Oficjalnie: Dni Tarnobrzega i Jarmark Dominikański odwołane

To już pewne – nie będzie tegorocznych dni miasta, nie będzie Jarmarku Dominikańskiego. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezydenta Tarnobrzega, odwołane zostały największe miejskie imprezy. Pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z koronawirusem.

– W sytuacji zagrożenia, jakie niesie epidemia, najlepsze, co możemy zrobić dla miasta i jego mieszkańców, to chronić tarnobrzeżan przed śmiercionośnym wirusem. Nie ustajemy więc we wspieraniu mieszkańców, służb i szpitala w działaniach związanych z epidemią, a mających na celu zminimalizowanie liczby zachorowań. Zapowiadałem przed dwoma tygodniami rezygnację z miejskich imprez, by pieniądze zarezerwowane na ten cel w miejskim budżecie przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Dziś już, gdy od strony formalnej wszystko zostało dopilnowane, pozamykane, mogę oficjalnie zakomunikować, w tym roku nie będzie tradycyjnych imprez plenerowych z okazji Dni Tarnobrzega, nie będzie Jarmarku Dominikańskiego. Nie odbędą się też inne, mniejsze przedsięwzięcia o charakterze rozrywkowym – informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Prezydent liczy na zrozumienie mieszkańców. – Obecnie chyba, gdy gra idzie o ludzkie życia, najmniej ważna jest rozrywka. Wygrajmy to starcie, wyjdźmy z tej epidemii zwycięsko, wtedy dopiero będziemy mieli okazję do świętowania – dodaje prezydent. Jak podkreśla, jego decyzja ma na celu zarówno dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, pozwoli też na kontynuowanie podjętych od początku ogłoszenie stanu zagrożenia, a obecnie stanu epidemii, działań. Wszystkie dotychczas podjęte, w tym zapewnianie niezbędnego sprzętu, środków do dezynfekcji i odzieży ochronnej, już pochłonęły sporo pieniędzy z miejskiego budżetu. – Jak jednak zapowiadałem, zdrowie i życie ludzkie nie ma ceny. Nie mógłbym spojrzeć w lustro, gdybym nie zrobił wszystkiego, co tylko w naszej, samorządu, mocy – zapewnia włodarz Tarnobrzega.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

I bardzo dobrze. Ulice remontować, a nie imprezki dla Januszów organizować

BooSoorm
1 rok temu
Tarnobrzezanin
1 rok temu

Bardzo dobrze Jeszcze porządek zrobić w urzędzie i już mi się zaczyna prezydent podobac
Chodzi mi o nepotyzm w urzędzie To się da wyeliminować

Pracownik spółki
1 rok temu

Jeszcze obniżyć wynagrodzenie rad nadzorczych spółek a oszczędności przeznaczyć na walkę z wirusem i będziemy miastem z empatia dla wszystkich mieszkańców a nie dla wybranych.
Tak jest obecnie w całej Polsce.

piter
1 rok temu

no to jest zabawne bo skoro miasto nie bedzie miało dochodow to skad te pieniadze sie wezna i tak tu jest wielka tragednia ludzie nie uprzeimi na ulicach bo kazdy sie boji pracodawcow ubywa a powinno przybywac młodziez ucieka do wiekszych miast czym tu sie chwalic ze nikt nie chce tu siedziec i pracowac za minimala kase

tabun
1 rok temu
Reply to  piter

Po ,,epidemii” TBG będzie jednym wielkim skansenem z żywymi eksponatami.

dformat
1 rok temu

Brawo innej opcji nie ma. Liczy się dobro mieszkańców, a na zabawę będzie jeszcze czas. Oby nie przybywało w mieście zakażonych, bo zrobią nam szpital zakaźny.

Mar
1 rok temu

Słuszna decyzja. Dobrze że pieniądze będą wzięte z imprez a nie z inwestycji.

Mieszkaniec tbga
1 rok temu

Bardzo dobra decyzja Panie Prezydencie.

Mieszkaniec
1 rok temu

Dni Tarnobrzega to jeszcze rozumiem bo są już w maju ale Jarmark Dominikański dopiero w sierpniu a do sierpnia pandemia minie.

