Święto Konstytucji 3 maja w dobie pandemii koronawirusa. Sandomierz organizuje obchody, Tarnobrzeg nie

W tym roku w Święto Flagi i w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja nie będzie wielkich zgromadzeń. Symboliczne obchody odbędą się w Sandomierzu, w Tarnobrzegu urząd nie zdecydował się na ich organizację. Jedynie prezydent D. Bożek weźmie udział we mszy, która decyzją przeora klasztoru o.o. Dominikanów odbędzie się w sobotę 2 maja br., później zaś złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.

OBCHODY W SANDOMIERZU

„Wspólne śpiewanie hymnu”

O godz. 12.00- 3 maja zachęcamy Państwa do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, który zostanie odtworzony z różnych miejsc miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Okrzei), Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Mickiewicza), Szkoła Podstawowa nr 3 (ul. Flisaków), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Cieśli) oraz Ratusz sandomierski – z tych miejsc popłynie melodia hymnu równo w południe. Zapraszamy abyście Państwo bez gromadzenia się w jednym miejscu ale na swoich balkonach, przed domami w ogródkach wspólnie włączyli się w trzeciomajowe, radosne śpiewanie!

„Majowa, patriotyczna iluminacja”

Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, by symbolicznie uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi oraz 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja postanowili zrealizować patriotyczną iluminację świetlną na elewacji sandomierskiego zamku. Obiekt zostanie podświetlony na biało – czerwono po zmroku zarówno 2 jak i 3 maja. (Włączenie iluminacji symboliczne na ok. 1 godzinę.

Fotorelacja z tej iluminacji pojawi się na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych organizatorów tego przedsięwzięcia i już teraz zachęcamy do jej obejrzenia. Ze względu na trwające ograniczenia w gromadzeniu się, niestety nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia tej iluminacji osobiście, wobec tego postaramy się jak najwierniej oddać jej efekt w postaci opublikowanych zdjęć.”

„Sandomierski kolaż dla Biało-Czerwonej”

W dniu Święta Flagi 2 maja – opublikowany zostanie kolaż stworzony ze zdjęć uczniów sandomierskich szkół, na których dzieci prezentują prace plastyczne przedstawiające flagi.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

I DOBRZE, A PO COZ TAM ZGROMADZENIA TLUMU,ZEBY ZARAZE SZERZYC! TO PREZYDENT JEST REPREZENTANTEM MIESZKANCOW MIASTA I JEGO OSOBA,JAKO WLODARZA WYSTARCZY.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content