzędasami, Turek i Lenard z pracownikami spółdzielni i członkami rad – za cudze (podatników , mieszkańców) a sami od gęby sobie nie odejmą -zorganizowana grupa przestępcza… Czytaj więcej »

Mar

Znalezione na szybko: IV sesja nadzwyczajna Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój – 02.04.2020
https://www.youtube.com/watch?v=dfQw9aVRlTA

lol

A dlaczego radnym kupować sprzęt komputerowy – nie mają w domu komputera i internetu ??? A uczniowie muszą mieć swój komputer, swój internet bo edukacja musi być. Czyli panie prezydencie dokąd uczniowie i nauczyciele nie dostaną komputerów dotąd w Tarnobrzegu nie ma lekcji ???

obywatel

Biedni są (i za publiczne kupić) a później jeszcze kurs opłacić z obsługi (też za publiczne).

Gość

Czyli pieniądze przeznaczone w budżecie na drogi i parkingi razem ze spółdzielniami pójdą na respiratory.