Zabrakło chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych

Z powodu braku kandydatów Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu nie powołał wszystkich obwodowych komisji wyborczych.

– Na 417 obwodowych komisji wyborczych nie zostało powołanych 39, nie było minimum pięciu kandydatów, żeby komisja mogła być powołana – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.,pl Elżbieta Koziarska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu.

– Mówimy tutaj o terenie działania Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu, to jest pięć powiatów: kolbuszowski, mielecki, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski oraz miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg – dodaje.

Prawo nie przewiduje rozwiązania w sytuacji, w której liczba obwodowych komisji wyborczych jest niekompletna. – Będziemy czekać na ewentualne wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej – tłumaczy dyrektor Koziarska dodając jednocześnie, że w przypadku powszechnych wyborów korespondencyjnych, obwodowe komisje nie będą potrzebne.

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
1 rok temu

To, że nie będzie chętnych było do przewidzenia. Bardziej martwi „odwaga” jaką wykazał się Prezydent, który nie zbojkotował wyborów chroniąc tym samym mieszkańców. Tak uczyniło wielu burmistrzów i Prezydentów ale nie nasz wódź. Jedyna nadzieja, ma coś obiecane i nie chciał się narazić na gniew władzy centralnej 😉 .

Ania
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

Ludzie to jest ściema miałam być w komisji ale nikt się ze mną nie kontaktował skąd wiedzą że ludzie odmówią jeszcze raz mówię że to ściema aha i nie byłam powołana z PiS tak dla jasności

Hit
1 rok temu
Reply to  Krzysiek

Nie hejtuje prezydenta, ale wyskoczył z tym, że będzie powoływał komisję jak filip z konopii. Niech go dalej Mirosław i Kamil rozgrywają. Do tego dodajmy dwie bliskie kobiety z jego otoczenia i gotowe.

Adam
1 rok temu

Nawet w PIS-ie brakuje kandydatów na samobójców.
Szaleniec Kaczyński na siłę chcą przeprowadzić wybory.
Nie zważa, że wiele osób ulegnie zarażeniu koronawirusem.

wiera
1 rok temu
Reply to  Adam

i tak sie zarazisz lebiodo ,np. w sklepie

Jan
1 rok temu

Kasa ,Kasa i jeszcze raz chciwość Kasy- nie polityka – i nie odwaga – bycie w komisji wyborczej

wrzos
1 rok temu

NIKT O ZDROWYCH ZMYSLACH W DOBIE TAKIEJ ZARAZY NIE POJDZIE PRACOWAC DO KOMISJI,ZEBY MU BABKI I DZIADKI KORONAWIRUSEM W TWARZ DMUCHALY,KACZYNSKI JAK CHCE TO NIECH SAM ZASIADA W KOMISJI BO CHYBA MU PIATEJ KLEPKI W CZASZCE BRAKUJE? PATRZAC NA JEGO DZIALANIA

truth
1 rok temu
Reply to  wrzos

kasjerki w marketach , SŁUZBA ZDROWIA ,POLICJANCI są bardziej naraŻONE , TYLKO totalna MA GŁUPIE, KŁAMLIWE ARGUMENTAMI I SZERMUJE NIMI WE WSZYSTKIM CZEGO SIĘ DOTKNIE.

Ddd
1 rok temu

A ja się zgłosiłem do komisji i będę w jednej z nich, a Was korono-panikarze. Dalscie się wciągnąć w chorobę która zabija mniej ludzi niż zwykła grupa.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Ddd

Nie zgodzę się z przedmówcą. W każdej grupie ktoś może mieć koronę

Azer
1 rok temu
Reply to  Kasia

W sumie … każdy ma ponoć buławę w plecaku, to i koronę pewnie też może.

jan78
1 rok temu

nieodpowiedzialne zachowanie Prezydenta Miasta , który parł do rozwiązań zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców , przecież większość włodarzy miast zbojkotowała te działania w obliczu pandemii ??!!

mikro
1 rok temu
Reply to  jan78

Nie Kłam ,nie większość bo nie ma większości obłąkana z rozpaczy TOTALNA Z POSTKOMUNĄ

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  jan78

Kalinka na tym portalu chwalił się zebraniem głosów poparcia dał prezydenta Dudy i ogłosił że ma nadmiar chętnych do komisji wyborczych Prezydent Miasta Tarnobrzeg też ogłosił nabór do komisji
Czyli u nas jest zgodnie z zaleceniami rządowymi
A równocześnie prezydent Tarnobrzega hucznie ogłasza pomoc w postaci jednorazowej maseczki plunu.
Niech każdy mieszkaniec to oceni i wyciągnie wnioski.
I to nie jest hejt dla prezydenta tylko prawo do własnej obecny Jeszcze mamy takie prawo.

trud
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Kalinka chwali się czy portal chwali się kalinki sukcesem. Zawsze fałszywie, zawsze przewrotnie , no bo we łbach POrzewracane.

