Koronawirus. Sytuacja w Nowej Dębie wraca do normy

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie – dezynfekcja

Testy na obecność koronawirusa nie potwierdziły żadnych zachorowań wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, ani wśród pracowników, którzy przebywali ze swoimi podopiecznymi na kwarantannie. Nowych zachorowań nie ma też wśród pacjentów i pracowników Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Przypomnimy: Pracownicy i podopieczni DPS przebywali na kwarantannie, gdyż u jednej z pracujących tam osób badania wykazały zakażenie koronawirusem. Placówka została zamknięta razem z 12 pracownikami i 52 pensjonariuszami. Pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się na szczęście, że nikt z przebywających na kwarantannie się nie zaraził. Wynik testów był negatywny, mimo, że dwójka pensjonariuszy miała gorączkę. Było to jednak zwyczajne przeziębienie.

– Dziękuję dyrekcji i pracownikom DPS, za ich postawę, za to że wytrwali do końca ze swoimi pensjonariuszami – mówi starosta Jerzy Sudoł. – Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy zadbali o los zamkniętych w DPS osób. Wielu mieszkańców okolicy przynosiło do placówki różnego rodzaju dary: wodę mineralną, warzywa, owoce, soki.

Wszystko powoli wraca do normy także w nowodębskim szpitalu. Testy na obecność koronawirusa nie potwierdziły żadnych nowych zachorowań, a na szpitalnych oddziałach skończyła się już dezynfekcja.

foto&info: Katarzyna Sobieniewska – Pyłka/Starostwo Powiatowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content