Tarnobrzeg: Ponad 300 uczniów bez laptopów. Magistrat inicjuje zbiórkę sprzętu komputerowego

Władze Tarnobrzega zwracają się z apelem do firm, banków i osób prywatnych o przekazywanie do szkół niepotrzebnego sprzętu komputerowego. Pomóżmy, by w tych trudnych warunkach wszyscy uczniowie mieli możliwość zrealizować podstawę programową.

W związku z obowiązywaniem stanu epidemii uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zmuszeni są do odbywania nauki zdalnie, zasiadając przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie posiada sprzętu komputerowego, dzięki któremu mogłoby realizować podstawy programowe.

– Zwracam się więc do firm, banków i osób prywatnych. Jeżeli posiadacie Państwo sprawny sprzęt komputerowy (laptopy, tablety, mikrofony, kamery, myszki, słuchawki, itp.), który nie jest już używany lub jest nowy, ale niepotrzebny, w imieniu tarnobrzeskich uczniów, bardzo proszę o przekazanie go do tarnobrzeskich szkół, te rozdysponują pomiędzy swymi uczniami według zgłoszonych potrzeb – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek

W sprawie możliwości przekazania sprzętu komputerowego prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury tarnobrzeskiego Urzędu Miasta (tel. 15-822-65-70 wew. 214). Magistrat przekaże wszystkie dary szkołom. Po ustaniu epidemii wypożyczony uczniom sprzęt wróci do szkół, by służyć wszystkim uczniom.

Jednocześnie informujemy, że samorząd Tarnobrzega złożył wniosek o grant do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR o środki na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli. Jednak zgłoszone w ostatnich dniach do dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, w związku z prowadzeniem lekcji on-line, wielokrotnie przewyższa możliwości jego pozyskania. W ramach grantu z CPPC można liczyć na 40 laptopów, tymczasem z zestawienia otrzymanego z tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynika, że samych laptopów potrzeba ponad 300.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
75 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
1 rok temu

Pisemko trzeba napisać do ministra oświaty Mówił w TV że szkoły są przygotowane na zdalne nauczanie Niech rzad przeznaczy miliony wyrzucone na WYBORY na laptopy !!!! A nie ciągle od ludzi żebrać!!!!

kot
1 rok temu
Reply to  Ala

trzeba mieć rozum w głowie a nie sieczkę

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Ala

też uważam że wieczne wyciąganie ręki żebraczej jest grubo poniżej godności niezależnie od zaistniałych trudnych okoliczności. Każdego dnia idąc do pracy obserwuję jak mamusie odwożą dzibdziusia i tuptusia samochodzikiem pod szkołę (gdyby nie łańcuchy to by parkowały w klasie), gdzie rzadko które autko kosztuje poniżej 100 tys zł więc jeśli chcą aby ich pociechy miały komfort e-nauczania to niech zamiast najnowszego iPhona zainwestują w laptopa o ile takiego już takiego nie mają. Nie dość że jesteśmy społeczeństwem rozczeniowym to na dodatek bez odrobiny honoru!

Bogus
1 rok temu

Tak się kończy rozdawnictwo Pieniądze z 500+ szły nie na dzieci tylko na wódkę i zachcianki rodziców SZKODA DZIECI ale taka jest prawda

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Bogus

W sumie to masz rację bo za 1000 zł można już kupić laptop z podstawowymi funkcjami do domowego użytku i trochę smutne to że rodzice którzy ponad rok brali 500+ nie kupili dziecku czegoś co przyda się nie tylko do zabawy ale i do nauki. Bez komputera dzisiaj to jak bez samochodu.

pińset
1 rok temu
Reply to  Bogus

To jest twoja „prawda” więć oddawaj te pieniądze!!!!

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Bogus

otóż to!

Mar
1 rok temu

To jak do tej pory odbywała się edukacja zdalna dla tych uczniów, którzy nie mają laptopów? Bo taki apel na dzień dzisiejszy jest raczej mocno spóźniony.