Helka
1 rok temu
Reply to  jan78

Każdy tylko nie nasz

Cezary
1 rok temu

Ja głosowałem w ostatnich wyborach na Pana Witolda Zycha, uważam że był to naprawde dobry kanadydat, ze świetnymi pomysłami. Myślę że pomysł wód siarczkowych nadal jest aktualny.

łasuch
1 rok temu
Reply to  Cezary

był taki dobry .. że wszyscy go zjedli

Janusz
1 rok temu
Reply to  Cezary

Panie Witoldzie niech pan już przestanie…

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Janusz

Do Janusza Pan Witold to klasa i styl I proszę tak nie pisać Nawet można się domyślić kto to Pan jest.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Niewątpliwie Pan Witold to facet z klasą i wiedzą dodający kolorytu do tej szarej miejscowej rzeczywistości. Pomysły czasami fajne , czasami z kosmosu. Na pewno problemem jest ego i brak zaplecza politycznego. Mi osobiście bardzo brakuje tych wypowiedzi na sesjach. Tu też niestety przestał się wypowiadać tak często jak kiedyś. Chociaż z drugiej strony w tym grajdole robi się coraz gorszy syf i jak pokazała historia ludzie mając dość obecnych elit mogą po złości zagłosować na nowe rozdanie w kolejnych wyborach. Ale do tego potrzebne są w dzisiejszych czasach jeszcze duże pieniądze i nie tylko na kampanię ale ze dwa lata wcześniej na stworzenie mocnych lokalnych struktur. Osobiście życzę temu Panu jak najlepiej bo na pewno ma charyzmę.

Jan
1 rok temu

PIS rozdał emerytom łapówki w wysokości 981 złotych to musza być wybory w maju 2020r.
Przecież emeryci za parę miesięcy zapomną, że dostali dodatkowe pieniądze.
.

truth
1 rok temu
Reply to  Jan

WYBORY W MAJU TO —KONSTYTUCJA — NAKAZUJE !!!!!A ci POmyleńcy szukają innych POwodów na siłe- teraz przypie…li się do emerytów

wiera
1 rok temu
Reply to  truth

Precz z POmylencami POstkomunistycznymi.KONSTYTUCJA.WYBORY MAJĄ BYĆ 10 MAJA 2020!KONSTYTUCJA!!!

ŁYSY
1 rok temu

Jak tam się można załapać do tej komisji ? Trzeba być w partii czy nie ?

Ddd
1 rok temu
Reply to  ŁYSY

Do komisji w pierwszej kolejności typują przedstawicieli sztabów wyborczych kandydatów, ale można się zgłosić osobiście jako uzupełnienie komisji gdy nie osiągnie ona minimum 5 osób. Termin zgłoszenia upłynął 10 kwietnia. Chyba ze będzie dodatkowy nabór jest w jakiejś są wakaty.

Mar
1 rok temu

Jeszcze nie tak bardzo dawno były sugestie, że można przeprowadzić bezpiecznie wybory nawet w tradycyjnej formie, a teraz okazuje się, że 39 komisji niepowołanych. Przypadek? Nie sądzę.

wrzos
1 rok temu

EMERYCI NA ZACHETE DOSTALI JUZ PEWNIE OSTATNI TAKI ZASTRZYK FINANSOWY BO PRZED WYBORAMI. PO WYBORACH KACZYNSKI ANI NA NICH JUZ NIE SPOJRZY TO SAMO BEDZIE Z 500+ I INNYMI SWIADCZENIAMI, PRZEJDA DO HISTORII JAKO MILY EPIZOD W POLSCE, BO KASA PANSTWA JUZ SWIECI PUSTKAMI A CO BEDZIE DALEJ? PRZECIEZ ZARAZA ZZERAJACA OGROMNE SRODKI NADAL TRWA.

wiera
1 rok temu
Reply to  wrzos

Zgłoś sie do Tworek,tam może ci pomogą,powiedz że jestes za peło tumanie

Roman
1 rok temu
Reply to  wrzos

To ty nie wiesz że NBP dodrukował 30 mld na walkę z wirusem ? To już wiesz.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content