Nowy wydział w tarnobrzeskim magistracie

Od 1 marca br. w tarnobrzeskim magistracie funkcjonuje Wydział Podatków. Naczelnikiem tego wydziału został Mateusz Bąk, awansowany ze stanowiska urzędniczego na stanowisko kierownicze.

– Wzorem innych gmin (m.in. Stalowej Woli Sandomierza, Mielca, Dębicy, Krosna, Przemyśla, Sanoku i Jasła) w tarnobrzeskim Urzędzie Miasta został utworzony Wydział Podatków. Przyjęcie takiego rozwiązania organizacyjnego podyktowane było potrzebą rozdzielenia szerokiego katalogu zadań o istotnie różniącym się charakterze i podstawach prawnych, uprzednio wykonywanych przez Wydział Budżetu i Finansów – wyjaśnia portalowi NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg, Wojciech Lis.

– Tak zatem, zadania związane z planowaniem, realizacją, sprawozdawczością oraz księgowością budżetową zostały pozostawione w Wydziale Budżetu i Finansów. Natomiast zadania związane z wymiarem i księgowością podatków (od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz od środków transportowych) przypisano nowo tworzonemu Wydziałowi Podatków. Wyodrębnienie Wydziału Podatków obecnie jest podstawą rozdzielności stanowiskowej pomiędzy wymiarem a księgowością podatkową – dodaje.

W Wydziale Podatków pracuje łącznie 9 osób.

– W związku z wydzieleniem Wydziału Podatków z Wydziału Budżetu i Finansów nie nastąpiło zatrudnienie żadnej nowej osoby (ani na podstawie umowy o pracę, ani też – w oparciu o umowę cywilno-prawną) – wyjaśnia rzecznik UM Tarnobrzeg. – Wzrost kosztów wynagrodzenia dotyczy jedynie Pana Bąka. Stanowi on różnicę pomiędzy obecnie przysługującym wynagrodzeniem, a wynagrodzeniem należnym Panu Bąkowi do dnia 29 lutego br. i wynosi 2.548,00 zł brutto – dodaje.

**********************************

Pytania dotyczące Wydziału Podatków wysłaliśmy do magistratu 29 kwietnia br. W tym dniu w zakładce „Struktura Urzędu” nie było informacji o ww.wydziale. Informacja ta pojawiła się po naszej interwencji: 

Portal NadWisłą24.pl: Dlaczego na stronie UM Tarnobrzeg, w zakładce "Struktura urzędu" nie ma informacji o tym wydziale?

Rzecznik UM Tarnobrzeg: W zakładce „struktura urzędu” jest informacja o Wydziale Podatków. Zapraszam na stronę:

http://www.tarnobrzeg.pl/urzad/struktura-urzedu/

Dodam, że utworzenie Wydziału Podatków nastąpiło mocą Zarządzenia Prezydenta Miasta Tarnobrzega Nr 82/2020 z dnia 24 lutego 2020 r., które obowiązuje od dnia 1 marca br. Jego publikacja nastąpiła natomiast w dniu 25 lutego br. w Biuletynie Informacji Publicznej tutejszego UM. Zatem, każdy Mieszkaniec miał możliwość zapoznać się z planowanymi zmianami w strukturze organizacyjnej UM jeszcze przed ich wejściem w życie.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
basista
3 lat temu

Oby podatki się większyły na terenie Gminy Tarnobrzeg – nowe zakłady pracy i rozwój budownictwa wielorodzinnego – to podstawa rozwoju miasta.

Janek
3 lat temu
Reply to  basista

Rozumiem że to ironia…

basista
3 lat temu
Reply to  Janek

Fakt, a nie ironia, ironią jest twój wpis. Wszystkiego dobrego życzę nowemu kierownikowi.

Stach
3 lat temu
Reply to  basista

A co to jest zakład pracy?
O zakładzie pogrzebowym i obozie pracy słyszałem. Czy to jakaś hybryda?

Ja123
3 lat temu

Gratulacje Panie Mateuszu ….bardzo kompetentny i kulturalny człowiek !!!

Grazyna
3 lat temu
Reply to  Ja123

O jakiej kompetencji piszesz? Ile lat doświadczenia ma ten nowo powołany naczelnik ? Ponoć nawet rok nie pracuje w podatkach… A to czy jest kulturalny to faktycznie może mieć wpływ na zarządzanie wydziałem, zwłaszcza w merytorycznej ogładzie.

456
3 lat temu
Reply to  Ja123

Celowo pominąłeś wieloletnie doświadczenie w pracy w podatkach?

