Powróci plac targowy w Tarnobrzegu? Prezydent czeka na opinie, my pytamy w sondzie

Prezydent Tarnobrzega rozważa otwarcie placu targowego w formie tzw. „zielonego targu”. Zanim jednak to nastąpi D. Bożek czeka na opinie mieszkańców w tej sprawie. Swoje zdanie mogą wyrazić Ci z Państwa, którzy posiadają konto na facebooku. Tylko tam również pojawiła się informacja o zbieraniu opinii nt. ewentualnego otwarcia targu, nie ma jej na stronie UM, nie została również rozesłana do mediów z prośbą o rozpowszechnienie. – To Wasze zdanie będzie decydujące w tym temacie – informuje prezydent.

– Tzw. zielony targ, czyli owoce, warzywa i sadzonki (być może dopuszczony byłby handel jajami i nabiałem), rozważamy możliwość handlu także w inne dni niż sobota, by rozładować ruch, handlowanie z zachowaniem znacznych odstępów pomiędzy stoiskami, organizacja targu pod nadzorem Straży Miejskiej. Strażnicy mieliby czuwać nad zachowaniem odstępów pomiędzy stoiskami, egzekwować wymogi dotyczące stosowania maseczek i rękawiczek, zarówno przez handlujących, jak i kupujących, a także czuwać nad liczbą osób jednorazowo przebywających na targowisku – informuje na facebookowym profilu prezydent Tarnobrzega.

– Chciałbym poznać Państwa opinie na temat przywrócenia, w takiej formie, miejskiego targowiska. To Wasze zdanie będzie decydujące w tym temacie. Jednocześnie zaznaczam, że oczekuję wyłącznie rzeczowego przedstawienia swego stanowiska. Uprzedzam, że komentarze wykraczające poza granice dobrego zachowania będą usuwane. Na Wasze opinie, pod tym postem (WAŻNE – nie pod udostępnieniami !) oczekuję do jutra, 21 kwietnia, do północy. Jeśli zdecydujecie Państwo, że warto uruchomić targowisko, będziemy chcieli ruszyć już w najbliższy czwartek. Targ byłby czynny w czwartek, piątek i sobotę. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę. Dalsze handlowanie uzależnione będzie od sytuacji epidemiologicznej i ewentualnych nowych rozporządzeń rządu. O wszystkim będziemy na bieżąco Państwa informować – dodaje.

LINK DO FACEBOOKA „DARIUSZ BOŻEK” – TUTAJ

SONDA

Czy jesteś za uruchomieniem "zielonego targu" w Tarnobrzegu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
10 miesięcy temu

LEPIEJ NIECH PIS OTWORZY SALONY FRYZJERSKIE I KOSMETYCZNE A NIE LASY I BAZARY BO TO ROBI SIE JUZ MALO SMIESZNE.

smile
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Myślisz sobie nową fryzurę do trumny zrobić?…. 🙂 🙂 🙂

ŁYSY
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

POPIERAM !

fryzjer
10 miesięcy temu
Reply to  ŁYSY

Panie łysy z przedziałkiem czy bez ?

Kasia
10 miesięcy temu
Reply to  fryzjer

Gdzieś ten przedziałek każdy ma. Pytanie skomplikowane, gdzie?

Kasia
10 miesięcy temu
Reply to  Kasia

Doceniam fryzjera i jego opcję logiczną. Dobrze, ze tacy uczynni ludzie, jak fryzjer jeszcze są

Radek
10 miesięcy temu

Głupotą było zamykać plac targowy. Ta „epidemia” jest mocno naciągana. Ludzie zapomnieli jak się mózgu używa i wierzą w manipulacje jaką serwują im największe media 🙁

Norbi
10 miesięcy temu
Reply to  Radek

Może Sanepid tak nakazał ?

Kasia
10 miesięcy temu
Reply to  Norbi

A mógł? Nie wiem ile tam sałaty na rękę mają

Alf
10 miesięcy temu

Musimy się powoli oswajać z tym wirusem i nauczyć żyć po nowemu. Prawdopodobnie wszelkie obostrzenia takie jak maseczki znikną dopiero po znaleźieniu i zaszczepieniu populacji na świecie. Może to potrwać i kilka lat. Tymczasem okazuje się ,że izolacja ludzi w dzisiejszym świecie gospodarczym prowadzi do szybkiej katastrofy finansowej. W USA już luzują zakazy w szczycie pandemii bo na bezrobocie poszło kilkadziesiąd milionów ludzi. Amerykanie wybierają poprostu mniejsze zło. Lepiej poświęcić nawet kilkaset tysięcy mieszkańców niż doprowadzić do armagedonu. Zwłaszcza ,że są to niestety głównie ludzie starsi nie w wieku produktywnym i będący obciążeniem dla budżetu. My też jak sądzę pwinniśmy zacząć działać. Jakoś cicho u nas o statystykach bezrobocia i zamykanych firmach.Trzeba szybko odmrażać gospodarkę dopóki jest jeszcze co.Oczywiście z zachowaniem ostrożności i zdrowego rozsądku. Jesteśmy tylko rynkiem wschodzącym bez kapitału i zapasów na długi okres. Ale to tylko moje skromne zdanie.

hit
10 miesięcy temu
Reply to  Alf

I to jest tragedia, że ludzie starsi są postrzegani jako obciążenie dla budżetu.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  hit

W kraju gdzie co roku dokłada się do systemu ubezpieczeń ok. 70 miliardów?

