Tarnobrzeg: Ponad 1 mln zł na przebudowę ul. Strefowej

Gmina Tarnobrzeg otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Strefowej w wysokości 1 054 775,00 zł. Pieniądze te pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych 2020.

Wniosek na dofinansowanie ul. Strefowej z FDS gmina złożyła w sierpniu ubiegłego roku. Wartość całego zadania wynosi 2 226 222,25 zł.

Łącznie kwota dofinansowania dla zadań z terenu Tarnobrzega, gminy i powiatu tarnobrzeskiego wyniosła 4 953 547,00zł.  Dla Stalowej Woli, powiatu i gminy z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczone zostało 21 052 921,00, dla powiatu niżańskiego, gmin i Niska kwota ta wyniosła zaś 16 343 999,00 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dft
1 rok temu

Strasznie mało tarnobrzeskie i Tarnobrzeg, trzeba bardziej zacieśnić współpracę na linii Tarnobrzeg i powiat tarnobrzeskina wszystkich liniach. A co z remontami drógi w mieście???? może coś się jeszce da chapnąć na samorządowe inwestycje drogowe.

Gość
1 rok temu

Czemu inni dostali 4-5 razy tyle?. Złożyli więcej wnioskó czy mają lepsze plecy? Jak to drugie to jest już prawdziwe ku..stwo w tym kraju.

gość
1 rok temu
Reply to  Gość

to trzecie — nie jeżdżą do Krosna

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

Bo inni mają urzędników co coś potrafią a nie tylko napychać kieszenie swoim, swoich pozatrudniać (emerytów, politologów, socjologów, historyków, socjologów itd…)
oraz za wszelką cenę z moralnym i etycznym zbydlęceniem się promować i lansować.
Tarnobrzeg od dawno na straconej pozycji i dalej głosują na miernoty miejscowe.

wrzos
1 rok temu

PRZECIEZ WIADOMO,ZE PIS TARNOBRZEGOWI SPECJALNIE WIECEJ NIE DA,TAK TEZ UCZYNIA MINISTROWIE I POSLOWIE POCHODZACY ZE STALOWEJ WOLI, ZEBY TARNOBRZEG CZASEM NIE BYL LEPSZY OD NICH! ALE PRZYJDZIE CZAS KIEDY ROLE SIE ODWROCA!! RUMCAJS NADBEREZNY LIZE SIE JAK TYLKO MOZE PRZED PIS-EM. OCHYDA!

lawenda
1 rok temu
Reply to  wrzos

Taką mądrością i takimi intelektami to Tarnobrzega dola ale nigdy nie odwróci . Ciemnota czerwona truje miasto .

Racjonalny
1 rok temu

Tylko jeden projekt i w dodatku z takim dofinansowaniem to aż niemożliwe.
U nas to już tak jest, że mówi się o braku polityki na lokalnym szczeblu a jest to jednym wielkim kłamstwem. Mamy bez polityki to mamy i bez pieniędzy. Nie da się pozyskiwać środków nie mając zaplecza. Trzeba czekać aż się władze w Warszawie zmienią to może wtedy sobie przypomną, że nasz lokalny lud zawsze głosował po ich myśli. A Stalowa wtedy będzie patrzeć zazdrośnie jak my obecnie.
Inaczej nie mogło się to skończyć. Inna sprawa że jak osoba urodzona w naszym mieście może postępować w taki sposób i chociaż w niewielkim stopniu go nie wspierać. Co szkodziło rzucić na same nasze miasto z 5 mln. Za to w Stalowej już nie mają gdzie tych dróg budować to w ramach inwestycji będzie budowa drogi w polach aby słynny wiadukt donikąd wreszcie gdzieś prowadził.
Pytanie do naszych włodarzy jest za to takie. Ile wniosków złożyło nasze miasto? Bo jeżeli tylko ten jeden to jest to skandalem. Proszę o zadanie tego pytania przez redakcję do odpowiedniej osoby aby uzyskać odpowiedź.

olo
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

Może były tylko takie możliwości na jeden?

