GIS: Do niemal 1/3 przypadków zakażenia koronawirusem doszło w placówce zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował raport, z którego wynika, że prawie 1/3 przypadków koronawirsua stanowią zachorowania poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni (30,1%). Dotyczy to zarówno pacjentów jak i personelu medycznego placówek ochrony zdrowia.

Struktura zakażeń SARS-CoV-2 /8 kwietnia 2020 r./

Wnioski – źródło przypadków

  • Prawie 1/3 przypadków stanowią zachorowania poprzez kontakt w szpitalu lub przychodni (30,1%). Dotyczy to zarówno pacjentów jak i personelu medycznego placówek ochrony zdrowia. Wśród wszystkich potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, 6,6% stanowią zachorowania w domach pomocy społecznej. co wskazuje na pilną konieczność przestrzegania procedur i umiejętne używanie dostępnych środków ochrony indywidualnej.
  • Nie jest to ukazane na wykresie, ale z innych danych wynika, że szczególnie trudna sytuacja jest na Mazowszu (prawie połowa zachorowań poprzez kontakt w szpitalu i ponad połowa w DPS)
  • Zagadnienie to wymaga głębszej analizy. Widać jednak, że bezpieczeństwo w placówkach medycznych to nie tylko środki ochrony indywidualnej , ale także bezwzględne przestrzeganie procedur.
  • Wśród wszystkich potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 istotne znaczenie mają przypadki (35,5%) pochodzące z kwarantanny. Wśród wszystkich potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, 27,8% stanowią przypadki pochodzące z transmisji poziomej w społeczeństwie.

Te dane wskazują na dość skuteczne działanie nadzoru epidemiologicznego i identyfikację przypadków będących źródłem zakażenia oraz osób z bliskiego kontaktu. Ogromne znaczenie ma też „kwarantanna ogólnonarodowa” . Mobilizacja służb i całego społeczeństwa polegająca na przestrzeganiu zaleceń i zakazów będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju epidemii w Polsce.

źródło: GIS

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jupek
1 rok temu

A w TBG jak to się przedstawia?? Jest jakaś statystyka???

Mar
1 rok temu
Reply to  Jupek

Niebieski wycinek na pewno więcej procent obejmuje…

marian
1 rok temu
Reply to  Mar

niebieskie sa dwa?

Mar
1 rok temu
Reply to  marian

Chodziło mi o wycinek, na którym jest napisane „30,1 %”. Teraz już zrozumiałe, czy nadal nie?

Anna
1 rok temu

W służbie zdrowia to się nie wykluło, ktoś z tym przylazł. Ale właśnie w tych warunkach udało się wychwycić delikwentów.

piter
1 rok temu

teraz sie tylko dziwie ze ludzie wracajacych za granicy jest bardzo mały procent ze sa zarazeni a tu sa traktowani jak wrogowie wiec po co taka polityka jak zawsze jest jakieś ale

jetti
1 rok temu
Reply to  piter

bo tub osądy wydają same ćwoki

marian
1 rok temu
Reply to  piter

A skąd wirus przyleciał z nieba?przywlekli z włoch ,niemiec,francji i uk!

Mar
1 rok temu
Reply to  marian

A skąd się wziął w tych krajach? Nie z Chin przypadkiem?

won
1 rok temu
Reply to  marian

no już kwalifikujesz się do rozmowy o burakach

Corona
1 rok temu

lubie jak nnaśwta zjeżdżają rodacy z zagranicy i dziwią się że u nas są inne zimy

Waclaw
1 rok temu

Mam nadzieję, że to wszystko wkrótce się skończy. Oczywiście wiele zależy nie tylko od państwa i lekarzy, ale od tego, w jaki sposób będziemy poddani kwarantannie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content