Tina
1 rok temu
Reply to  Mar

Nauczyciele przynoszą dla tych dzieci karty pracy i zadania do szkoły Uczniowie mają je odbierać u woznego

Mar
1 rok temu
Reply to  Tina

Czyli wszyscy uczniowie z danej klasy dostają to samo w wersji papierowej. Więc to wina rodziców, że nie odłożyli 2-3 wypłat 500 plus na laptop dla dziecka. Skoro szczędzą własnemu dziecku to trudna rada.

Marcus
1 rok temu

Dzisiaj najlepiej być nauczycielem 🙂

Stan
1 rok temu

Premier, ministrowie oraz Kur-WIZJA mówią, że jest wyśmienicie.
Wszystko jest OK.
Takiej propagandy sukcesów i okłamywania społeczeństwa nie było w historii Polski.
Na wszystko brakuje pieniędzy, a szaleńcy przeprowadzają pocztowe „wybory”, na które pójdą miliony złotych, zamiast wydać pieniądze na oświatę, pomoc przedsiębiorcom i pandemię.
Rozdawnictwo pieniędzy się niedługo skończy i skończą się rządy szaleńców.
Społeczeństwo oraz następne pokolenia będą odczuwać „rządy” PIS.

Mar
1 rok temu
Reply to  Stan

Ale powiedzmy sobie uczciwie, że jedna kadencja dobrej zamiany wystarczyła rozsądnemu człowiekowi do zrozumienia, żeby drugi raz na to nie głosować. Także największym problemem jest stan Narodu. Bo że po tej czy innej opcji „pookrągłostołowej” nie ma co się spodziewać dobrego rządzenia, to już przekonaliśmy się przez ostatnie 30 lat. Ludzie tego nie widzą? Wierzą w „odmianę serc” tych polityków? Nie bądźmy naiwni i obojętni.

memor
1 rok temu
Reply to  Stan

Tumanić możesz takich jak ty , bo inni pamiętają „niepisowskie”,i jeszcze długgo nie zapomną

Mar
1 rok temu
Reply to  memor

Użyj większej liczby szarych komórek niż do tej pory. W „okrągłym stole” brali udział tylko obecni pisowcy? Jak tak twierdzisz, to dokształć się:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_(Polska)

memor
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie do ciebie to było kierowane , to po pierwsze i drugie już się nasuwa samo : że ty masz tych komórek zwłaszcza szarych nie za dużo 🙂 skoro nie wiesz do kogo piszesz.

Mar
1 rok temu
Reply to  memor

Nie raz odpisywałeś na mój komentarz komentarzem „równorzędnym”. Ale jeżeli teraz odpisujesz na moje komentarze wyłącznie komentarzami niższymi o jeden „rząd”, to ok – moja pomyłka.

dzieciwiedzą
1 rok temu
Reply to  Mar

post „równorzędny” nie jest odpowiedzią odnoszącą się do postu”równorzędnego”

Mar
1 rok temu
Reply to  dzieciwiedzą

Przyznałem się do pomyłki, ja w przeciwieństwie do niektórych potrafię przyznać się do błędu, kiedy go faktycznie popełnię. Poza tym to co napisałem jest w sumie słuszne, bo chyba zapomniałeś kto oddał władzę PO w 2007 roku.

memor
1 rok temu
Reply to  Mar

raczej słuszne by było gdybyś odnosił się do tego co jest napisane anie do tego co ktoś zrozumiał czy nie albo pamięta czy nie , bo to niedorzeczne.

Mar
1 rok temu
Reply to  memor

Czyli nie widzisz związku z „okrągłym stołem”. Rozumiem, bo z tego wynikają tematy takie jak oddanie władzy 2007, działka przy Srebrnej i jeszcze kilka innych rzeczy 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  dzieciwiedzą

I teraz, w komentarzu napisanym już prawilnie dodam:
ciekawe, czy zrozumiesz związek tego z „okrągłym stołem”.

bis
1 rok temu
Reply to  Mar

Poważniej by było gdybyś odnosił się do tego co jest napisane anie do tego co ktoś zrozumiał czy nie albo pamięta czy nie , bo to niedorzeczne.