Minia
3 lat temu

Ta potrzeba rozdzielenia szerokiego katalogu zadań o istotnie różniącym się charakterze i podstawach prawnych to wspaniale uzasadnienie na stworzenie pod kogoś nowego stołka. Skoro przez tyle lat istniał wydział, to musiała to być to potrzeba chwili, żeby go rozdzielić i dać komuś stołek, żeby mógł ktoś mógł bąki zbijać.

jadwiga
3 lat temu
Reply to  Minia

A KTO BĘDZIE PODATKI PŁACIŁ W TYM UPADŁYM MIESCIE,WZOREM STALOWEJ TO OBNIŻCIE OPLATE ZA SMIECI BO PŁACIMY 3X DRORZEJ NIŻ W STALOWEJ,LUDZIE OBUDZCIE SIE!!!

Mati
3 lat temu

Oby więcej takich zmian i odmładzania naczelników.

Tarnobrzezanka
3 lat temu

Reorganizacji ciąg dalszy. Czyli stołki dla swoich i podwyżka malutka oj malutka 2,3brutto to takie nic w porównaniu z innymi naczelnikami.
Po co te pozorne ruchy Miała być prawdziwa reorganizacja a ruchy pozorowane.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanka

Bożek przegra wybory to przyjdzie nowy burmistrz i wydział podatków znowu wróci do wydziału budżetu bo tak to z każdego wydziału można wyodrębnić nawet i 3.

Hit
3 lat temu

W czasie pandemii wydział podatków. Jakże to symptomatyczne dla tej władzy…swoją drogą chodziło się po wydziałach, zbierało informacje i przekazywało… Ehhh cały UM.

greg
3 lat temu
Reply to  Hit

Umiesz czytać od 1-go Marca! -kiedy ogłoszono stan pandemiczny w naszym kraju ćwoku! najlepiej pierdnąć aby sobie dogodzić dopowiem stan pandemii wprowadzono 20-go Marca i nie wprowadzaj ludzi w błąd a pierwsze zachorowanie w kraju pojawiło się non omen 2-go marca!

Antygreg
3 lat temu
Reply to  greg

To mi dopowiedz ćwoku. Od kiedy mamy koronę? Określ dokładną datę. Słowny wirusie

greg
3 lat temu
Reply to  Antygreg

Nie chce mi się komentować wypocin pod tytułem kiedy korona kiedy nominacja,obejrzyj sobie radę miasta z początku roku i co prezydent mówił o rozdzieleniu stanowisk w urzędzie,wtedy też już rządziła korona nie prawdasz? to tak jakby dziś umawiasz się na spotkanie za miesiąc z kumplem i nagle kumpel umiera po tygodniu ale ty dalej twierdzisz że to jego wina bo się z nim umówiłeś a on umarł!-bezgłowie!

Hit
3 lat temu
Reply to  greg

To nie komentuj. Pewne rzeczy po prostu nie przystoją. Np właśnie taką jak ten wydział. Można było wstrzymać, to nie żadna decyzja z klauzulą ostateczności. A nie pchać w takim czasie poniżając mieszkańców, którzy naprawdę tracą pracę.

Hit
3 lat temu
Reply to  greg

Otóż umiem, a na mieście od dawna się mówiło o tym, że wydział będzie podzielony na dwa i nawet podawano wprost, kto będzie jego naczelnikiem. Poza tym już nawet nie mówię o ustawie o pracownikach samorządowych, ale choć można było zachować odrobinę przyzwoitości i rozpisać konkurs. A tak w mojej ocenie dano policzek kolejny raz mieszkańcom, jeszcze tworząc wydział podatkowy i wprowadzając go w życie w najgorszym możliwym okresie kiedy wieku ludzi cierpi i jest zdenerwowanych o byt rodziny i własny. Przy tej władzy pan Mastalerz i Kiełb prezentują się naprawdę jako w miarę zacni ludzie.

Statystka
3 lat temu
Reply to  Hit

Ja nie do Ciebie, Hit, pilę

Statystka
3 lat temu
Reply to  Statystka

Podpisuję się pod tym. co napisałeś 2 rękami. Jak można było zrobić konkurs transparentny, skoro plotki chodzą, ze nawet ktoś roku doświadczenia w podatkach nie miał, a wcześniej to przedawansowane stanowisko urzędznicze zajął po „teściowej”

Bąbel
3 lat temu
Reply to  Statystka

Fajnie, że umie Pan Prezydent dbać o wszystkich

Owen
3 lat temu
Reply to  greg

Sam takt i kultura.

Mar
3 lat temu

No i co z tego? Teraz ktoś niby zajmie się zbiórką podpisów w celu przeprowadzenia referendum? Bo jak do tej pory nie spotkałem się z taką inicjatywą, co wskazuje, że polityka obecnej plejady jest wciąż akceptowana lub przynajmniej tolerowana przez większość Tarnobrzeżan.

Alf
3 lat temu
Reply to  Mar

I co to da? Myślę ,że na chwilę obecną nie ma dla miasta lepszej opcji. Ostatnie wybory pokazały dobitnie jakie są pomysły , charaktery i wizje kandydatów.

