Pani Teresa z Tarnobrzega walczy o samodzielną przyszłość! Brakuje tylko 1 680 zł

 

Pani Teresa Biało jest mieszkanką Tarnobrzega od lat zmagającą się ze sprzężoną niepełnosprawnością. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, ma słaby wzrok oraz dysfunkcję kończyn górnych. W codziennej egzystencji pomaga jej Nefi – pies asystent. Do zadań Nefi należy m.in. podawanie torebki, kluczy, telefonu, upuszczonych przedmiotów i wiele innych czynności, z którymi Pani Teresa z uwagi na niepełnosprawność nie zawsze może sobie poradzić.

Nefi z Panią Teresą jest już od 8 lat – to dużo. Pies wkrótce przejdzie na psią emeryturę. Jednak pies asystent dla Pani Teresy jest niezbędny. Wyszkolenie psa asystenta jest rzeczą bardzo drogą, przerastającą możliwości finansowe Pani Teresy.

W lipcu 2019 roku uruchomiona została zbiórka na ten cel. Od tego czasu udało się zebrać ponad 12 000 zł, a potrzebnych jest 15 000 zł. Zbiórka kończy się 7 maja. Pani Teresa liczy więc na pomoc mieszkańców Tarnobrzega i innych osób dobrej woli, które chciałyby ją wesprzeć.

Pani Teresa aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jest członkinią powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu, Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, przyjaciółką Fundacji Szansa dla Niewidomych i zawsze działa bezinteresownie. Mamy jeszcze czas, aby odwdzięczyć się Pani Teresie za jej pracę i poświęcenie oraz docenić jej niezłomną postawę pomimo niepełnosprawności.
Wspólnie możemy pomóc Nefi w przejściu na zasłużoną psią emeryturę u boku Pani Teresy i zapewnić jej pomoc w wyszkoleniu kolejnego czworonożnego przyjaciela – asystenta.

Jak to uczynić? Wystarczy otworzyć link: https://www.siepomaga.pl/teresa-bialo
Tam znajdą Państwo więcej informacji o Pani Teresie, Nefi i ich potrzebach. Pomóżmy.

Dodatkowe informacje:
Aleksandry Pasieki: 695 966 544 (Fundacji Szansa dla Niewidomych w Rzeszowie).
Jakub Nowak: 602 468 700 (Fundacji Szansa dla Niewidomych w Rzeszowie).

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

To jest dobra sprawa ale czemu schroniska nie szkola zwierzat aby pomagali starszym ludziom to za pewne nie były by tak przepełnione ale kto sie tego podejmie na władze miasta nie mozemy liczyć wiec zostaje się dogadanie schroniska z ludzmi co je wyszkola lub ze szkołami co szkola zwierzeta

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content