Przed szpitalem w Tarnobrzegu stanął namiot

Przed szpitalem w Tarnobrzegu, w sąsiedztwie SOR, strażacy ustawili namiot pneumatyczny, w którym ma się odbywać wstępna selekcja pacjentów. W namiocie przyjmowane będą te osoby, u których podejrzewa się możliwość zakażenia koronawirusem.

– W ostatnich dniach tarnobrzescy strażacy interweniowali nie tylko przy pożarach nieużytków i lasów. Działania skupiają się również na przeciwdziałaniu koronawirusowi SARS-CoV-2. 13 kwietnia na prośbę zespołu PRM zastęp JRG Tarnobrzeg pomagał w transporcie na oddział tarnobrzeskiego szpitala osoby poszkodowanej z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – informuje kpt. Daniel Myszka, KM PSP w Tarnobrzegu.

– Dzisiaj, tj. 15 kwietnia strażacy z JRG w Tarnobrzegu przy wejściu na SOR tarnobrzeskiego szpitala sprawili pneumatyczny namiot, który będzie pełnił funkcję pomieszczenia do wstępnego prowadzenia triage i przeprowadzania wywiadu lekarskiego przed przyjęciem chorych na konkretną izbę przyjęć. Ponadto w dalszym ciągu codziennie strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych patrolują tarnobrzeskie osiedla i niosą pomoc przy dostarczaniu żywności oraz leków najbardziej potrzebującym – dodaje.

foto: KM PSP w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
10 miesięcy temu

Czy ma to jakiś związek ze śmiercią wczoraj tej pacjentki ?

Eryk
10 miesięcy temu
Reply to  Gość

Nowe wytyczne ministerstwa. Przed każdym szpitalem takie namioty mają stać. Pacjentka zmarła na izbie zakaźnej czekając na wynik testu.

Azer
10 miesięcy temu

Trochę późno.

fred
10 miesięcy temu

W tym namiocie powinien siedzieć dyspozytor vel dyrektor, który nie panuje nad rozwojem epidemii w szpitalu. Wiktor – podaj się chłopie do dymisji, wróć na wieś zajmij się gospodarką bo ta sytuacja ciebie przerasta.

miedza
10 miesięcy temu
Reply to  fred

aleś się popisał prostacką analizą prosto od pługa i tym się zajmij bohaterze skiby

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  fred

Ten dyspozytor to kaki sam jak ten prezes z Siarkowca – tam się nie dorobili to na emeryturze się dorabiają (prezio może kraść, kłamać i oszukiwać bo takie geny
mają wszyscy z PZPR).

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x