Mar
3 lat temu
Reply to  Alf

Nie wiem w czym upatrujesz „lepszości” tej opcji nad innymi, bo mi ciężko znaleźć w tym wszystkim zapowiedzianą w programie wyborczym Pana Prezydenta transparentność zarządzania miastem czy ustabilizowanie zadłużenia miasta, ale masz prawo do swojego zdania. Tylko że jeżeli uważasz, że „na chwilę obecną nie ma dla miasta lepszej opcji”, to nie powinieneś w jakikolwiek sposób podważać słuszności ani szybkości jej działań.

Alf
3 lat temu
Reply to  Mar

Czyli co , jesteśmy zgodni ,że wybraliśmy mniejsze zło ?

Mar
3 lat temu
Reply to  Alf

Ja nie wybrałem, bo głosowałem na kogo innego i patrząc na to, co się dzieje z tym miastem, mogę być spokojny, bo nie przyłożyłem do tego ręki.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Mar

Ja też.

Paweł
3 lat temu

To jak? Prezydent robi na ” prywatę”?

Burbuś
3 lat temu
Reply to  Paweł

Robi na to, żeby wszyscy go znienawidzili

Minia
3 lat temu
Reply to  Burbuś

Zyje w tym mieści. I co? Rozpierdalam se zawieszenie u nas na drogach, o co wystąpię z odszkodowaniem. W TBG. Oglądam te obrazki prezydenta, fotki i głupotki i się zastanawiam, o czym prezydent myśli.
Ok nowy wydział, to ja się spytam o koszty i jakąś przedwczesną sytuację z tym panem nowym naczelnikiem. Niech ludzie wiedzą, że nie przedłużano im umów na czas określony, bo ….

Minia
3 lat temu
Reply to  Minia

O to proszę, o wyłuskanie sytuacji, kiedy pan prezydent tnie ludzi na umowę na czas określony ludziom, tak mówią na mieście i znajduję kasę, bo chce komuś dać stołek. Wstyd. Za ten dodatek można by kogoś nawet na pól eteau. Ale po co młodym dać szansę na tych gównianych umowach?

Paweł
3 lat temu

To jak prezydent robi w stylu „prywata”. A zrobił sondę, czy pracownicy chcą mieć nowego naczelnika?

Poinformoeany
3 lat temu

Szkoda słów.
Miała być reorganizacja a jest to co koń widzi.
W urzędzie teściowa w Wydziale podatków. Żona czy może partnerka w Wydziale geodezji a na koniec kariery po znajomości na stanowisko naczelnika.
Ot śmieją się mieszkańców w twarz.
W innych samorządach martwią się jak finansowo urzędy przetrwają bo tarcza daje możliwości cięcia pensjo i innych świadczeń w razie zagrożeń budżetowych a u nas awanse podwyżki. Bo my jesteśmy wyjątkowi bo.my mamy władze do konsumowania.
Strach się bać dalszych decyzji w urzędzie bo są szykowane dalsze awanse i zmiany.

Klan rodzinny
3 lat temu
Reply to  Poinformoeany

No to dobra polityka kadrowa. Wyszłoby w takim razie, że Prezydent robi „reorganizację „polegającą na obsadzaniu urzędu kluczem „klan rodzinny”. Jeżeli teściowa, żona i jeszcze awans męża na naczelnika, to wszystko zostaje w rodzinie. Już wiemy na czym polega zapowiadana przez Prezydenta etatyzacja urzędu. Wstyd. Tylu ludzi wiernie pracuje latami, mają doświadczenie ( nie takie niespełna roczne w podatkach, jak ponoć ma ten nowy naczelnik) ale nie mają szansy, bo za długo pracują i za bardzo się może znają na swojej robocie.

Urzednik
3 lat temu
Reply to  Klan rodzinny

Cała tzw reorganizacja polega na zatrudnianiu, awansowaniu, nagradzaniu w tym nagrody roczne osób związanych z Pre, ydentamii co ciekawe z osobą sekretarza
Ta ostatnia wymieniona sekretarz to bardzo przebiegła i sprytna osoba która skutecznie zatrudnia i nagradza swoich.
To wszystko widać goły okiem.Tylko decydeni tego nie widzą powodu znikomej znajomości urrzedu dają się manipulować sprytniejszym

A styl jaki w tej kadencji wprowadzono w urzędzie w Tarnobrzegu to tzw Styl Baranowski z elementem mazurka.

jadwiga
3 lat temu
Reply to  Poinformoeany

KTO BOGATEMU ZABRONI?

jan78
3 lat temu

MATEUSZ BĄK FAJNY GOSC I MERYTORYCZNY ALE TWORZENIE NOWEGO WYDZIAŁU W OBECNEJ SYTUACJI TO JAKAS BZDURA , NA PEWNO PREZYDENTPLUTA MA PLAN , EKIPA ROSNIE

jan78
3 lat temu

A propos kiedy ruszy budowa obwodnicy ?? Czy ten młody guru od wszystkiego cos błyśnie ??!!

