Tarnobrzeg: 141 tabletów trafi do uczniów

141 tabletów na czas zdalnej nauki trafią do tych tarnobrzeskich uczniów, którzy z powodu braku odpowiedniego sprzętu nie mogli w pełni realizować podstawy programowej w sytuacji epidemii. Sprzęt ten został kupiony ze środków z budżetu miasta.

– To na gminie ciąży obowiązek zapewnienia równego dostępu do edukacji publicznej, nie mogliśmy więc pozostać bezczynni wiedząc, że wciąż są uczniowie, którzy nie mogą w pełni realizować podstawy programowej. Część potrzeb sprzętowych zaspokoiły szkoły wypożyczając swoim uczniom na czas nauki zdalnej sprzęt, jakim dysponują. Trochę sprzętów przekazali szkołom i uczniom darczyńcy. Otrzymaliśmy też grant w wysokości 100 tysięcy złotych z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu ,,Zdalna Szkoła” finansowanego z EFRR – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Dzięki temu, że działaliśmy błyskawicznie, na co pozwalał program, wraz ze złożeniem wniosku o grant wszczęliśmy procedury zakupowe. Liczyliśmy że dosyć szybko powinniśmy mieć do rozdysponowania 40 laptopów. Wciąż jednak na nie czekamy. Niezależnie od tego zdecydowałem o zakupie brakujących 141 tabletów, by nie było ani jednego ucznia, któremu nie pomogliśmy w dostępie do nauki – dodaje.

Tablety zostały już rozdysponowane pomiędzy szkoły według zapotrzebowania zgłoszonego przez dyrektorów placówek. Lada dzień trafią do uczniów, którym zostaną wypożyczone na czas trwania nauki zdalnej. Później tablety wrócą do szkół.

Tarnobrzeskie szkoły będą bezpośrednio kontaktować się z opiekunami uczniów lub uczniami pełnoletnimi, w celu przekazania tabletów, po uprzednim podpisaniu umowy użyczenia. Odbiorcy tabletów będą zobligowani do uzyskania dostępu do sieci Internet we własnym zakresie. Szkoły dostaną informację o możliwości podłączenia Internetu na preferencyjnych warunkach, które zostały uzgodnione przez Ministerstwo Cyfryzacji z operatorami sieci komórkowych. Przy zakupie tabletów wzięto pod uwagę wymagane parametry techniczne do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym, rekomendowane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Uczniowie będą mogli swobodnie dołączyć się do wideokonferencji oraz odtwarzać materiały lekcyjne umieszczone w sieci.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzezanin
10 miesięcy temu

Ciekawe jaki będzie stan budżetu na koniec roku. Czy będą potrzebne oszczędności w tym odebranie dotacji.

Kako
10 miesięcy temu

Jestem ciekaw na jaki cel rodzice wydawali do tej pory 500+, skoro dzieciak bez tableta czy laptopa.

Imie
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

Moze na zycie… wiedzac ze statystyk lub opowiesci jak placa tarnobrzescy biznesmeni…?
Poza tym 40 laptopow i nieco ponad 140 tabletow, to nie jest zadne szalenstwo…

Kako
10 miesięcy temu
Reply to  Imie

Na życie to trzeba sobie zarobić. Wziąść się za robotę.
A jeśli dostaje się 500 + na dzieciaka, to nawet kupując mu odzież, finansując korepetycje czy inne zajęcia dodatkowe spokojnie jeszcze zostaje na laptop czy tablet.

misiula
10 miesięcy temu
Reply to  Kako

a buraki zasadzone ? bo na temat 500+ zielonego pojęcia nie masz

Kako
10 miesięcy temu
Reply to  misiula

Widzę znawca tematu się odezwał.
Co zabolało ? Że na życie trzeba sobie zarobić a 500 + przeznaczyć na dzieciaki.

orzel
10 miesięcy temu
Reply to  Imie

do roboty nieroby, jaką praca taka płaca

antoni
10 miesięcy temu

Co za tępo prac, co za sprawność – po 2 miesiącach nauki już są laptopy (kila sztuk) już są tablety kiepskiej jakości. Już jest sukces i kolejne zdjęcie.

dformat
10 miesięcy temu

Co z drogą obwodową??? Bo czekamy na tą inwestycję z niecierpliwością?? Chyba kryzys nie pokrzyżuje planow

Adam
10 miesięcy temu

Widać że Pan Prezydent nie mając żadnych innych sukcesów staje nawet do zdjęcia na tle tabletów czy tak jak ostatnio mikrofalówki przysłanej dla Szpitala . Skoro rodzice od 5 lat biorą 500 plus i corocznie 300 plus i nie są w stanie kupić dziecku najtańszego laptopa za ok tysiąca zł to ja się pytam co oni robią z tymi pieniędzmi???

Alf
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

Do czego doprowadziło takie rozdawnictwo w historii jako pierwsze pokazało Imperium Rzymskie. Rozpadło się. Wszyscy chcieli brać nikt nie chciał na to pracować

madaM
10 miesięcy temu
Reply to  Adam

może lepiej zainteresuj się kto te laptopy otrzyma bo wtedy być może wyciągniesz zgoła inne wnioski.

Statystka
10 miesięcy temu
Reply to  madaM

Dobrze. Wystąpić trzeba w trybie ustawy o informacji publicznej, jak zdefiniowano w Urzędzie Miasta Tarnobrzega brak komputera? Jeżeli w oparciu o dane z MOPR ( 500 plus) to trzeba poznać zbiorcze zestawienie : ile rodziców dostało i jaki jest ich status tzn. bezrobotny/ pracujący

Statystka
10 miesięcy temu
Reply to  Statystka

I jak się Ci rodzice zadeklarowali z podatkami :/
Tzn płacą u nas w mieście?

piter
10 miesięcy temu
Reply to  Statystka

Im wiecej dzieci to te pieniadze sie mnoza a kobiety juz nie chca isc do pracy bo maż jescze zarabia to wystarczy ale jak pomyslisz za te pieniadze wozka nie kupisz a pampersy tez w gore ida dla tego jest niz a ile to jeszcze bedzie trwac to nie wiadomo a prezydent nie wiem w jakich godz pracuej i kiedy?

Grażyna
9 miesięcy temu
Reply to  Adam

Zdjęcie obowiązkowe.

wayne
10 miesięcy temu

ładnie pan profesor na zdjęciach wychodzi …. i tylko tyle ….jak na prezydenta miasta to zdecydowanie za mało

Gdzie maseczki
10 miesięcy temu

Urzędników przepisy o maseczkach i odległościach nie obowiązują? Jakieś nowe standardy? Tu udają, że walczą z koronawirusem i wydają publiczne pieniądze a zachowują się jakby wirusa nie było. Komedia 😀 Gdzie policja? Po 500+ dla każdego 😀

obywatel
10 miesięcy temu

I znowu lans – fotka musi być Bożka – jak bez fotki. Następca powinien wymazać wszystko co ma związek z Bożkiem w tym urzędzie – na zawsze.

Mieszkaniec
9 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Weź pod uwagę że jak prezydent pójdzie na zasłużoną emeryturę to będzie miał co oglądać z nudów w fotelu i te zdjęcia to będzie taka pamiątka po prezydenturze.

Janusz
9 miesięcy temu

Jakiej firmy są te tablety ?

Odyseusz
9 miesięcy temu

Panie Bożek i panie Pluta weźcie się uczciwie w końcu do pracy !! Nie wstyd wam że wszędzie coś się dzieje, a w Tarnobrzegu totalni nic ! Ale tak to jest jak się głosuje na ludzi z PO !!!

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x