Racjonalny
1 rok temu
Reply to  olo

Jeżeli by można tylko po jednym to dlaczego sąsiednie samorządy dostały po dwie drogi?

utopia
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

„Trzeba czekać aż się władze w Warszawie zmienią to może wtedy sobie przypomną, że nasz lokalny lud zawsze głosował po ich myśli. A Stalowa wtedy będzie patrzeć zazdrośnie jak my obecnie”.—–za trzydzieści parę lat jak dobrze PÓjdzie w Tarnobrzegu kupisz świat z twoich głupich młodych lat

Racjonalny
1 rok temu
Reply to  utopia

Zaplecze polityczne w rządzie. Ot rozwiązanie zagadki.

kimkim
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

Ty znajdż rozwiązania tu na miejscu -nie w rządzie! to będziesz racjonalny a nie oszołom

janek
1 rok temu
Reply to  kimkim

TRZEBABYŁO GŁOSOWAĆ NA PIS,OT CAŁA FILOZOFIA

Kasia
1 rok temu
Reply to  janek

No i co jeszcze? Uszyć im maseczki? Coby ich gęb nie oglądać

misiu
1 rok temu
Reply to  Kasia

siewca nienawiści – tak na własnym przykładzie

Kasia
1 rok temu
Reply to  misiu

Pewnie żeś dobry, tylko tego nie rozumiesz

obserwator
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

Przyłączam się do pytania dla prezydenta i urzędu miasta . Ile projektów zostało złożonych i ile zostało zakwalifikowanych jako dobre bez zastrzeżeń merytorycznych. ?
Warto wiedzieć w ramach transparentności.

Racjonalny
1 rok temu
Reply to  obserwator

Pewnie się zaraz okaże, że drugi projekt był z ulicami Kazimierza, Zwierzyniecka oraz Łokietka i nie przeszedł bo nie miał prawa przejść. Mówił o tym jeden radny ale władza ma to gdzieś. Wystarczyło złożyć Kochanowskiego (z przebiciem do 1 Maja), Mickiewicza oraz Moniuszki.
Ponownie apeluje o zadanie pytania ile wniosków złożono i czego konkretnie one dotyczyły? Jeżeli wspomnianych wyżej ulic to sami zamknęliśmy sobie drogę do dofinansowania składając drogi, które nie miały prawa dostać finansowania.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

Przecież jest pandemia. Grunt, że osłony antyślimakowe zostały usunięte

Kasia
1 rok temu
Reply to  Kasia

Te plandeki przy drodze

obserwator
1 rok temu

W tym okresie i tak dzielą każdemu po trochu. Tylko jak na zapowiedzi prezydenta o tym ,ze rozmawia z posłem Weberem i Warchołem i jeździ do ministerstw na co kupił nowy samochód to ocena tej skuteczności znajduje się w tej tabeli. I po co to przyszłościowe chwalenie. No cóż . Taki mamy w Tarnobrzegu klimat.

Mar
1 rok temu

To jest właśnie różnica między partiokracją a merytokracją. W partiokracji rozdaje się najpierw swoim, w merytokracji rozdaje się najpierw tym, których projekty są lepiej przygotowane i przyniosą większy pożytek.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Mar

Mar, czepiasz się. PDB coś robi, a e mu g…o wychodzi to inna inszość

demarator
1 rok temu

Szkoda , że nasz Tarnobrzeg jest tak chamsko degradowany, a My i nasza władza nie mamy na to żadnego wpływu. Może jeszcze kiedyś dobry los nam to wyrówna. Bądźmy dobrej myśli.

Aaa
1 rok temu

Wstyd cztery razy mniej niz male Nisko. Tylko fotka z posłem na pamiatke zostala.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Aaa

A była ładna, ta fotka?

rękawnocniku
1 rok temu
Reply to  Aaa

Wstyd dla kogo???? „Mieszkańcy Niska zachowali instynkt samozachowawczy i postawili na dobrego gospodarza.To niezwykle pouczająca lekcja dojrzałości wyborców.””–cytat z ED

Kasia
1 rok temu
Reply to  rękawnocniku

Ale tylko my mamy takiego PDB

Kasia
1 rok temu
Reply to  Kasia

Zupełnie, jak zestaw który daje mieszkańcom. Prawie jednokrotnego użytku

Empatia
1 rok temu

Dlaczego władze miasta Tarnobrzeg, nie walczą o dodatkowe kasę – dziwię się też miejscowym strukturom PiS, że bardzo słabo angażują się w pomoc dla prezydenta. Radny sejmiku z TBG nic nie działa!!!! Może trzeba szukać pomocy za granicą. Brak pomocy ARP oddział Tarnobrzeg też jest zadziwiający, dlaczego agencja nie pomoże Tarnobrzegowi??? Komu zależy na niszczeniu i skłócania tego miasta???