Bano
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

To nie chodzi o pandemie tylko o oszczędności

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Bano

Też mi się tak wydaje. Najlepiej polikwidować wszystkie imprezy jakie jeszcze zostały tłumacząc się oszczędnościami a inwestycji i tak żadnych nie będzie bo ten burmistrz nie ma siły przebicia.

gość
1 rok temu

Dba o zdrowie i życie ludzkie… Niech czasem pomyśli co mówi mediom a jak zachowuje się faktycznie bo przeczy sam sobie. A miasto nie ma i nie będzie mieć pieniędzy jak czegoś nie sprzeda. Dziwne, że byłe miasto wojewódzkie nie umie zarabiać samo na siebie!!! Nie ma pieniędzy na remonty, nie ma na walkę z koronawirusem, nie ma miejsc pracy powyżej średniej krajowej. Co to miasto więc ma???!!!

marian
1 rok temu
Reply to  gość

Ma miejsca pracy dla swoich,kiedy obnizki poborów za nic nierobienie?szczególnie nauczyciele,nic nierobią!

wrzos
1 rok temu

DECYZJA PREZYDENTA B.DOBRA. DOBRZE,ZE FUNDUSZE NA INWESTYCJE NIE ZAGROZONE! JEDEN SEZON BEZ TANDETNYCH ZESPOLOW DISCO POLO CO NIEKTORZY WYTRZYMAJA,ZDROWIE WAZNIEJSZE JEST.

wrzos
1 rok temu

NA WALKE Z KORONAWIRUSEM TO KASE MIASTOM POWINIEN DAC RZAD PIS-U,BO TO ONI BAGNA NAROBILI ZE WSZYSTKIM A TERAZ ZADAJA,ABY SAMORZADY ZE SWYCH SKROMNYCH BUDZETOW FINANSOWALY WSZYSTKO KOMPUTERY DLA UCZNIOW.SZCZEPIONKI.MASECZKI,PLYNY DEZ,.ITD A STARY KACZYNSKI BUJA W SWOIM NIEREALNYM SWIECIE. MOZE MIASTA ZROBIA ZRZUTKE TEZ NA UBRANKA I SZCZEPIONKE DLA JEGO KOTA!? POPROSTU KOCI SWIAT! RECE OPADAJA.

marian
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jakby nie Kaczyński to by już ludzie z głodu umierali bo niemieli by na chleb.Ludzie stracili pracę i niektórzy żyja i karmią dzieci za 500 plus,a z a peło to by ci powiedzieli taki mamy klimat,bali by sie granic zamknąć bo angela by sie niezgodziła!OBUDZ SIĘ CZLOWIEKU!

cielak
1 rok temu
Reply to  wrzos

Prostackimu komuchowi tylko Kaczyński i kot przeszkadza w osiągnieciu szczęścia i dobrobytu.Zlituj się nad sobą człeku z dzikiego lasu.

marian
1 rok temu
Reply to  cielak

CIOŁKU KACZYŃSKI KOMUCHOM ODEBRAŁ CZESĆ EMERYTUR.ŁADNIE CI PEŁO SPRAŁO MÓZG!

cielak
1 rok temu
Reply to  marian

krowo –to było do „wrzosa”

Mar
1 rok temu
Reply to  cielak

Nie mógłbyś się pohamować z tymi epitetami? Jak się już musisz czepiać, to się czepiaj, ale po co takie określenia?

sąd
1 rok temu
Reply to  Mar

kto pierwszy powinien dostać uwagę – ?

Mar
1 rok temu
Reply to  sąd

Uwagę? Mi chodzi po prostu o język, każdy ma prawo do własnych opinii, ale epitety niepotrzebne

kalosz
1 rok temu
Reply to  Mar

a ten też???”CIOŁKU KACZYŃSKI KOMUCHOM ODEBRAŁ CZESĆ EMERYTUR.ŁADNIE CI PEŁO SPRAŁO MÓZG!”

Mar
1 rok temu
Reply to  kalosz

Z tego co widzę pisane to było do kogoś, kto się podpisal „cielak”, więc jeżeli tak, to „ciołek” dopuszczalny moim zdaniem.

kalosz
1 rok temu
Reply to  Mar

ok ciołku

Mar
1 rok temu
Reply to  kalosz

Pogadane 😀

wrzos
1 rok temu

DOBRA DECYZJA PREZYDENTA,PO COZ TU TANDETNE ZESPOLY DISCO POLO/ZGARNIAJACE KASE ZA WYKONANE DZIADOSTWO. DOBRZE,ZE FUNDUSZE NA MIEJSKIE INWESTYCJE BEZPIECZNE.

Mar
1 rok temu

Ok, kasy na inwestycje nie ruszają. Przydałaby się więc jakaś informacja na temat stanu realizacji tegorocznych inwestycji, bo trochę tego jest. O „obwodnicy” coś było niedawno, ale jak tam ulice: Mickiewicza, Plażowa, Żeglarska, Sikorskiego na skrzyżowaniu ze Zwierzyniecką; jak tam płatne parkowanie itd?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content