Gorzyce pomagają w walce z koronawirusem

Zespół Szkół w Gorzycach włączył się do walki z epidemią koronawirusa – uczniowie i nauczyciele tej szkoły produkują przyłbice.

Dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników oświaty nowa, nieznana dotąd sytuacja jest bardzo trudna. Zdalne lekcje, różne parametry domowych komputerów, brak internetu – to tylko niektóre problemy z którymi się spotykają.

Zespół Szkół w Gorzycach od wielu lat jest placówką innowacyjna, która wyprzedza inne szkoły pod względem technologii i sprzętu. Tak jest i tym razem. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach włączyli się do walki z epidemią koronawirusa – poprzez produkcję przyłbic. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej bazie oraz wysokiej jakości sprzętu, który posiada gorzycka placówka.

– Przyłbice wytwarzamy wykorzystując trójwymiarowe drukarki 3-D. Jest to proces bardzo precyzyjny i dlatego jedna drukarka jest w stanie w ciągu doby wykonać kilka egzemplarzy – mówi Wiesław Bednarczyk – nauczyciel informatyki w gorzyckiej szkole, nadzorujący proces wytwarzania przyłbic.

– Jednak dzięki temu, iż posiadamy kilka takich drukarek w ciągu dwóch tygodni wyprodukowaliśmy ponad 100 sztuk, a produkcja będzie kontynuowana – dodaje Wiesław Bednarczyk.

Dyrektor Szkoły po złożeniu kilkudziesięciu przyłbic

Na co dzień z drukarek 3-D w gorzyckiej szkole korzystają uczniowie. Aby taka drukarka wyprodukowała jakiś element, najpierw należy napisać odpowiedni program, a więc nauka programowania musi stać na bardzo wysokim poziomie. Jednak nie stanowi to problemu dla uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach.
W produkcję przyłbic zaangażowali się uczniowie, szczególnie Jakub Kołodziejczyk i Paweł Grochola z klasy drugiej technikum informatycznego.

– Przyłbice przekazujemy do organu prowadzącego szkołę – Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu – i tam są one rozdysponowane w miejsca najbardziej potrzebne – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.
– Patrząc na zaangażowanie naszych nauczycieli oraz uczniów chcących bezinteresownie pomagać w tych trudnych chwilach jestem spokojny o przyszłość naszej szkoły – dodaje dyrektor.

Jeżeli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych chcieliby w przyszłości związać się z gorzycką szkołą, która została uznana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty za najlepszą szkołę w województwie podkarpackim w 2018 roku, wystarczy wejść na stronę internetową szkoły www.zsgorzyce.pl i wypełnić aktywny już formularz rekrutacyjny.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content