Powiat tarnobrzeski: Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem

Do 13 wzrosła liczba osób z powiatu tarnobrzeskiego zakażonych koronawirusem. Dwa nowe przypadki to mężczyzna w sile wieku i dziecko.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1596 osób, a 14 204 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 169 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 4573 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 220 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 14 osób wyzdrowiało. Odnotowano 11 zgonów.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to mężczyzna w sile wieku z powiatu lubaczowskiego, który przebywał w Szpitalu w Łańcucie.

Nowych 6 potwierdzonych przypadków to:

  1. mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
  2. mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego (izolacja)
  3. mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja)
  4. kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (izolacja)
  5. dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)
  6. mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)

https://nadwisla24.pl/2020/04/27/ranking-basenow-jaki-basen-kupic-w-2020-roku/

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

No gdzie te pochwały dla Dyrektora Szpitala? Co jest z wami? 😉

Jan
1 rok temu
Reply to  Mar

Za to ,ze doganiamy Rzeszów? 19/20.

Janek
1 rok temu

Wypowiedź jakiegoś lekarza:
„Koronawirus jest naprawdę inny niż te z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory. Szczególnie z powodu jego niezwykłej zdolności do zarażania, do przenoszenia się w sposób dość łatwy. Wygląda na to, że jest to związane z tym, że ten wirus charakteryzuje się dość silnym wiązaniem z receptorem w komórkach ludzkich. Być może również z tym, że nie tylko może być przenoszony drogą kropelkową czyli podczas kaszlu. Są wyniki niektórych opracowań które sugerują że może być przenoszony również podczas zwykłego oddychania. To musi być jeszcze potwierdzone oczywiście. Mam nadzieję, że jednak nie potwierdzą się te przypuszczenia. Jeżeli tak, to ten problem jest jeszcze większy”

Mar
1 rok temu
Reply to  Janek

Myślisz, że to zmieni coś w podejściu ogółu? Niektórzy gieroje twierdzą, że maseczki „gówno” dają. Jak się gdzieś idzie, to tylko ok. połowa mijanych osób schodzi do skraju chodnika. W sklepach niektórzy stojąc w kolejce do tej pory nie wiedzą ile to jest 2 m. W rezultacie liczba zakażonych w Polsce rośnie i to dość szybko. Widać pewna część ludzi nie jest w stanie uczyć się na błędach innych i musi mieć kogoś chorego wśród bliskich, żeby zacząć się zachowywać rozsądnie i odpowiedzialnie.

bmx
1 rok temu
Reply to  Mar

Człowieku – chirurg na sali operacyjnej zmienia taką maskę co 30min bo już zapluta i zagrzybiona. Ile bym musiał wydać na to pieniędzy ? Jeszcze lataj po całym mieście a jak cudem znajdziesz to parę sztuk sprzedadzą. Niech samorząd zorganizuje maski i rozda ile trzeba to będę chodził. Tylko poproszę kilkanaście sztuk na dzień.

Mar
1 rok temu
Reply to  bmx

Po pierwsze pisałem już o skuteczności, ale powtórzę. Tak, o ile to nie jest sterylna, prawidłowo założona i nienoszona zbyt długo profesjonalna maseczka, to nie daje 100% ochrony. Ale nawet 20% ochrony jest lepsze niż 0% przy odsłoniętej twarzy.

Po drugie w czwartek wejdzie nakaz zasłaniania ust i nosa, a nie noszenia maseczki. Także możesz używać szalika, komina, chustki itp. Możesz też nosić prowizoryczną maskę z kawałka materiały i dwóch gumek recepturek – przykład maseczki ze szmatki kuchennej:
https://www.facebook.com/emerita.cabrera.37/videos/2516961938542281/
Nie musisz kupować maseczek, których ceny są teraz windowane do granic możliwości.

Po trzecie maseczki powinien zapewnić rząd, bo to on wprowadza nakaz. Ewentualnie dać na to extra kasę samorządom. Niestety nic mi nie wiadomo o takiej pomocy ze strony rządu. Więc prawdopodobnie jesteśmy skazani na łaskę samorządu w tym względzie. A władze Tarnobrzega nie są zbyt hojne dla mieszkańców, raczej na odwrót.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content