Oficjalnie: Dni Tarnobrzega i Jarmark Dominikański odwołane

To już pewne – nie będzie tegorocznych dni miasta, nie będzie Jarmarku Dominikańskiego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezydenta Tarnobrzega, odwołane zostały największe miejskie imprezy. Pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z koronawirusem.

– W sytuacji zagrożenia, jakie niesie epidemia, najlepsze, co możemy zrobić dla miasta i jego mieszkańców, to chronić tarnobrzeżan przed śmiercionośnym wirusem. Nie ustajemy więc we wspieraniu mieszkańców, służb i szpitala w działaniach związanych z epidemią, a mających na celu zminimalizowanie liczby zachorowań. Zapowiadałem przed dwoma tygodniami rezygnację z miejskich imprez, by pieniądze zarezerwowane na ten cel w miejskim budżecie przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Dziś już, gdy od strony formalnej wszystko zostało dopilnowane, pozamykane, mogę oficjalnie zakomunikować, w tym roku nie będzie tradycyjnych imprez plenerowych z okazji Dni Tarnobrzega, nie będzie Jarmarku Dominikańskiego. Nie odbędą się też inne, mniejsze przedsięwzięcia o charakterze rozrywkowym – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Prezydent liczy na zrozumienie mieszkańców. – Obecnie chyba, gdy gra idzie o ludzkie życia, najmniej ważna jest rozrywka. Wygrajmy to starcie, wyjdźmy z tej epidemii zwycięsko, wtedy dopiero będziemy mieli okazję do świętowania – dodaje prezydent. Jak podkreśla, jego decyzja ma na celu zarówno dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, pozwoli też na kontynuowanie podjętych od początku ogłoszenie stanu zagrożenia, a obecnie stanu epidemii, działań. Wszystkie dotychczas podjęte, w tym zapewnianie niezbędnego sprzętu, środków do dezynfekcji i odzieży ochronnej, już pochłonęły sporo pieniędzy z miejskiego budżetu. – Jak jednak zapowiadałem, zdrowie i życie ludzkie nie ma ceny. Nie mógłbym spojrzeć w lustro, gdybym nie zrobił wszystkiego, co tylko w naszej, samorządu, mocy – zapewnia włodarz Tarnobrzega.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
10 miesięcy temu

I bardzo dobrze. Ulice remontować, a nie imprezki dla Januszów organizować

BooSoorm
10 miesięcy temu
Tarnobrzezanin
10 miesięcy temu

Bardzo dobrze Jeszcze porządek zrobić w urzędzie i już mi się zaczyna prezydent podobac
Chodzi mi o nepotyzm w urzędzie To się da wyeliminować

Pracownik spółki
10 miesięcy temu

Jeszcze obniżyć wynagrodzenie rad nadzorczych spółek a oszczędności przeznaczyć na walkę z wirusem i będziemy miastem z empatia dla wszystkich mieszkańców a nie dla wybranych.
Tak jest obecnie w całej Polsce.

piter
10 miesięcy temu

no to jest zabawne bo skoro miasto nie bedzie miało dochodow to skad te pieniadze sie wezna i tak tu jest wielka tragednia ludzie nie uprzeimi na ulicach bo kazdy sie boji pracodawcow ubywa a powinno przybywac młodziez ucieka do wiekszych miast czym tu sie chwalic ze nikt nie chce tu siedziec i pracowac za minimala kase

tabun
10 miesięcy temu
Reply to  piter

Po ,,epidemii” TBG będzie jednym wielkim skansenem z żywymi eksponatami.

dformat
10 miesięcy temu

Brawo innej opcji nie ma. Liczy się dobro mieszkańców, a na zabawę będzie jeszcze czas. Oby nie przybywało w mieście zakażonych, bo zrobią nam szpital zakaźny.

Mar
10 miesięcy temu

Słuszna decyzja. Dobrze że pieniądze będą wzięte z imprez a nie z inwestycji.

Mieszkaniec tbga
10 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja Panie Prezydencie.

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Dni Tarnobrzega to jeszcze rozumiem bo są już w maju ale Jarmark Dominikański dopiero w sierpniu a do sierpnia pandemia minie.

