Pięć nowych przypadków zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

Według danych z godziny 17 z dnia 4 maja br., do 54 wzrosła liczba mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 85 osób, 5350 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 33 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 363 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 226 osób wyzdrowiało.  Odnotowano 24 zgony.

Kolejne 4 osoby, która wyzdrowiały to:

  • 2 osoby z powiatu tarnobrzeskiego

  • 2 osoby z powiatu stalowowolskiego

Nowych 7 potwierdzonych przypadków to:

  • 2 osoby z powiatu kolbuszowskiego (kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna)

  • 5 osoby z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn w sile wieku i jeden starszy oraz kobiety-młoda i w sile wieku)

wszystkie osoby w izolacji.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
And
1 rok temu

Czy władze miasta Tarnobrzega prowdzą dezynfekcje w mieście w związku z największą w województwie liczbą przypadków na podkarpaciu ?

Zocha
1 rok temu
Reply to  And

Powiat to nie miasto. Miasto liczone jest oddzielnie.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Zocha

Czyli, że TBG to nie jest miasto na prawach powiatu?

Zocha
1 rok temu
Reply to  Kasia

Powiat tarnobrzeski to bodajże Nowa Dęba, Baranów, Grebow i Gorzyce.

sołtys
1 rok temu
Reply to  Zocha

I ich całe miejscowości gminne

Stan
1 rok temu
Reply to  Zocha

Jest powiat grodzki (tylko miasto Tarnobrzeg) oraz powiat tarnobrzeski (ziemski): Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów i Gorzyce.

laska
1 rok temu
Reply to  Zocha

ALE POWIAT ZAJMUJE PIERWSZE MIEJSCE – 40 ZMARŁO A MIASTO DRUGIE Z 18. W TARNOBRZESKIM GRAJDOLE BIDA A LUDZIE SZWĘDAJĄ SIĘ PO ŚWIECIE – I OTO REZULTAT

And
1 rok temu
Reply to  Zocha

ale logika nakazuje liczyć TBG + powiat tak jak stalowa jest w powiecie czy leżajsk jesteśmy najgorsi na podkarpaciu…..

Bogus L
1 rok temu
Reply to  And

Chyba nie bo przystanek na Dzikowie lepi się od brudu Odłamki szkła leżą wokół

Alf
1 rok temu

Zrobiliśmy dziś 7,8 tysiąca testów. Zobaczcie ile robi się dziennie na Białorusi. O Niemczech ,Czechach czy Słowacji nie wspomnę. O co tu chodzi? Czy tylko o wybory ?.

figa
1 rok temu
Reply to  Alf

a dlaczego wybory są dla Ciebie tu alternatywą a możliwości naszej służby zdrowia się nie liczą? A zasobność państwa jest taka jak Niemców i innych ? A 30 lat grabienia majątku państwowego nie ma znaczenia?

Alf
1 rok temu
Reply to  figa

Rozumiem ,że Niemcy są bogatsze. Ale myślełem ,że państwo , które w telewizji aspirowało już do grupy 20 najbogatrzych państw świata musi jeszcze poczekać ,żeby pokonać Białoruś. Rozumiem ,że wstawanie z kolan jeszcze się nie skończyło. A może myśleliśmy ,że nastąpiło ale rzeczywistość nas przerosło. Czyli jednak jesteśmy nadal państwem z tektury.

takieżycie
1 rok temu
Reply to  Alf

„wstawanie z kolan” ci utkwiło pewnie wtedy się Ci dobrze żyło z Vatu a dzisiaj bidujesz tekturą i Białorusi się boisz

aas
1 rok temu
Reply to  Alf

Wyborów nie będzie bo nikt nie dał koperty.

Zbyszek
1 rok temu

Skąd w tej aglomeracji/ to był żart/ tylu Durni. Ale jestpociszenie przebijemy Rzeszów. Kurde zawsze byli lepsi. Nawet jak ten grajdoł był miastem wojewo.cos/ to był żart/ miastem wojewódzkim/ kurde znowu żart/ Co to jest? Same, żarty

osada
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

masz niezbyt błyskotliwe /wieśniackie/ poczucie humoru

zenek
1 rok temu

O co wam chodzi z tym wirusem. Zróbcie sobie testy na kilkadziesiąt innych wirusów które też zagrozić mogą życiu to wyjdą wam pozytywne. Wirus jak każdy inny a ma dobrą reklamę która dobrze działa na wyobraźnię jak widać . Najlepsze w testach jest to że jeden pokaże u osoby wynik + a drugi -. Dwa miesiące a niektórzy dalej się zachowują jak ze średniowiecza.

cotoja
1 rok temu
Reply to  zenek

„Wyższa” filozofia się pojawiła . A można wiedzieć jaki tytuł Cię do takiej hipotezy upoważnia, czy tylko życiowy na soboskiej niwie?