Mar
1 rok temu
Reply to  bis

Nie, „poważniej” byłoby czepić się jakiegoś błędu w pisowni, np. literówki 😉

menor
1 rok temu
Reply to  Mar

co tobie niestety też się przytrafiało .:-)

Mar
1 rok temu
Reply to  menor

Rzadziej niż innym 🙂

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Stan

i bardzo dobrze bo ciemnogród nie zasługuje na lepszy rząd ! takich se wybrali to niech teraz pielgrzymują do Rządu po daniny.

Maryjan
1 rok temu

Poczekajcie bo czegoś nie rozumiem, wychodzi na to że dzieciaki nie mają laptopów oraz internetu w domu potrzebnych do zdalnego nauczania?
To gdzie są pieniądze przekazywane przez rząd na dzieciaki?
Przechlane? Przejedzone?
ZAPAMIETAJCIE. TO SA PIENIADZE NA DZIECIAKI, NA WSZYSTKO DLA NICH. KROPKA

rada
1 rok temu
Reply to  Maryjan

Pilnuj swoich pieniędzy to unikniesz nędzy

Mieszkaniec
1 rok temu

Owsik niech zakupi sprzęt komputerowy dla dzieci. Na pewno go stać przez te 25 lat zbiórek.

MICH
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba być chorym na umyśle by pisać źle o Jurku Owsiaku, który tyle dobrego zrobił dla ludzi chorych.
Nienawiść pisowców katolików nie zna granic.

HCIM
1 rok temu
Reply to  MICH

Trzeba być chorym na umyśle by pisać dobrze o Jurku Owsiaku,, który zgarnia kasę poprzez prywatne rodzinne spółki a biedne dzieci żebrzą na ulicach w mrożne i zimne dni , Głupota i otępienie komuchów nie zna granic .

MICH
1 rok temu
Reply to  HCIM

„Mieszkańcu” czy ty już jesteś w zakładzie psychiatrycznym !!!!!!

HCIM
1 rok temu
Reply to  MICH

tępaku jeśli zadajesz pytanie to stawia się pytajnik ? wykrzyknik ! stawia się przy zawołaniach, okrzykach, rozkazach, życzeniach, ostrzeżeniach, oraz wyrażenia czegoś szczególnie istotnego.

Waldek
1 rok temu
Reply to  HCIM

Nie dopuszczać pacjentów szpitali psychiatrycznych do komputerów.

Janek
1 rok temu
Reply to  Waldek

Oni mają swoje laptopy więc nikt ich nie musi dopuszczać.

Janusz
1 rok temu

A nie lepiej by było jak by miasto po prostu zakupiło laptopy dla tych dzieci ? 300 sztuk to nie jest znowu tak dużo licząc za laptop 1000-1500 zł a pewnie jakiś dostawca dałby jeszcze rabat przy większej ilości.

Magda
1 rok temu
Reply to  Janusz

Niech miasto kupi żaden problem. Tylko automatyczne niech tym rodzinom zablokuje wypłaty 500+ do czasu spłaty komputerów! Mieszkańcy nie będą się składać na nie ogarnietych rodziców.

Janek
1 rok temu
Reply to  Magda

W sumie dobry pomysł.

Wallenrod
1 rok temu

500+ przejedzone najwidoczniej. Średniej klasy laptop dla dziecka to jakieś 2000zł. Idzie też kupić taki, który wystarczy do pracy i nauki za niecały tysiąc.

Hellena
1 rok temu

Darek nie kompromituj się – kupujesz do urzędu samochód służbowy za 138 000, a żebrasz o laptopy. Nie kupuj służbowego samochodu, nie kupuj komputerów/tabletów radnym a kup komputery dzieciom. Miej chłopie wreszcie jakieś zasady i wolę aby zachować się godnie.

Krzychu
1 rok temu
Reply to  Hellena

Faktem jest że z tym przetargiem na samochód w czasie epidemii mogli zaczekać. Zresztą ciekawe gdzie i w jakim celu będą nim jeździć bo chyba nie do Warszawy.

