Zabrakło chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych

Z powodu braku kandydatów Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu nie powołał wszystkich obwodowych komisji wyborczych.

– Na 417 obwodowych komisji wyborczych nie zostało powołanych 39, nie było minimum pięciu kandydatów, żeby komisja mogła być powołana – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.,pl Elżbieta Koziarska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu.

– Mówimy tutaj o terenie działania Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu, to jest pięć powiatów: kolbuszowski, mielecki, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski oraz miasto na prawach powiatu Tarnobrzeg – dodaje.

Prawo nie przewiduje rozwiązania w sytuacji, w której liczba obwodowych komisji wyborczych jest niekompletna. – Będziemy czekać na ewentualne wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej – tłumaczy dyrektor Koziarska dodając jednocześnie, że w przypadku powszechnych wyborów korespondencyjnych, obwodowe komisje nie będą potrzebne.

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
10 miesięcy temu

To, że nie będzie chętnych było do przewidzenia. Bardziej martwi „odwaga” jaką wykazał się Prezydent, który nie zbojkotował wyborów chroniąc tym samym mieszkańców. Tak uczyniło wielu burmistrzów i Prezydentów ale nie nasz wódź. Jedyna nadzieja, ma coś obiecane i nie chciał się narazić na gniew władzy centralnej 😉 .

Ania
10 miesięcy temu
Reply to  Krzysiek

Ludzie to jest ściema miałam być w komisji ale nikt się ze mną nie kontaktował skąd wiedzą że ludzie odmówią jeszcze raz mówię że to ściema aha i nie byłam powołana z PiS tak dla jasności

Hit
10 miesięcy temu
Reply to  Krzysiek

Nie hejtuje prezydenta, ale wyskoczył z tym, że będzie powoływał komisję jak filip z konopii. Niech go dalej Mirosław i Kamil rozgrywają. Do tego dodajmy dwie bliskie kobiety z jego otoczenia i gotowe.

Adam
10 miesięcy temu

Nawet w PIS-ie brakuje kandydatów na samobójców.
Szaleniec Kaczyński na siłę chcą przeprowadzić wybory.
Nie zważa, że wiele osób ulegnie zarażeniu koronawirusem.

wiera
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

i tak sie zarazisz lebiodo ,np. w sklepie

Jan
10 miesięcy temu

Kasa ,Kasa i jeszcze raz chciwość Kasy- nie polityka – i nie odwaga – bycie w komisji wyborczej

wrzos
10 miesięcy temu

NIKT O ZDROWYCH ZMYSLACH W DOBIE TAKIEJ ZARAZY NIE POJDZIE PRACOWAC DO KOMISJI,ZEBY MU BABKI I DZIADKI KORONAWIRUSEM W TWARZ DMUCHALY,KACZYNSKI JAK CHCE TO NIECH SAM ZASIADA W KOMISJI BO CHYBA MU PIATEJ KLEPKI W CZASZCE BRAKUJE? PATRZAC NA JEGO DZIALANIA

truth
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

kasjerki w marketach , SŁUZBA ZDROWIA ,POLICJANCI są bardziej naraŻONE , TYLKO totalna MA GŁUPIE, KŁAMLIWE ARGUMENTAMI I SZERMUJE NIMI WE WSZYSTKIM CZEGO SIĘ DOTKNIE.

Ddd
10 miesięcy temu

A ja się zgłosiłem do komisji i będę w jednej z nich, a Was korono-panikarze. Dalscie się wciągnąć w chorobę która zabija mniej ludzi niż zwykła grupa.

Kasia
10 miesięcy temu
Reply to  Ddd

Nie zgodzę się z przedmówcą. W każdej grupie ktoś może mieć koronę

Azer
10 miesięcy temu
Reply to  Kasia

W sumie … każdy ma ponoć buławę w plecaku, to i koronę pewnie też może.

jan78
10 miesięcy temu

nieodpowiedzialne zachowanie Prezydenta Miasta , który parł do rozwiązań zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców , przecież większość włodarzy miast zbojkotowała te działania w obliczu pandemii ??!!

mikro
10 miesięcy temu
Reply to  jan78

Nie Kłam ,nie większość bo nie ma większości obłąkana z rozpaczy TOTALNA Z POSTKOMUNĄ

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  jan78

Kalinka na tym portalu chwalił się zebraniem głosów poparcia dał prezydenta Dudy i ogłosił że ma nadmiar chętnych do komisji wyborczych Prezydent Miasta Tarnobrzeg też ogłosił nabór do komisji
Czyli u nas jest zgodnie z zaleceniami rządowymi
A równocześnie prezydent Tarnobrzega hucznie ogłasza pomoc w postaci jednorazowej maseczki plunu.
Niech każdy mieszkaniec to oceni i wyciągnie wnioski.
I to nie jest hejt dla prezydenta tylko prawo do własnej obecny Jeszcze mamy takie prawo.

trud
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Kalinka chwali się czy portal chwali się kalinki sukcesem. Zawsze fałszywie, zawsze przewrotnie , no bo we łbach POrzewracane.