Janek
3 lat temu
Reply to  jan78

Obwodnica i Galerie to raczej temat na odległe czasy zwłaszcza teraz jak niektóre znane firmy mają wycofywać się z galerii.

Janusz
3 lat temu

Niech prezydent weźmie się lepiej za ściąganie inwestorów i wspieranie małych firm bo niedługo i tych podatków nie będzie miał kto płacić.

Minia
3 lat temu

Dobrze, że prezydent nie ogłosił konkursu na stanowisko naczelnika! Uczciwie postawił sprawę. To stanowisko było zajęte, zanim go stworzono!!! Lubię jasne i klarowne sytuacje, ale nie takie, jak ta

Janusz
3 lat temu

Niech burmistrz lepiej ściąga inwestorów zamiast tworzyć sztuczne stanowiska bo niedługo to i podatków nie będzie miał kto płacić.Podejrzewam że następny pomysł to będzie Wydział Tablic Rejestracyjnych wyodrębniony z Wydziału Komunikacji.

Grażyna
3 lat temu
Reply to  Janusz

🙂

Urzednik
3 lat temu
Reply to  Janusz

Brawo

Mar
3 lat temu

I co z tego wszystkiego? Jakby mieszkańcy byli naprawdę niezadowoleni, to jakiś radny czy inna osoba posiadająca zaufanie społeczne zbierałaby już podpisy. Samo narzekanie nic nie da. No ale widocznie zdaniem większości Tarnobrzeżan nie jest źle i można jeszcze bardziej zacisnąć zęby.

fotograf-amator
3 lat temu

Czyli kolesiostwa ciąg dalszy? Świta się powiększa, z fotografem pseudo artystą na czele

poinformowany
3 lat temu

To wszystko idzie od Pluty bo Bożek nie ma za wiele do gadania.

obywatel
3 lat temu

W tym mieście jak w mafii – swoich tylko swoich – jak zawsze zwiększone koszty utrzymania urzędasów (kolesi) . Nowemu naczelnikowi przybyło obowiązków i wzrosło mu wynagrodzenie ale tym samym komuś zmniejszyły się obowiązki i temu powinno się zmniejszyć wynagrodzenie
o tą kwotę co dostał nowy naczelnik – jakie to proste ale Prezydento jak zawsze uzasadnia wszystko zwykłym kłamstwem i oszustwem – takie to typowe dla miernot etycznych i moralnych.
Bożek wstydu nie masz za grosz.

Zocha
3 lat temu

W urzędzie należy zrobić przegląd nowo zatrudnionych i awansowanych urzędników
Wyniki okaza się interesujące. Wszyscy to pocioty A Pan Jakub co robi Do zdjęć jest już człowiek Pan Andrzej.
Ale kto by odpowiadał. Może się nie dowiedzą? Tylko ten portal nadwisla24 taki wscipski.?

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Ogól się Bąku skoro już bierzesz pieniądze!

Alf
3 lat temu

Akurat ten człowiek zbiera dobre opinie. Myślę ,że zatrzymanie w udzędzie lepszych jednostek wpłynie pozytywnie na pracę ratusza. Czasy , gdzie ludzie zapiepszali za miskę ryżu chwilowo się skończyły. Jest wybór. Młodzi zdolni wyjeżdzają na stałe. Zobaczymy za rok co będzie.

Wojtus
3 lat temu

Tak sobie obserwuję te organizacje w urzędzie miasta i mi wychodzi ze moi mają się dobrze.
Dlatego nie zgadzam się z opiniami ze było lepiej Norberta i Grzesia

Witus
3 lat temu

Po co dzielić wydział który miał. Naczelnika i Zastępca. Teraz w urzędzie są 3 osobowe Wydziały łącznie z Naczelnikiem Przykład Wydział Kadr Naczelnik i dwie urzędniczki w tym jedna od socjalu.
A ten wydział podatków to raptem parę urzędników.

Mieszczanin
3 lat temu

W sumie psów coraz więcej w mieszkaniach (niektórzy mają nawet po 2-3 sztuki) to i podatków coraz więcej a tym samym roboty przybywa. Ja to rozumiem.

Kot
3 lat temu
Reply to  Mieszczanin

osrołki powinny być opodatkowane, bo mieście za dużo tych kupek

Owen
3 lat temu
Reply to  Kot

Czy Tarnobrzeg doczeka się jeszcze kiedyś prawdziwego gospodarza, czy tylko jedna świta będzie zastępować drugą wiadomo w jakim celu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content