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Hellena

a co to Darek jest instytucją charytatywną?! Pod mur kościelny żebrać !!

Jabo
1 rok temu

Kiedy maseczki będą dla mieszkańców, w Stalowej zadbano o mieszkańców czy my musimy być za nami mi, przecież zawsze byliśmy lepsi, zawsze w Tarnobrzegu mieszkali lepsi ludzie, zawsze w Tarnobrzegu było lepiej niż tam.

wełbieczerwono
1 rok temu
Reply to  Jabo

Byli lepsi –bo byli czerwoni – ło haha

Jabo
1 rok temu

Ty farbowaniu co ty wiesz o życiu gniomie

wełbieczerwono
1 rok temu
Reply to  Jabo

Pokazałeś tą lepszą stronę gamonia i nieuka

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Jabo

w Stalowej Lucek ma potężne wsparcie Radia Maryja więc może załatwić w sekundzie nie tylko maseczki ale nawet po respiratorze dla każdego mieszkańca taki to z niego mocarz

skandal
1 rok temu

Rodzice, którzy zgłosili brak sprzętu komputerowego powinni być pociągnięci do odpowiedzialności !!! To jest skandal brać co miesiąc 500+ na dzieci i nie kupić dziecku laptopa do nauki za 800-1000zł. Kompletny brak odpowiedzialności. Teraz skomlą, że go nie mają i dziecko nie ma się na czym uczyć. Od rodziców też wiele dobrego się nie nauczą 🙁

toty
1 rok temu
Reply to  skandal

dureń też nie nauczy

500
1 rok temu

Zapytajcie wpierw rodziców na co poszły pieniądze z 500+ a nie twórzcie głupich spisów domów gdzie brakuje komputera. Każdy cwaniak chętnie przytuli nowego laptopa, najlepiej za free a kaska z 500+ pójdzie nowe autko lub jakieś inne potrzebniejsze bzdety

pampara
1 rok temu
Reply to  500

pilnuj swoich „piniedzy” to unikniesz nędzy bo widzę masz marną i nędzę przygarniesz

stary urzędas
1 rok temu

Nawet w mieście komputerów dla dzieci brakuje, ale jaja. Grunt, że prezydent ma pieniądze na utrzymywanie dwóch fotografów, na nowego SUVa dla urzędu, dla swoich przecież nie może braknąć. Na allegro dobrego używanego laptopa do nauki można kupić za 300-400zł. Tylko jedna miesięczna pensja niepotrzebnego pracownika UM to 8-10 takich laptopów. Ludzie pomyślcie ile władza marnuje pieniędzy, które jak widać potrzebne są w innych miejscach. Kiełb zaczynając rządy miał 200 pracowników a niechlubnie kończąc zostawił w urzędzie 260.

Urząd
1 rok temu
Reply to  stary urzędas

O elektorat urzędniczy się dba. Teraz np. się nie przepracowują, ponieważ osoby zatrudnione w urzędzie można zobaczyć w sklepach itd. już przed godziną 14. A z niektórych wydziałów odpisują wręcz, że odpowiedź zostanie udzielona po ustaniu epidemii. A było głoszone, że urząd będzie działał normalnie, i że jedynie kontakt zostanie ograniczony do wirtualnego.

Mar
1 rok temu
Reply to  Urząd

Widać jak „ciężko” się pracuje w urzędach i jak urzędnicy traktują petentów. Następna kasta po sędziach.

pimpa
1 rok temu
Reply to  stary urzędas

wołaj komuna wróć – tyle ci POzostało

Aaa
1 rok temu
Reply to  stary urzędas

Obowiązkiem rodziców jest zapewnić pomoce do nauki dziecku. Ale są różne sytuacje w rodzinach, takie jak choroby, niepełnosprawność, ubóstwo itp. Są też rodziny wielodzietne, gdzie nie każde dziecko przed epidemią miało własny laptop czy tablet.
Dlatego inicjatywa, żeby przekazywać niepotrzebny sprzęt do szkół w celu wypożyczenia go potrzebującym uczniom jest jak najbardziej słuszna.