Wirus
1 rok temu
Reply to  Empatia

Prawda Radny sejmiku nie widoczny PiS tylko czeka na potknięcia i szykuje się do przejęcia władzy Pre,zydenci bez komentarza. A synekury zebrał ktoś zupełnie inny.
Wirus tylko pomoże bo mieszkańcy maja inne Zmartwienia niż to co się w mieście dzieje.
Może wladza ę nic nie robić to dzisiaj nie jest najważniejsze co robi Pre, ydent. Praca jest najważniejsza a tej ta władza nie da. Chyba że to są nasi to coś się znajdzie w urzedzie
Smutno i tyle.

Taka to Dobra Zmiana
1 rok temu

„Były szef CBA Ernest Bejda, świeżo powołany do władz PZU, to jeden z najwierniejszych druhów szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Ile zarobi na nowym stołku w państwowej firmie? Miliony, tak jak inni ludzie PiS skierowani tam z partyjnego klucza.

Posady w grupie PZU to ulubione synekury polityków PiS
Bejda dostaje stanowisko prestiżowe i bardzo dobrze płatne — członka zarządu
Złoty spadochron dla Bejdy to polityczny standard w otoczeniu Kamińskiego. Wcześniej były szef ABW Piotr Pogonowski dostał posadę w zarządzie NBP
Dyrektorką w NBP jest już Anna Kasprzyszak — była żona Mariusza Kamińskiego, matka jego syna Kacpra.
Dobrze zarabia także sam Kacper Kamiński. Dostał z nadania politycznego lukratywną posadę w Banku Światowym
Władze PZU i powiązanych z nim kapitałowo spółek to ulubione synekury polityków PiS. Przykłady? We władzach PZU zasiadali lub zasiadają m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, były szef gabinetu Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński czy też były poseł PiS Andrzej Jaworski, bliski Radiu Maryja. Do tego w zarządzie firmy Link4 zasiada Patrycja Kotecka, żona Zbigniewa Ziobry. A w banku PEKAO SA dostał pracę jego brat, Witold.”

Podziekowania
1 rok temu

W echu dnia prezydent Stalowej Woli dziękował posłowi Weber za rekordowe pieniądze na wiadukt i drogi.
Podobno PBD też się spotykał z posłem

Kasia
1 rok temu
Reply to  Podziekowania

Może PDB pomógł. Przecież tak wszystko mu wychodzi.

Alf
1 rok temu

Wszyscy tu piszący nie powinni czepiać się Darka tylko podziękować mlecznemu jankowi i malemu fiatowi z ekipami za obecną sytuację . Nikt nie pisze o wkładzie własnym. Pewnie tylko takie są obecnie możliwości finansowe. Mówimy o mieście , które zmuszone było sprzedać połowę udziałów w wodociągach z możliwością odkupu jak będzie za co . Pieniądze wydało na inwestycje , które moim zdaniem oprócz poprawy estetyki tych miejsc nie przyniosą miastu i mieszkańcom bardzo wymiernych korzyści do kasy miasta. Nawet firmy spoza miasta będą to realizować .Może skorzysta na tym paru miejscowych podwykonawców. Natomiast chcąc odkupić te udziały trzeba będzie podnieść ceny albo ciąć inwestycje w infrastrukturę. Innej możliwości niestety nie widzę. Trzeba pogodzić się z obecną rzeczywistością lub liczyć na cuda.

młody
1 rok temu
Reply to  Alf

A ten mleczny to stworzył Tarnobrzeg i należą mu się podziękowania?

Pracownik spółki
1 rok temu
Reply to  Alf

To kto w końcu odpowie za te sprzedaż udziałów w wodociagach. Nawet po latach można wrócić do sprawy i rozliczyć Tak czekamy na cud że miasto będzie miało kasę na odkupienie udziałów bez straty dla miasta.
Po co to było Trzeba było oszczędzać tam gdzie się dało Oświata urząd Miasta rady nadzorcze i tysiące innych Nie potrzebnych dotacji dla podmiotów które niewiele robią Wreszcie trzeba umiec skorzystać ze środków unijnych Są nie pisowskie miasta które to robią doskonale Patrz Ferenc i Rzeszów
Jak widzę wszyscy bronią PDB bo się wstydzą ze się pomylili
Szkoda

Alf
1 rok temu

Nie chcę być złym prorokiem dla pracowników spółki ale … Któraś z poprzednich prywatyzacji została rozliczona? Schemat był zawsze podobny. Najpierw sprzedaż części udziałów a potem reszty. Chyba żadna nie przyniosła miastu kokosów. Boję się ,że będzie teraz podobnie .Pokusa dodatkowych może z 30 baniek może okazać się zbyt silna na chwilowe załatanie coraz większych dziur oczywiście tych budżetowych. I tak firma warta jak słyszałem około 200 baniek pójdzie za 50-60. Czysty zysk.

różnica
1 rok temu
Reply to  Alf

Celowo nie wspominasz kto wtedy rządził(SLD-PSL-PO) w kraju i jakie „sukcesy” były osiągane ?Takie twoje scenariusze właśnie wtedy się spełniały.

