Odmrażanie sportu od 4 maja. Rząd znosi kolejne obostrzenia

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił etapy „odmrażania polskiego sportu” w dobie pandemii koronawirusa. Pierwszy etap wszedł już w życie i dotyczy wstępu do parków i lasów. W drugim etapie na stadionach i boiskach będzie mogło przebywać maksymalnie do 6 osób.

– Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki – mówił M. Morawiecki.

II ETAP – INFRASTRUKTURA SPORTOWA O CHARAKTERZE OTWARTYM

– W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania – kontynuował.

III,IV ETAP INFRASTRUKTURA SPORTOWA O CHARAKTERZE ZAMKNIĘTYM

– W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych. W czwartym etapie siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają – poinformował premier RP.

– Po czwartym etapie postawiłem kropkę, ale mam nadzieję, że i potem wrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się przy udziale publiczności. Radość kibicowania to to na co wszyscy czekamy. Sport wróci na stadiony i do naszych domów – zapowiedział premier.

O ile termin ogłoszenia drugiego etapu został podany,  o tyle w przypadku trzeciego i czwartego etapu nie ogłoszono dat. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

WZNOWIENIE ROZGRYWEK PKO EKSTRAKLASY i PGE EKSTRALIGI

Premier zapowiedział również, że pod koniec maja mają zostać wznowione zmagania w PKO Ekstraklasie. Na 12 czerwca przewiduje się z kolei rozpoczęcie sezonu żużlowej PGE Ekstraligi. Oczywiście mecze będą odbywać się bez kibiców na trybunach.

Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja – mówił M.Morawiecki.

Również zależy nam, żeby sportowcy mogli zaczynać treningi pod kątem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Wałczu i Spale otwieramy Centralne Ośrodki Sportu w ścisłym reżimie sanitarnym – dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

JAKI TEN RZAD JEST GLUPI!!Z JEDNEJ STRONY LUDZI KARZA WYSOKIMI KARAMI ZA NIEPRZESTRZEGANIE ZASAD TEJ PSEUDOKWARANTANNY A Z DRUGIEJ LUZUJA OBOSTRZENIA,CO ZA GLUPOTA! CO ONI SOBIE MYSLA, ZE LUDZIE Z MASKAMI NA TWARZY BEDA W NIESKONCZONOSC TAK CHODZIC NAWET JAK NA DWORZU BEDZIE 30 STOPNI !!!

wrzos
1 rok temu

MECZ WAZNIEJSZY JAK LUDZKIE ZYCIE I ZDROWIE!!! ZENADA!

Kasia
1 rok temu
Reply to  wrzos

wrzos, zgadzam się. W mojej lidze ubiegłam w maseczce chwilę i dałam se siana. Buty mnie nie uwierały. Ciekawe, czy PDB władza uwiera. Z drugiej strony ma szczęście. Twarz se może zakryć

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Kasia

Kasiu ty grasz w piłkę ?

Kasia
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Tylko czasem kopię

Mar
1 rok temu

Najpierw przebadać wszystkich z każdego składu, a jak nie będzie zakażonych, odizolować ewentualnych zakażonych, a pozostali niech trenują zespołowo i rywalizują bez publiczności. Tylko potem tak raz na 2 tygodnie powtarzać testy u tych, którzy nie byli zakażeni.

A kiedy będzie można pójść do fryzjera?

Mar
1 rok temu
Reply to  Mar

Poprawka: jak nie będzie zbyt wielu zakażonych.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Mar

Chyba wtedy, kiedy będzie można rywalizować z udziałem publiczności

Bogus L
1 rok temu

Forsa forsa forsa piłkarze muszą zarabiać miliony

Ewelina
1 rok temu

Basen i siłownia pewnie dopiero pod koniec czerwca. A boczki coraz większe 🙁

ŁYSY
1 rok temu
Reply to  Ewelina

Rusz tyłek sprzed kompa i pobiegaj albo z kijeczkami tak jak wiele kobiet w czym problem a ja sobie zrobiłem siłownie w garażu i na razie tam ćwiczę bo MOSIR tak szybko nie otworzą tam jest za dużo ludzi w jednym miejscu.

Kasia
1 rok temu
Reply to  ŁYSY

Ile wyciskasz na klatę? Pytam, bo czcionkę chcę dostosować

Kasia
1 rok temu
Reply to  Kasia

Ej i bez urazy. Zwykła ciekawość

Łysy
1 rok temu
Reply to  Kasia

140 kg. A teraz ty mi odpowiedz czy
Wolisz łysych,blondynów czy czarnych ?

Kasia
1 rok temu
Reply to  Łysy

Mocnych

Łysy
1 rok temu
Reply to  Kasia

Ja jestem mocny (i wolny)

Kasia
1 rok temu
Reply to  Łysy

🙂

tbg
1 rok temu
Reply to  Ewelina

chyba wrzesnia

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content