Owen
1 rok temu
Reply to  zenek

Wirus jak każdy inny, powiadasz? No ciekawe, zwłaszcza w kontekście tysięcy ofiar śmiertelnych w ciągu doby, we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach. Wirus jak każdy inny? Co do testów, to dlaczego rząd się chwali, ze tyle tysięcy na dobę sie ich wykonuje skoro to gówno prawda ? Testy są bardzo ważne ponieważ umożliwiają izolowanie ludzi chorych/zainfekowanych od zdrowych. Pamiętam też przechwałkę jak któregoś dnia w tv rzadowej donosili, że rząd zakupił tyyyyyyyle testów, nie pamiętam dokładnie jaka to była liczba ale jakaś powalająca! A średniowiecze to raczej należy kojarzyć z ciasnotą umysłową ludzi, którzy bardziej sobie cenią własny komfort od zdrowia i życia innych ludzi. Gratuluję wyobraźni i duuuuużo zdrowia życzę.

stan
1 rok temu
Reply to  Owen

samo zakupienie testów nie wystarczy trzeba mieć odpowiednio wyposażone laboratoria , przeszkolonych laborantów i wiele innych aspektów – a takie tanie gadanie ” rząd zakupił tyyyyyyyle testów…. liczba ale jakaś powalająca! … to gówno prawda ” nie dodaje wiarygodności ani powagi Twojej oceny

Mar
1 rok temu
Reply to  zenek

Czyli praktycznie cały świat walczy z jakimś kolejnym „zwykłym” wirusem? To dlaczego nie było takiej globalnej sytuacji w poprzednich latach? Przecież wtedy ludzie też chorowali, a nawet umierali z powodu „zwykłych” wirusów, np. na grypę. Myślmy logicznie.

wrzos
1 rok temu

CHODZCIE DALEJ BEZ MASECZEK NA PYSKU,JAK WIELU TO ROBI A POTEM DZIWCIE SIE,ZE ZARAZA ZNIWO W MIESCIE ZBIERA!SA MIEJSCA W MIESCIE GDZIE NA LAWKACH PO 5 OSOB BEZ MASECZEK SIEDZI I PIJA PIWO CZY WINO? A CO DO CZYSTOSCI PRZYSTANKOW MPK LUDZIE SAMI SOBIE WINNI JAK JE DEWASTUJA I ZASMIECAJA! DO KOGO WIEC TE ZALE? PARE DNI TEMU POZNYM WIECZOREM PO 23 ODBYWALA SIE DEZYNFEKCJA NA UL.WYSPIANSKIEGO I KOPERNIKA BO WIDZIALEM JAK WYSZEDLEM Z PSEM.

nel
1 rok temu

Rośnie liczba wykazanych zakażonych mało kto przestrzega obostrzeń a oni sobie luzują przepisy! Czy Tarnobrzeg jest przygotowany na te nowe warunki? Czy będzie zwiększona liczba przeprowadzanych dezynfekcji? Czy one w ogóle się odbywają?!

nel
1 rok temu
Reply to  nel

W końcu przodujemy w województwie!
https://koronawirus-w-polsce.pl/mapa-powiaty

Zofia
1 rok temu

należy wezwać samochód „wymazówkę” (w gestii wojewody), pobrać wymazy od służby zdrowia, w DPS-ach i hospicjach. Tak się likwiduje ogniska i dopiero wtedy przeprowadza się dezynfekcję. Przecież to wiedzą wszystkie władze wojewódzkie, powiatowe i miejskie. Dlaczego brak zdecydowanych działań? Może kara?

Bogus L
1 rok temu

LUZIK jest ! Na terenie Skateparku nad Wisłą siedzą grupy 12-15 latkow To samo w zwierzyncu Pija piwo pala papierosy A policji nie widać!

Kasia
1 rok temu
Reply to  Bogus L

Trzeba im było zwrócić uwagę i pewnie policja by przyjechała

Berya
1 rok temu
Reply to  Kasia

POLICJA I STRAZ jest od zwracania uwagi i Takie podpite i upalone małolaty
w grupie mogą być agresywne Plunie na Ciebie a z pewnością jest zarazony tylko nie ma objawów

Zulu-gula
1 rok temu

Jest taki jełop „karas'” on wszystko wie i prędko zalatwi koronawirusa.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content