Bano
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

To nie chodzi o pandemie tylko o oszczędności

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Bano

Też mi się tak wydaje. Najlepiej polikwidować wszystkie imprezy jakie jeszcze zostały tłumacząc się oszczędnościami a inwestycji i tak żadnych nie będzie bo ten burmistrz nie ma siły przebicia.

gość
10 miesięcy temu

Dba o zdrowie i życie ludzkie… Niech czasem pomyśli co mówi mediom a jak zachowuje się faktycznie bo przeczy sam sobie. A miasto nie ma i nie będzie mieć pieniędzy jak czegoś nie sprzeda. Dziwne, że byłe miasto wojewódzkie nie umie zarabiać samo na siebie!!! Nie ma pieniędzy na remonty, nie ma na walkę z koronawirusem, nie ma miejsc pracy powyżej średniej krajowej. Co to miasto więc ma???!!!

marian
10 miesięcy temu
Reply to  gość

Ma miejsca pracy dla swoich,kiedy obnizki poborów za nic nierobienie?szczególnie nauczyciele,nic nierobią!

wrzos
10 miesięcy temu

DECYZJA PREZYDENTA B.DOBRA. DOBRZE,ZE FUNDUSZE NA INWESTYCJE NIE ZAGROZONE! JEDEN SEZON BEZ TANDETNYCH ZESPOLOW DISCO POLO CO NIEKTORZY WYTRZYMAJA,ZDROWIE WAZNIEJSZE JEST.

wrzos
10 miesięcy temu

NA WALKE Z KORONAWIRUSEM TO KASE MIASTOM POWINIEN DAC RZAD PIS-U,BO TO ONI BAGNA NAROBILI ZE WSZYSTKIM A TERAZ ZADAJA,ABY SAMORZADY ZE SWYCH SKROMNYCH BUDZETOW FINANSOWALY WSZYSTKO KOMPUTERY DLA UCZNIOW.SZCZEPIONKI.MASECZKI,PLYNY DEZ,.ITD A STARY KACZYNSKI BUJA W SWOIM NIEREALNYM SWIECIE. MOZE MIASTA ZROBIA ZRZUTKE TEZ NA UBRANKA I SZCZEPIONKE DLA JEGO KOTA!? POPROSTU KOCI SWIAT! RECE OPADAJA.

marian
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Jakby nie Kaczyński to by już ludzie z głodu umierali bo niemieli by na chleb.Ludzie stracili pracę i niektórzy żyja i karmią dzieci za 500 plus,a z a peło to by ci powiedzieli taki mamy klimat,bali by sie granic zamknąć bo angela by sie niezgodziła!OBUDZ SIĘ CZLOWIEKU!

cielak
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Prostackimu komuchowi tylko Kaczyński i kot przeszkadza w osiągnieciu szczęścia i dobrobytu.Zlituj się nad sobą człeku z dzikiego lasu.

marian
10 miesięcy temu
Reply to  cielak

CIOŁKU KACZYŃSKI KOMUCHOM ODEBRAŁ CZESĆ EMERYTUR.ŁADNIE CI PEŁO SPRAŁO MÓZG!

cielak
10 miesięcy temu
Reply to  marian

krowo –to było do „wrzosa”

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  cielak

Nie mógłbyś się pohamować z tymi epitetami? Jak się już musisz czepiać, to się czepiaj, ale po co takie określenia?

sąd
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

kto pierwszy powinien dostać uwagę – ?

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  sąd

Uwagę? Mi chodzi po prostu o język, każdy ma prawo do własnych opinii, ale epitety niepotrzebne

kalosz
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

a ten też???”CIOŁKU KACZYŃSKI KOMUCHOM ODEBRAŁ CZESĆ EMERYTUR.ŁADNIE CI PEŁO SPRAŁO MÓZG!”

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  kalosz

Z tego co widzę pisane to było do kogoś, kto się podpisal „cielak”, więc jeżeli tak, to „ciołek” dopuszczalny moim zdaniem.

kalosz
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

ok ciołku

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  kalosz

Pogadane 😀

wrzos
10 miesięcy temu

DOBRA DECYZJA PREZYDENTA,PO COZ TU TANDETNE ZESPOLY DISCO POLO/ZGARNIAJACE KASE ZA WYKONANE DZIADOSTWO. DOBRZE,ZE FUNDUSZE NA MIEJSKIE INWESTYCJE BEZPIECZNE.

Mar
10 miesięcy temu

Ok, kasy na inwestycje nie ruszają. Przydałaby się więc jakaś informacja na temat stanu realizacji tegorocznych inwestycji, bo trochę tego jest. O „obwodnicy” coś było niedawno, ale jak tam ulice: Mickiewicza, Plażowa, Żeglarska, Sikorskiego na skrzyżowaniu ze Zwierzyniecką; jak tam płatne parkowanie itd?

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x