Kako
10 miesięcy temu

Przecież to czysta dyskryminacja, nie każdy ma fb i nie każdy go używa.
Jak ludzie starsi majà wyrazić swoją opinię w tym temacie?

ciocia Gienia
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

ludzie starsi mają swoje medium w Toruniu więc niech tam składają swoje deklaracje poparte wymaganą wpłatą na konto

orzel
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

to może referendum? albo po każdym domu pytać? ehhhh

Mar
10 miesięcy temu

No no, obecna plejada poważnie bierze się za konsultowanie swoich pomysłów z mieszkańcami. Kiedy docelowe konsultacje w sprawie płatnego parkowania w centrum, a także w innych sprawach ważnych dla mieszkańców?

TikTok
10 miesięcy temu

Cieszcie się, że prezydent Bożek na TikToku nie przeprowadza konsultacji 😀

Kto jest głupi?
10 miesięcy temu

Gdy prezydento zamykał plac targowy zakażonych było ok 5000 osób Robił to dla dobra tarnobrzeżan. Obecnie mamy 9000 zakażonych, liczba szybko rośnie i pada pytanie czy otwierać?. Noż k. kto jest głupi? Lub z kogo robi się głupiego? Albo brnie się w głupiej decyzji albo przeprasza mieszkańców i kupców za wcześniejsze bezsensowne zamknięcie placu i pokrywa straty kupcom.

Tom
10 miesięcy temu

Zadufany nauczyciel nie przyzna się do błędu. Przeprosiny by się przydały. Ojciec do Dwikoz jechał po sadzonki na działkę przenikając decyzję DB

pisanka
10 miesięcy temu
Reply to  Tom

mógł do Grębowa albo do Sandomierza

Zocha
10 miesięcy temu

Wyjątkowo się zgadzam z Prezydentem i uważam że to wcale nie była głupia decyzja, bo w tej chwili mielibyśmy zatrzesienie chorych emerytów.Teraz już prawie wszyscy wiemy jak się w miarę bezpiecznie zachowywać. Jesteśmy w innym miejscu epidemii i musimy zacząć funkcjonować na innych bezpiecznych zasadach. Zielony rynek jak najbardziej – reszta czyli odzież, bielizna itp. może jeszcze z powrotem na rynek poczekać.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Zocha

Była głupia, bez sensu a do tego pod pretekstem z epoki komunizmu
– mieszkańcami się naprawdę nie interesuje a na wszelki wypadek
prowadzi konsultacje – Takie Prezydento Bezjajowie (bez jaj)
i jak widać prostej decyzji nie potrafi podjąć .

fdsfsdf
10 miesięcy temu

Skoro można zrobić zakupy w zamkniętym super markecie to co stoi na przeszkodzie aby otworzyć ryneczek na powietrzu ?

Norbi
10 miesięcy temu
Reply to  fdsfsdf

No właśnie.

maria
10 miesięcy temu

Niech zapyta radę kobiet …..

ciocia Gienia
10 miesięcy temu
Reply to  maria

rada rządzi, rada radzi, rada nigdy cię nie zdradzi

piter
10 miesięcy temu

masze miasto się ośmiesza jak to wyglada w oczach innych ludzi
sandomierz mielec maja otwarte a plac jest sporo wiekszy niz nasz i sie nie martwia czemu mu krzywdzi ludzi ale po kase to wie gdzie zagladnac
mija czas a zadnych efektów nie widac i niech sie nie tłumacza ze nie ma pieniedzy bo rynek tez by pasowało w niektórych miejsach odnowic a nie wspomne co jest obiecywane ale nie widoczne tak samo jak ta epidemia

obserwator
10 miesięcy temu

Brak słów na te decyzje naszych włodarzy. W Stalowej Woli Rada Miasta uchwała pakiet pomocy dla przedsiębiorców a w Tarnobrzegu dystrybucja maseczek (dodam jednorazowych) .Już nie nadmieniam że miały być wielokrotnego użytku. Sprawą interesującą jest cena tego tarnobrzeskiego pakietu. Podobno spora jak na tę jakość. Otrzymałam i nie jestem zadowolona. Uważam ,że jakość za wyjątkiem płynu dyskusyjna.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  obserwator

Wpieprzają je skrzynek pocztowych – ciekawe skąd mają klucze do nich (przed otwór listowy nie wchodzą) – tym się prokuratura powinna zając w jaki sposób dostają się do prywatnych skrzynek pocztowych i kto ma zapasowe klucze (w Siarkowcu za prywatne pieniądze mieszkańców wymieniano skrzynki pocztowe) i na jakiej podstawie nimi się posługuje (później się ludzie dziwią że listy nie dochodzą).

Janek
10 miesięcy temu

A może by tak zrobić powrót do przeszłości i koło hali targowej zrobić drugi bazar powiedzmy tylko w środy ? Na pewno wielu mieszkańców by korzystało.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Janek

Czemu koło hali targowej? Lepiej na Placu Bartosza Głowackiego. Niech na tym polu kostki brukowej coś się dzieje.

Janek
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

W sumie to byłby też powrót do przeszłości ale już bardzo dalekiej bo przed wojną na rynku był handel.

piter
10 miesięcy temu
Reply to  Janek

jak byś zobaczył tam ludzie codzienie coś sprzedaja

ono
10 miesięcy temu

W zasadzie ta sonda to jest to samo jakby zapytać : czy masz wywalone na covid-19

Polak
10 miesięcy temu

A kto wezmie odpowiedzialnosc za zdrowie i zycie ludzi w razie „W”Pan Nauczyciel,sanepid czy moze straz miejska ew.chlopcy pilnujacy teoretycznie nakazanych zadad???

Norbi
10 miesięcy temu

Szanowni Państwo targ i pozostałe usługi prędzej czy później muszą ruszyć bo już wiadomo że raczej ten koronawirus zostanie z nami rok albo i lepiej .

36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x