Tarnobrzeg: 6 tys.zł kary dla 72-latka za złamanie kwarantanny

Grzywną 6 tysięcy złotych został ukarany 72-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który złamał zasady przymusowej kwarantanny.  Za niestosowanie się do obowiązku kwarantanny będzie odpowiadał również 38-latek, który dwukrotnie opuszczał miejsce wskazane do przebywania.

Wobec 72-letniego mężczyzny, policjanci interweniowali na początku kwietnia. Senior objęty kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Mężczyzna za załamanie przepisu został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł.

Obowiązujący przepis zignorował również 38-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna nie zastosował się do zasad obowiązkowej kwarantanny i dwukrotnie opuścił miejsce wskazane do przebywania – wyjeżdżał poza Tarnobrzeg i wychodził do sklepu. Na miejscu interweniowali policjanci. Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny przez 38-latka została przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu i sądu.

Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas, mając na względzie bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju, powinien odpowiedzialnie przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
10 miesięcy temu

Ciekawe , czy poszedł bo nie chciał z głodu umrzeć , czy ktokolwiek proponował mu pomoc w zrobieniu zakupów ? . Jak pisał mąż pielęgniarki to nikt się nimi nie interesował . A żyć jakoś trzeba. Podobno średnia kara w sanepidzie to prawie 7 tysięcy. Czy to nowy sposób rządu na ratowanie coraz gorszej sytuacji gospodarczej w kraju?.

piter
10 miesięcy temu
Reply to  olo

policja podaje pomocna dłoń ale czy każdy tego nikt nie wie?
Ale bardziej bym na lokatorów uważał bo nie wiadomo co im po głowie lata i czy by mozna liczyc na ich pomoc a rząd nie wiem czy pomaga czy bardziej dobija wiec to sami ocencie

dformat
10 miesięcy temu

Ta kara może szybciej wykończyć gościa niż covid-19. Dlatego należy najpierw sprawdzić dlaczego nikt nie pomógł mu w zakupach?? Gdzie MOPRy i inne instytucje – może to im należy się ta kara!!!

Adam
10 miesięcy temu

Ile Kaczyński dostał kary za złamanie przepisów 10 .04.2020 r, bo nigdzie się nie doczytałem.

paragraf
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

nie umiesz czytać — bo byś doczytał i wiedział że nie złamał przepisów

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  paragraf

Nie złamał , bo jego te przepisy przecież nie dotyczą. Ostatecznie możesz wierzyć w te bzdurne tłumaczenia TVPISu. Najgorsze ,że nikt z tej ekipy nawet za nic już nie przeprasza. Ale buta kroczy przed upadkiem.

wrzos
10 miesięcy temu

TAKI TO DOBROTLIWY PIS Z JEDNEJ STRONY UDAJE,ZE POMAGA A Z DRUGIEJ SROMOTNIE KARZE CZESTO LUDZI POZOSTAWIONYCH SAMYM SOBIE, MAM TU NA MYSLI TE STARSZE CHORE OSOBY

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x