W Tarnobrzegu rusza targ, ale na nowych, tymczasowych, zasadach

– Wznawiamy handel na miejskim targowisku. Obwarowany będzie jednak pewnymi obostrzeniami, których bezwzględne przestrzeganie będzie warunkiem funkcjonowania targu – informuje rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis.

W poniedziałek, gdy w życie weszły złagodzenia niektórych obowiązujących do tej pory zakazów w związku z COVID-19, prezydent Tarnobrzega zwrócił się do mieszkańców o przekazanie swych opinii na temat możliwości wznowienia działalności miejskiego targowiska, ale tylko na z góry ustalonych zasadach. Post z pytaniem trafił do blisko 11-u tysięcy odbiorców, a na niemalże 300 komentarzy tylko trzy osoby wyraziły pewne obawy. Tak więc, zgodnie z życzeniem mieszkańców, już od jutra (23 kwietnia) rusza handel na targowisku miejskim przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak zapowiadał prezydent, ten będzie możliwy tylko pod pewnymi warunkami.

– Po pierwsze, jak planowaliśmy, a czego też mieszkańcy sobie życzyli, dając temu wyraz w komentarzach, handel rozkładamy na sześć dni w tygodniu, by rozładować tłok. O ile nad liczbą kupujących przebywających jednorazowo na placu targowym czuwać będzie zarządzający targowiskiem, chcemy też uniknąć tłumu oczekujących przed bramą. Dlatego proszę mieszkańców, by nie wszyscy od razu pierwszego dnia ruszyli na targowisko. Wciąż obowiązuje nas główna zasada wprowadzona w czasie epidemii – zostań w domu! Pamiętajmy, wyjście na targ tylko w celu zrobienia niezbędnych zakupów, nie w celach towarzyskich! Zakupy róbmy szybko, by inni nie musieli długo oczekiwać w kolejce przed bramą – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Wśród komentarzy mieszkańców pojawiały się i takie o umożliwienie handlu artykułami z każdej branży, jakie do tej pory pojawiały się w ofercie sprzedających, jednak dla bezpieczeństwa zdecydowano, by na początek uruchomić tylko sprzedaż artykułów rolnych i spożywczych. Podobnie z godzinami otwarcia, na początek pozostają zwyczajowo przyjęte 6.00 – 13.00. Stąd prośba do osób niepracujących, by zakupy zaplanować w inne niż sobota dni, tak, by w soboty umożliwić to osobom, które na tygodniu pracują.

– Nie wykluczamy wprowadzania stopniowo zmian, zarówno dotyczących godzin otwarcia targowiska, czy poszerzania asortymentu, ale wszystko uzależniamy od kilku czynników. Zarówno od wytycznych rządu, sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, ale też od poważnego podejścia handujących i kupujących do zasad, jakie obowiązywać będą na targowisku – podkreśla prezydent Bożek.

Od czwartku, 23 kwietnia, aż do odwołania, na targowisku miejskim przy ul. Kwiatkowskiego obowiązywać będą następujące zasady:

– handlowanie od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni wolnych;

– sprzedaż wyłącznie artykułów rolnych i spożywczych;

– zważywszy na powierzchnię targowiska dopuszcza się zorganizowanie maksymalnie 50 stoisk, na każde stoisko maksymalnie 3 kupujących (liczba kupujących kontrolowana będzie na bramie, dlatego otwarta będzie tylko jedna brama);

– kupującym udostępniony będzie płyn do dezynfekcji rąk lub rękawiczki;

– zarówno kupujący, jak i sprzedający obowiązkowo muszą mieć rękawiczki, a także poprawnie założone maseczki;

– niestosowanie się do powyższych zasad skutkować będzie usunięciem z targowiska.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
1 rok temu

Tylko dziadki będą wychodzić na targ miedzy 10 a 12 ?

Kasia
1 rok temu
Reply to  Ala

No chyba nie. Znaczyło by to, że PDB wprowadza nierówne traktowanie sprzedawców na targu. Wykluczyłby z możliwości bycia sprzedawcą seniorów.

Ala
1 rok temu
Reply to  Kasia

Ja pytam czy ludzie poniżej 65 lat będą mogli robić zakupy miedzy godz 10-12!!!! Dziadki mogą robić zakupy 24/24

PZPR
1 rok temu

Na którą godzinę planowane jest uroczyste otwarcie targu? Który z ministrów przyjedzie? Maseczki przylatujące z Chin uroczyście witał na lotnisku sam premier to na otwarcie targu jakiś minister powinien się chyba pojawić?

Helka
1 rok temu
Reply to  PZPR

Już jadą z Warszawy. Będzie fotka

Edi
1 rok temu

Parodia prezydencik już sam nie wie czego chce tyle samo jest za i tyle samo przeciw głosów. Ale skoro już na dupie nie mogą wytrzymać ludzie tylko robić zakupy na tych targach(bo bez tego się nie da) to niech idą i sie zarażają gratuluje rozumu 🙂

Mar
1 rok temu

No i spokój: możliwość będzie, kto zechce pójdzie, a kto nie to nie. Tak samo jest przecież ze sklepami.

Alina
1 rok temu

a czy będzie można również kupić ciuchy ?

smile
1 rok temu
Reply to  Alina

Na co Ci ciuchy?….lato idzie… 🙂 🙂 🙂

Iza
1 rok temu
Reply to  Alina

nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Bozo
1 rok temu

Ej o co wam chodzi z tym targiem że tak go pragnienie? Chodzi wam o te skarpety 12zl za 4 pary? Kwiatki na balkon/ziemniaki i inne warzywa które można kupić w każdym warzywniaku? Prawdopodobnie chodzi wam o to żeby przejść sie, pooglądać. Nic nie kupić tylko spędzić swój czas i strawić tą swoją beznadziejną egzystencję?

piter
1 rok temu
Reply to  Bozo

skoro kupujesz produkty od rolinka to inaczej sa wytwarzane i gastronomia na takich produktach bazuje bo im wiecej zamowi tym jest inna cena a kazdy chce zarabiac a nie tylko super markety maja sie zbogacac a kazdy ma rachunki do opłacenia

Nik
1 rok temu
Reply to  Bozo

Skarpet nie kupisz, naucz się czytać

wrzos
1 rok temu

STARE PLOTKARY BEDA MIALY GDZIE DUPE INNYM OBRABIAC, NA LAWKACH PRZED BLOKAMI SIE NIE DA, W KOSCIOLACH TEZ, TO BAZAR NA TAKA ,,ROZRYWKE,, W SAM RAZ, POD PRETEKSTEM ROBIENIA NIBY ZAKUPOW, DLATEGO BABKI TAK SIE DOMAGALY JEGO OTWARCIA, ZEBY BYLO GDZIE PLOTY SIAC! ZENADA!

laser
1 rok temu
Reply to  wrzos

Ograniczony i tępy światopogląd to i odgraniczone i tępe wizje zachowań społeczeństwa.

Kasia
1 rok temu
Reply to  laser

Przykład pewnie idzie z dołu

laser
1 rok temu
Reply to  Kasia

sugerujesz ze wrzos to nie elita?

olo
1 rok temu

Zarządzającym targowiskiem jest prywatny klub sporyowy?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content