Alf
1 rok temu
Reply to  różnica

mleczny janek też?

memor
1 rok temu
Reply to  Alf

Udajesz głupa zadając takie pytanie.Miał takie warunki, takie priorytety –okraść kraj poprzez sprywatyzowanie. Praktykowane jeszcze 6lat temu przez PO i min. Arłukowicza —„zamknij cztery szpitale i przyjdż po pieniądze”

Alf
1 rok temu
Reply to  memor

Po co mieszać do tego wielką politykę. Patrząc na lokalne podwórko nie ma lepszych i gorszych. Wszyscy są umoczeni. Tu koszulka klubowa jest bez znaczenia.

memor
1 rok temu
Reply to  Alf

jeśli umoczenie rozumiemy za udział w tej kradzieży
i tak zwane „nachapanie się” to trzeba to rozróżniać

Mieszkaniec
1 rok temu

Kiedy ludzie oswoją się z wirusem przyjdzie czas na rozliczenie rządzących krajem i gminami
Tak było zawsze. Władze wybiera się na czas trudny a nie łatwy bez problemów

Ala
1 rok temu

A kiedy REMONT ULICY LOKIETKA w Tarnobrzegu zniszczonej przez PEC 2 lata temu!!! Miała być remontowana rok temu z funduszu obywatelskiego !!! Ile lat jeszcze będziemy się telepac po dziurach i płytach ?!

TBG
1 rok temu

Do dofinansowania przez miasto Tarnobrzeg (miasto na prawach powiatu) była również zgłoszona przebudowa drogi powiatowej ul. Orląt Lwowskich, lecz podobnie jak wiele innych zadań czy to w przypadku gmin czy powiatów niestety nie otrzymała dofinansowania. Tak oto Rząd RP dziękuje mieszkańcom miasta Tarnobrzega, za to że w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych 45,01% głosów zostało oddanych na kandydatów PiS. Warto o tym pamiętać, sokor oni o tym zapomnieli i w odpowiednim momencie im podziękować.
https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/dofinansowanie-ze-srodkow-funduszu-drog-samorzadowych/

suma
1 rok temu
Reply to  TBG

a 54,99% czeka na POdziękowania od Poncyljusza, Skowrońskiej Tyszki, Buża, Kasprzaka a wybrane władze od Bolka ,Maciejewskiej za ofiarną wspólpracę.

Miki
1 rok temu
Reply to  suma

Suma nim coś napiszesz to najpierw sięgnij do źródła i sprawdź jakie poparcie w Tarnobrzegu dostały pozostałe komitety wyborcze a później coś napisz. Faktem jest ze PiS osiągnęło najlepszy wynik 45,01% i dzisiaj w taki oto sposób nam dziękuję.

wrzos
1 rok temu

A CO WY MYSLICIE ,ZE RUMCAJS ZE STALOWEJ TO TAKI OPERATYW W ZARZADZANIU TYM MIASTEM!? GDYBY NIE MIAL PLECOW W PIS-IE TO TEZ WIELKIE GOWNO DLA STALOWEJ BY ZROBIL! TARNOBRZEG ZAWSZE BYL OKRADANY ZE SRODKOW,TAKZE WTEDY KIEDY BYL STOLICA WOJEWODZTWA OWCZESNA WOJEWODA A OBECNA SENATOR SAGATOWSKA ZE STALOWEJ WSZYSTKO TARNOBRZEGOWI ZABIERALA NA STALOWA WOLE,A DO TEGO DODAC NALEZY WIELU NIEUDOLNYCH PREZYDENTOW TARNOBRZEGA,KTORZY TYLKO DBALI O SWOJE INTERESY A NIE O ROZWOJ MIASTA TO TERAZ MAMY CO MAMY. GDZIE TA SPRAWIEDLIWOSC PIS-U,ZEBY W MIARE ROZSADNIE DZIELIC SRODKI DLA MIAST. TARNOBRZEG DOSTAL OCHLAP MILION Z HAKIEM NA BUDOWE DROG,CO TO JEST NA TAKIE MIASTO! NASZ OBECNY PREZYDENT POWINIEN RZUCIC TYM MILIONEM PIS-OWI W PYSK NIECH BY SIE UDLAWILI.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content