Tarnobrzeg: Magistrat przeznaczy ok.100 tys.zł na tablety dla uczniów

Dokładnie 141 tabletów, które wypożyczone zostaną tarnobrzeskim uczniom na potrzeby zdalnej nauki, zakupi magistrat. Do Tarnobrzega trafi też 40 laptopów z programu “Polska Cyfrowa”.

– Coraz mniej realny wydaje się szybki powrót uczniów do szkół. Plan odmrażania gospodarki zaprezentowany przez rząd przewiduje dopiero w trzecim etapie, który nie wiadomo kiedy nastąpi, uruchomienie ale żłobków, przedszkoli i zajęć opiekuńczych w klasach I-III. Tymczasem, coraz bliżej koniec roku szkolnego, a wciąż wielu naszych uczniów nie może w pełni realizować podstawy programowej. Powód? Brak odpowiedniego sprzętu. Jak wynika z danych zebranych przez dyrektorów szkół podstawowych i średnich wynika, że samych laptopów, bądź tabletów potrzeba ponad 400 – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przed kilkoma dniami prezydent wystosował apel – prośbę do firm, instytucji oraz osób prywatnych o przekazywanie używanego, ale sprawnego sprzętu komputerowego, bądź nowego, ale niepotrzebnego na potrzeby tarnobrzeskich szkół. Sprzęt miałby być wypożyczony na czas zdalnego nauczania uczniom, którzy do dziś takowego nie posiadają.

– Kilka osób na mój apel odpowiedziało, za co serdecznie dziękuję. Także rodzice, którzy mogli, zadbali o doposażenie swoich dzieci w odpowiednie sprzęty, do tego szkoły tymczasowo przekazały uczniom sprzęty ze szkolnych pracowni. Jestem też tuż po podpisaniu umowy na grant w wysokości 100 tysięcy złotych z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR. Dzięki temu, że działaliśmy błyskawicznie, na co pozwalał program, i wraz ze złożeniem wniosku o grant wszczęliśmy procedury zakupowe, dosyć szybko powinniśmy mieć do rozdysponowania 40 laptopów. To jednak wciąż nie zaspokoi wszystkich edukacyjnych potrzeb. Na gminie ciąży obowiązek zapewnienia równego dostępu do edukacji publicznej, nie mogliśmy więc w tej sytuacji pozostać bezczynni. Zdecydowałem o zakupie brakujących 141 tabletów dla tarnobrzeskich szkół, które zostaną wypożyczone uczniom. Przeznaczymy na ten cel około 100 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej – dodaje prezydent Bożek.

Grant przyznano Gminie Tarnobrzeg w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1. ,,Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: ,,Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

no to fajnie ale
ale gdzie mozna sie czegos dowiedziec jak ktoś moze spomoc te biedne dzieci bo rodzie nie wiem na co wydaja te 500+

piter
1 rok temu
Reply to  piter

do której godz pracuje mu jak nawet nikt telefonu nie odbiera?

student
1 rok temu

może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że na każdego ucznia przypada 500 zł miesięcznie, a dalej uczniowie nie mają sprzętu? gdzie te pieniądze się podziewają?

Kicia
1 rok temu

Super akcja a 500+ niech wydają na alkohol i inne głupoty. Tyle lat programu 500+ a rodzice nawet dostępu do komuptera lub tabletu nie zabezpieczyli dla swoich dzieci. Oni nie ale za to miasto z prezydentem na czele im to zapewnią. Po co mądrze wydawać pieniądze…

obserwator
1 rok temu

u jakiego producenta złożone zostało zamówienie na tablety bo na laptopy wiemy.

orzel
1 rok temu
Reply to  obserwator

niedługo zobaczysz na olx–ie

Dżingiel
1 rok temu
Reply to  orzel

Nie zobaczysz bo te laptopy wracają po zarazie do szkół

orzel2
1 rok temu

sprzedam tableta za dwa wina i paczkę fajek – pilnie

Marek
1 rok temu

Tylko rodzinom, które otrzymają tablety wstrzymać wypłatę 500+ , aż go spłaca!
W końcu te pieniądze są na takie rzeczy. Obecnie nie mieli na co ich wydać bo wszystko pozamykane.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content