Helka
10 miesięcy temu
Reply to  jan78

Każdy tylko nie nasz

Cezary
10 miesięcy temu

Ja głosowałem w ostatnich wyborach na Pana Witolda Zycha, uważam że był to naprawde dobry kanadydat, ze świetnymi pomysłami. Myślę że pomysł wód siarczkowych nadal jest aktualny.

łasuch
10 miesięcy temu
Reply to  Cezary

był taki dobry .. że wszyscy go zjedli

Janusz
10 miesięcy temu
Reply to  Cezary

Panie Witoldzie niech pan już przestanie…

Mieszkaniec
10 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Do Janusza Pan Witold to klasa i styl I proszę tak nie pisać Nawet można się domyślić kto to Pan jest.

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Niewątpliwie Pan Witold to facet z klasą i wiedzą dodający kolorytu do tej szarej miejscowej rzeczywistości. Pomysły czasami fajne , czasami z kosmosu. Na pewno problemem jest ego i brak zaplecza politycznego. Mi osobiście bardzo brakuje tych wypowiedzi na sesjach. Tu też niestety przestał się wypowiadać tak często jak kiedyś. Chociaż z drugiej strony w tym grajdole robi się coraz gorszy syf i jak pokazała historia ludzie mając dość obecnych elit mogą po złości zagłosować na nowe rozdanie w kolejnych wyborach. Ale do tego potrzebne są w dzisiejszych czasach jeszcze duże pieniądze i nie tylko na kampanię ale ze dwa lata wcześniej na stworzenie mocnych lokalnych struktur. Osobiście życzę temu Panu jak najlepiej bo na pewno ma charyzmę.

Jan
10 miesięcy temu

PIS rozdał emerytom łapówki w wysokości 981 złotych to musza być wybory w maju 2020r.
Przecież emeryci za parę miesięcy zapomną, że dostali dodatkowe pieniądze.
.

truth
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

WYBORY W MAJU TO —KONSTYTUCJA — NAKAZUJE !!!!!A ci POmyleńcy szukają innych POwodów na siłe- teraz przypie…li się do emerytów

wiera
10 miesięcy temu
Reply to  truth

Precz z POmylencami POstkomunistycznymi.KONSTYTUCJA.WYBORY MAJĄ BYĆ 10 MAJA 2020!KONSTYTUCJA!!!

ŁYSY
10 miesięcy temu

Jak tam się można załapać do tej komisji ? Trzeba być w partii czy nie ?

Ddd
10 miesięcy temu
Reply to  ŁYSY

Do komisji w pierwszej kolejności typują przedstawicieli sztabów wyborczych kandydatów, ale można się zgłosić osobiście jako uzupełnienie komisji gdy nie osiągnie ona minimum 5 osób. Termin zgłoszenia upłynął 10 kwietnia. Chyba ze będzie dodatkowy nabór jest w jakiejś są wakaty.

Mar
10 miesięcy temu

Jeszcze nie tak bardzo dawno były sugestie, że można przeprowadzić bezpiecznie wybory nawet w tradycyjnej formie, a teraz okazuje się, że 39 komisji niepowołanych. Przypadek? Nie sądzę.

wrzos
10 miesięcy temu

EMERYCI NA ZACHETE DOSTALI JUZ PEWNIE OSTATNI TAKI ZASTRZYK FINANSOWY BO PRZED WYBORAMI. PO WYBORACH KACZYNSKI ANI NA NICH JUZ NIE SPOJRZY TO SAMO BEDZIE Z 500+ I INNYMI SWIADCZENIAMI, PRZEJDA DO HISTORII JAKO MILY EPIZOD W POLSCE, BO KASA PANSTWA JUZ SWIECI PUSTKAMI A CO BEDZIE DALEJ? PRZECIEZ ZARAZA ZZERAJACA OGROMNE SRODKI NADAL TRWA.

wiera
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Zgłoś sie do Tworek,tam może ci pomogą,powiedz że jestes za peło tumanie

Roman
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

To ty nie wiesz że NBP dodrukował 30 mld na walkę z wirusem ? To już wiesz.

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x