Tarnobrzeg: 6 tys.zł kary dla 72-latka za złamanie kwarantanny

Grzywną 6 tysięcy złotych został ukarany 72-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który złamał zasady przymusowej kwarantanny.  Za niestosowanie się do obowiązku kwarantanny będzie odpowiadał również 38-latek, który dwukrotnie opuszczał miejsce wskazane do przebywania.

Wobec 72-letniego mężczyzny, policjanci interweniowali na początku kwietnia. Senior objęty kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Mężczyzna za załamanie przepisu został ukarany grzywną w wysokości 6 tys. zł.

Obowiązujący przepis zignorował również 38-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna nie zastosował się do zasad obowiązkowej kwarantanny i dwukrotnie opuścił miejsce wskazane do przebywania – wyjeżdżał poza Tarnobrzeg i wychodził do sklepu. Na miejscu interweniowali policjanci. Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny przez 38-latka została przesłana do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu i sądu.

Policjanci kolejny już raz przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Każdy z nas, mając na względzie bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz wszystkich obywateli naszego kraju, powinien odpowiedzialnie przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
1 rok temu

Ciekawe , czy poszedł bo nie chciał z głodu umrzeć , czy ktokolwiek proponował mu pomoc w zrobieniu zakupów ? . Jak pisał mąż pielęgniarki to nikt się nimi nie interesował . A żyć jakoś trzeba. Podobno średnia kara w sanepidzie to prawie 7 tysięcy. Czy to nowy sposób rządu na ratowanie coraz gorszej sytuacji gospodarczej w kraju?.

piter
1 rok temu
Reply to  olo

policja podaje pomocna dłoń ale czy każdy tego nikt nie wie?
Ale bardziej bym na lokatorów uważał bo nie wiadomo co im po głowie lata i czy by mozna liczyc na ich pomoc a rząd nie wiem czy pomaga czy bardziej dobija wiec to sami ocencie

dformat
1 rok temu

Ta kara może szybciej wykończyć gościa niż covid-19. Dlatego należy najpierw sprawdzić dlaczego nikt nie pomógł mu w zakupach?? Gdzie MOPRy i inne instytucje – może to im należy się ta kara!!!

Adam
1 rok temu

Ile Kaczyński dostał kary za złamanie przepisów 10 .04.2020 r, bo nigdzie się nie doczytałem.

paragraf
1 rok temu
Reply to  Adam

nie umiesz czytać — bo byś doczytał i wiedział że nie złamał przepisów

Alf
1 rok temu
Reply to  paragraf

Nie złamał , bo jego te przepisy przecież nie dotyczą. Ostatecznie możesz wierzyć w te bzdurne tłumaczenia TVPISu. Najgorsze ,że nikt z tej ekipy nawet za nic już nie przeprasza. Ale buta kroczy przed upadkiem.

wrzos
1 rok temu

TAKI TO DOBROTLIWY PIS Z JEDNEJ STRONY UDAJE,ZE POMAGA A Z DRUGIEJ SROMOTNIE KARZE CZESTO LUDZI POZOSTAWIONYCH SAMYM SOBIE, MAM TU NA MYSLI TE STARSZE CHORE OSOBY

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content