Magda
1 rok temu
Reply to  Aaa

Ale 500 + jest na każde dziecko, wiec ze rodzina wielodzietna to żaden argument!

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  stary urzędas

fotografów ma za to na poziomie polaroida

ewa
1 rok temu

Dziwna sprawa w całej gminie Nowa Dęba brakuje 58 laptopów a w mieście Tarnobrzeg aż 300?!

dformat
1 rok temu
Reply to  ewa

TBG większy ponad 3 razy niż Dęba – w na terenie gminy kilka szkół w Tarnobrzegu wszytskich 11, dlatego równa nie znaczy to samo. Pozdrawiam.

dformat
1 rok temu
Reply to  dformat

11 podstawowych (katolik, prywatne i muzyczna) nie liczę średnich ale jest kilka

roger
1 rok temu

Czegoś nie zrozumiałem bo nie znam ludzi którzy nie posiadają w domu komputera są programy pomocowe i wsparcie dla takich rodzin bodajże MOPR to prowadzi non omen za sprawą UM i jest szansa i to duża na pozyskanie i środków i sprzętu dla osób potrzebujących takiego wyposarzenia ale nie dla szkól tylko uczniów szkół ,szkoły mają do swojej dyspozycji swoje programy pomostowe które wykorzystują do bólu więc nie za bardzo widzę taką akcje ktoś się chce wybić na czymś? Dodam jeszcze że szkoły mogą udostępnić na pewnych warunkach osobom nie posiadającym owego sprzętu na realizację rozporządzenia ministra ,więc wystarczy zabrać co niektórym państwu uśmiech z ust i dać dzieciom szansę pozyskania takich wymaganych wręcz zasobów szkolnych – no wiem szkoda sprzętu niech lepiej przez pół roku gnije w szkole!

Aaa
1 rok temu
Reply to  roger

Należy pamiętać, że w Tarnobrzegu mamy kilka tysięcy uczniów i blisko tysiąc nauczycieli. Sprzęt ze szkół jest w miarę możliwości wypożyczany.

Mar
1 rok temu

Redakcjo, naprawcie sobie wreszcie to „filtrowanie” komentarzy. Napisałem 2 komentarze: jeden się pojawił, a drugi nie. Wcześniej to się zdarzało sporadycznie, teraz naprawdę często. Chyba nie chcecie być podejrzewani o cenzurę?

Magda
1 rok temu

To 500 + jest wstrzymane?? Niech sobie sami kupią po to te pieniądze są!!!! Ile można żerowac na innych??

Uczen
1 rok temu

Obniżyć wynagrodzenia członków rad nadzorczych z 2000na 500 miesiecznie na zakup laptopów

piter
1 rok temu

ale czemu nie kupiono uzywanych tylko nowe zamiast 30 było by cos koło 300 albo ponad bo idzie kupic to w tanich pieniadzach albo wypozyczyc jak jest taka możliwosc albo popytac ludzi czy nie pozycza na jakis czas bo nie kazdy jest chetny dawac za darmo

ooo
1 rok temu

korna ja tesz chce lapka nowego od DARKA 😉

wasyl
1 rok temu

Premie , które wzięli urzędnicy też można było przekazać na zakup komputerów , urzędasy nie ponieśli by wielkiej straty odpisując darowizn na laptopy . Zostały jeszcze diety radnych , można je przekazać a nie liczyć na mieszkańców .

Obywatel
1 rok temu
Reply to  wasyl

Jak na razie tylko jedna radna zdecydowała się na przekazanie swojej diety. Reszta ma to w d…

Azer
1 rok temu

A może należałoby złożyć wniosek do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 o przyznanie grantu na sfinansowanie sprzętu komputerowego ?

Anna
1 rok temu
Reply to  Azer

Przecież jest napisane w artykule, że wniosek został złożony.

aas
1 rok temu
Reply to  Anna

dla urzędników

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
75
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content